Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 13:56   #21
Evo ga sada napokon su se izlegle male kornjace 4 komada a ostale se se prije pokvarile.

Kasnije stavljam slike
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 11:23   #22
Kopnene kornjače (čančare)

zanima me ako netko ima kornjaču, par savjeta šta da radim s njom...
naime, neznam ništa naročito o njoj jer smo ju dobili već prilično veliku; tamo gdje je bila živjela je na dvorištu pa smo je i mi držali vani - kad je zahladilo zakopala se pod zemlju;prije dva tjedna je izašla i počela lutati po dvorištu , uzeli smo ju u kuću, otuširali i od onda je u kući - napravi dnevno 3-4 koraka, ne jede ništa ( inače je znala jesti salatu, paradajz,jabuke, pa čak i kekse...), ne vrši nikakvu nuždu, kao da još spava zimski san
ne znam , možda je to normalno za nju; po ljeti smo je pokušali staviti u vodu, ali nije plivala - kakva je to uopće kornjača, vodena ili kopnena, ili su one sve oboj; dugačka je nekih 15, a široka 10 cm... htjela bi se nekako pobrinuti za nju, bojim se da joj nešto ne nedostaje, a s druge strane izgleda da joj je dobro, samo je skromna sa zahtjevima...
ako netko nešto zna, ili ima doma kornjaču... bila bi zahvalna
zapustena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 13:58   #23
A stavi fotku da vidimo koja je. Frendica i ja smo prošlo ljeto nasred trešnjevke našle veliku kornjaču koju je netko samo hitio na beton ( kako ću ja jednog dana nekog zubima zaklati kad ga uhvatim na djelu!!!!)

Uglavnom, uzele smo ju i otpeljale u Maksimir u ono jezero gdje su bili čamci.. još zasuzim kad se sjetim kako je veselo zaplivala i zaronila.. i, pazite sad!!!, duboko zaroni i pojuri prema sredini jezera..zastane..okrene se, vrati se i izviri glavicu iz vode i nakrene ju - kao da nam veli "hvala vam cure, bok!"..ostala je tak 10tak sekundi i ponovno zaronila i otplivala u duboko.

fakat, stavi sliku - da vidim jel ista vrsta..da ne napravimo još gore.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:17   #24
ako je kopnena moguce je da jos spava zimski san,pa stavi ju u dvoriste malo slame,lisca bilo ceg sam da se zakopa i neka ima nadohvat ruke nesto za isti...
bolje da je u dvoristu nego u kuci...
__________________
-I am like wind-
josip the maan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 19:45   #25
Ako se je zakopala u zemlju znači da je to kopnena kornjača. Najlakše je prepoznati po tome što vodene kornjače imaju plivače opne među prstima. Samo ti nju pusti u dvorište pogotovo ako je dobro ograđeno da ne može odlutati.
Vjerovatno se radi o domačoj čančari pa te moram upozoriti da je zabranjeno njeno držanje u zatočeništvu jer je zaštičena vrsta. Bilo bi najbolje da ju pustiš negdje u prirodu što dalje od civilizacije. Nemoj ju slučajno pustiti u jezero jer je bio slučaj da se našao pametnjakovič koji je iz neznanja kopnenu kornjaču pustio u vodu.
dante79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:54   #26
Ja imam isto kopnenu kornjaču (čančaru) i ne boj se ako ne jede kad bude toplije jesti će.

A što se tiče onoga da li je kopnena ili vodena to ti je definitivno kopnena jer ako ti je već dva tjedna vani onda bi već trebala uginuti da je bila vodena.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 00:22   #27
Quote:
zapustena kaže: Pogledaj post
zanima me ako netko ima kornjaču, par savjeta šta da radim s njom...
naime, neznam ništa naročito o njoj jer smo ju dobili već prilično veliku; tamo gdje je bila živjela je na dvorištu pa smo je i mi držali vani - kad je zahladilo zakopala se pod zemlju;prije dva tjedna je izašla i počela lutati po dvorištu , uzeli smo ju u kuću, otuširali i od onda je u kući - napravi dnevno 3-4 koraka, ne jede ništa ( inače je znala jesti salatu, paradajz,jabuke, pa čak i kekse...), ne vrši nikakvu nuždu, kao da još spava zimski san
ne znam , možda je to normalno za nju; po ljeti smo je pokušali staviti u vodu, ali nije plivala - kakva je to uopće kornjača, vodena ili kopnena, ili su one sve oboj; dugačka je nekih 15, a široka 10 cm... htjela bi se nekako pobrinuti za nju, bojim se da joj nešto ne nedostaje, a s druge strane izgleda da joj je dobro, samo je skromna sa zahtjevima...
ako netko nešto zna, ili ima doma kornjaču... bila bi zahvalna
Po mojoj procijeni ima 10ak godina.
Inace kornjace su zimi iznimno osjetljive.
One se griju preko sunca, pa ako ga zimi nema oni pokusavaju dobiti tu tiplini preko drugih izvora.
Ako imas cancaru ona bi trebala znati plivati, zato sto zivi u blizini bara i sl.
Moje dvije , ja im napunim kadu i pustim ih , ugl se krecu po dnu izadju samo kada trebaju zraka pa se ponovo vrate.
Moje kornjace svasta jedu. Jedu skoro sve povrce , jedu hranu za kornjace, jedu hranu za ribice , jedu salamu , muhe ... ma nema sta ne jedu.
Ako vani imas raznoliku travu ona ce to sigurno jesti, moja kopa i prevrce sve doklen ne nadje nekakav list koji joj se svidja ili korijen.
Redovito je peri oko glave (tamo gdje su one crvene tocke) , to je najosjetljiviji dio i to treba posebnu paznju.
Ugl u ljeto ce ti zivnuti i raditi svakakva *ranja , samo se pazi da ne pobjegne.
Flakpanzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 21:00   #28
Quote:
Flakpanzer kaže: Pogledaj post
Po mojoj procijeni ima 10ak godina.
Inace kornjace su zimi iznimno osjetljive.
One se griju preko sunca, pa ako ga zimi nema oni pokusavaju dobiti tu tiplini preko drugih izvora.
Ako imas cancaru ona bi trebala znati plivati, zato sto zivi u blizini bara i sl.
Moje dvije , ja im napunim kadu i pustim ih , ugl se krecu po dnu izadju samo kada trebaju zraka pa se ponovo vrate.
Moje kornjace svasta jedu. Jedu skoro sve povrce , jedu hranu za kornjace, jedu hranu za ribice , jedu salamu , muhe ... ma nema sta ne jedu.
Ako vani imas raznoliku travu ona ce to sigurno jesti, moja kopa i prevrce sve doklen ne nadje nekakav list koji joj se svidja ili korijen.
Redovito je peri oko glave (tamo gdje su one crvene tocke) , to je najosjetljiviji dio i to treba posebnu paznju.
Ugl u ljeto ce ti zivnuti i raditi svakakva *ranja , samo se pazi da ne pobjegne.
Ove informacije su netočne tako da ni slučajno nemoj tu svoju kornjaču staviti u kadu puu vode


Flakpanzer ti si napisao ako imaš čančaru ona bi trebala znati plivati ali to je krivo jer ovo što si ti opisao rade vodene kornjače.

Jel ti preko ljeta držiš tu kornjaču vani na suhome ili kako.

I čančara nema crvene točkice tako da si vjerojatno mislio na vodene.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:08   #29
Quote:
dini5 kaže: Pogledaj post
Ove informacije su netočne tako da ni slučajno nemoj tu svoju kornjaču staviti u kadu puu vode


Flakpanzer ti si napisao ako imaš čančaru ona bi trebala znati plivati ali to je krivo jer ovo što si ti opisao rade vodene kornjače.

Jel ti preko ljeta držiš tu kornjaču vani na suhome ili kako.

I čančara nema crvene točkice tako da si vjerojatno mislio na vodene.
Potpisujem!
dante79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 13:26   #30
Slažem se s prethodnicima. Čančara ne ide u vodu i nema crvene točke. Ako je kornjača živjela u dvorištu, ja joj ne bih mijenjala okoliš tj. stavljala unutra jer se ona navikla na te uvjete. Jesu li vaše čančare spavale zimski san ili je posrijedi druga varijanta?
erosa_salvahe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 22:19   #31
Ja imam žensku čančaru i susjed ima mušku i prošle godine njegdje u 6 mjesecu je moja kornjača položila 8 jaja.Izlegle su se četiri, a ostale četiri su bila razijena jaja nekako kao da su mravi ušli u njih.

Moje kornjače još spavaju zimski san i malene i moja odrasla.

Odite na Forum Šapice jučer sam vidio da tamo ima detaljno o čančarama ali nisam imao vremena pročitati pa idem i ja sam.

Sas već pomalo očekujem da se probude iz zimskog sna.


E da i forum www.kornjace.com ima sve o kornjačama ali mi je nekako nepregledan i ne snalazim se dobro tamo.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:48   #32
Hej dini5 ! Moja kornjača se probudila. Danas ju izvukla toplina van, malo šeta pa opet spava. Treba doći k sebi nakon toliko spavanja, ha,ha.

Ovo je dobar članak o njima; http://svijet-ljubimaca.com/index.ph...=234&Itemid=37
erosa_salvahe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:00   #33
Jel tvoja muško ili žensko?

Čitao sam da i na početku moraju piti vodu.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:44   #34
Žensko. Da, nakon buđenja je bila malo u plitkoj vodi da se tijelo oslobodi toksina, upravo kako je opisano u onom članku. Nije joj se pretjerano svidjelo. Sada spava pod lampom. Ima u terariju mala školjkica napunjena vodom.
erosa_salvahe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:46   #35
Jel ti nju držiš u dvorištu ili u kući.

Moja je vani u dvorištu i baš sada idem vidjeti da li već izlazi ili je još zakopana

Evo o čančarama.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 19.03.2009. at 19:01.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:36   #36
Moja je u terariju. Bila je u podrumu gdje je hladnije, a sada u dnevnoj dok ne dođe toplije vrijeme. Po ljetu bude u dvorištu i uživa.
erosa_salvahe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:51   #37
Meni je nekako loše držati je u kući pa je zato držim vani.

Ovih mjeseci odkad je zakopana uopće je nisam dirao ali činilo mi se da uopće neće izaći,kao da je mrtva ali onda sam makao malo zemlje koja ju je pokrivala i odjednom vidim kako povlači prednje noge prema sebi.

Htio sam predložiti modovima da promijene naslov ali već vidim da je promjenjen, bolje je ovako jer se mješa sa vodenim kornjačama.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 19:24   #38
Da, odlično je što su promijenili naziv.

Moja korni ne spava vani jer je u Slavoniji puno hladnije i strah me da se ne smrzne.
erosa_salvahe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:43   #39
Danas je bilo malo hladnije ovdje u Rijeci pa sam ove svoje male kornjače koje su se izlegle prošle godine u 9 mjesecu izvadio iz zemlje i stavio ih malo dublje i pokrio ih sa više zemlje.

Ove male su prije već bile izašle, već su odradile zimski san ali još spavaju kad je hladno.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 16:46   #40
Nama je ovo prva godina (zima) s njom. Danas je aktivna punom parom. Kupili smo i posebnu žarulju za reptile. Dala sam joj djeteline i baš uživa.
Koliko malih imaš? Možeš poslati slikicu?
erosa_salvahe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.