Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 07:42   #1
Kronični jadi..

Pozdrav dragi ljudi! Evo ga, opet se javljam i sad , baš kao i prošli put, direktno poslje putovanja. Putovanje normalne ljude smiruje, puni baterije i slično, a mene je ovo moje putovanje samo iscrpilo. Opet sam doživio strašne napadaje panike. Cijelim putem pratio me nekakav duševni nemir, neko loše razmišljanje. Ipak, u svemu tome nisam baš gubio razum kao prije, jer sam kroz ovo već prolazio i nažalost postaje mi status quo. Ne znam kako se to ustvari zove i kroz što točno prolazim, ali to Vam je jedno opće stanje duševnog nemira, iracionalnog straha i nervoze u želudcu. Od same pomisli na putovanje meni je bilo loše, a tamo sam i doživio par paničnih attacka. Onda čovjek krene razmišljati: Uff, meni će ovako biti cijelog života, šta je ovo, zašto do ovoga dolazi.. I tako.. Imam 19 godina i nebih baš uzimao tablete za smirenje tako rano, pa nekako u sebi pokušavam naći riješenje, iako ga nažalost ne mogu pronaći. Nekako sam se pomirio sa time da ću izgleda cijelog života imati taj prokleti iracionalni... Nebih baš rekao strah, jer , kako sam pratio simptome, nije to od 0-24 strah, drhtavica, znojenje i to. To je više negativno razmišljanje, nekakav nemir i neka nervoza, koja tek onda kulminira na napadaj panike ( I to najćešće pred spavanje, primjetih. ) Strašno. Nisam otvorio ovu temu u nadi da ćete mi pomoći, jer znam da pola Vas ima svoje neke problemčiće što je razumljivo. Otvorio sam ovo kako bih se istresao, i ako ništa, barem virtualnom svijetu otvorio dušu. Nemam pojma što je ovo, ali znam jedno:

Nisam lud i znam da ovo nikome ne želim nikada.

Stojte mi dobro i hvala što ste pročitali.
Mentalcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 09:23   #2
moraš li putovati ?
stoj na mjestu i uživaj
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 09:38   #3
Kada se još javljaju takvi simptomi osim kod putovanja?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 09:39   #4
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
moraš li putovati ?
stoj na mjestu i uživaj
Nije da mi se samo na putu javljaju takvi problemi. Često i doma. Muči me to, ali nije da samo kukam. Pokušavam se izanalizirati i pronaći uzrok i riješenje.
Mentalcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 09:39   #5
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Kada se još javljaju takvi simptomi osim kod putovanja?
Nemam pojma, kao da samo banu odjednom.
Mentalcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:09   #6
ja sam isto tako putovao i suocavao sam se sa svime time, moje putovanje nije nikakvo uzivanje niti dobar provod, niti se nadam tako necemu prije istoga, odem cisto da pobjegnem na neko vrijeme sa ovog mjesta, sav taj nemir, nervozu, strah od ljudi, gledam na to kao i na neku vrstu avanture, otisao sam iz grada, putovat, znam sto me ceka, svejedno sam otisao i osjecam se nekako dobro nakon tog putovanja, otisao sam, suocio se sa svojim strahovima i prezivio, sjecanje je ostalo i to je najbitnije.
ubu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:28   #7
Quote:
Mentalcode kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, kao da samo banu odjednom.
Trebao bi popratiti kad ti se javljaju ti simptomi tako da probaš nać trigger/uzrok...vjerojatno nisu baš odjednom možda kod socijalnih situacija, odvojenosti od doma i sl...to i jest cilj ove analize koju spominješ....

Quote:
Mentalcode kaže: Pogledaj post
Nije da mi se samo na putu javljaju takvi problemi. Često i doma. Muči me to, ali nije da samo kukam. Pokušavam se izanalizirati i pronaći uzrok i riješenje.
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 20:39   #8
Okej.. Sada me interesuje jedna stvar... Pošto mi se ovo periodično javlja i prestaje, evo opet se javilo, ne znam baš zašto..

Uuum, jel moguće da čovjek bude opet sretan i spokojan bez simptoma ikad više, ili se jednostavno moram naviknuti na ovo i to je to? Mislim, postoje li ljudi koji su zaboravili da su ih ovakve misli ikada pratile, kao mene sada?
Mentalcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:35   #9
Quote:
Mentalcode kaže: Pogledaj post
Okej.. Sada me interesuje jedna stvar... Pošto mi se ovo periodično javlja i prestaje, evo opet se javilo, ne znam baš zašto..

Uuum, jel moguće da čovjek bude opet sretan i spokojan bez simptoma ikad više, ili se jednostavno moram naviknuti na ovo i to je to? Mislim, postoje li ljudi koji su zaboravili da su ih ovakve misli ikada pratile, kao mene sada?
sumnjam .. ja sam vec 5 godin au takvom sranju .. jedino sto se mjenja da se navikavam na sranja .. jos uvijek razmisljam o samoubojstvu ali ono .. odgadjam nekak uvijek se nadje razlog da se prebaci za neku drugu priliku
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 01:31   #10
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
sumnjam .. ja sam vec 5 godin au takvom sranju .. jedino sto se mjenja da se navikavam na sranja .. jos uvijek razmisljam o samoubojstvu ali ono .. odgadjam nekak uvijek se nadje razlog da se prebaci za neku drugu priliku
Pa jel piješ lijekove?
Mentalcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 06:50   #11
Quote:
Mentalcode kaže: Pogledaj post
Pa jel piješ lijekove?
ne, zasto pitas?

da pijem vec bi se odavno ubio odnosno pijenje ljekova j emeni ravno samoubojstvu odnosno popio bi odavno "vise" ..

u najboljem slucaju bio bi ukomirani zombi sto mi je pogadjas jednako samoubojstvu

nije covjek bolestan jer ne pije ljekove a ignorirajuci simptome i trujuci se lazima odnosno "ljekovima" nece nikada rjesisti uzrok problema .. samo ce si napraviti novi jos veci!

a sad ti pjevaj borbene .. naslusao sam se lazi i proljeva od vise strucnjaka a da ne pricam o "obicnim" ljudima

uvjeravaju me da to sto me netko ubio pa poslije lesinari iskoristili i na mojoj nesreci jos i zaradili naravno na moju stetu .. da je to normalno i da to prihvatim kao "normalno" i da bi mi bilo lakse da se drogiram

neznam zasto me ne ubiju jednostavno .. pa to bi mi rjesilo sve probleme zar ne?

zasto j edjubre uopce zvalo hitnu .. sto su mi ljepili lubanju i spasavli .. zasto ne pustiti covjeka da umre i pociva u miru .. koje licemjerje .. smrtonosno ..

ljekovi?! haha .. koja provala ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:16   #12
Ma ja vjerujem da čovjeku moze bit bolje i bez toga. I meni je bilo i to bez lijekova, sad se opet vratilo i sad opet samo treba izdrzat
Mentalcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:49   #13
@Mentalcode molim te ne slušaj ga (čitaj) i njegove priče o samoubojstvu...imaš malo niže temu "Panični poremećaj" sa dosta informacija pa se priključi
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:09   #14
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
@Mentalcode molim te ne slušaj ga (čitaj) i njegove priče o samoubojstvu...imaš malo niže temu "Panični poremećaj" sa dosta informacija pa se priključi
zasto podcjenjujes covjeka? pardon vrijedjas ljudsku inteligenciju odnosno prepotentno sebe stavljas kao "sudac" .. da nebudes uskoro napredovala do porote pa ti onda ostaje samo uloga krvnika

sto nebi covjek sam zakljucio .. sto mu steti moje misljenje i moje "price2 o samoubojstvu .. i molim te zasto nebi pricao ja o svojim problemima ..?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:16   #15
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
zasto podcjenjujes covjeka? pardon vrijedjas ljudsku inteligenciju odnosno prepotentno sebe stavljas kao "sudac" .. da nebudes uskoro napredovala do porote pa ti onda ostaje samo uloga krvnika

sto nebi covjek sam zakljucio .. sto mu steti moje misljenje i moje "price2 o samoubojstvu .. i molim te zasto nebi pricao ja o svojim problemima ..?
Zato što mi je jadno da momku od 19 godina koji ima panični napad blebećeš o svom samoubojstvu...

Zašto ne bi pričao o svojim problemima? pa pričaj na one tri teme šta si nedavno otvorio o svom samoubojstvu....
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:22   #16
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Zato što mi je jadno da momku od 19 godina koji ima panični napad blebećeš o svom samoubojstvu...
kako se osjecas kad meni govoris kako se osjecas zato jer ja nesto radim .. mislim .. kaj je tebi? zao mi je ali ja tebe ne poznajem i to kako ja pricam sa nekim drugim nema veze sa tobom OK? .. realno .. stvarno ono .. samo sam napisao jedan post .. sloboda govora i izrazavanje misljenja zvuci poznato!?

Quote:
Zašto ne bi pričao o svojim problemima? pa pričaj na one tri teme šta si nedavno otvorio o svom samoubojstvu....
pa tko si ti da odlucujes meni gdje i sto da sto pisem .. ?!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:23   #17
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
kako se osjecas kad meni govoris kako se osjecas zato jer ja nesto radim .. mislim .. kaj je tebi? zao mi je ali ja tebe ne poznajem i to kako ja pricam sa nekim drugim nema veze sa tobom OK? .. realno .. stvarno ono .. samo sam napisao jedan post .. sloboda govora i izrazavanje misljenja zvuci poznato!?



pa tko si ti da odlucujes meni gdje i sto da sto pisem .. ?!
Pa očito ne odlučujem ni ja a moderatorima ne smeta pa pričaj slobodno, moš na svakoj temi o samoubojstvu, ko te spriječava...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 18:04   #18
Uplaši me čovjek kad sam pročitao da je jedini izlaz samoubistvo hahaha..

A neka, žao mi ga je i nadam se da će i on sebi naći neki spas. Ja ne znam da li postoji, ali se borim i borit ću se. Kukavički je samo ubiti se.
Mentalcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 18:09   #19
Quote:
Mentalcode kaže: Pogledaj post
Uplaši me čovjek kad sam pročitao da je jedini izlaz samoubistvo hahaha..

A neka, žao mi ga je i nadam se da će i on sebi naći neki spas. Ja ne znam da li postoji, ali se borim i borit ću se. Kukavički je samo ubiti se.
krivo citate .. odnosno ne citate ljudi .. to ne pise .. pokvareni telefon sa ismijavanjem samoubojstva a temu si zapoceo sa "kronicnim jadima .." mislim da je uzrok tvog jada vise nego ocit

a da ti ONA nije rekla nebi to ni citao ..

e sad .. ko tu koga da ne velim odlucite sami ..

Quote:
Pa očito ne odlučujem ni ja a moderatorima ne smeta pa pričaj slobodno, moš na svakoj temi o samoubojstvu, ko te spriječava...
pa ocito tebi smeta i pratis moje postove .. mislim da imas nesto osobno protiv mene .. inace koliko ja znam ja tebe ne poznajem osim sto pricas trecoj osobi o meni sto mi govori vise nego sto je dovoljno da te ne zelim poznavati

no koliko vidim nije ni on bas pismen (kakav je osjecaj kad se u razgovoru neko obracau trecem licu? ) .. kao sto reko nisam napisao da je "izlaz" nego rjesenje problema .. no ne vidim smisla objasnjavati nesto tako ocito .. stoji crno na bijelo pa tko pismen a tko polupismen nek cita kkao hoce :P

samo da znate i vase rijeci moze bilo tko bilo kako interpretirati i prepricati nekom drugom i samo je pitanj esmisla komunikacije sa drugim ljudima .. i dali uopce postoji komunikacija izmedju ljudi ili svatko prica svoju pricu pa tko dobije vise tapsanja po ledjima "pobjedjuje" lol

a tema su "kronicni jadi .. "i ti mene zalis? ... nadam se da ti zaljenje nije kronicno .. sretno ti bilo

Zadnje uređivanje F.A.Q : 22.07.2015. at 18:20.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 18:31   #20
Niko te ne prati na svakoj si zivoj temi psihologije...ajde bog....
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.