Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2006., 00:02   #61
Quote:
PaMa kaže:
Ja sam predobar prema ljudima koji nisu to zasluzili. Najradije bi ih poslau u tri... , ali ono nista sve radi crvenila.
e kako te shvacam te !
I meni je tesko suocit se s njima zbog radi crvenila.
A onda, bar pokusam, ignorirat ih i ako im nesto treba reci im NE bez objasnjenja (valjda bi se zacrvenila kad bi pocela objasnjavat )
oblaci samo oblaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 10:06   #62
uopce nije stvar u razgovoru sa drugima, to nije nikakva smetnja, to ti je u glavi sto se bojis razgovarati sa ljudima, ali ne bi se cudio da je crvenilo pridonijelo dome "dough" da tebi odgovorim, imam crvenilo oduvijek u licu, otkada znam za sebe, i uvijek je isto, samo je ujutro slabije izrazeno zbog manjeg tlaka drito nakon dizanja ali ubrzo poprimi svoju boju... moj problem defintivno nije dermatoloski jer ne samo da sam ga bezuspjeno probao rjesiti laserom vec jer imam sve simptome osobe sa eritrofobijom.... zacrvenim se i dobijem toplotne udare bez ikakvog povoda i razloga, sjedim radim zadacu i paf odjednom lupi....

eto sada vam defintiivno mogu reci da u hrvatskoj ne izvode simpatektomiju ili operaciju simpateticnih zivaca koji su odgovorni za eritrofobiju. Najblize je italija a ima ih jos po svijetu (klinika) ako ste pogledali stranice dakle eto
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 08:23   #63
Tako mi je lose sad...uzasno se osjecam...
Najradje bi rekao "POMOZITE" ali znam da to ovako nije moguce...
Nije mi do nicega...
dough! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:10   #64
boze koliko nas ima , a nitko nema pravi odgovor da nam pomogne
inace ja sam mislila da ja jedina prolazim kroz to,nasmijala sam se na neke stvari , ali puno me vise rastuzilo sto jos nema prave pomoci
Jedina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 20:27   #65
dough,ima nade ne brini. Zivot ti se ne raspada to fobija koja se lijeci ,danas se fobije lječe u roku od dva tjedna!
80% ljudi ima neku fobiju pa cak i ja!Na svim ljudima se to vidi...sve se razlikuju.Ako ti puno smeta kazem ti u roku od dva tjedna...ciao
Opsesija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:27   #66
Quote:
dough! kaže:
Tako mi je lose sad...uzasno se osjecam...
Najradje bi rekao "POMOZITE" ali znam da to ovako nije moguce...
Nije mi do nicega...
Ma to nase Crvenilo nije smak svijeta, nekad nas izbedira ali nije to toliko ni tragicno!! Daj nemoj se bedirat, vec je lakse kad znas da nisi sam!!
oblaci samo oblaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:41   #67
Quote:
Jedina777 kaže:
boze koliko nas ima , a nitko nema pravi odgovor da nam pomogne
inace ja sam mislila da ja jedina prolazim kroz to,nasmijala sam se na neke stvari , ali puno me vise rastuzilo sto jos nema prave pomoci
mogu te pitat što si točno do sada probala da riješiš problem? ni ovdje, kao ni kod većine stvari u ljudskoj psihi, ne postoji jedno jedino rješenje. dobro istraži kako su to ostali rješavali i sigurno ćeš nekom kombinacijom uspjet nać i rješenje za sebe - metodom pokušaja i pogrešaka, drugačije ne ide.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:05   #68
Quote:
Luđakinja kaže:
mogu te pitat što si točno do sada probala da riješiš problem? ni ovdje, kao ni kod većine stvari u ljudskoj psihi, ne postoji jedno jedino rješenje. dobro istraži kako su to ostali rješavali i sigurno ćeš nekom kombinacijom uspjet nać i rješenje za sebe - metodom pokušaja i pogrešaka, drugačije ne ide.
sto sam tocno probala,probala sam to rijesiti u svojoj glavi analizirati kad je to pocelo,ali bez uspjeha-za psihijatre bas i nemam novaca niti im bas pretjerano vjerujem za brigu
Jedina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:14   #69
neznam kako si pomoci ako to ljudi oko tebe nerazumiju i gledaju te kao neko cudo,pricam sa nekim nakon par minuta odjednom se zajapurim i ljudi se misle sta ti bi zeno
Jedina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:21   #70
znači nisi puno probala. super, to samo znači da imaš još puno mogućih rješenja pred sobom.

jesi iz Zagreba? ako si u Zg-u, na Rebru ima psihologa s kojima možeš besplatno razgovarati. ako i nisi iz Zagreba, imamo topic s preporukama psihologa i psihijatara, sigurno bi se nešto našlo. plaćaju se samo privatnici, tu si bez brige.

ako hoćeš, možeš mi se javit na pm pa ti mogu pomoć kod odluke kome se obratit. najgore je ništa ne poduzimat, pogotovo ako ti stvara toliku neugodu.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:32   #71
Quote:
Luđakinja kaže:
znači nisi puno probala. super, to samo znači da imaš još puno mogućih rješenja pred sobom.

jesi iz Zagreba? ako si u Zg-u, na Rebru ima psihologa s kojima možeš besplatno razgovarati. ako i nisi iz Zagreba, imamo topic s preporukama psihologa i psihijatara, sigurno bi se nešto našlo. plaćaju se samo privatnici, tu si bez brige.

ako hoćeš, možeš mi se javit na pm pa ti mogu pomoć kod odluke kome se obratit. najgore je ništa ne poduzimat, pogotovo ako ti stvara toliku neugodu.
naravno da mi stvara neugodu,odnosno sprecava me da zivim ono sto jesam-samo se pred najblizima mogu opustiti
Jedina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:35   #72
na ostalo mi nisi odgovorila . znam da ti je teško i vjerojatno se bojiš obratit se nekom stručnom, i meni je bilo, ali nemaš pojma kako je dobar osjećaj kad kreneš i postaneš svijesna da si napokon nešto počela poduzimat. uglavnom, javi mi se na pm ako trebaš kakvu pomoć oko izbora, u ostalom ti ne mogu pomoć.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:47   #73
Question

Quote:
Luđakinja kaže:
na ostalo mi nisi odgovorila . znam da ti je teško i vjerojatno se bojiš obratit se nekom stručnom, i meni je bilo, ali nemaš pojma kako je dobar osjećaj kad kreneš i postaneš svijesna da si napokon nešto počela poduzimat. uglavnom, javi mi se na pm ako trebaš kakvu pomoć oko izbora, u ostalom ti ne mogu pomoć.
nije mi bas posve jasno da li si ti prosla kroz isto,ili samo vjerujes da se to moze pobjediti
Jedina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:51   #74
ja sam prošla (i prolazim) kroz druge, ali srodne psihičke poteškoće (anksioznost i hipersenzibilnost). sigurna sam da se može pobijedit - javljali su se ljudi na ovom topicu koji su uspjeli time ovladat, pa sigurno možeš i ti. samo se trebaš puno, puno trudit. lagano se vrtimo u krug
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 15:03   #75
Ja sam odlucio potraziti pomoc.Sad samo jos trazim gdje cu.
Sto mislite,jel treba ljudima oko sebe reci sto se dogadja?Mislim,ja sam jedino djevojci rekao.
Sto je najironicnije nitko ni nezna da nesto nije u redu...mislim da bi me blijedo gledali.
E,da,ta eritrofobija lagano otvara vrata nekim drugim psihickim poteskocama izgleda...
dough! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 19:13   #76
Quote:
dough! kaže:
Ja sam odlucio potraziti pomoc.Sad samo jos trazim gdje cu.
Sto mislite,jel treba ljudima oko sebe reci sto se dogadja?Mislim,ja sam jedino djevojci rekao.
Sto je najironicnije nitko ni nezna da nesto nije u redu...mislim da bi me blijedo gledali.
E,da,ta eritrofobija lagano otvara vrata nekim drugim psihickim poteskocama izgleda...
Bravo!
Moje je misljenje da je dovoljno sto si rekao djevojci.
Eventualno roditelji ali i tu zavisi kakav su profil oni, kakv je tvoj odnos sa njima, neki se osjecaju krivi ili slicno...dakle oprez.
Zelim ti da pronadjes dobrog strucnjaka.
oblaci samo oblaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 03:30   #77
Bravo

i ja cu isto ako me ne prode u roku 2-3 godine. mislim da i sam znas kako je teko potraziti pomoc. Svaka cast ti imas i curu, ja to ne mogu ni zamisliti da imam curu to mi je jedna od zivotnih zelja, mislim da bi je davno imao da nemam ovaj problem.
PaMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 15:19   #78
Angry NIJE PSIHIJATAR ODGOVOR

Zar ne vidite da vas vuku za nos, u krivom smjeru. Odete li psihijatru rijesit cete se straha ali se nikada necete izlijeciti od crvenila. Prokleti psihići vjeruju da sve mogu tako lako rjesiti. Čak i ako vam psihijatar pomogne i odagnate se od razmisljanja o crvenilu tko kaže da se u neugodnim situacijama nećete ponovo osjećati isto. Zar vas sve ne smeta što kada vas slikaju imate dvije ogromne crvene mrlje na licu koje samo da su smeđe boje zgeldali bi ko ogromni madeži.... Ja sam također rekao curi, i naš kae nije me prije pucalo uopće u 14 godini kada sam počeo divljati što sam crven, istina katkad sam razmišljao o tome, ali sada je vrijeme. Bio sam kod dermatologinje žena mi je počela govoriti kako televizija i novine nabavuju previše pravila o ljepoti i kako svi žele zgledat ko manekeni da se ne opterećujem time... ja sam popizdio.... JA NE ŽELIM ZGLEDAT KO MANEKEN, ŽELIM IZGLEDAT NORMALNO!!!! želim ne biti rumen u licu ko svi ostali, želim se zarumenit samo u situacijama koje to defintivno iziskuju, ja nemam osjećaja, nije u mojoj psihi već u mojim živcima, živčanost mi je 4/5 a smiren do zla boga da nemrem biti smireniji. Ne iznenađujem se , ništa me ne dira.. niš ne radim..... Bio sam prije plivač, prekinuo sam plivati jer sam u vodi bio tolko crven da sam u licu zgledao ko prokleta paprika, da ne govorim nakon ili za vrijeme treninga...... i još uvijek tak zgledam pod vodom.... to je grozota, to je mana, to je odvratan osjecaj i nitko tko kroz to nije prosao ne zna kako je covjeku koji to ima.....


mora se također nadodat kako u hrvatskoj nema specijalista za eritrofobiju, nakon podužeg istraživanja shvatio sam kako nema IKOGA TKO ZNA ZA TO ....... Dermatologinja ranije navedena u tekstu krivo mi je dijagnosticirala stanje, napisala je nakon št osam joj nekoliko puta rekao da to nije dermatološki problem i kako imam eritrofobiju i usput što sam joj dao sve papire o subjektu na kojima su prominenti liječnici pisali o razlozima i simptomima te kako mnogi doktori eritrofobiju zamjene sa krivom dijagnozom rosacea stanja, KRAVA JE NAPISALA DA IMAM ROSACEU...... jel ikome to jasno?????????? Nitko ne zna za nas... nije ni uzela papire i rekla, gle ja ću skopirat i proslijedit zdravstu da top ispitaju i vide sta se moze napraviti u vezi svega, nego, "gle meni to lijepo zgleda, zas se ti zamaras time", I OPET DA NAPOMENEM NAPISALA JE RECEPT ZA KREME PROTIV ROSACEA STANJA.... Iako sam joj ekplicitno rekao da vec 5 mjeseci mazem i da sam imao 2 laserska tretmana i da to nije dermatoloski problem vec zivcani.......... Ti ljudi su nevjerojatni, cijelo zdravstvo je kad moram biti prost u kurcu..... a psihologija, tretmani psihologije i novci za psihologiju o tome da ni ne govorim ..... Ide mi sve to na prokleto zivce.... obozavam hrvatsku i volim zagreb ali zar smo stvarno toliko nazadno drustvo da nemozemo nista prvi napraviti, da sve sto drugi naprave dode do nas tek za 10 godina ili da kupujemo samo nepotrebne stvari koje necemo ni korsititi........ To je sve nevjerojatno,,,.... i sada skupljam nofce da idem na ljecenje u inozemstvo jer je to JEDINI izlaz....... sretno vam svima u nasoj državi jer tu nema izlaza
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 15:21   #79
da, i neka mi sada netko nesto kaze, na rubu sam zivaca
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 02:38   #80
Rezultati

Ej ako ista novo otkrijes javi ostalima molim te. Mi bi takoder prestali biti crveni, ovoga je vise dosta.
PaMa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.