Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2011., 13:22   #41
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Opet se pojavljuje problem nedostatka školovanih ljudi, projekcije su za narednih par godina da će falit oko 10 000 školovanih časnika.
Dakle nuklearni brodovi će biti u istom sosu kao i conventional fleet iliti ono što sam nazvao klasičnim brodovima (a ne kako si ti pomislio klasični drveni brodovi iz Stradivari brodogradilišta)
Kakve su to bajke, samo recimo Indija i Filipini izbace za godinu-dvije dodatnih 10 tisuća novih časnika, ako ima potrebe za tim.

Da postoji nekakav ozbiljan "nedostatak školovanog kadra", onda bi plaće u tom sektoru počele rasti jer bi brodovlasnici morali dobrim ponudama mamiti dobre pomorce u svoje kompanije.
krokodilkro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 17:46   #42
Quote:
krokodilkro kaže: Pogledaj post
Kakve su to bajke, samo recimo Indija i Filipini izbace za godinu-dvije dodatnih 10 tisuća novih časnika, ako ima potrebe za tim.

Da postoji nekakav ozbiljan "nedostatak školovanog kadra", onda bi plaće u tom sektoru počele rasti jer bi brodovlasnici morali dobrim ponudama mamiti dobre pomorce u svoje kompanije.
To su ti bajke braće Grimm.
Za ovu temu apsolutno nebitno jer Indija i Filipini izabece 0 (nula) časnika školovanih za upravljanje brodskim nuklearnim reaktorima ovoga tipa. A osim toga ti očito znaš nešto što ne zna cijela pomorska zajednica, a to je kako riješiti problem desetaka tisuća pomoraca koji se svake godine umirovljuju ili mijenjaju profesiju zbog zamora. Isto tako ti imaš rješenje kako od studenta napraviti instant pomorca. Magazin ili Božić škola?

Hint - Trade Winds, topic - "Manning Shortage".
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 18:12   #43
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
To su ti bajke braće Grimm.
Za ovu temu apsolutno nebitno jer Indija i Filipini izabece 0 (nula) časnika školovanih za upravljanje brodskim nuklearnim reaktorima ovoga tipa. A osim toga ti očito znaš nešto što ne zna cijela pomorska zajednica, a to je kako riješiti problem desetaka tisuća pomoraca koji se svake godine umirovljuju ili mijenjaju profesiju zbog zamora. Isto tako ti imaš rješenje kako od studenta napraviti instant pomorca. Magazin ili Božić škola?

Hint - Trade Winds, topic - "Manning Shortage".
Ne, nego ti prodaješ bajke. Kakva "pomorska zajednica"? Eto ti jedan protulink, pa pročitaj:
http://maritimeprofessional.com/Blog...e-a-myth!.aspx

Da ponovim pitanje s linka: jesi li ikada čuo za neki brod koji je morao ležati na sidru zato što se nije moglo pronaći posadu?

Usput Indija (za razliku od recimo Hrvatske) bi definitivno bila jedna od zemalja koja koja bi mogla obrazovati osoblje za brodove s nuklearnim pogonom. Na kraju krajeva još 1970-ih su razvili vlastito nuklearno oružje, a 2009 su porinuli vlastitu nuklearnu podmornicu.

Čak i da uzmemo ovu inicijativu za razvoj nuklearnog pogona kao potpuno ozbiljnu (znači da ima riješeno financiranje i odlučno i stručno vođenje), takvi brodovi ne bi krenuli u ozbiljnu proizvodnju prije recimo 2020 godine. Znači da bi obučavanje posade do tada bio najmanji problem.

Zadnje uređivanje krokodilkro : 08.02.2011. at 19:26.
krokodilkro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:28   #44
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa ono što većina firmi koja svaštari zove - Conventional fleet.
Opet se pojavljuje problem nedostatka školovanih ljudi, projekcije su za narednih par godina da će falit oko 10 000 školovanih časnika.
Dakle nuklearni brodovi će biti u istom sosu kao i conventional fleet iliti ono što sam nazvao klasičnim brodovima (a ne kako si ti pomislio klasični drveni brodovi iz Stradivari brodogradilišta)
Quote:
krokodilkro kaže: Pogledaj post
Ne, nego ti prodaješ bajke. Koliko se vidilo iz drugih detalja na ovoj temi, obično si laprdalo. Kakva "pomorska zajednica"? Eto ti jedan protulink, pa pročitaj:
http://maritimeprofessional.com/Blog...e-a-myth!.aspx

Da ponovim pitanje s linka: jesi li ikada čuo za neki brod koji je morao ležati na sidru zato što se nije moglo pronaći posadu?

Usput Indija (za razliku od recimo Hrvatske) bi definitivno bila jedna od zemalja koja koja bi mogla obrazovati osoblje za brodove s nuklearnim pogonom. Na kraju krajeva još 1970-ih su razvili vlastito nuklearno oružje, a 2009 su porinuli vlastitu nuklearnu podmornicu.

Čak i da uzmemo ovu inicijativu za razvoj nuklearnog pogona kao potpuno ozbiljnu (znači da ima riješeno financiranje i odlučno i stručno vođenje), takvi brodovi ne bi krenuli u ozbiljnu proizvodnju prije recimo 2020 godine. Znači da bi obučavanje posade do tada bio najmanji problem.
Pa recimo da moram uzet mišljenje ovoga jednoga lika od stotina drugih na svijetu kao relevantno, odlučio bih se za citat sa njegovog bloga (bloga !!!) - "He however confirms a shortage of qualified seafarers. It is necessary to really raise the quality of the seafarers he insists. Also it is important to have the crew better equipped with knowledge. “People who talk about shortages are the ones who at the same time cannot find training berths,” he points out.


Ja bih ovako neuk rekao da lik govori isto što i ja samo drugim riječima, mislim školovan podrazumijeva institucionalnu i vaninstitucionalnu naobrazbu...al što ja znam...

A retorika tipa - jesi li ikada čuo da je ijedan brod završio na sidru jer je došlo do nedostatka kvalitetne posade je potpuno promašena. Brodovi mogu ploviti i sa lošom posadom. Primjer? Globtik, SMS, Berket, Jadrolinija...pitanje je samo koliko dugo prije nego li se dogodi sranje.

Sapienti sat

Al vratimo se temi a tema su mali nuklearni reaktori. Originalni naziv teme i nije imao veze s brodovima to su moderatori promijenili. Brodovi su samo navedeni u uvodnom postu kao jedan od primjera a mene je zanimalo gdje bi im se sve mogla naći primjena. Desalinizacija i generacija struje na udaljenim otocima? Grijanje staklenika? (bubam napamet )
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 08.02.2011. at 19:43.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.