Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2015., 09:52   #1
Zasto me boli srce zbog nje?

Imam jedan veliki problem koji moram sto prije rijesiti inace nece biti dobro za mene. Odlucio sam pisati ovdje jer kako vidim ljudi znaju dati dobre savjete.

Prije mjesec dana sam okoncao jednu burnu vezu. Ne moze se opisati koliko sam ju volio, a i jos uvijek volim... Problem je sto ona meni nije vracala te osjecaje jer izgledalo je kao da se igramo toplo-hladno. Nakon prekida se nismo culi i vec je proslo mjesec dana. Mene muci bol koju osjecam u srcu zbog nje i to bas mene uhvati jer sam kao mladi sumnjao da ce mi se to ikada dogoditi. Bol je stvarna, osjecam se kao da mi nevidljiva osoba zabija noz u srce, zatim pocne jako lupati. Plus sto cesto gubim volju za jelom tijekom dana i vec sam dobro izgubio na tezini.

Zelim cuti savjete o lijekovima jer imam osjecaj kao da ce mi srce eksplodirati koliko mi nedostaje to vrijeme koje sam provodio s njom. Njoj nije ni stalo do mene i zasto ja jednostavno ne mogu nastaviti dalje vec si radim ovu glupost? Ako imate bilo kakva iskustva sa tim lijekovima da si napokon skinem to i nastavim zivjeti normalan zivot... Jako sam uspjesan mladic i sam sebi ne mogu vjerovati da me to tako koci.
Srce123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:18   #2
Ako misliš ostati normalan bježi od toga...bezveze ćeš si uništiti zivot
lenox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:19   #3
Koliko imaš god?
lenox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:41   #4
Quote:
Srce123 kaže: Pogledaj post
Imam jedan veliki problem koji moram sto prije rijesiti inace nece biti dobro za mene. Odlucio sam pisati ovdje jer kako vidim ljudi znaju dati dobre savjete.

Prije mjesec dana sam okoncao jednu burnu vezu. Ne moze se opisati koliko sam ju volio, a i jos uvijek volim... Problem je sto ona meni nije vracala te osjecaje jer izgledalo je kao da se igramo toplo-hladno. Nakon prekida se nismo culi i vec je proslo mjesec dana. Mene muci bol koju osjecam u srcu zbog nje i to bas mene uhvati jer sam kao mladi sumnjao da ce mi se to ikada dogoditi. Bol je stvarna, osjecam se kao da mi nevidljiva osoba zabija noz u srce, zatim pocne jako lupati. Plus sto cesto gubim volju za jelom tijekom dana i vec sam dobro izgubio na tezini.

Zelim cuti savjete o lijekovima jer imam osjecaj kao da ce mi srce eksplodirati koliko mi nedostaje to vrijeme koje sam provodio s njom. Njoj nije ni stalo do mene i zasto ja jednostavno ne mogu nastaviti dalje vec si radim ovu glupost? Ako imate bilo kakva iskustva sa tim lijekovima da si napokon skinem to i nastavim zivjeti normalan zivot... Jako sam uspjesan mladic i sam sebi ne mogu vjerovati da me to tako koci.
Samo vrijeme.

Neces valjda piti ljekove zbog nekoga kao ona, znas gdje je ona sada dok si ti u bolovima, s drugim, ili ju negdje zaboli dupe za tebe.

Bilo bi ti bolje da umjesto da trazis ljekove shvatis da ju upravo zaboli dupe za tebe koliko je svemir dug i sirok.

Nisi puno opisao sto se desilo, ali toplo-hladno sheme, vjerojatno si bio rezerva ili stand by.

Hebi ga, kradljivica srca.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:46   #5
To ti je normalno dečec. Proć će za par mjeseci/godinu ili kad upoznaš neku novu.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 11:10   #6
To je odvratan osjećaj, baš me i strah da će me srčani uhvatiti koliko mi lupa kad usred dana pomislim na nju. Bila je to burna veza kako sam napisao u uvodu jer se nismo mogli uskladiti sa vremenom. Faks, posao i očito je u njoj puklo da ne želi više imati nešto samnom. Dok smo provodili vrijeme zajedno sve je bilo u redu, uvijek je bila dobre volje.

Već mjesec dana je prošlo, a ja se i dalje osjećam loše zbog nje. Baš i ne vjerujem da će to tako skoro prestati, ali bezveze mi se zamarati nekim tko me uopće ne cijeni i ne doživljava, čak ni blizu koliko sam ja nju. Zato tražim odgovore sa iskustvom jer želim to riješiti što je prije moguće da mogu nastaviti normalno živjeti... Pa mene boli srce zbog neke balavice kojoj sam bio dobar samo kad joj je bilo dosadno u životu, ne znam što drugo reći.

Bilo kakve tablete, samo preporučite jer moram probati da se smirim. Imam 23 godine, a ona 21. Oboje smo u Zagrebu, živi jako blizu mene, a sreli smo se na faksu ove godine. Bol kao da sam na nekim bolesnim treninzima gdje nas trener cijedi kao limun, ali ovo ne mogu vjerovati.....
Srce123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 14:45   #7
Nadi drugu Žensku...ajde nije svalila na tebe krivnju,njene probleme niti te oblatila pred svima to je sve nista
lenox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 18:44   #8
Quote:
Srce123 kaže: Pogledaj post
Imam jedan veliki problem koji moram sto prije rijesiti inace nece biti dobro za mene. Odlucio sam pisati ovdje jer kako vidim ljudi znaju dati dobre savjete.

Prije mjesec dana sam okoncao jednu burnu vezu. Ne moze se opisati koliko sam ju volio, a i jos uvijek volim... Problem je sto ona meni nije vracala te osjecaje jer izgledalo je kao da se igramo toplo-hladno. Nakon prekida se nismo culi i vec je proslo mjesec dana. Mene muci bol koju osjecam u srcu zbog nje i to bas mene uhvati jer sam kao mladi sumnjao da ce mi se to ikada dogoditi. Bol je stvarna, osjecam se kao da mi nevidljiva osoba zabija noz u srce, zatim pocne jako lupati. Plus sto cesto gubim volju za jelom tijekom dana i vec sam dobro izgubio na tezini.

Zelim cuti savjete o lijekovima jer imam osjecaj kao da ce mi srce eksplodirati koliko mi nedostaje to vrijeme koje sam provodio s njom. Njoj nije ni stalo do mene i zasto ja jednostavno ne mogu nastaviti dalje vec si radim ovu glupost? Ako imate bilo kakva iskustva sa tim lijekovima da si napokon skinem to i nastavim zivjeti normalan zivot... Jako sam uspjesan mladic i sam sebi ne mogu vjerovati da me to tako koci.

Savjet, uvjek ostavljaj prvi kad veza ne ide.. manje boli, mnogo manje boli..
Savjet drugi previše si se zagrijao, uvijek osluškuj drugu stranu i stavljaj na test, tek kad vidiš da su osjećaji tu negdje tada još malo popusti kočnice. Ne se zatalebati u žensku koja ti dva puta namigne, uvali jezik i pokaže sisu, u mladim godinama to se često događa, naviknut ćeš postavljati granice..
Pod tri, imaš ogromnu rupetinu u dnevnom rasporedu koje puniš tugom za njom, u toj tuzi bi se mogao utopiti... stoga amo izlazit van, zajebavat se, šetnja, plaža, upanjac, putovanje, neki novi hobi, sport, tečaj i slično.. Ona više ne zaslužuje biti u tvojim mislima, svakom sekundom tugovanja ju zoveš k sebi..ona sigurno nikad više neće doći, prihvati to je završena priča...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 22:10   #9
Nisi jedini koji je te gluposti doživljavao.
Ja sam to imao nažalost sa više cura,
nije išlo pa nije. Sreća me dobro išamarala.
Neke su mene noga, a neke sam ja.
Tri mjeseca patiš i onda ti svejedno. Nekim naivnima to traje duže.
Toliko je curica da nema potrebe da cmizdriš za nekom posebnom kao curica.
Boli, boli, znam.
Ljubav je precjenjena. Tek kad uloviš neku koja hoće što i ti ondak nakon
nekog dužeg vremena ubaci emocije i ljubavne osječaje jače.
A do tada samo upoznavanje.
Ja sam jedno vrime cmizdrija za nekom, pa za još nekom, a sada se
dogodi da moram bježati od nekih cura. Iako su i privlačne, nekako se zame lijepe mamine maze, a ja to ne volim jer sam imao neka loša izbacivanja iz takta.
Kao što je rekao moj dobar prijatelj, ma biče to dobro, ako ne bude obrnuto.
Nikada nemoj se predati emocijama.
To je greška. Radije budi realan ali pošten. Realista. Optimista.
Kad ti više ne bude stalo, uh tad dolaze novi pogledi.
Treba znati plivati u brzacima, ali po pravilima, pošteno naravno.
A to nije lako.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 23:47   #10
koliko je meni pozanto iz vlastitog i iz tudjih iskustva ..

zilavo brutalno i sirovo prezivljavanje je sve sto treba napraviti odnosno izdrzati dok se "strasti" ne smire .. kava:

i odjebi sprdanciju dok god te boli .. ego pospremi negdje na sigurno jer bi ti mogao napraviti puno vecih sranja od "nesretne ljubavi"

ponavljaj cinjenice .. reorganiziraj i redefiniraj slobodno sve sto ti se cini bitnim .. pomalo .. a nekad prodje brze nego sto mislis .. stanja su razlicit ai svatko ima svoj nacin i put ..

sad ti nis ne znaci sto ti netko prica da bu proslo ali jednog dana tako tebi vjeruj mi nece puno znaciti ni ovo sto sad prolazis

drz se
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 08:09   #11
Hvala vam.

Ako netko ima prijedlog u vezi tableta koje bi pomogle, vrlo rado bi pokusao s tim da me smiri bar malo...
Srce123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 09:33   #12
Najbolji lijek je nači novu osobu za ljubav. No ako to trenutno nije opcija, ima načina za preživjeti padove.
Meni je recimo išlo i bilo je dosta toga, a onda se sve nekako izmaklo na ljubavnom planu,
i sad sam na ljubavnom polju doslovno propao, sve nizbrdo na tom polju. Zato ja koristim lijek pozitivno razmišljanje
i savjete i sve što je pozitivno i bolje mi bude u svakom slučaju. Pozitivan pogled i promjena smijera kretanja
depresivinih totalno suvišnih misli donosi poboljšanje. Možda neko ima doslovni lijek da predloži. Ja osobno još nisam čuo
za lijek protiv ljubavnih jada.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 10:43   #13
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Najbolji lijek je nači novu osobu za ljubav.
Potpis
Marco Pantani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 11:58   #14
Svida mi se kako -morskigolub- razmislja, problem je sto sam tako i ja razmisljao dok sam bio "normalan", odnosno dok se nisam zaljubio u ovu djevojku koja me oborila s nogu. Trudio sam se kao budala da ju impresioniram, stalno sam ju gnjavio da se vidamo i valjda sam u par trenutaka pretjerao i njoj se nesto nije svidjelo na meni. Nisam pretjerao u smislu da sam ju zvao svaki dan već bi samo pitao je li sutra za druženje, odlazak u kino i slično.

Nisam iz bogate obitelji, nisam zavrsio jaku skolu no zbog svoje sposobnosti sam se odlicno snasao u krizi i mogu zaraditi dobar novac za sebe. Ubija me pomisao da je nasla drugog tipa koji je ocito u puno boljoj situaciji od mene. A nema smisla ubijati se zbog toga, znam svoje kvalitete i ona to izgleda nije prepoznala.

Hvala puno na komentarima, budem se izvukao iz ove rupe!
Srce123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 16:39   #15
Ma kakvo ubijanje, ni ne pomišljaj na to. Koliko god u ovom trenu bezveze zvuči, vrijeme liječi sve. Veze pucaju, to je sasvim prirodno, ode jedna cura doći će druga, samo glavu gore. Osobno koliko god mi je nakon svakog prekida na početku bilo teško za koji mjesec se sam sebi smiješ, pa čovječe za čim sam ja tugovao. S vremenom se više ni ne sjetiš bivših, i jednostavno ti bude apsolutno svejedno. I skroz je prirodno da boli, na prekide se nikad ne navikneš ali shvatiš da će svaki puta vrijeme odraditi svoje i opet ćeš sresti nekoga vrijednog pažnje.
__________________
Marco Pantani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 16:49   #16
Da, osjeća se stvarna fizička bol u srcu kod ljubavnih jada.
Par puta sam čitala da analgetici (dakle lijekovi koji smanjuju fizičku bol) također smanjuju i bol kod hercšmerca.
Našla sam i ovo:
"Dakle, bol uzrokovana slomljenim srcem može se liječiti suzbijanjem istih moždanih receptora kao što je to slučaj s glavoboljom.
Znanstvenici su također otkrili kako ljudi koji inače češće uzimaju analgetike manje pate nakon prekida veza ili smrti bliskih osoba."
Nisam nikada probala da li zaista funkcionira jer nisam imala dovoljno povjerenja u takve lijekove za tu namjenu, a i nisam se htjela trovati.

Ako ništa drugo, pitaj u biljnoj apoteci što imaju za smirenje.
Iskrena-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 18:23   #17
Kada srce boli, to je poziv da ga voliš. Tvoje srce je izritirano jer želiš da ona voli tvoje srce.. a ti ignoriraš poziv da ti budeš taj. I zbog toga te "kažnjava" sa boli. Dok jednom ti ne klikne u glavi da si ti prvi kojeg tvoje srce treba, a ne nju. O čovječe.. kako samo srce na to pizdi.. zar ne osetiš?

Tvom srcu ona ne znači išta, dok god se ono ne osjeća voljeno od tebe.
Ti ju ne voliš, već samo projiciraš ljubav koju tvoje vlastito srce prvo očekuje od tebe. Samo nastavi tako, i bol će samo biti paprenija.
Srce će te zvati do kraja života. Hoćeš li odgovoriti? Ili ćeš i dalje tražiti nekog drugog da to čini umjesto tebe, i verovatno opet doživiti istu stvar i sa sljedećom osobom?
__________________
Sweat your prayers, dance your pain, and move on.
Iochannes` is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:56   #18
Istina, polako pocinjem shvacati te stvari kojima sam se jako smijao kad sam bio mladi ali valjda je moralo i mene pogoditi. Bolje sad nego kasnije.

Problem je sto su moji osjecali prvi put bili tako mocni prema nekome, nije to sad da se zaljubis u bilo koju curu i da samo tako budes lud za njom. Kod nje sam osjetio nesto vise i zbilja ju volim jos uvijek ali vidim da nema smisla razbijati sebe zbog toga.

Samo da prode vrijeme iako jos nisam to najbolje shvatio da vrijeme lijeci kad ti netko toliko nedostaje, ali trudim se.....
Srce123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:15   #19
Obrati se lokalnom dileru. Mos i u psihijatra, al to ti je za kurac.
hullu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 19:03   #20
Čini mi se da ti je prva. Ne paničari, koliko god bilo neizdrživo, normalno je. Nisi poseban slučaj, ne umireš, reakcija je za očekivati. Proći će, samo se više fokusiraj na sebe.
AnnaKarina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.