Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 12:35   #321
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Ooooooook....chill, imaš svoje mišljenje, ja imam svoje

Ne mislim da sam Hitler ako ne prihvaćam rečenice tipa "nisam siguran da želim brak s tobom, nemam pojma zašto, al tako je", nakon što mi je lansirana prosidba nedugo prije toga - sorry, ja sam inače tolerantna osoba, al ovo je jednostavno neprihvatljivo
Ma naravno, nemam ništa protiv mišljenja koliko imam protiv robovlasničkih odnosa. Također smatram (iako fali konkretnih informacija) da je temelj njihovog odnosa bila prosidba i planiranje vjenčanja. Sve ono između je izostalo. Jer da nije, autorica se ne bi samo tako skupila i otišla. Naravno ovo govorim na temelju do sada napisanog od strane autorice.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:35   #322
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Koji napad? Nisam nigdje rekla da je on najgori čovjek na planeti. Samo da je imala pravo otići od njega nakon njegovog postupka.
Ona je imala pravo otici od njega i zato jer se to jutro ustala na lijevu nogu. Tko propituje postojanje njezinog prava na odlazak?
Quote:
Pa on je taj koji je donio odluku, on je taj koji je morao bar malo razmisliti dok ju je donosio, nije mu pala na pamet odjednom. Ne radi se o kupnji kauča pa da je "ne znam" dovoljan odgovor. Nekako ne mogu zamisliti da kad jedan partner otkaže vjenčanje da ovaj drugi stoji kraj njega, tješi ga i izvlači riječi iz njega. Prirodno je da se tad razdvoje, a što će biti dalje, ovisi o njima.
Sa bivsim as kojim sam se trebala i vjencati prekinula sam i objasnjavala razloge prekida nekoliko dana.
Moja prva recenica je bila da se u vezi vise ne osjecam dobro, ali da ne znam tocno zasto.
U zajednickom stanu smo proveli jos nekoliko dana dok nismo rascistili situaciju. Nije bilo ni ugodno ni jednostavno, ali je to reklo mnogo o tome kakvi smo i kakva nam je bila veza.

Da sam kojim slucajem otkazala vjencanje, a on se sljedeci dan pokupio iz stana to bi mi samo reklo nesto o nasoj vezi i nista vise.

Meni je normalno da, ako sam zivjela u sretnoj i ispunjujucoj vezi, ostavim vise od 24 sata vremena da se razjasni neugodna i bolna situacija. Ja, naravno, nisam mjerilo svega.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:38   #323
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
ja osobno da primjetim u vezi da sam samo ja ta koja se prilagođava, trudi, žrtvuje, teško da bi uopće ostala u toj vezi a kamoli planirala vjenčanje....recimo........stoga mi nije jasno sada kako s jedne strane smo si super,krasni, divni, onda odjednom, samo sam se ja njemu prilagođavala i na kraju prekid prek noći?

Zato meni a i još nekima na forumu izgleda da je autorica htjela samo prsten na ruci, a sva sranja koja su se dešavala u vezi su bila usputna i nevažna dok se ne potpiše. Pa ćemo onda rješavat stvari ili se nadat da će se partner promjenit, a znamo kak to završava.

Nitko ne osporava njeno pravo na njenu reakciju, samo je malo čudno da iz svemirske ljubavi nastaje prekid prek noći.

A nemamo pojma by the way što je taj čovjek imao za reć...koja je bila njegova reakcija na njen odlazak?

ako je htjela samo prsten..sta znaci taj prsten?
zlato koje krasi ruku??
dokazivanje ljudima da se moze udati' da je sretna?
da je sve super?

malo je neobično udavati se iz tog razloga..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:41   #324
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
ako je htjela samo prsten..sta znaci taj prsten?
zlato koje krasi ruku??
dokazivanje ljudima da se moze udati' da je sretna?
da je sve super?

malo je neobično udavati se iz tog razloga..
Neobično je ostajati i u lošim vezama/brakovima pa ljudi opet ostaju.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:41   #325
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
ako je htjela samo prsten..sta znaci taj prsten?
Napisala je da njoj to znači sigurnost. Što god to značilo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:43   #326
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Sa bivsim as kojim sam se trebala i vjencati prekinula sam i objasnjavala razloge prekida nekoliko dana.
Moja prva recenica je bila da se u vezi vise ne osjecam dobro, ali da ne znam tocno zasto.
U zajednickom stanu smo proveli jos nekoliko dana dok nismo rascistili situaciju. Nije bilo ni ugodno ni jednostavno, ali je to reklo mnogo o tome kakvi smo i kakva nam je bila veza.
Zbog čega misliš da je on njoj htio objašnjavati i da bi se isti scenarij odvio s njima? Meni uopće nije djelovalo tako.

Quote:
Da sam kojim slucajem otkazala vjencanje, a on se sljedeci dan pokupio iz stana to bi mi samo reklo nesto o nasoj vezi i nista vise.
Ne znam, ja ne bih očekivala da me čovjek kojem sam rekla da se ne želim udati za njega tješi par dana. Ako sam ja napravila rez, smije i on. Kakav god rez bio.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:43   #327
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
ako je htjela samo prsten..sta znaci taj prsten?
zlato koje krasi ruku??
dokazivanje ljudima da se moze udati' da je sretna?
da je sve super?

malo je neobično udavati se iz tog razloga..
pih, ljudi se žene iz svakakvih bizarnih razloga a di neće iz neobičnih, ne kažem ja da njoj nije bilo stalo do njega samo je pitanje do čeg joj je stalo više
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:45   #328
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Napisala je da njoj to znači sigurnost. Što god to značilo.
Pa ako su se ljudi odlučili vjenčati pretpostavljam da im je to ipak neki viši level od življenja zajedno. Da, osjećaju se vjerojatno sigurnije ukoliko im "papir" nešto predstavlja. Mogu to razumjeti. Naravno da ćeš biti sigurniji u partnera ako ste po tvom mišljenju dosegli viši nivo veze nego ako stojite na onom na kojem nemaš želju vječno stajati.

To je opet pitanje različitosti onih kojima je brak papir i onih kojima je nešto više. Pritom ne mislim da ako je autorici brak nešto više da je notorna blesava udavača.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:51   #329
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Napisala je da njoj to znači sigurnost. Što god to značilo.
Recept za sretan brak do kojeg je došlo nakon lijepe veze pune ljubavi nemam
Ali, ima puuuno djevojčica koje sanjaju o srodnoj dušici s kojom će se skućiti, imati dječicu i peseka, pjevušeći spremati obroke svojim najmilijima, zajedno igrati monopoly, voziti bicikle, roštiljati s kumovima i sve će biti divno.
I onda naletiš na prvog krivog, koji te, npr. prevari.
Pa na drugog, koji je, npr. mucho macho.
Liježeš u suzama jer htio si samo ljubav i mir.
Pitaš se što si bogu skrivio, hoćeš se dati, a nemaš kome, nitko te ne želi za uvijek i uvijek...
I onda naleti jedan fin, pristojan, čist, pere se, voli mirne vode, ok, smrdi ti tako da se ostatak života ne želiš s njim poljubit, ali nećemo sad cjepidlačit...
Dotični te zaprosi - svi tvoji životni strahovi nestaju. Dobivaš instant garanciju da više nikad nećeš bit sama, možeš odahnut.
Detalji nebitni
Ne bih ulazila u to zašto je tome tako, ali puno ljudi misli da su samim potpisom osigurani od koječega, da ne velim svega.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:52   #330
kad malo bolje razmislim, da se meni frajer useli u stan nakon 8 mj.veze, počne trkeljat o preuređenju, pa ajde, i pristanem na to, pa za dva-tri mjeseca brak i sve što ide uz to i ja bi se iskreno prepala...ne znači da ne bih bila sigurna da li je on taj i da se ne želim nikada udati za njega, jednostavno bih se prepala te brzine.....sad uređujemo, sad ćemo se oženit, a u vezi nismo uživali onako malo zafrkantski neko vrijeme bez obaveza i da se bolje upoznajemo...

bez presinga preuređivanja, organiziravanja svadbe, a još da mi veli kad se oženimo idemo na dijete, ja bi se usrala ko grlica....najiskrenije...a imam više godina od tog dečeca....nakon 2,3 godine da, ali ovo je po meni malo prekratko trajalo za ovakvu brzinu.
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:06   #331
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Recept za sretan brak do kojeg je došlo nakon lijepe veze pune ljubavi nemam
Ali, ima puuuno djevojčica koje sanjaju o srodnoj dušici s kojom će se skućiti, imati dječicu i peseka, pjevušeći spremati obroke svojim najmilijima, zajedno igrati monopoly, voziti bicikle, roštiljati s kumovima i sve će biti divno.
I onda naletiš na prvog krivog, koji te, npr. prevari.
Pa na drugog, koji je, npr. mucho macho.
Liježeš u suzama jer htio si samo ljubav i mir.
Pitaš se što si bogu skrivio, hoćeš se dati, a nemaš kome, nitko te ne želi za uvijek i uvijek...
I onda naleti jedan fin, pristojan, čist, pere se, voli mirne vode, ok, smrdi ti tako da se ostatak života ne želiš s njim poljubit, ali nećemo sad cjepidlačit...
Dotični te zaprosi - svi tvoji životni strahovi nestaju. Dobivaš instant garanciju da više nikad nećeš bit sama, možeš odahnut.
Detalji nebitni
Ne bih ulazila u to zašto je tome tako, ali puno ljudi misli da su samim potpisom osigurani od koječega, da ne velim svega.
ljubavi svi teze..i često u toj čeznji idealiziraju..
stave i ljubav i biranu osobu na prijestolje..
a nema gore,,
lakse je razmisljati realno..
i ne očekivati čuda..
bez velikih očekivanja nema velikih razočarenja..
valjda jer
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:09   #332
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Zbog čega misliš da je on njoj htio objašnjavati i da bi se isti scenarij odvio s njima? Meni uopće nije djelovalo tako.

Ne znam, ja ne bih očekivala da me čovjek kojem sam rekla da se ne želim udati za njega tješi par dana. Ako sam ja napravila rez, smije i on. Kakav god rez bio.
Nigdje ne pise da on ne zeli o tome razgovarati niti pise da da ostavlja jer on otkazivanje ne moze objasniti.

Nitko nikome ne brani rez. Stvar je u tome da, ako je veza bila divna i krasna, expresni rezovi ne postoje niti ih partneri zele.
Ako od danas do sutra doslovno dodes od buduci suprug kojeg volim i postujem do bivsi sakojim vise ne zelim provesti ni dana, veza nije bila niti sretna niti ista slicno. U tom slucaju se ne prekida zbog jedne izdvojene situacije.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:11   #333
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Ma naravno, nemam ništa protiv mišljenja koliko imam protiv robovlasničkih odnosa. Također smatram (iako fali konkretnih informacija) da je temelj njihovog odnosa bila prosidba i planiranje vjenčanja. Sve ono između je izostalo. Jer da nije, autorica se ne bi samo tako skupila i otišla. Naravno ovo govorim na temelju do sada napisanog od strane autorice.
Ma da, fali detalja, teško je govoriti o nečemu o čemu se zna tako malo, ali pod pretpostavkom da joj je rečeno nešto tipa "ne znam što hoću"...

Ja osobno ne bih odustala od pokušaja ispitivanja na što partner točno misli kada to kaže...nekakva preciznija slika njegovih osjećaja mora postojati.
Na temelju daljnjih saznanja bih odlučila kakav će biti idući korak...ona ili nije imala strpljenja za takav potez ili ga je izostavila u cijeloj priči...
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:17   #334
ponekad ne ide..ostane nešto visiti u zraku i nema se što objasniti...jednostavno ostane tako..nedorečeno.
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:18   #335
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
kad malo bolje razmislim, da se meni frajer useli u stan nakon 8 mj.veze, počne trkeljat o preuređenju, pa ajde, i pristanem na to, pa za dva-tri mjeseca brak i sve što ide uz to i ja bi se iskreno prepala...ne znači da ne bih bila sigurna da li je on taj i da se ne želim nikada udati za njega, jednostavno bih se prepala te brzine.....sad uređujemo, sad ćemo se oženit, a u vezi nismo uživali onako malo zafrkantski neko vrijeme bez obaveza i da se bolje upoznajemo...

bez presinga preuređivanja, organiziravanja svadbe, a još da mi veli kad se oženimo idemo na dijete, ja bi se usrala ko grlica....najiskrenije...a imam više godina od tog dečeca....nakon 2,3 godine da, ali ovo je po meni malo prekratko trajalo za ovakvu brzinu.


Ovo zvuči kao postovi od stemajzla...ja nisam gospodar svoje sudbine...reći će mi skuvat ću ti paštašutu ili sala je rezervirana pa ću se morati pokunjiti i reć da draga ona je meni uselila, ona je meni trkeljala ja jadan pristao...a jbg kad želiš biti statist i prepustio se se toj ulozi budi statist ovaj drugi će preuzeti i ulogu glavnog i sporednog glumca i redatelja i producenta.... nije ga nitko tjerao u to.

Po ovome kako se piše nema tu ljubavi postoji samo sukob volja (ili volji, jbg nepismena sam).
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:22   #336
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
jasno nam je zašto si otišla i zašto
se osjećaš kako se osjećaš...postupile bi obje isto na tvom mjestu da
se, ne daj Bože, nađemo u takvoj situaciji.
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Naravno da je napravila ispravnu stvar i otišla..
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne bih odustala od pokušaja ispitivanja na što partner točno misli kada to kaže...nekakva preciznija slika njegovih osjećaja mora postojati.
Na temelju daljnjih saznanja bih odlučila kakav će biti idući korak...ona ili nije imala strpljenja za takav potez ili ga je izostavila u cijeloj priči...
Kaj sad na kraju?
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:24   #337
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post


Ovo zvuči kao postovi od stemajzla...ja nisam gospodar svoje sudbine...reći će mi skuvat ću ti paštašutu ili sala je rezervirana pa ću se morati pokunjiti i reć da draga ona je meni uselila, ona je meni trkeljala ja jadan pristao...a jbg kad želiš biti statist i prepustio se se toj ulozi budi statist ovaj drugi će preuzeti i ulogu glavnog i sporednog glumca i redatelja i producenta.... nije ga nitko tjerao u to.

Po ovome kako se piše nema tu ljubavi postoji samo sukob volja (ili volji, jbg nepismena sam).
e al jednostavno ti se desi da hoćeš ugoditi partneru, pa napraviš jedan kompromis, ok, hoće preuredit stan, ajde, nije strašno, bit će nam ljepše u naša 4 zida...pa ajde , to će ju veseliti....e, sad smo preuredili, ajmo se sad ženit.....

mislim, ne kažem da je tak bilo, samo karikiram kako može doći do nekih situacija gdje pristaneš na nešto da bi udovoljio i usrećio partnera...a tebi je možda dobro i ovako pa onda kad već nju to veseli nek uređuje.....

tako je valjda mislio i za vjenčanje pa je ipak ustuknuo, ipak preveliki zalogaj za njega....
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:29   #338
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Kaj sad na kraju?
Preciznije pojašnjenje bi rezultiralo rješnjem problema - prekid ili ne, ovisi o kakvom problemu se radi.
Reći "ne znam što je" bez precizijeg pojašnjenja, odoh...jasnije?

Imala sam dečka koji nije znao što želi i tražio me da mu pomognem da se riješi
tih nekih "strahova"...ostala sam i pokušala mu pomoći jer sam ga voljela...ali
što se desilo - na kraju me isključio jer "nije bio siguran u sebe"

Zadnje uređivanje MaRina.23 : 23.03.2012. at 13:34.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:29   #339
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
e al jednostavno ti se desi da hoćeš ugoditi partneru, pa napraviš jedan kompromis, ok, hoće preuredit stan, ajde, nije strašno, bit će nam ljepše u naša 4 zida...pa ajde , to će ju veseliti....e, sad smo preuredili, ajmo se sad ženit.....

mislim, ne kažem da je tak bilo, samo karikiram kako može doći do nekih situacija gdje pristaneš na nešto da bi udovoljio i usrećio partnera...a tebi je možda dobro i ovako pa onda kad već nju to veseli nek uređuje.....

tako je valjda mislio i za vjenčanje pa je ipak ustuknuo, ipak preveliki zalogaj za njega....
A čekaj...gdje to staje?


Gdje čovjek radi rez (mislim jasno je gdje ga je napravio u ovoj priči) ali kao što je netko ubrao s tim kompromisima koje kao radiš na štetu sebe štetiš i meni jer onda će se stvarno desiti situacija odlučimo se na dijete...napravimo ga i ti se ustrtariš ili dignemo hipoteku jer si se poveo za mojim razmišljanjem a nisi iznio svoje pa ćeš se predomisliti.

Mislim fućkaš vjenčanje, to je očito još i najmanji problem kad pomisliš na druge situacije koje bi te mogle zadesiti u suživotu sa osobom koja se voli prepustiti jer je povodljiva ili slabog karaktera.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:30   #340
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Preciznije pojašnjenje bi rezultiralo rješnjem problema - prekid ili ne, ovisi o kakvom problemu se radi.
Reći "ne znam što je" bez precizijeg pojašnjenja, odoh...jasnije?
A to preciznije pojašnjenje mora dati u roku od odmah? ili ode ti?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.