Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Fotoalbumi ljubimaca

Fotoalbumi ljubimaca Dogodovštine u riječi i slici

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 16:14   #1
Priča o Rini sa sretnim krajem

Rina je labradorica, čistokrvna (kako sam kasnije sznala), oštenjena 02.05.2006.godine, cijepljena samo jednom - 03.10.2006., kada je i čipirana. Naravno, sve to nisam znala to jutro kad sam je prvu put vidjela uz cestu na nekoj hrpi smeća...... provezla sam se pored nje žureći na posao, gunđajući što je susjed opet pustio psa da luta po kvartu (ima jedna ista takva par ulica dalje od mene, koju povremeno puste "da prošeta").
Na povratku doma, pas je još bio tamo..... vrag mi nije dao mira, pa sam produžila do susjeda i vidjela njegovu kujicu kako spava pred kućicom - dakle, nije to taj pas. Vratila sam se nazad na smeće, no nije je više bilo tamo.
i sljedeća dva dana je nisam vidjela, već sam se ponadala da ju je pronašao kom god da je odlutala i da je doma.... ali naravno da sam bila u krivu
sljedeće jutro je opet bila tamo, ali ovaj put sa krvavom nogom, šepala je...... kvragu..... uspjela sam stati sa autom na prvom ugibalištu, nazvala na posao da ću kasnit i vratila se nazad pješice..... srce mi je skoro stalo kad sam ju vidjela iz bliza : krvava noga, oderotina skoro do kosti, pas bez dlake od skoro pola leđa pa sve do pola repa, vidljivo iz aviona da je imala štence, ali da već ne cicaju bar mjesec dana.

jedva mi je prišla..... pognute glave. i sjela se na metar od mene puna nepovjerenja. a kako i ne bi...... pregledala sam je nabrzinu, prepipala je da je ne boli šta još osim noge i kako nije davala naznake da se namjerava buniti oko ičega, podigla sam ju i odnijela u auto i pravac veterinaru.
pas se u autu vozio kao da je doma, kod vetrinara nije ni trepnula na čišćenje rane i na inekcije..... kao da je odlučila da je to sve ne smeta. i kad sam se ja počela veseliti kad smo pronašli čip, počela je mahati repom, kao da kuži da je to dobro za nju.

e, da je bar bilo...... nazvali smo čovjeka na kog je glasila. on prvo niej znao zašto i zbog čega ga zovemo. kad smo mu objasnili o kojem se točno psu radi, reakcija je bila :
- "aaaaaaaa, je imali smo mi takvog psa, ali ona je nama pobjegla prije 3 mjeseca, a šta je ona kod vas cijelo vrijeme ? "
- "ne gospodine, našli smo je na cesti danas, pas je bolestan i nije u dobrom stanju"
- "a kako ste vi znali da je moja ?"
- "gospodine, pas ima čip"
- "a šta vam je to ?"

tu mi je sve bilo jasno.....pas je stavljen u auto i dovežen na to smeće, zato se nije ni micala s njega, valjda je čekala da se vrate po nju. valjda zato ni dan danas neće sama ući u auto..... da se ne posvađam s čovjekom nabrzinu, stisnula sam zube i pitala ga da li on želi psa nazad ili ne (ne bi mu ga dala da je i htio), da budem načisto o čemu se točno radi.
Naravno da je nije htio nazad. Oni su dobili novog psa.... muškog ovaj put, s njim je manje problema...

Bez komentara.

Odvela sam Rinu doma.... kako smo iz čipa saznali da se zove. Nek se prvo oporavi, pa ćemo joj naći dom.
Ovo je ona prvi dan kod mene :





spavala je danima, nije se budila ni na inekcije, ni na previjanje, ni na čišćenje rana...... čak ni mačke nije doživljavala..... ali kad se naspavala i kad je konačno odlučila prošetati po dvorištu i po kući - mislim da je odlučila ostati sa mnom.
ne znam kako bi drukčije objasnila moje odbijanje par više nego dobrih udomitelja koji su me zvali za nju
a stvarno nisam htjela tu obavezu. jer sam svjesna šta psu treba.

i eto...... sad nas dvije šetamo po livadama i pomalo plivamo


guramo se sa mačkama za dekicu (i za pažnju - ne kaže se džaba "ljubomoran ko pas")





Dlaka je narasla čim je prestala jesti smeće, noga je ko nova, jedva da se vidi da je nešto bilo.
i uglavnom..dobro nam je tu di jesmo.

i gledam ju dok spava i ne mogu se načuditi kako je neko mogao tog psa koji je toliko poslušan, toliko nježan i toliko......ma nemam riječi kojima bi ju opisala..... jednostavno izbaciti na cestu ?

Zadnje uređivanje dragoness : 11.02.2009. at 16:27.
dragoness is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 16:49   #2
Dragoness, svaka čast, malena je imala pravu SREĆU u nesreći. Zapravo je sretna okolnost što su je se loši vlasnici odlučili riješiti, jer u biti, to je bio i jedini način da se ona riješi njih koji je očito nisu zasužili. Vas dvije ste vidi se već postale prave frendice, čak je i maca primljena u taj klub, ma divno za pročitati za pogledati. Dobro se dobrim vraća, a tvoje je djelo uistinu dobro djelo !
sara55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 17:09   #3
tako mi je drago pročitati ovakav happy end kad bi barem bilo više takvih priča...dragoness, rina je imala sreću što je tebe našla i sigurna sam kako će te usrećiti, jer psi na dobro uvijek vraćaju stostruko...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 20:51   #4
pa stvarno je lijepo ovako nešto pročitati! Rina je prava sretnica, a i ti dragoness
mitzekatze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 22:46   #5
Uh sve je vec receno! Koje srce imas!!!!
I svi znao da ce ti ona to visestruko vratiti

Veliki respect od mene!!!!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:34   #6
Ne da si me rasplakala već sam zatulila od sreće ( a nisam baš neki pekmez inače).
Kad je vidim kako se ljuljuška na svom jastuku nakon strahota koje je sirota proživila, nadam se da će joj život s tobom potisnuti to sjećanje, jer vjeru u ljude je kroz tebe zasigurno vratila.
Sreatn si ti opas Rina kad si našla čovjeka kao Dragoness!!!
luvi7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:38   #7
Hvala ti za ovo. Nakon svih uzasa bas je gust procitati neku lijepu pricu
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:49   #8
stvarno je predivno pročitati jednu ovakvu priču... grozno sam pekmezava ovih dana, onda se zna kako sam reagirala na ovo... kad bi se sve te priče ovako završavale, svijet bi bio ljepše mjesto
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 09:39   #9
Bravo Dragoness Sad imaš prijateljicu samo takvu
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 10:00   #10

Bravo, ma tak mi je drago za vas, kaj ste tak našle jedna drugu!
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 10:02   #11
Mišica mala predivna. Joooj, ja bi gada prijavila grrrr što mrzim takve!!!

Al bitno da je njoj sada lijepo i dobro.

pozdrav i pusa od mene i mojih mufljuza (jednog također sa smeća).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:16   #12
Isuse, kakva diiiivna priča jooooooj uljepšala si mi cijeli dan...i ovaj guranjac na jastuku s macom
starka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:16   #13
joj..... nije mi namjera bila izazvati salve pohvala, ali hvala cure

htjela sam malo razbiti tugu, a i započeti temu oko problema sa dokazivanjem da li je pas napušten ili je pobjegao. jer džaba čip i sve to skupa kad to tako malo znači.
bivši Rinin vlasnik nije nigdje prijavio da mu je nestao pas. čak ni u vet.ambulantu u kojoj mu radi susjeda. niti jedan oglas, ma ni slovo nigdje da se brine..... jer se očito nije brinuo.
ali u suzi su mi rekli da će bez obzira na to biti jako teško dokazati mu namjerno napuštanje životinje. čak ni činjenica da je pas pronađen u sesvetama, a vlasnik je u donjoj lomnici, nije puno pomogla. jednostavno nismo mogli dokazati.

po meni priča je išla ovako ...... Rina je bila skotna i htjeli su je se riješiti. oštenila se ko zna gdje i ko zna kako...... možda negdje u šumi pored koje je ostavljena.... na psu je bilo evidentno da je jako dugo vremena jeo smeće - teška upala analnih žljezda, dermatoza, a i opće stanje životinje. u prvih 10-tak stolica smo nalazili tragove ižvakanih vrećica , omota od hrane.....
pas se boji sam ući u auto, svaki put je moram dizati na ruke. ali kad se nađe u autu, ponaša se savim dobro, ne smeta joj ništa, voli gledati kroz prozor, kad joj dosadi, legne i spava...... i još jedna stvar - mog dragog se jako bojala, čim je dignuo glas ili napravio nagli pokret pas je bio pod krevetom od straha, dok sam ja mogla mahati rukama ko vjetrenjača i vrištati iz petnih žila - na to uopće nije reagirala

moja logika je stvari zbrolila ovako - pas je dovežen u autu i izbačen van. ali moja logika nije dovoljna za prijavu.......

i još jedna mala sitnica - nazvala sam vet.stanicu di je pas čipiran, žena s kojom sam pričala je rekla da se sjeća psa, da je to pas od njenog susjeda koji je jako pazio na nju i brinuo se za nju...... ??? kad sam je pitala je li prijavio nestanak psa - paaaaaaa niiiiijeeeeee znaaateeeee ona vam puno radi (?!?!?!), a kad sam pitala kad je pas cijepljen zadnji put - 2006 godine (to je valjda kod njih redovno ??? ). i kada sam joj rekla da ju on ne želi nazad, nije ništa rekla već je bez ikakve provjere odjavila psa sa bivšeg vlasnika kako bi ju ja mogla prijaviti kod svog veterinara

rupa u njihovoj priči ko salate....... a sad imaju novog psa. jadan on....
dragoness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 00:04   #14
Sto je bilo...bilo je...glavno da je sad sve ok...i da ste sretne...obje....Ne vrijedi razbijati glavu nagadjanjima...
Ja sam imala slicnu pricu...al' s mackom...
__________________
Teta mi kaze: Ne filozofiraj! (Lovre, 5 godina, klinac iz naselja na putu iz vrtica )http://maca.hr/

Zadnje uređivanje Bastet : 14.02.2009. at 00:10.
Bastet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 13:57   #15
Quote:
luvi7777 kaže: Pogledaj post
Ne da si me rasplakala već sam zatulila od sreće ( a nisam baš neki pekmez inače).
Kad je vidim kako se ljuljuška na svom jastuku nakon strahota koje je sirota proživila, nadam se da će joj život s tobom potisnuti to sjećanje, jer vjeru u ljude je kroz tebe zasigurno vratila.
Sreatn si ti opas Rina kad si našla čovjeka kao Dragoness!!!
Moram reci,da i ja tulim.... djeca me pitaju kaj je mama???
Gledaju i oni slicice peseka....to je vec˝˝bolest˝˝koliko vole zivotinje.....rastopili su se....pitaju kaj je bilo sa pesekom,kazem im jedna divna teta ga je spasila!Njihov komentar:ta teta je stvarno dobra,ko i mi,jel da?Inace,mama stalno nesto prikuplja,pa svima zadajem muke,ali to je jace od mene....i zato Dragoness-potpuno te kuzim,svaka cast!
Nitko nije vjerniji od spasene zivotinjice!!!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 00:23   #16
malo da se ponovimo...
u međuvremenu je Rina dobila i Minu (goldenicu), nije mi bila namjera da se rimuju imena, al Mina je dobila ime po frendici kojoj se zaletila pod auto. Sudbina....



dragoness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:42   #17
Prekrasne su pasice...i maca naravno - sva sam se raznježila - naježila
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:13   #18
Quote:
Hermiona29 kaže: Pogledaj post
Prekrasne su pasice...i maca naravno - sva sam se raznježila - naježila
to nije maca, to je Mirko i on je uvjeren da je pas.
bio je toliko mali kad je došao k meni, da mu je Rina i mama i tata i životni uzor. Njegova kriza identiteta ide toliko daleko da ide s nama na livadu, ganja lopticu i ponekad mi se čini da pokušava ugristi poštara

mirko i mina :
http://www.youtube.com/watch?v=PKSwS...layer_embedded
dragoness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:26   #19


dragoness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 23:13   #20
Vidi se da je Mirkec gazda u kući i da curke mota oko malog prsta
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.