Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2011., 21:41   #1
Trudnoća s ciljem prstenovanja

je li sebično kada žena namjerno zatrudni kako bi se vjenčala sa svojim partnerom iako on nije zainteresiran za brak i djecu?
po meni je to odvratno i sebično. i nije nikako u redu prema tome djetetu koje će se roditi, a niti prema partneru. znam da ima puno žena koje su to napravile i nije mi jasno kako nemaju grižnu savjesti jer je cijeli brak i dijete koje imaju utemeljeno na podmuklom egoizmu i na prevari.
žene, što vi mislite o tome i biste li to ikada napravile?
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 21:48   #2
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
je li sebično kada žena namjerno zatrudni kako bi se vjenčala sa svojim partnerom iako on nije zainteresiran za brak i djecu?
pa nek' partner onda ne jebe il' nek' se barem zaštiti s namanje pet prokušanih metoda
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 21:51   #3
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
pa nek' partner onda ne jebe il' nek' se barem zaštiti s namanje pet prokušanih metoda
pa žena mu može reći da pije pilule, a ne pije ih
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 21:55   #4
Djeca nemaju vlasnika i ne mogu se tretirati kao sredstvo, objekt ili stvar. Ona bi se trebala praviti, rađati i odgajati u ljubavi.
To čak nije ni sebično. Jer žena koja trudnoćom i djetetom lovi muža na kraju postane sama sebi teret, postane joj dijete teret a muž joj predstavlja kamen oko vrata. Zasnivanje braka ili općenito vezanosti za neku osobu uporabom djeteta je nemoralno, jadno, kukavički.....
Žene koje se odluče na tako nešto jednim dijelom ih osuđujem a drugim dijelom ih žalim, a djetetu koje se rodi u takvim okolnostima želim barem jednu normalnu osobu tijekom njegovog odrastanja da mu objasni neke stvari s godinama.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 21:57   #5
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
pa žena mu može reći da pije pilule, a ne pije ih
ali ON ne želi brak i djecu

svakako, gdje je komunikacija na takvom nivou da neko nekom nešto podvaljuje - ne bi znala tko je veći bezveznjak i sebičnjak
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 21:58   #6
furaju se na meksičke sapunice

OT: .. meni su takve ženske glupe glupače bez samopoštovanja.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:07   #7
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
znam da ima puno žena koje su to napravile
To znači da znaš i puno muškaraca koji su pristali biti ulovljeni u tu zamku. Da to ne funkcionira, ne bi se žene mogle na to oslanjati.

Što misliš o takvim muškarcima?

I zgodno mi je to s pilulama. Ako joj već toliko vjeruješ da pije pilule i ako se možeš toliko u nju pouzdati, onda ju ženi. To ti je ljubav.

I kako se mogu točno utvrditi njezini motivi i da je namjerno zatrudnjela upravo kako bi prstenovala dotičnoga? Koji je komotno ševio i nije navlačio gumicu niti se kljukao hormonima.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:08   #8
nda sjebana situacija,ali ako otac ne želi to dijete,može ga nijekati dovijeka i nema te sile koja ga može prisiliti na dna analizu. znam osobno dva takva slučaja od kojih jedan otac živi u kanadi i 21 godinu mojoj kolegici ne priznaje da joj je otac,nije joj dao za života ni lipe i još rasteže slučaj da ju je majka njena podvalila.
drugi slučaj je unutar RH.
a žene koje to doista namjerno naprave,nažalost su ograničene jadnice koje drukčijim načinom ne mogu zadržati muškarca,a uostalom,takvi brakovi ako se i dogode,raspadnu se u rekordnom roku,tako da ni njih nejde neka korist.
pilule su dobar način manipulacije u tom slučaju,jednostavno uvijek se možeš sjetit svršit vani i drastično smanjit šansu zečeća just in case da nema pilula u igri
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:16   #9
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
nda sjebana situacija,ali ako otac ne želi to dijete,može ga nijekati dovijeka i nema te sile koja ga može prisiliti na dna analizu. znam osobno dva takva slučaja od kojih jedan otac živi u kanadi i 21 godinu mojoj kolegici ne priznaje da joj je otac,nije joj dao za života ni lipe i još rasteže slučaj da ju je majka njena podvalila.
Eto, to je sebično. Prema djetetu koje ima pravo na identitet, ako i zanemarimo novac.

Čovjek je imao puno pravo odbiti ući u brak. Ali ovako se ponašati nema moralno ni ljudsko pravo.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:19   #10
Ne mislim da je sebično, mislim da je glupo.
Što će ona time postići?
To da bude doma s bebom dok se on negdje zabavlja?
Ako ima sreće pa je to napravila iole odgovornom muškarcu, brinut će se za bebu, ali nakon nekog će vremena shvatiti da to nije to i otići.
I tako dalje, i tako dalje.
Tako se ne dobiva ljubav, tako se ne ulazi u brak.
Žena ne bi to smjela napraviti ni sebi, ni njemu, a još manje bebici.
__________________
Ko jede ćevape bez luka?
elokventna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:22   #11
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Eto, to je sebično. Prema djetetu koje ima pravo na identitet, ako i zanemarimo novac.

Čovjek je imao puno pravo odbiti ući u brak. Ali ovako se ponašati nema moralno ni ljudsko pravo.
on nije ni bio nikad u braku s njenom majkom i zato se to tako odugovlači,da je bilo braka,cijeli slučaj bi bio riješen u kratkom roku,bez obzira jel njegova biološki ili ne,on bi se pisao kao otac.
ovako nema braka,i još kanada štiti svog državljanina,slučaj se protegnuo do ustavnog,

no s druge strane kad se sjetim rupićke i sličnih sisavaca koje na takve slučajeve samo bacaju krivo svijetlo,koma
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:25   #12
Imam frendicu koja je uzimala pilule i ostala trudna. I to se desi...ni jedno sredstvo za sprecavanje zaceca osim apstinencije nije 100% sigurno.
Vjerujem da ima zena koje ciljano ostaju trudne, ali mi je ruzno pretpostavljati da svaka koja ostane trudna zeli "hvatati supruga na bebu".
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:29   #13
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
no s druge strane kad se sjetim rupićke i sličnih sisavaca
Pa o tome i govorim. Zar su muškarci debili da ne shvaćaju da i Rupićke postoje? Zna se što im je činiti ako ne žele dijete, a pogotovo brak s njegovom majkom. Brak uvijek mogu izbjeći, ako su i bili tako nepromišljeni da su napravili dijete.

Ali ne, lakše je mahati golim pimpekom i optužiti ženu da ga lovi na dijete. Pa zašto si laka lovina?

Da se razumijemo, imam ja svoje mišljenje o takvim ženama i nije nimalo lijepo. Samo mi smeta što su oni blesavi i lakovjerni ("rekla mi je da pije pilule") pa samim time ispadaju žrtve tih kuja.

Tko je Višnjiću kriv što je glup? Rupićka je to što jest, ali ni on nije bolji. ONo, nije mu palo na pamet da je on pogodan davatelj alimentacije. Ljepše mu je bilo vjerovati da je neodoljiv.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:09   #14
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
je li sebično kada žena namjerno zatrudni kako bi se vjenčala sa svojim partnerom iako on nije zainteresiran za brak i djecu?
Nije. Uopće.
To je potpuno nesebično. To je krajnji čin samopožrtvovnosti.
Zamisli samo junaštva: žena se žrtvuje i udaje se za tipa koji je ne želi samo da bi na svijet donijela njegovu djecu. Da nastavi njegove gene u savršenoj kombinaciji sa svojima.
Iako zna da on neće biti sretan u tom braku. Barem isprva. No ona će učiniti sve da postigne sreću. S njim. I djetetom.
Milom ili silom, pretvorit će svoj komadić svemira u bajku.
Kako to itko može nazvati sebičnim?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:32   #15
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
je li sebično kada žena namjerno zatrudni kako bi se vjenčala sa svojim partnerom iako on nije zainteresiran za brak i djecu?
po meni je to odvratno i sebično. i nije nikako u redu prema tome djetetu koje će se roditi, a niti prema partneru. znam da ima puno žena koje su to napravile i nije mi jasno kako nemaju grižnu savjesti jer je cijeli brak i dijete koje imaju utemeljeno na podmuklom egoizmu i na prevari.
žene, što vi mislite o tome i biste li to ikada napravile?
nisu sebične. nego glupe.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:33   #16
sad tek vidim naslov.

ne znam zašto mi prstenovanje zvuči perverzno.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 10:11   #17
sebično je i ja to nikada ne bi napravila.
ne misliš li da postoji razlog zašto nije zainteresiran za brak i djecu?
Rebel Yell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:15   #18
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
može ga nijekati dovijeka i nema te sile koja ga može prisiliti na dna analizu.
Postoji tužba za utvrđivanje očinstva.
Sud određuje postupak kojim će se to utvrditi, a danas je to najčešće DNK analiza.
Ako se "otac" ne odazove, onda ga se kažnjava novčano, a može doći i do privođenja.

Što se same teme tiče... ne znam, meni je to nelogično i mazohistički- vezati se na taj način uz nekoga od koga se ne može dobiti ono što se želi.
Pa ako taj netko neće dijete, ne voli dovoljno, uglavnom- ako to ne funkcionira, onda se od takve situacije bježi, a ne da se u nju još dublje ukopava( i sebe i sve ostale u toj priči).
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:17   #19
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
sad tek vidim naslov.

ne znam zašto mi prstenovanje zvuči perverzno.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:43   #20
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]Nije. Uopće.
To je potpuno nesebično. To je krajnji čin samopožrtvovnosti.
Zamisli samo junaštva: žena se žrtvuje i udaje se za tipa koji je ne želi samo da bi na svijet donijela njegovu djecu. Da nastavi njegove gene u savršenoj kombinaciji sa svojima.
COLOR]
Apasolutno je tako.
Naravno da nije sebicno. Ovako. Ona njega voli, jel tako? Je. E, pa onda bi i on nju trebao volit, jel tako? Je. (Jer kakav je to covjek koji moze spavat sa zenom koju ne voli?) Uostalom napisala vam je Perzefon@: "Ako joj već toliko vjeruješ da pije pilule i ako se možeš toliko u nju pouzdati, onda ju ženi. To ti je ljubav."
A ako on nju i ne voli, nema veze jer je njena ljubav dovoljno velika i jaka za oboje i s vremenom ce sigurno i on nju zavolit.
A ima li ista vaznije na ovom svijetu od ljubavi? Nema.
E sad, buduci da je svima nama sve ovo jasno (ovaj, nadam se ), a samo njemu nije, ona odlucuje uzeti stvari u svoje ruke i njemu pojasnit malo neke nejasnoce. A on ce joj jednog dana kada shvati biti zahvalan.
Ona to ne radi radi sebe , jer ona bi se lako snasla. Ona to radi radi njega, kako bi on bio sretan, jer jedino ga ona moze usrecit i jer bi joj bilo zao da on ostane sam ili da ga uhvati neka tamo nemoralna spletkarosica.
Ferma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.