Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2015., 08:01   #81
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
MOLIM ? jesam ja to dobro pročitala? ajmo ispocetka, 2mg xanaxa, 30 mg dormicuma, 25 mg cersona, 40 mg normabela, i ne znam koliko seroquela , nisi navela....pa ubit ce te to, ja da to popijem ne bi se dizala 10 dana..ionako mislim da pijem previse , xanaxa nikad nisam popila toliko ,sad oram na kolonoskopiju i uzasno me strah ali ne dizem dozu, danas sam popila 0.75 mg i sad pred spavanje 10 mg sanvala i 7.5 mg calicxte sto i nije doza ali mi taman to dvoje da zaspim uz malo mucenja....ali ozbiljno, ti ces se otrovat, pa ne mozes toliko popiti odjednom ...koliko seroquela?
nije bas tako,2 mg obicnog xanaxa,otprije mi je u organizmu bio xanax sr,3,4 cersona,4 normabela i 600 kvetiapina(smanjili su mi)
a nek se otrujem bitnije mi je spavanje sad sam umorna ko pas,neznam sta je to nocas bilo al me bole oci od ˝spavanja˝ vrtila sam se,padala mi deka,pokocila mi se leda,ma joooj...sad cu opet cijeli dan spavat
syarys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:58   #82
Quote:
syarys kaže: Pogledaj post
nije bas tako,2 mg obicnog xanaxa,otprije mi je u organizmu bio xanax sr,3,4 cersona,4 normabela i 600 kvetiapina(smanjili su mi)
a nek se otrujem bitnije mi je spavanje sad sam umorna ko pas,neznam sta je to nocas bilo al me bole oci od ˝spavanja˝ vrtila sam se,padala mi deka,pokocila mi se leda,ma joooj...sad cu opet cijeli dan spavat
jesi ti klon od @ subclavia, citam post 9870 na temi
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 11:16   #83
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Ima na stranici HALMED-a i HZZO-a poremecaj opskrbe uz razlog i ocekivan povratak na trziste, pa koga zanima... Odite na HZZO i liste lijekova, ima negdje excel tablica


Skickas fr
Hvala na info.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 11:23   #84
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
jesi ti klon od @ subclavia, citam post 9870 na temi
da, u biti dayria al me stalno brisu neznam zasto

ps. opet sam budna -.-
syarys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 11:24   #85
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Uzela prije dva tjedna i jos sam se zacudila da ih imaju, nisam ih narucivala, uvijek ih imaju tamo... Jesi narucila? Ima i Alventa - Krka, meni nije losa kao zamjena..
Iz ljekarne su zvali opskrbu i rekli su im da nemaju i ne znaju kad bi mogli opet biti na tržištu. Zasad imam još 30 kapsula, a za 2 tjedna ću vidjeti što dalje. Alventa ili vratiti se 2x37,5. Prešla sam na 75 xl, jer su me mučile mučnine.
Nadam se da neće nestati Alvente
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 11:49   #86
Quote:
Monoke kaže: Pogledaj post
Iz ljekarne su zvali opskrbu i rekli su im da nemaju i ne znaju kad bi mogli opet biti na tržištu. Zasad imam još 30 kapsula, a za 2 tjedna ću vidjeti što dalje. Alventa ili vratiti se 2x37,5. Prešla sam na 75 xl, jer su me mučile mučnine.
Nadam se da neće nestati Alvente
E, sad sam u fakin panici.. Kako je to moguce da nisu na trzistu? .. ako mi toga nestane, ja mogu odmah za vinogredsku..
Nadati se ocito nije dovoljno.. ovo mi se jos nije desilo.. Monoke, javi ako saznas sto novoga (i obratno naravno).. Unaprijed hvala..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 16:41   #87
Quote:
syarys kaže: Pogledaj post
sad ce ispast da sam lagala,al nakon svih tih tableta nisam oka sklopila nocas,ono,spavala sam,al u bolovima,budila se..valjda jer su se pomijesali sad cu popit dormicum i ne dizem se do 2,ko da me traktor zgazio
Ja ti vjerujem.
Nakon što pomiješaš sve te lijekove i nećeš spavati.
Nema nekog prevelikog smisla piti antipsihotike ( Seroquel - nisi napisala koju dozu..) i tablete za spavanje kao Dormicum koji je primarno sedativ na bazi benzodiazepina.

Dormicum se daje jer djeluje brzo ali i kratkotrajno a kada ga se pomiješa sa svim tim lijekovima koje si ti navela pretpostavljam, trebalo bi dobro provjeriti, da se učinci anuliraju.
Seroquel je lijek primarno za šizofreniju, maniju i bipolarac ali i za smirivanje psihoza bilo koje vrste.

Na osnovu čega si ti dobila Seroquel ? Koja dijagnoza ?
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 16:58   #88
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
E, sad sam u fakin panici.. Kako je to moguce da nisu na trzistu? .. ako mi toga nestane, ja mogu odmah za vinogredsku..
Nadati se ocito nije dovoljno.. ovo mi se jos nije desilo.. Monoke, javi ako saznas sto novoga (i obratno naravno).. Unaprijed hvala..
i ja sam na vinogradskoj, kod dr. Matošić
čujemo se za velafax.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 18:52   #89
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Ja ti vjerujem.
Nakon što pomiješaš sve te lijekove i nećeš spavati.
Nema nekog prevelikog smisla piti antipsihotike ( Seroquel - nisi napisala koju dozu..) i tablete za spavanje kao Dormicum koji je primarno sedativ na bazi benzodiazepina.

Dormicum se daje jer djeluje brzo ali i kratkotrajno a kada ga se pomiješa sa svim tim lijekovima koje si ti navela pretpostavljam, trebalo bi dobro provjeriti, da se učinci anuliraju.
Seroquel je lijek primarno za šizofreniju, maniju i bipolarac ali i za smirivanje psihoza bilo koje vrste.

Na osnovu čega si ti dobila Seroquel ? Koja dijagnoza ?

seroquel sam u bolnici dobila dozu 150,i svaki naknadni pregledala trazila jos vise i dosla do 800mg,i sve super, dok mi nije pocela koza pucat od debljine,debela sam ko svinja, imala sam 48 kg sad imam 76kg,sve sto su mi rekli je vjezbaj i nemoj jest,ma super, ili gladovanje ili nesanica
a dormicum djeluje brzo kao i sanval,i kul mi je jer imas halucinacije,a dormicum na tako losem glasu,ja popijem dva sata prije spavanja i nista...
seroquel sam dobila kad sam zavrsila u bolnici nakon sto sam se predozirala loquenom,sto je nasa verzija kvetiapina...procitala sam ovdje da je nekoliko ljudi napisalo da od kvetiapina spava odlicno,pa sam to rekla i doktorici i rekla mi je da i ne moze dat jer mi je sifra nesanica ,mislim f51 i depresija povratnaf33 tak nest, da hzzo taj lijek daje samo za teze bolesti,i ja lijepo dobila od mame ( ona ima sizofreniju) kutiju quelapina i probala,i osjecala sam se odlicno,spavala, bila raspolozena i rekla to psihijatrici i dogovorila se s njom da mi napise dijagnozu s kojom mogu dobiti taj lijek,i dala mi je psihoza neorganska,i morala napisat kao da imam simptome,i tako ga sad dobivam,iako sam ja u bolnici na psihotestu dobila i dijagnozu emocionalno nestabilna ličnost i nadprosjecno inteligentna,i jos sam trebala ostat nisam htjela,pokupila svoje seroquele i osla..sad mi je doktorica nakon6 mj rekla da je iznenadena koliko je meni bolje od kvetiapina,samo ce ga lagano smanjivat sad pijem 600mg, i nijedan drugi psihijatar mi nece mijenjat,iako su mi skocile masnoce od njega i kontracepcije,ha gle,nesta pomogne nesta ne..meni je sad ova dijagnoza odlicna,ak sam u banani popijem xanax sr i bude super...
syarys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 22:43   #90
syarys, dormikum moras popiti 5 min prije spavanja, jer ga inace izbijes i ne djeluje.. meni nije jasno tko je tebi psihijatar nadlezni i dali ti uopce legalno konzumiras ljekove.. jer ovo sto pises mogu i ja potrpat u sebe i ne spavat, ali ne znam 'ko bi mi zdrave pameti to pripisao..

Edit: sad procitah da muckas preko stare i svasta - nesto.. uglavnom, trpas se napamet bez konzultacija nije ni cudo sto ti se desava.. pa nisi kanta za smece..

Monoke, ja sam kod Ljubicica, al' idem sad radije gore Bundalici jer mi ovaj nikako ne pase.. Tipkamo si onda.. Hvala ti
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 01:36   #91
Quote:
syarys kaže: Pogledaj post
j nisam pila sigurno 6 mj i nisu mi dali,rekli su cerson,a meni je to smece od tablete, ko oni vitaminski bomboni,slatko i runi se u ustima

Smece... Valjda ovisi o dr opce ili i o mojoj drugoj dg od koje ne mogu spavat zbog bolova

A vjerujem ti da nisu. Gle, meni dali trostruku anesteziju da me uspavaju. Zato ti i kazem, rjesavaj se toga, selektiraj, da ne bude sranja


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 05:33   #92
U kojim ljekarnama ima Halea za kupit?
Bila sam danas (farmacia)i rekli su mi da imaju samo asentru, zoloft, i da mogu to uzeti posto cu h. tesko naci i jer je isto, a ja nisam htjela nista na svoju ruku jer bi mi bio prvi put da nesto uzimam...valja mi nazvat dr za par sati.
__________________
I see the bad moon arising. I see trouble on the way.
I see earthquakes and lightning. I see those bad times today.
Demri Parrott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 10:03   #93
Demri, ili naruci ili trazi da iz ljekarne nazovu pa vide gdje ima (po dr ljekarnama).. Kod narudjbe cekas jedan dan, ali ja bih na tvom mjestu uzela zamjenu, ako nema druge.. Ionako, svi smo sad na zamjenama nekim..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 11:29   #94
Uzela bi ja, ali sam malo zbunjena jer mi je prvi put I ne znam sto bi mi dr dala...
Vidjet cu vec...
__________________
I see the bad moon arising. I see trouble on the way.
I see earthquakes and lightning. I see those bad times today.
Demri Parrott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:27   #95
Quote:
syarys kaže: Pogledaj post
seroquel sam u bolnici dobila dozu 150,i svaki naknadni pregledala trazila jos vise i dosla do 800mg,i sve super, dok mi nije pocela koza pucat od debljine,debela sam ko svinja, imala sam 48 kg sad imam 76kg,sve sto su mi rekli je vjezbaj i nemoj jest,ma super, ili gladovanje ili nesanica
i jos sam trebala ostat nisam htjela,pokupila svoje seroquele i osla..sad mi je doktorica nakon6 mj rekla da je iznenadena koliko je meni bolje od kvetiapina,samo ce ga lagano smanjivat sad pijem 600mg, i nijedan drugi psihijatar mi nece mijenjat,iako su mi skocile masnoce od njega i kontracepcije,ha gle,nesta pomogne nesta ne..meni je sad ova dijagnoza odlicna,ak sam u banani popijem xanax sr i bude super...
Post je ogledalo tvog ukupnog stanja, zamršenost, nesuvislost, nepredvidljivi skokovi s jedne na drugu temu pri tome misleći da je sve povezano...a nije.
Čovjek koji nema psihotičnu epizodu od 100 mg Seroquela spava kao beba.

Povratni depresijski poremećaj, pretpostavljam sa psihozom je razlog ili uzrok za F51, nesanicu.
Stvari moraš rješavati po redu, jedno po jedno inače ćeš se zatrovati lijekovima a praktično nećeš riješiti ništa.
Mislim da si svjesna koliko štetiš organizmu gutajući sve živo što ti dopadne šaka, a naravno, da nakon toliko lijekova moraju postojati i nekakve posljedice.

Kao prvo, ti već imaš osnovnu dijagnozu - pretpostavljam šizofreniju i prema tome se trebaš ozbiljno odnositi, prihvatiti dugotrajnu farmakoterapiju.
Kvetiapina ima različitih ''vrsta'' odnosno od različitih proizvođača i iako je osnovna tvar ista ipak se razlikuju.
O tome bi trebala razmisliti i popričati sa svojim liječnikom. Ja pijem Q-pin i zadovoljan sam dok me Loquen doslovno ubijao no to ne znači da nekom drugom ne valja.

Nakon toga, kada podvučeš crtu sa osnovnom dijagnozom ukupno stanje će ti se s vremenom popraviti i dijelom stabilizirati, tek tada ideš rješavati nesanicu ali i sve ostale nuspojave osnovne bolesti ali i lijekova.
I to je jedini normalan način kako si olakšati problem, sve ostalo je gubljenje vremena.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:56   #96
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Post je ogledalo tvog ukupnog stanja, zamršenost, nesuvislost, nepredvidljivi skokovi s jedne na drugu temu pri tome misleći da je sve povezano...a nije.
Čovjek koji nema psihotičnu epizodu od 100 mg Seroquela spava kao beba.

Povratni depresijski poremećaj, pretpostavljam sa psihozom je razlog ili uzrok za F51, nesanicu.
Stvari moraš rješavati po redu, jedno po jedno inače ćeš se zatrovati lijekovima a praktično nećeš riješiti ništa.
Mislim da si svjesna koliko štetiš organizmu gutajući sve živo što ti dopadne šaka, a naravno, da nakon toliko lijekova moraju postojati i nekakve posljedice.

Kao prvo, ti već imaš osnovnu dijagnozu - pretpostavljam šizofreniju i prema tome se trebaš ozbiljno odnositi, prihvatiti dugotrajnu farmakoterapiju.
Kvetiapina ima različitih ''vrsta'' odnosno od različitih proizvođača i iako je osnovna tvar ista ipak se razlikuju.
O tome bi trebala razmisliti i popričati sa svojim liječnikom. Ja pijem Q-pin i zadovoljan sam dok me Loquen doslovno ubijao no to ne znači da nekom drugom ne valja.

Nakon toga, kada podvučeš crtu sa osnovnom dijagnozom ukupno stanje će ti se s vremenom popraviti i dijelom stabilizirati, tek tada ideš rješavati nesanicu ali i sve ostale nuspojave osnovne bolesti ali i lijekova.
I to je jedini normalan način kako si olakšati problem, sve ostalo je gubljenje vremena.
sta bi to bilo depresivni poremecaj sa psihozom, ? jer meni je depresija jedno a psihoza drugo ili se varam ?
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 22:12   #97
Quote:
Demri Parrott kaže: Pogledaj post
U kojim ljekarnama ima Halea za kupit?
Bila sam danas (farmacia)i rekli su mi da imaju samo asentru, zoloft, i da mogu to uzeti posto cu h. tesko naci i jer je isto, a ja nisam htjela nista na svoju ruku jer bi mi bio prvi put da nesto uzimam...valja mi nazvat dr za par sati.
A ja sam opet dobila haleu jer su mi rekli da nema zolofta uopce....
danielić is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 22:55   #98
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
A ja sam opet dobila haleu jer su mi rekli da nema zolofta uopce....
Mozda nismo u istom gradu...
Uzet cu asentru kao zamjenski. Je li to ok ? ako moze neki savjet jer se ne snalazim bas i zato sto prvi put uzimam ad....
__________________
I see the bad moon arising. I see trouble on the way.
I see earthquakes and lightning. I see those bad times today.
Demri Parrott is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 00:43   #99
Quote:
Demri Parrott kaže: Pogledaj post
Mozda nismo u istom gradu...

Uzet cu asentru kao zamjenski. Je li to ok ? ako moze neki savjet jer se ne snalazim bas i zato sto prvi put uzimam ad....

Slobodno uzmi, bez bojazni. Ne bi u ljekarni nudili bezveze, ipak su to strucni ljudi. A buduci da ti je prvi AD nije vazno jel ovaj ili onaj proizvodjac na koji si recimo navikla. Isto ti je 99 posto, a onih jedan posto nema veze s onim zasto si dobila AD. Boja, sladilo i tak, sad lupam, ali kuzis.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 00:49   #100
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
sta bi to bilo depresivni poremecaj sa psihozom, ? jer meni je depresija jedno a psihoza drugo ili se varam ?
ne znam jel se sjećaš, ali meni je doktor krivo dijagnosticirao taj famozni f33.3 - teški povratni depresivni poremećaj sa simptomima psihoze.
proguglaj malo da ti bude jasnije, ali uglavnom sam ga ja dobila jer sam imala prisilne misli nasilnog karaktera, a valjda to što nisam htjela komunicirat sa doktorom (nedostatak povjerenja u njega i sram s moje strane) je presudilo.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.