Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2015., 00:04   #1
Hipohondrija ili? Lud sam vise...

Bok ljudi. Da zapocnem.. Btw,,imam 21 godinu.
Imam neki cudan filing "u grlu/na vratu".. Kao da mi neda disat ponekad (valjda),,ili bolje receno udahnut,.nekad mi dode i da podrigujem,,onda mi je kao lakse malo,(vise me ne tjera trenutno),ili tako nesto.,.ne znam ni sam. Neki neugodan osjecaj.
Inace sam anksiozan,,depresija i sve u tom smislu,.,,trenutno sam vec duze pod stresom..
Inace,,po cijele dane razmisljam samo o tome,samo se pipam po vratu.,,trazim nesto,,neke bolesti,ni sam ne znam sto,,prelose,,,nemam nikakvih bolova sto se toga tice.
Toliko sam se uplasio zbog toga neki dan da sam otisao na hitnu,,tamo su mi gurali neku "cijev" u nos do grla... Tako nesto,,ne mogu se sjetiti kako se zove taj pregled,,,dobio sam papir na kojem pise da je sve odlicno, WTF ?
Ja vise ne znam kaj da radim sa svojom glavom. Cim osjetim nesto u vezi sa tim pocne me lovit panika,,,pocnem "umirat",,,prokleti panicar..Onda mi i muka dode i sve ostalo.

Eto,,,zanima me sto Vi mislite o tome...svaka pomoc je i vise nego dobrodosla..
Vjecna Tama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 00:43   #2
mislim da je to tjeskoba

ja sam tek nedavno skuzio uopce taj pojam i sto je to ... i ako sam to osjecao povremeno cijeli zivot

mislim da je "trema" ono kako se to opisuje kad je povremeno .. u zadnjih par godina sam iskusio prave napadaje ..

neznam u kojoj mjeri i koliko te "muci" ali sigurno ti nebu skodilo da se malo raspitas i potrazis pomoc .. cuvat zdravlje
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 02:02   #3
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
mislim da je to tjeskoba

ja sam tek nedavno skuzio uopce taj pojam i sto je to ... i ako sam to osjecao povremeno cijeli zivot

mislim da je "trema" ono kako se to opisuje kad je povremeno .. u zadnjih par godina sam iskusio prave napadaje ..

neznam u kojoj mjeri i koliko te "muci" ali sigurno ti nebu skodilo da se malo raspitas i potrazis pomoc .. cuvat zdravlje
ma da,,nebih se cudio da je tjeskoba,,iskreno...
jedino sto znam je da mi je tako bilo prije koju godinu,,tocno ti osjecaji,,,i proslo je,,,samo sto tad nisam bio "lud" ... lol

btw,,hvala na odgovoru :=)
Vjecna Tama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 02:09   #4
Pa odi kod doktora. Kreni to rješavati.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 03:08   #5
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Pa odi kod doktora. Kreni to rješavati.
Napisao sam da sam bio. lol.
Icu cu opet sve obaviti ionako.
Vjecna Tama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 03:12   #6
Išao si na Hitnu.
Ima psihoterapijskih grupa kojima se možeš priključiti i moglo bi ti pomoći.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 16:33   #7
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Išao si na Hitnu.
Ima psihoterapijskih grupa kojima se možeš priključiti i moglo bi ti pomoći.
Da,,true.
Trebam ici stitnjacu provjeriti.,tako mi kazu.

Prikljucio bih se,,da mogu,,,,sve je u glavi,,a moja ne radi najbolje.,hah.
Hvala na odgovoru
Vjecna Tama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:58   #8
Pozdrav. Nova sam na forumu. Imam 33 god. i prije 3god imala sam panicni napad. Ave je to trajalo cca 6mj i pila sam helex 0,25 i aliceu. Posto je psih.odlucila da sam ok ukinula je terapiju. Sada sam vec 1,5god bez terapije i ok sam. Tu i tamo popijem po potrebi praxiten 15mg kada osjetim neki nemir i napetost ali...Medjutim kao posljedica panicnog napada ostao je neki strah u meni (ostati sama kuci, izaci sama van itd). Nekako se borim sa tim strahom ali sve me to iscrpljuje. Moj najveci problem koji sve to pogorsava je problem ravnoteze(nestabilnost u hodu-gumene noge) pogotovo kada se radi o otvorenom i jako osvjetlenom prostoru (bljestavilo sunca,florescentno svjetlo). Obisla sam sve specijaliste od okuliste,audiologa(koji je potvrdio ostecenje centra za ravnotezu koji se vratio nakon nekog vremena i sada je ok mada meni i dalje bjezi tlo pod nogama), ORL, napravila sam i RTG vratne kraljeznice,neurologa, MR mozga, kardiologa, endokrinologa, pulmologa i svi su nalazi ok. Poceli su mi neki pripisivati moj problem "psihi"(tj da misle da se previse brinem za svoje zdravlje sto ispada da sam hipohondar) i tako me rijese a ja se i dalje mucim i ne mogu normalno funkcionirati u svakodnevnom zivotu ni poslu. Kao sta sam rekla najvise mi neravnotezi smeta otvoren prostor, bljestavilo sunca i florescentno svjetlo. Dali je stvarno to do psihe? Ako ima itko savjet ili je imao slican problem molila bi da mi pomogne bar savjetom i svojim misljenjem.
crna00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 23:42   #9
Quote:
crna00 kaže: Pogledaj post
Dali je stvarno to do psihe?
mislim da je

Quote:
Ako ima itko savjet ili je imao slican problem molila bi da mi pomogne bar savjetom i svojim misljenjem.
vidim da si sve zivo prosla .. a nauci zivjeti s tim odnosno gledaj kako mozes poboljsati ono sto mozes .. olaksati si .. trenirati pomalo .. i stediti se .. mene isto iscrpljuju neka stanja toliko da nemam snage za nis .. a onda se oporavim pa pomalo .. sam takav zivot mi je koma ali .. je zivot!

sretno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 03:37   #10
odi u zajednicu Brune Grooning..tamo ti moze biti pomognuto.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
tryingtoholdon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 17:10   #11
Postoji neka definicija za "hipohondriju negativnog tipa"?
Kad npr pip[k]anje kvržice nije okrunjeno strahom; nego nadom?
Nadom ne u mogućnost samoizlječenja.
Nadom u mogućnost samoponištenja na "takvoj razini "djelovanja"".
Tipa; "ovo mora da je [mantra] terminalna faza xyz".... [?]
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:53   #12
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
mislim da je



vidim da si sve zivo prosla .. a nauci zivjeti s tim odnosno gledaj kako mozes poboljsati ono sto mozes .. olaksati si .. trenirati pomalo .. i stediti se .. mene isto iscrpljuju neka stanja toliko da nemam snage za nis .. a onda se oporavim pa pomalo .. sam takav zivot mi je koma ali .. je zivot!

sretno
Da,prosla sam dosta toga i vjerujem da ipak nije do psihe nego nesto "fizicki". Kada dizem nesto teze pocne me u zatiljku boliti i bol lupa u vrat na desnoj strani a onda krece "lunapark" u glavi. Ponovno sam upucena fizijatru na detaljnu obradu i nadam se da ce se napokon problem rijesiti. Ako ne morat cu se nositi sa tim samo treba znati kako sto ja za sada na zalost neznam i hvatam se za svaku slamcicu spasa.
crna00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 15:38   #13
Traži dalje po stranim stranicama na engl.ako imaš osjećaj da je nešto...pusti doktore i njihove priče....
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 08:08   #14
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Traži dalje po stranim stranicama na engl.ako imaš osjećaj da je nešto...pusti doktore i njihove priče....
Ma vise nista ne mislim guglati. Samo pocnem umirat od straha...uvijek naletim na neke karcinome itd... Nema sanse.
...
hvala na odg.
Vjecna Tama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 08:12   #15
Quote:
Vjecna Tama kaže: Pogledaj post
Ma vise nista ne mislim guglati. Samo pocnem umirat od straha...uvijek naletim na neke karcinome itd... Nema sanse.
...
hvala na odg.
Kako želiš samo imaj na umu da oni ti sigurno neće dalje istraživat već će te svaki put otpilit sa "na psihičkoj je bazi"...a i za depresiju/anksioznost će se trebat obrazovat ako je to to...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 08:49   #16
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Kako želiš samo imaj na umu da oni ti sigurno neće dalje istraživat već će te svaki put otpilit sa "na psihičkoj je bazi"...a i za depresiju/anksioznost će se trebat obrazovat ako je to to...
Ma da,,kuzim,.,,slazem se.
..
imam neke pretrage za obaviti,,onda cu znati vise.
Vjecna Tama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 16:41   #17
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Postoji neka definicija za "hipohondriju negativnog tipa"?
Kad npr pip[k]anje kvržice nije okrunjeno strahom; nego nadom?
Nadom ne u mogućnost samoizlječenja.
Nadom u mogućnost samoponištenja na "takvoj razini "djelovanja"".
Tipa; "ovo mora da je [mantra] terminalna faza xyz".... [?]

Hipohondrija negativnog tipa bi čak mogla i pomoć.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 23:19   #18
Moja majka je imala slican problem. Svaki dan se zalila na bolove, vodio sam je milion puta kod lekara, pregledala je sve zivo, hvala bogu nije bilo nista strasno. Onda sam primetio da cim je odvedem kod lekara, njoj je odmah bolje, cak i kad je lekar ne da nikakav lek. Bukvalno joj je bilo stalo da samo ode kod lekara. Kada smo to primetili, nagovorili smo je da ode kod psihoterapeuta, kojoj joj je dao neke lekove za psihosomatski poremecaj, i od tada joj je hvala bogu bolje.

http://www.danas.rs/dodaci/zdravlje/...news_id=234391
Darihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 03:11   #19
Quote:
Darihno kaže: Pogledaj post
Moja majka je imala slican problem. Svaki dan se zalila na bolove, vodio sam je milion puta kod lekara, pregledala je sve zivo, hvala bogu nije bilo nista strasno. Onda sam primetio da cim je odvedem kod lekara, njoj je odmah bolje, cak i kad je lekar ne da nikakav lek. Bukvalno joj je bilo stalo da samo ode kod lekara. Kada smo to primetili, nagovorili smo je da ode kod psihoterapeuta, kojoj joj je dao neke lekove za psihosomatski poremecaj, i od tada joj je hvala bogu bolje.

http://www.danas.rs/dodaci/zdravlje/...news_id=234391
...
da,,tako je i meni bilo desetak puta...hvala puno na odgovoru.
Vjecna Tama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 16:56   #20
Anksiozno-depresivna,panicni,prisilne misli te zadivljujuca sposobnost stvaranja psihosomatskih tegoba-ta sam. Upravo mi je jedno od tih aktualno. S time da ja najvise volim cuti da mi je nesto na psihickoj bazi. S tim znam na cemu sam,al je problem cijeli onaj put k uklanjanju sumnji s organskog.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.