Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2012., 19:48   #581
Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
Cijena nije tajna, 18kn/m2 (dva puta gletanje+dva puta frabanje). Imao sam ponude znatno niže a i neke dosta visoke. Ali ova mi je bila ponuda sasvim OK i to još preporuka.

Gipsani zidovi su dobro žbukani a tamo gdje je cementna žbuka pokazao mi je nakon "dva puta gletanja" da zidovi još imaju rupice od grube cementne žbuke i da je žbukano dosta grubo tako da je potreno još jedna ruka. Navodno dva sloja glet mase nije moglo popuniti cementnu žbuku.

Stali smo sa radovima radi drugog razloga ali uskoro će nastaviti da radi.

Još jedno pitanje za majstore, dali je potrebno između gipsane ploće(spušteni strop) i zida silikonirati da ne puca?! Ili kako je najbolje taj spoj rješiti da ne puca?

Pozdrav i hvala majstorima
18kn samo ruke?

Isto mišljenje kao i robertinoo.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:53   #582
Quote:
tate kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ne znam da li ovaj post spada pod ovu temu... al evo je...
Na 'novo-zatvorenom' balkonu imam hrapave zidove (kao za vanjsku fasadu). S obzirom da taj prostor sada dobiva nove namjene, htjela bih te zidove napraviti glatkima. Kao zadnja faza, u planu mi je i pofarbati je u neke sarene boje (taj dio znam, vec sam farbala kuhinju).
Sta mi je ciniti?
Znaci, na koji nacin izravnati taj hrapavi zid?
Koje materijale koristiti (vidila san da se spominje od Samoborke neki Txxx), koje spatule korisititi, u kojoj debljini stavljati masu, koliko dugo se susi, da li se ravno na tu masu moze stavljati boja?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Ako je taj završni sloj (vjerovatno je sep) čvrst i čist , namazati Mineralkvarc grudom, te kad se osuši nanijeti sloj kleberspahtela u koji se utisne fasadna mrežica i popegla. Nakon što se osuši prvi nanijeti drugi sloj (bez mrežice).
Nakon što se osuši i drugi sloj nanijeti Teranil u dva sloja... Kad se teranil osuši,pobrusiti i bojati
Ovo treba raditi sa gleterom a ne špatulom. Ipak zahtjeva malo više znanja i prakse od bojanja.
Što se tiče sušenja ako je grijan, prvo sloj Kleberspahtel je suh za dan...ali drugi sloj bi ostavio da se suši 2-3 dana. TEranil je suh za dan. To se vidi i po promjeni boje ali i pri šmriglanju. Ako se pri šmirglanju ne praši nego lijepi za šmirgl, onda nije suho.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 10:24   #583
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Nakon što se osuši i drugi sloj nanijeti Teranil u dva sloja...
Teranil extra. Valjda ti je promaklo pa samo da nadodam.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 21:57   #584
Pozdrav ekipa........ pitanjce, na koje nisam našao izgravan odgovor u predhodnim postovima ....
....ovako, novo-nadogradnja, zidovi su požbukani s VC50 i rofix 510 kako koji .........na njih je izgletana 1 ruka s kleber-spahtle ljepilom (baumax narančasta vreća) te ta ruka zaglađena s plastićnim fratunom......izgleda sve skupa jako dobro ali ja bi da mi meštar odradi i gletanje teranilom (kad već imam vreću obićnog)........on kaže da podloga nije potrebna jer je površina čvrsta i hrapava te stvorena da dobro veže teranil

1) treba li staviti podlogu i koju ....imam SN veze razrjeđene 1:3 i Poliflor impregnaciju (ona je valjda za nakon gletanja prije bojanja)

2) ako odustanem od gletanja da li će takav zid koji je tankoslojno izglađen s kleber spahtle biti pre jak i opor da bi na sebe vezao boju tipa jupol i sl.

3) da li će obićan teranil biti nestabilan na vlagu u kupatilu u kojem zidne pločice neće ići do samog stropa već do oko 30 cm do stropa

4) treba li zidove gletati (taj dio gdje pločice ne dolaze) prije stavljanja zidnih pločica ili nakon

...moram meštre uskladit a ni estrih mi još nije odrađen pa da napravim raspored šta i kako bi ;-)
....pozdrav iz Dalmacije

Zadnje uređivanje udica : 01.03.2012. at 21:59. Reason: dopuna
udica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 08:19   #585
Quote:
udica kaže: Pogledaj post
on kaže da podloga nije potrebna jer je površina čvrsta i hrapava te stvorena da dobro veže teranil
Impregniraš ukoliko je podloga prašnjava. Da nije čvrsta ne bi niti mogao gletati a hrapavost ili ne, nema nikakve veze. U tome slučaju bi koristio drugačije postupke i materijal.


Quote:
udica kaže: Pogledaj post
1) treba li staviti podlogu i koju ....imam SN veze razrjeđene 1:3 i Poliflor impregnaciju (ona je valjda za nakon gletanja prije bojanja)
Ovisi. Za glet prije bojanja, da.

Quote:
udica kaže: Pogledaj post
2) ako odustanem od gletanja da li će takav zid koji je tankoslojno izglađen s kleber spahtle biti pre jak i opor da bi na sebe vezao boju tipa jupol i sl.
Boja može pokriti sve i svašta, pitanje na kakav način. Ne gleta se samo radi izgleda već i radi održavanja buduće površine.

Quote:
udica kaže: Pogledaj post
3) da li će obićan teranil biti nestabilan na vlagu u kupatilu u kojem zidne pločice neće ići do samog stropa već do oko 30 cm do stropa
Neće ukoliko kao boju koristiš disperziju.

Quote:
udica kaže: Pogledaj post
4) treba li zidove gletati (taj dio gdje pločice ne dolaze) prije stavljanja zidnih pločica ili nakon
Nakon postavljanja pločica.

Quote:
udica kaže: Pogledaj post
...moram meštre uskladit a ni estrih mi još nije odrađen pa da napravim raspored šta i kako bi ;-)
....pozdrav iz Dalmacije
Moraš
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 12:06   #586
Ja bih u svakom slučaju prvo napravio estrih
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 17:59   #587
...hvala obojici maleru na iscrpnom odgovoru i tonu koji sve to podržava uz estrih prije svega

...dakle, da rezimiramo,....može se gletati na kleber spahtle bez prethodne podloge a nakon gletanja Polifor impregnacija pa boja i to disperzivna

........ovim redom :-

1) estrih
2) pločice zidne bez donjeg reda
3) pločice podne
4) donji red zidnih pločica
5) gletanje 2x
6) polifor impregnacija
7) disperzivna boja 2-3 ruke

Još jedno pitanje, na plafonu unutra pod punom pločom pričvršćene su heraklit ploče od 5 cm ( drvo stiropor drvo ) na takav plafon zaljepljena je fasadna mrežica u kleber spahtle koji je kao zidovi zaglađeno i spremno za gletanje (2 ruke), taj dio nadogranje trebao bi s vanjske strane imati stiropor fasadu do ljeta (nadam se) ALI kako su ti prostori kupatilo i verandica s mini kuhinjom sjeverne orjentacije i s dosta otvora (zračnosti radi) opet sumnjam u mogučnost pojave gljivica i sl. pa mi recite čime bi VI tretirali takav zid kako se nebi u dogledno vrijeme uslijed tuširanja/kuhanja glivice ipak pojavile

...takvu verandu i kupatlo imam pod ovom novosagrađenom i sve dok nisam stavio zelene knauf ploče i stiropor između strugao sam svake godine

...pa sad želim puhnut u svjećicu prije nego biskvit ispećem
udica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:22   #588
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Teranil extra. Valjda ti je promaklo pa samo da nadodam.
Da, extra :-) makar ljudi koji to inače ne rade napate se puno više sa extrom i ispadne grbavije. Ako je prostor nije izložen atmosferalijama i obični bi bio zadovoljavajući.
Evo jednog objekta kojeg smo radili (star preko 300 godina)
ZATEČENO STANJE :hirofa stara cca 30 godina, pljesnjava,mjestimično oronula
http://i1177.photobucket.com/albums/...e/IMG_1003.jpg
http://i1177.photobucket.com/albums/...e/IMG_0989.jpg
http://i1177.photobucket.com/albums/...e/IMG_0991.jpg
TIJEKOM IZVOĐENJA:
Pranje na 200 bara, biocid,impregncija mineralkvarcgrund, kleberspahter+mrežica+kleberspahtel+teranil extra +impregnacija sil + silikatna boja. Konzervator je zahtjevao da sve bude bojano, do dna. Nije dao Teraplast niti bilo šta drugo. Ovo je rađeno prije 3 godine i super se drži.

http://i1177.photobucket.com/albums/...a/IMG_1481.jpg
http://i1177.photobucket.com/albums/...a/IMG_1494.jpg
http://i1177.photobucket.com/albums/...a/IMG_0003.jpg
GOTOVO:
http://i1177.photobucket.com/albums/...a/IMG_0001.jpg
http://i1177.photobucket.com/albums/...IMG_0003-1.jpg
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 08:53   #589
Evo ja sam upravo u tim radovima. Stare naslage boje smo ogulili do kraja i na zidovima i na plafonu.
Plafon koji je od trske je ispucan (paukova mreža) pa smo radili slijedeće:
Skinuli staru boju, plafon premazali impregnacijom, navukli ljepilo za stiropor i utonili mrežicu.
Prebrusili, impregnirali i razvukli teranil. Zidove smo impregnirali i navukli teranil.
Danas završno gletanje popravaka.
Humana dolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 11:47   #590
Dobio sam ostatak fasadne boje pa bih si prefarbao jedan vanjski zid!
Boja je bijela, a kad bih stavio ovog pigmenta ne bi se proslavio, jel?

Zadnje uređivanje Humana dolina : 06.03.2012. at 11:53.
Humana dolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 12:13   #591
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
To je cijena pretpostavljam sa tvojim materijalom?
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
18kn samo ruke?
Da samo ruke, moj materijal.

Još jedno pitanje, znam da se otvori do 3m2 ne odbijaju ali nekužim ako otvor nema štoka a gletanje i farbanje je prije postavljanje vrata(štoka) zašto se ne odbija taj otvor jer nema to ništa za obraditi?

Pozdrav
scarface_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 16:42   #592
Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
Da samo ruke, moj materijal.

Još jedno pitanje, znam da se otvori do 3m2 ne odbijaju ali nekužim ako otvor nema štoka a gletanje i farbanje je prije postavljanje vrata(štoka) zašto se ne odbija taj otvor jer nema to ništa za obraditi?

Pozdrav

Vidiš da kužiš.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:35   #593
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Dobio sam ostatak fasadne boje pa bih si prefarbao jedan vanjski zid!
Boja je bijela, a kad bih stavio ovog pigmenta ne bi se proslavio, jel?
A šta si ti koja boja,koji pigment

Možeš,možda...kad bi ta boja bila...a pigment...
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:42   #594
Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
Da samo ruke, moj materijal.

Još jedno pitanje, znam da se otvori do 3m2 ne odbijaju ali nekužim ako otvor nema štoka a gletanje i farbanje je prije postavljanje vrata(štoka) zašto se ne odbija taj otvor jer nema to ništa za obraditi?

Pozdrav
Biče on ima malo bujniju maštu,pa misli da je radija i ono šta nije
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 19:08   #595
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Vidiš da kužiš.
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Biče on ima malo bujniju maštu,pa misli da je radija i ono šta nije
Znaći taj se otvor ne odbija ako nema štoka, jel tako? Jel je to tako po pravilu?

A jel se mjeri od poda do stropa ili od vrha cokle/lajsne?

Nisam mu to platio jel nije još gotov sa poslom i konačna isplata je kad završi naravno sve. Samo mi on nešto poćeo pričati da se i takvi otvori ne odbijaju ali na to nisam za sada ništa uzvratio.

Zadnje uređivanje scarface_cro : 06.03.2012. at 19:36.
scarface_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 23:33   #596
Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
Znaći taj se otvor ne odbija ako nema štoka, jel tako? Jel je to tako po pravilu?
A šta će naplatiti, 2 m2 recimo s jedne strane, 2m2 s druge = 4m2. I sad imaš pet otvora i to je 20m2 X 18 kn kako si rekao (jer i bojanje onda tako naplaćuje) i eto 360,00 kn.

Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
A jel se mjeri od poda do stropa ili od vrha cokle/lajsne?
Ovisi.


Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
Nisam mu to platio jel nije još gotov sa poslom i konačna isplata je kad završi naravno sve. Samo mi on nešto poćeo pričati da se i takvi otvori ne odbijaju ali na to nisam za sada ništa uzvratio.
Možda se preračunao čovjek, šta će? proba pa ako prođe super a ako ne kičma trans džabalesku.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 09:01   #597
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
A šta će naplatiti, 2 m2 recimo s jedne strane, 2m2 s druge = 4m2. I sad imaš pet otvora i to je 20m2 X 18 kn kako si rekao (jer i bojanje onda tako naplaćuje) i eto 360,00 kn.



Ovisi.




Možda se preračunao čovjek, šta će? proba pa ako prođe super a ako ne kičma trans džabalesku.
Nije veliki novac u pitanju i nijr problem da ga platim malo više ( mislio sam ga svakako nagraditi na kraju) ali nedam se da me netko pravi budalom.
Ako je praksa da se takvi otvori ne računaju nema problema ali ako nije onda to nije ok.

O čemu ovisi mjerenje visine zida od cokle/lajsne?
scarface_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:11   #598
Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
Nije veliki novac u pitanju i nijr problem da ga platim malo više ( mislio sam ga svakako nagraditi na kraju) ali nedam se da me netko pravi budalom.
Ako je praksa da se takvi otvori ne računaju nema problema ali ako nije onda to nije ok.

O čemu ovisi mjerenje visine zida od cokle/lajsne?
ovak, bavim se ovim poslom dosta godina. gdje god sam došao mjeriti kvadraturu računao sam ovako: podloga stana-kuće puta 3.5X12 kn. naravno, male kvadrature (ispod 100 kvadrata zida) računam drugačije. svi veći otvori, tipa prozori 160X160 (mada je to rijetko da naiđem na takve otvore) odbijam od kvadrature, sve manje prozore (vrata) ulaze u kvadraturu. otvori koji se ne obrađuju to jest, gdje nije ugrađena stolarija, odbijaju se od kvadrature!!! naravno ako je otvor pol kvadrata i slično, nema smisla odbijat.

vidim da se ovdje priča o nekih 18 kn po kvadratu. ja već godinama radim po 12 kn samo ruke. morat ću malo korigirat cijenu hahahaha.
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 00:15   #599
(Bojanje + gletanje) x 2 = 12,00 kn m2 ?
?
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 14:36   #600
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
(Bojanje + gletanje) x 2 = 12,00 kn m2 ?
?


da, samo ruke. čudno? pa, ne vrijedi više.
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.