Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2015., 20:18   #2221
Slažem se, zbog pretjeranog srama jer mislimo da smo mi nešto posebno drugačiji od ostalih, a zapravo svi smo mi isti Glava gore. Ja sam si puno znala razmišljati što bi bilo da tog nema i onda shvatim da bi i bez toga bila jako nesigurna, to crvenilo je samo posljedica.
mandarina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 20:30   #2222
Quote:
mandarina88 kaže: Pogledaj post
Slažem se, zbog pretjeranog srama jer mislimo da smo mi nešto posebno drugačiji od ostalih, a zapravo svi smo mi isti Glava gore. Ja sam si puno znala razmišljati što bi bilo da tog nema i onda shvatim da bi i bez toga bila jako nesigurna, to crvenilo je samo posljedica.
Ma ne, drzala bi glavu gore iz inata samoj sebi, a ne zbog umišljenosti!
Leclark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:24   #2223
Imam problem crvenim se. Crvenim se najcesce kada me drustvo zeza za nesto.Cak i kada me to ne dotice ja se zacrvenim kako to da suzbijem
Miskoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 02:14   #2224
Malo me iskuliraste al ok mozda se nema vremena,ali bi mi stvarno mnogo od koristi znacilo kad abi ste mi pomogli sto prije
Miskoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 10:41   #2225
Quote:
Miskoni kaže: Pogledaj post
Malo me iskuliraste al ok mozda se nema vremena,ali bi mi stvarno mnogo od koristi znacilo kad abi ste mi pomogli sto prije
Nekako se cini da su ljudi ovde digli ruke od ovog problema, jer nekako i nema nekog posebnog resenja.
Sta da ti kaze neko koji sa 30 i kusur godina jos uvek ima taj problem kojim mu razara zivot u svakom segmentu.
Taj problem me prati u svakog trenutku, crvenim se za gluposti, na sopstvenu pomisao da me neko mozda gleda i da me analizira.
Grozan je osecaj zaista.
Zbog svega toga sam se povukao dosta u sebe i jedan sam veliki cudak u mom okruzenju, pa su i ljudi poceli da me izbegavaju, jer ja ne mogu da se opustim u drustvu funkcionisem normalno, vec sam stalno u grcu i u borbi sa sobom da blokiram to crvenilo, a ono ko iz inata, jace od mene i uvek dodje kad ne treba.
mrzim_ogledala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 17:59   #2226
Eto čovjek ti je ukratko objasnio, mislim dođeš i napišeš imam problem crvenim se molim vas pomozite mi xD. Pomozi ti nama hahaha. Nema tu lijeka preko noci treba tu puno rada na sebi u svakom segmentu, nije to gripa ili prehlada da popijes max flu i amen, nazalost xD. Ja sam prije mislio godinama da je moj problem crvenjenje i da to moram lijeciti ali nije to je socijalna fobija crvenjenje je samo simptom kao sto je kod nekih podrhtavanje glasa, trešenje ruku, znojenje, zamuckivanje itd... Treba raditi na sebi puno, polako dizati samopouzdanje nije na odmet ni posjetiti psihijatra cisto da popričaš s nekim stručnim. Uglavnom ne može ti tu netko konkretno reći kako si pomoči da znamo ne bi bili tu
štrumf92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:22   #2227
Thumbs up

Pozdrav ljudi,
ja mislin da bi nam bilo lakše komunicirat na fejsu,pa sam odlučia tokom dana napravit zatvorenu grupu-zvat će se ERITRO-CRVENDAĆI..
pozivam vas sve da joj se priključite,jer bit će nam dosta lakše tamo komunicirat
JP Zadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:33   #2228
Cool

grupa je osnovana,očekujem zahtjeve,ako znate još koga slobodno pozovite
ERITRO-CRVENDAĆI
JP Zadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:41   #2229
da to nije kao ono strah od samog straha, panika...shvati da je to iracionalno i opusti se nekom tehnikom dubokog ili kontroliranog disanja i koncentracije na disanje.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 01:31   #2230
Druze moj

Bojim se, druze moj. Bojim se, druze, da se eventualno ne zaljubim. Tesko je to zbog nase obojenosti. Tako se nekad kajem sto se toj osobi uopste javljam. Ali, jace je od mene. Druze moj, samo bih zelio jedno zdravo bez straha, jedno kako si i sta radis, ponekad i jedno dovidjenja. Jedno do dva sisanja mjesecno. Tri-cetiri setnje gradom, i poneku sportsku utakmicu. Mozda i bioskop jednom u tri mjeseca. Samo ponesto, i ponekad. Samo malo, atom necije srece. Mrvicu necijeg zadovoljstva. Minut necije ljubavi. Pa i suzu u ocima, koje sad krenuse dok ovo pisem. Ne placem, ili placem. Oci su mi pune suza. Peku me, ali ne po ocima - po obrazima.
wazari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 21:44   #2231
Uff, i ja iman problema s time, prije je to bilo najviše zbog srama (iako još to znam proživljavat, pogotovo ako skužin da netko dulje vrime bulji u mene), a primijetila san da mi se to sad zna desit baš zbog samog straha da se ne zacrvenim...Nezz kako da bolje objasnim, bude neka situacija u društvu i netko nešto kaže, ja razmišljan u sebi "zamisli da se sad odjednom zacrvenim i osramotim" i baš mi se to kao za inat i desi (kao da psiha namjerno radi protiv mene)....Zato kad san s društvom uvik želin bit na nekom zamračenijem mistu i malo udaljenija od ostalih...Jel se to i vama zna događat?

Ajme, još kad se sitin situacija u srednjoj školi i kasnije na faksu kad bih većinu vrimena buljila u svoju teku i klupu zbog straha da mi se pogled slučajno ne sretne s profesorom/icom, šta bi me natiralo da se zacrvenim i osramotin...Sad iman 30 godina i još nisan riješila taj glupi problem..uf...
MizantropicaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 21:55   #2232
Pozdrav,evo i ja se javljam u vezi toga crvenila lica..meni se to počelo događat prošle godine...i kako to sve dalje odmiče meni je gore i ja izbjegavam što više društvo il kad sam pred njima samo u sebi ponavljam nemoj se zacrvenjet i onda ko za inat, il kad sam na poslu dok me neko nešto pita bzvz opet to crvenilo kupila sam neku kremu navodno da pomaže da smanji pojavljivanje crvenilo al još nisam skužila da mi ide na bolje....vidim tu puno vas ima s tim problema al ja još nisam naišla na osobu u okolini u kojoj se krećem da ima neko s tim problema...užass...
tinči 888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:15   #2233
Quote:
tinči 888 kaže: Pogledaj post
samo u sebi ponavljam nemoj se zacrvenjet i onda ko za inat,
crvenit ćeš se sve više što se više trudiš da se ne crveniš, to ti je ona obrnuta psihologija, ako se potrudiš da se maksimalno crveniš prestat će pošto znam da je to nemoguće osobi u tom stanju, evo nekoliko savjeta kako sam ja riješila veći dio tog problema, sad mi se dešava još samo tijekom prezentacija, kad osjetiš da se crveniš reci sebi da to niko ne primjeti, uostalom iako primjeti niko ne zna zbog čega se ti crveniš kažeš da ti je postalo vruće i inače što više pridaješ pažnju tome i praviš veliku stvar od toga postaje gore.

Eto baš sam danas imala taj slučaj da mi je bilo poprilično neugodno s jednom bivšom prijateljicom koju sam srela, osjetim vrućinu u licu i samo ignoriram i koncentriram se na razgovor ili neki predmet pored sebe, kažem sebi pa što i ako sam se zacrvenila i prođe me brzo. Znam da mi je u tom trenu proletilo milijun gluposti koje sam radila pred njom kroz glavu pa mi je zato postalo neugodno
Ako ti je baš velik problem puderi prekrivaju crvenilo, s njim ćeš se osjećati i sigurnije jer neće svi vidjeti tvoje muke srama
malamicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:26   #2234
Oke budem probala i tako...al neznam ja nikad nisam bila sramežljiva u društvu sam uvijek bila najglasnija aa sad više nebreš ni a čuti od menee i neznam zake je to mene primilo... a dal jemoguće ovak ja sam prije oko godinu i pol radila u jednoj tvornici di je nutra 2 stupnja il manje čak..i onda bi van izašla na +35 dal moguće da je to od toga? što vi mislite
tinči 888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:49   #2235
ako se crveniš zbog neugode, ne, nije moguće, ako se crveniš bez ikakvog razloga onda je moguće, ali to onda spada u fizičke probleme, a ne psihičke. Probaj upratiti svoje misli što pomisliš prije tog trenutka kad se zacrveniš tad će znati jel te stvarno nečeg stid, evo navela sam ti primjer gore svoje situacije koja mi je misao prošla kroz glavu, ako imaš takve misli onda je definitivno psihičke prirode
malamicika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 22:16   #2236
Hirurska intervencija

Neko je ranije pominjao onemogucavanje crvenjenja hirurskim putem. Da li neko moze sa nama podijeliti neka novija iskustva?
Tesko je pronaci neko ozbiljno rjesenje za socijalnu fobiju. Toliko je ovladala mnome, da tesko da ostale metode mogu dati znacajnije poboljsanje. Psihoterapiju sam probao, ali je nemocna u rjesevanju ovako kompleksnog oboljenja.
wazari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 09:27   #2237
Talking

Dragi moji crvendaći,
GRUPA NA FEJSU "ERITRO CRVENDAĆI" JE AKTIVNA I SAMO NAS JE 2 U 3 MISECA,DAJTE SE MALO POTRUDITE I NAĐITE NAS
JP Zadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 09:33   #2238
EVO LINK GRUPE

https://www.facebook.com/groups/1061...08918/?fref=ts
JP Zadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 08:30   #2239
Naziv grupe

Quote:
JP Zadar kaže: Pogledaj post
Dragi moji crvendaći,
GRUPA NA FEJSU "ERITRO CRVENDAĆI" JE AKTIVNA I SAMO NAS JE 2 U 3 MISECA,DAJTE SE MALO POTRUDITE I NAĐITE NAS
JP Zadar, problem je mozda i u nazivu grupe, koji bi nas kao takav odao pred drugim prijateljima na FB. Mozda je trebalo razmisliti da se da konspirativan naziv grupe, naziv koji ni po cemu ne sugerise da su clanovi socijalni fobicari.
Ovo je samo predlog, jer se ljudi boje i sopstvene sjenke.

Ako niko nece da otkriva svoj identitet na FB, ne bi bilo lose da budemo u stalnom medjusobnom kontaktu putem grupnog chata preko gmail-a, yahoo, ili nekog drugog servisa.

Da je drugaciji naziv grupe i naslovna slika, odmah bih se prikljucio, ali to mozda opet ne bi privuklo veliki broj drugih ljudi.
wazari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:42   #2240
Quote:
JP Zadar kaže: Pogledaj post
jeba te fejsbuk
antik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.