Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2016., 17:19   #5001
Ako ti ogtt neće bit ok, slijedi obično mali kućni profil, isto na VV. U tom slučaju vadiš krv iz prsta sama, 4 puta dnevno, prethodno uzmeš materijal sa VV, idući dan nosiš njima.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 14:20   #5002
Pozdrav! Evo 26 tt, ogtt pokazao nakon 120 min 8.9 pa u četvrtak idem u bolnicu na 24 h raditi GUK profil. Nisam još ni grama dobila,bebač nije veliki i nadam se da će sve bit ok,ali sam jako zabrinuta,ne mogu ni spavati,ni jesti kako treba kolko me frka. Evo ovdje vidim da nas ima pa se bar malo smirim
malalena25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 18:01   #5003
nemaš se šta brinuti...možeš to regulirati s prehranom i sve će bit super...evo ja sam već 1mj na dijeti, nisam se 2mj udebljala ni grama...par puta sam jela kolače i to je to
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 18:09   #5004
Pozdrav,

molila bih ako netko ima saznanja , koji dom zdravlja u zg-u radi na tašte , pa 1 sat pa 2 sata vađenje krvi ( ogtt ).
Moj je ginekolog privatnik i nadobudno me šalje opet na OGTT iako sam vadila u Martićevoj prije mjesec dana . Na tašte 4.5 , poslije 2 sata 4.1 , onaj poslije 1 sat mi nitko nije vadio , nit me netko uozorio na to .

Ne bih davala novce za Breyer ako nije potrebno , mislim da mu je to i cilj , jer ziher dobiva neku pinku od njih za sve koji dođu .

Hvala
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 20:14   #5005
Quote:
zirovski kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molila bih ako netko ima saznanja , koji dom zdravlja u zg-u radi na tašte , pa 1 sat pa 2 sata vađenje krvi ( ogtt ).
Moj je ginekolog privatnik i nadobudno me šalje opet na OGTT iako sam vadila u Martićevoj prije mjesec dana . Na tašte 4.5 , poslije 2 sata 4.1 , onaj poslije 1 sat mi nitko nije vadio , nit me netko uozorio na to .

Ne bih davala novce za Breyer ako nije potrebno , mislim da mu je to i cilj , jer ziher dobiva neku pinku od njih za sve koji dođu .

Hvala
Zašto te opet šalje? Zato jer nisi radila ovaj nakon sat vrem? Vrijednosti su ti skroz u redu pa ne kužim zašto opet vaditi.
prodajavjencanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 21:25   #5006
jao tlake. Jutros sam obavila ovaj pregled i da me šalje zbog tako neke gluposti jednostavno ne bi išla.
Mislim, to ti je priv gin, nalazi su ok, kako te uopće može prisiliti da ideš opet??
Meni su vadili i za sat i za dva, ali ja ti nisam u zg, pa ti tu ne mogu pomoći..
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 22:00   #5007
zirovski, bezveze ti je gin. Pa sta mu nije dosta da mu privatno vodis trudnocu, jos dodatno trazi zaradu?! Sram ga bilo!

Ja ti znam da dom zdravlja u Vrapcu to radi, ako ti ne smeta guzva i drvene klupe. Ja sam to za 120kn obavila privatno u Synlabu.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 07:48   #5008
Pa da , zato jer nisam vadila nakon 1 sata , nego samo nakon 2 .
Još mi kaže pa nemaju svi labosi izgleda praksu tu , budem Vam dao ja broj od breyera , reko hvala , ne treba , i ako ću vaditi , ne mislim ići u breyer .
Dobila sam 20 kila dosad pa me maltra , jer je to jako puno , pa traži dlaku u jajetu , a svi su mi nalazi školski i ja sam dobro i super se osjećam i nosim . I tlak mi je dobar i maščobe i sve , dosta sam aktivna i idem tek s 1.7.odmah na porodiljni . Sad sam 32. tjedan .

Ma nije ni breyer nešto skuplji , al ne dam iz principa , i u državnom dobijem rezultat isti dan poslije 5 i nije da je nešto brže ili bolje , ovak i onak tam moram biti tih 2 sata , tak da baš zato nedam lovu !
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 09:24   #5009
Bas su strogi s tim secerom u trudnoci. A gin. je vjerojatno samo temeljit i zato trazi OGTT. Pravi za trudnice i je ovaj s tri mjerenja jer prva i zadnja vrijednost mogu biti potpuno uredne a srednja povisena sto se takodjer smatra GD.
Ja bih pteporucila VV. DZ-i neki rade dva, rijetki su radili 3 mjerenja. Ne znam dal se po tom pitanju sto promijenilo
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 10:29   #5010
Evo mene opet na ovoj temi...
Bila sam danas (21+5) na pregledu i trakica za urin je bila ful pozitivna na secer i gin me opet salje na ogtt za dva tjedna...

Jadna sam jer sam dobila 2kg, beba super, jos je gin napomenula da nemam morfoloskih pokazatelja, ali da treba provjeriti. I prvi put u 16 tt me slala zbog te trakice glupe i bio nalaz super.


Jel moguce da mi s bubrezima nesto ne stima ili takvo nesto? Jel imao netko slicnu situaciju da je nalaz ok, al u urinu ima puno secera...?

Slabo mi je cim se sjetim te pretrage...
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 22:27   #5011
ja bi radije navijala da imaš gd nego da ti s bubrezima nešto ne štima

a možda si baš prije pregleda pojela sladoled, ili naručala se onako obilno?
sve ti to ima jako velik utjecaj
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 22:56   #5012
Quote:
malalena25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Evo 26 tt, ogtt pokazao nakon 120 min 8.9 pa u četvrtak idem u bolnicu na 24 h raditi GUK profil. Nisam još ni grama dobila,bebač nije veliki i nadam se da će sve bit ok,ali sam jako zabrinuta,ne mogu ni spavati,ni jesti kako treba kolko me frka. Evo ovdje vidim da nas ima pa se bar malo smirim
Ne uzrujavaj se UOPCE.... veli moja gin da su na VV potpuno prosvikali i da se ona vise ne moze borit s njima..to se do prije 15 god nije nikome ni gledalo. Ako dijete nije preveliko, smiri se i uzivaj. Meni su na VVu uvalili kucni test al sam ih poslala kvragu jer se nemrem sama bost, pa sam otisla 4 puta u Breyer jedan dan, sve bilo OK i nisam se vise gore pojavljivala. Dijete danas 3 mjeseca i sve 5 naravno. Imam osjecaj da vole lijeciti zdrave a bolesne posalju doma i vele budi na dijeti........
Moja sogorica se jadna uzrujavala i smrsavila u trudnoci zbog tih manijaka a kad joj je secer bio 2,6 sto je vec hipoglikemija rekli su joj da sad smje pol snite crnog kruha dnevno. Budale.

I u vezi Breyera, inace se te krvne pretrage fakat ne isplate nigdje radit nego prek uputnice OSIM ovih OGTTova i profila GUKa jer je mene doslo 110 kuna 4X vadenje pa profil GUKa a nisam trebala doc u 7 ujutro u guzvu , fakat je elegantno: Velim za ostale skuplje pretrage se ne isplati.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 06:16   #5013
Evo da se javim nakon 24 h u bolnici, moje vrijednoati GUK profila su se kretale od 4.4 do 6.3 i nalaz je uredan, ovaj 6.3 je bio nakon doručka i večere. Ja u 27 tt nisam ni grama dobila,ali sam krupna od prije trudnoće.Gin mi je samo rekla da i dalje držim dijetu koju mi je dala na početku trudnoće,a iskreno ja se toga nisam držala jer bi se srušila kolko je slabo..dakle priuštila bih si sve,ali ne trpam se glupostima kao prije i pazim općenito na to što jedem.

Ima li ovdje trudnica koje su od dijete mršavile i utječe li to na bebu? Kad sam došla iz bolnice imam 1 kg manje već pa se nadam da beba sebi uzme što joj treba svejedno. I da,pijem prenatal.
malalena25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 06:18   #5014
Evo da se javim nakon 24 h u bolnici, moje vrijednoati GUK profila su se kretale od 4.4 do 6.3 i nalaz je uredan, ovaj 6.3 je bio nakon doručka i večere. Ja u 27 tt nisam ni grama dobila,ali sam krupna od prije trudnoće.Gin mi je samo rekla da i dalje držim dijetu koju mi je dala na početku trudnoće,a iskreno ja se toga nisam držala jer bi se srušila kolko je slabo..dakle priuštila bih si sve,ali ne trpam se glupostima kao prije i pazim općenito na to što jedem.

Ima li ovdje trudnica koje su od dijete mršavile i utječe li to na bebu? Kad sam došla iz bolnice imam 1 kg manje već pa se nadam da beba sebi uzme što joj treba svejedno. I da,pijem prenatal.
malalena25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 11:04   #5015
ja držim dijetu od kad sam išla raditi Guk profil u bolnicu, malo više od mjesec dana i meni su porcije čak ogromne da većinom ne mogu sve pojesti, pogotovo večeru...i nije mi uopće slabo...od kad sam na dijeti nisam dobila grama a trbuh mi je narastao 6cm ( možda sad i više) imam uvz 29.6 a ćemo vidjeti ali mislim da beba sve dobije što joj treba i da raste
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 11:53   #5016
Pozdrav,

otišla sam na VV i sve je u redu . Nakon i 1 sata i nakon 2 sata razina je ispod dozvoljene , nisam baš sigurna kako mi je ispalo 4.1 u Martićevoj , jer sam tu nakon 2 sata 7.1 , ali piše ispod 8.6 da je ok .
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:30   #5017
OGTT pokazao drugu vrijednost nakon 1 sata blago povisenu (10.2, granica je 10). Prva je 4.9, zadnja 4.9.

I sada me ginicka salje u bolnicu da tamo radim valjda guk profil, do tada trebam biti na dijeti, koju ja apsolutno ne mogu pratiti jer mi ne odgovara. Zat niej to maltretiranje bespotrebno?

Ovo mi je druga trudnoca, sa prvim sam imala prvu vrijednost povisenu 5.2 i cijelo vrijeme su me vodili pod granicni gestacijski dijabetes, cak su mi htjeli zbog toga inducirati porod. Nisam pristala, mali se rodio sasvim normalne tezine 3700 kg prirodno par dana sam prenijela.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 10:21   #5018
Kaj treba pisati na uputnici za GUK profil na VV? Meni je sestra kod gina napisala "dnevna bolnica", jel to ok ili da idem po novu uputnicu? DZ i VV su mi na suprotnim krajevima grada pa da se ne zajebavam s hodanjem sim tam.

Sve nešto odgađam s tim. Slijedim upute gina i izbacila sam namirnice koje dižu šećer pa se zbilja nadam da se taj GUK bit normalan (nije me na dijetu stavio). Čitam baš koja je procedura s tim GUKom na VV, sve kužim osim tih uputnica
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 21:02   #5019
Cure jel ima koja iz Splita da mi kaze kako kod nas funkcionira GUK profil?
Jel se treba narucit i koliko se ostaje i kakva je ta hrana koju daju?
Ja sam na dijeti jos od 10og tt, kontroliram secer sama sebi. Sad s 32+5 tt sam na 0kg i beba nije velika al sam se navikla jest svaka 2-3h pa me straj kako cu tamo prezivit ako bude samo dorucak/rucak/vecera.
Hvala na pomoci
zlatokosa27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 10:10   #5020
Quote:
zlatokosa27 kaže: Pogledaj post
Cure jel ima koja iz Splita da mi kaze kako kod nas funkcionira GUK profil?
Jel se treba narucit i koliko se ostaje i kakva je ta hrana koju daju?
Ja sam na dijeti jos od 10og tt, kontroliram secer sama sebi. Sad s 32+5 tt sam na 0kg i beba nije velika al sam se navikla jest svaka 2-3h pa me straj kako cu tamo prezivit ako bude samo dorucak/rucak/vecera.
Hvala na pomoci
Ne treba se narucit, samo dođes ujutro do 9 sati di je ambulanta za trudnice, tu sestra pita tko je za hospitalizaciju, uzme uputnice i onda ides na presvlacenje pa gore.Doruckuj doma prije nego sto krenes jer kad te prime na odjel mjere ti prvi secer (2 sata nakon dorucka). Taj dan u bolnici imas jos rucak oko podne-podne ipo i veceru oko 6. Mjere ti secer prije rucka, 2 sata nakon rucka, prije vecere, 2 sata nakon vecere, u ponoc, u 3 i 6 ujutro. Btw kad te prime na odjel ides na pregled, uzv, vađenje krvi, vaganje i mjerenje tlaka. Ne preporucam odlazak srijedom i petkom jer je za rucak leso riba, potpuno nezacinjena ( a i ako stignes u petak nema te tko otpustit prije ponediljka ). Uz svaki obrok dobijes jabuku ili narancu, preporucam da jabuku od rucka ostavis pa je pojedes nakon sto ti izmjere onaj secer 2 sata nakon rucka jer do vecere imas jos 4 sata. I ne preporucam da donosis hranu od doma i jedes u međuvremenu jer ako ti secer ne bude dobar produzuju ti boravak
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.