Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2004., 23:10   #21
Postoje li razlike između psećih i mačjih buha? Imaju li i druge vrste kućnih ljubimaca buhe ili druge nametnike? Na primjer, hrčci, zečevi i ptice?
Kesten is offline  
Old 22.09.2004., 20:18   #22
Quote:
vjeverica kaže:
ne pali... perem i usisavam svaki dan po nekoliko puta , spricam sve zivo sa bio kilom ... i jos ih nalazim.... ili su ovo moje neke posebne mutant buhe... ili ja neznam vise
Takav problem imam i ja! Svaki dan mi se po kuči vuču mačori i psi sa buhama! Puni su tepihi i parketi buha! Skaču svuda okolo , naokolo i ništa ne pomažeeeeeee!

Buhe je na selu gotovo nemguče izlječit na psu ili mački ... Ti mu izlječiš buhe i on ih začas pokupi od drugog mačka!
__________________
FBI - Female body inspector
:Man in black: is offline  
Old 23.09.2004., 17:46   #23
Quote:
:Man in black: kaže:
Takav problem imam i ja! Svaki dan mi se po kuči vuču mačori i psi sa buhama! Puni su tepihi i parketi buha! Skaču svuda okolo , naokolo i ništa ne pomažeeeeeee!

Buhe je na selu gotovo nemguče izlječit na psu ili mački ... Ti mu izlječiš buhe i on ih začas pokupi od drugog mačka!
Imam psa vec 13 godina.

Jedino sto vam mogu reci je da rat sa buhama ne mozete dobiti.
Mozete samo ublaziti.

Frontlain je super stvar ali ne ubija buhe iz tepiha , ustalom to bi bilo pakleno skupo.

Imam jedan savjet postoji sredstvo koje se koristi za buhe na kravama( nekad je to bio ALUGAN , ali se vise ne proizvodi).
Uglavnom, to je vreci sa prahom koja se razmuti u 12 litara vode.

Kad sam stvarno imao problema oprao sam tepihe sa tim i nije ih bilo jedno 2 mjeseca.

I onda ispocetka.
__________________
___________________________

motocikli
Beeblebrox is offline  
Old 23.09.2004., 17:48   #24
Quote:
Kesten kaže:
Postoje li razlike između psećih i mačjih buha? Imaju li i druge vrste kućnih ljubimaca buhe ili druge nametnike? Na primjer, hrčci, zečevi i ptice?
Koliko ja znam to je to psecja ili macja.

Razlika ti je sto psecja ne grize ljude.
__________________
___________________________

motocikli
Beeblebrox is offline  
Old 23.09.2004., 23:18   #25
samo obavijest : ja vise nemam buhe , jako jako rijetko se koja nadje , ali to je nula prema onome kak je kriticno bilo
vjeverica is offline  
Old 23.09.2004., 23:53   #26
Quote:
vjeverica kaže:
samo obavijest : ja vise nemam buhe , jako jako rijetko se koja nadje , ali to je nula prema onome kak je kriticno bilo
Aleluja
__________________
___________________________

motocikli
Beeblebrox is offline  
Old 18.10.2004., 15:09   #27
A ja sam noćas primjetio na podu nešto što bi moglo bit buha. Malo, crno, miče se. Onda je skočilo. Da, to je buha. Ukokao sam ju. Počeo tražiti druge. Onda sam u predvorju pobio negdje 25 komada.

Malo prije mi je jedna skakala po krevetu

Dakle, izgleda da je onaj mačak tlapio zato što su ga svake noći buhe sisale.

Danas idem kupiti vreću kemije. A potom u rat!!!

"We shall fight on the beaches. We shall fight on the landing grounds. We shall fight in the fields, and in the streets, we shall fight in the hills. We shall never surrender!" Winston Churchill
Kesten is offline  
Old 18.10.2004., 23:55   #28
točno je da je razlika između pseće i mačje buhe to što samo mačje grizu ljude. pseće su još puno krupnije i tromije od mačjih. inače mačje buhe po kući su nešto što bih zaželio samo najgorem neprijatelju! pune noge sitnih crvenih plikova puno manjih od ujeda komaraca, a svrbe 5 puta jače. riješio sam se buha nekim dost skupim sredstvom (prije 5 godina je koštalo 150 kn, sad dođe oko 80), ne znam kak se zove, uglavnom francuski proizvođač je, a flašica je plavo bijela. mačke su bježale od toga ko lude i kad sam ih našpricao nisu me podnosile 2 dana (vjerojatno jer je na bazi alkohola), ali su buhe pokrepale za dan-dva, sve do jedne! a dovoljan je špric-dva po trbuhu da sve pokrepaju! (nikako ih se ne smije cijele našpricati time!!!) najbolje je to što mačka kad je našpricaš hoda po kući i kuda prođe, buhe pokrepaju (u tepihu, kauču...). djeluje jedno mjesec dana, ak se ponovo pojave, ponoviti špricanje. ja sam ipak i tepih našpricao, uglavnom, otkako je to sredstvo u kući, buhe su nam totalna nepoznanica! (mačku nisam špricao već 2 godine time!)
x-type is offline  
Old 19.10.2004., 12:03   #29
Quote:
Kesten kaže:
A ja sam noćas primjetio na podu nešto što bi moglo bit buha. Malo, crno, miče se. Onda je skočilo. Da, to je buha. Ukokao sam ju. Počeo tražiti druge. Onda sam u predvorju pobio negdje 25 komada.

Malo prije mi je jedna skakala po krevetu

Dakle, izgleda da je onaj mačak tlapio zato što su ga svake noći buhe sisale.

Danas idem kupiti vreću kemije. A potom u rat!!!

"We shall fight on the beaches. We shall fight on the landing grounds. We shall fight in the fields, and in the streets, we shall fight in the hills. We shall never surrender!" Winston Churchill
hehehe---- znam kako ti je
vjeverica is offline  
Old 20.10.2004., 13:41   #30
mazati frontlineom tocno svaki mjesec, OBAVEZNO i uz to prasiti s neopitroidom.
mi smo sfusali jednom i sad se ovo dvoje coha do iznemoglosti
magic blue is offline  
Old 22.10.2004., 03:33   #31
Uglavnom, u pet shopu mi je žena dala Bio-kill, a to je ujedno bilo i jedino sredstvo koje su imali. I fino ja se doma sagnem nos do poda i nađem prvu buh u špricnem, a ova od toga bježi ko luda. Onda nađem drugu i stvorim more toga oko nje, a buha fino pliva po tome, iziđe van i suši se. Izgleda da ih to čudo iritira, ali ne i ubija.

Trenutno imam brdo vreća za smeće punih bilo čega što je bilo izloženo, svaki dan usisavam i polako čistim sobu po sobu. Više nema onoliko buha kao prvog dana, ali skužio sam da moram svaki kut stana pregledati.

Preporučite mi još koje sredstvo za stan (ne za životinje, njih više nemam) koje bi moglo biti bolje od Bio-killa.
Kesten is offline  
Old 22.10.2004., 12:52   #32
Gle iz mog iskustva. Bilo je kriticno. Spricala sam biokillom , ne velim da nije dobar , ubio buhu , ali vec navecer sam ih nasla opet. Tako da sam stalno gledala pod i spricala cim bi vidjela da se nesto mice. Macka jos imam , i prasim ga pitroidom svakih par dana , ali opet nalazim na njemu tu i tam koju buhu, ali u stanu ih nemam. Mislim da je moj problem bio pasje buhe , jer od kad nemam psa ( bio je jako bolesni , i morali smo ga uspavati ) vise nemam ni buhe. Jednostavno su nestale. Nakon mjesec dana su se same od sebe povukle.

Savjet: sprickaj tu i tamo biokilom, i glavno da cistis, usisavas i brises pod. Ako nemas zivina vise , povuci ce se same od sebe
vjeverica is offline  
Old 30.10.2004., 03:44   #33
Uglavnom, ako ikog zanima

od pojavljivanja buha spavam na kauču

U pola stana skoro da ih više i nema, još samo da sredim dnevni boravak, tamo je najviše stvari pa najdulje i traje.

I skaču mi po nogama i grizu, buhe ljudožderke

Tamo gdje sam tretirao Biokillom jave se puno rjeđe, a i onda se samo koprcaju na mjestu kad ih nađem, kao da su drogirane.

U netretiranom dijelu stana skaču munjevito, dakle Biokill fakat pomaže.
Kesten is offline  
Old 30.10.2004., 11:21   #34
Quote:
Kesten kaže:

Preporučite mi još koje sredstvo za stan (ne za životinje, njih više nemam) koje bi moglo biti bolje od Bio-killa.
meni je ovo super efikasno s time da moraš našpricat sve, ali baš sve. i oko prozora i dovratnike, ne dio po dio. onda izđeš iz stana na par sati i to bi trebalo biti to.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 30.10.2004., 21:46   #35
isprepadali ste me i nasmijali istovremeno

mrak mi pada na oči kad pomislim što će sve ovaj moj mali fakin pokupiti idući tjedan kad odemo u vikendicu
bojim se da se ne izgubi u voćnjaku i vrtu, srećom cvijeća sad ima manje
svaki put navrati par peseka iz sela koje samo kiša kupa a ovaj moj lupežić se voli igrati...
nepta is offline  
Old 30.10.2004., 22:35   #36
buhe je

moj buraz ima buhe...mislim....preporučam da kupiš novi stan i novog psa,to je lakše nego da sve čistiš i mjenjaš tepihe
 
Old 15.11.2004., 02:24   #37
Dakle,

buha nema već više od tjedan dana. Izgleda da kombinacija Usisavanje + Biokill radi. Mislim da Biokillu treba par dana da postane efikasan. Naletio sam na određen broj buha koje nisu bile mrtve nego omamljene, na dodir bi se počele koprcati. Uglavnom, tu na red dolazi usisavanje.

Naravno, prije svega sam apsolutno sve što je bilo u dodiru s podom zatvoerio u ploastične vreće i to čistim pojedinačno.
Odjeću za svakodnevno korištenje sam držao na povišenim mjestima i često prao. I nisam ulazio u tuđe stanove.

I da, te buhe su skakale i na mene. Na noge, s vremena na vrijeme. Pretpostavljam da ih to svrstava pod "mačje buhe". (Imao sam doma i mačku i psa).

Ono što me sad zabrinjava je taj Biokill. Može li to imati loše efekte na čovjeka? Ne kroz direktno udisanje, nego kroz boravak u prostoru tretiranom s istim? Ja sam Biokill iskoristio i na madracima, a spavao sam na kauču. Sad mi nije baš svejedno vratiti se na te madrace. Što ako sam biološku opasnost samo zamijenio kemijskom?
Kesten is offline  
Old 15.11.2004., 04:05   #38
Re: buhe je

Quote:
Pruka kaže:
moj buraz ima buhe...mislim....preporučam da kupiš novi stan i novog psa,to je lakše nego da sve čistiš i mjenjaš tepihe
Preporučam da kažeš starcima da ti naprave novog buraza
Potala is offline  
Old 21.03.2007., 12:02   #39
Sredstva protiv buha i krpelja

pitanje je u naslovu sto koristite, odnosno koja su sredstva najbolja (ampule,ogrlice,šampon..) za tretiranje ovih nametnika
StudentETF is offline  
Old 21.03.2007., 12:22   #40
Ako imaš vremena pročitaj topice u mom potpisu.

Sredstva za tretiranje od nametnika.
Ampule:
. Advantix
- Frontline
- Frontline COmbo
- Scalibur ogrlica
- Klitix ogrlica
_____________________
Advantix i Frontline ampule su samo za krpelje i buhe.
Frontline Combo i protiv komaraca (lišmanioza)
Ogrlice za svo troje.

Ako ste puno vremena oko vode, te na mjestima gdje je posebno infestirano
komarcima i krpeljima, onda kombinacija ampule i ogrlice.
Golden Drop is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.