Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 13:10   #201
Quote:
mocibob kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za dobrog pedikera u ZG? Nekog tko bas ima iskustva sa jako uraslim noktima?
MEDI PED tako se zove salon, rade profesionalnu medicinsku pedikuru i stave kopčicu na nokat koja ga ispravi a to je trajno rješenje
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:47   #202
gle i taj pediped je isto cisti shit. nosila sam kopce na palcima dvije godine. moram li reci da i danas ima problema s uraslim noktima??
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 07:56   #203
Mislim da pedikeri mogu pomoći samo nekima. To je sve ovisno od čovjeka do čovjeka. Nekima možda uspije, nekima ne... Meni osobno nije.
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 18:59   #204
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
E to su meni isto rekli na početku. Uzmi "NailFix" od Medosana dok još možeš, namaži i moli se da ti meso ne pukne i da ti ne nastane krasta. Što se tiće toga što su ti čupali nokat na pola. Ako nisu uklonili dio matrixa nokta koji daje komandu noktu kako da raste, vjerovatnost ti je velika da će ti ponovno urast.
Ajd malo objasni molim te, kak to funkcionira, kaj to radi?
mamboking is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 09:14   #205
To ti je proizvod od te medosan tvrtke i on je isključivo baš za probleme te vrste. On će ti pomoći ako si na putu prema uraslim noktima. Ako su ti nokti več urasli, okolno meso će ti se razj**** brzo i onda ti to više ne može pomoć. U tom slučaju stavljaj Albotyl ali to samo uz kontrolu liječnika jer je to jako, ali pomaže. Ako to oboje ne uspije onda si tu di i ja, i planiram preko zimskih na ovu operaciju za soma kuna pa bu valjda prošlo.
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 14:18   #206
da da imam i ja iskustva s medi pedom... jos pogotovo znam ženu koja je tamo radila vrhunska je i sada ima svoj pvt salon ko oce broj nek me pita na privatno... ja sam imala s tim gadna sranja al je zbilja pomoglo bez kopci me spasila ova zena....

a medi ped salon je super... ima jedan na Tresnjevci i drugi negdje u gradu ja mislim...

pozzz
__________________
živi svaki dan kao da je zadnji....
kety__23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:15   #207
Baš bi mogo do tamo pitat ih dal imaju kakve preporuke
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:37   #208
Planiram ici u petak na cupanje nokta, ovaj put cijelog, zanima me hocu li u ponedjeljak moci hodat s tenisicama, imam fax pa je bitno. Tenisice su za broj prevelike.
mamboking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:50   #209
Quote:
mamboking kaže: Pogledaj post
Planiram ici u petak na cupanje nokta, ovaj put cijelog, zanima me hocu li u ponedjeljak moci hodat s tenisicama, imam fax pa je bitno. Tenisice su za broj prevelike.
Hmm...cist sumnjam zbog velicine zavoja. Ja sam tek nakon 5 dana mogao obuci tenisice s tim da nisam cupao cijeli,nego samo krajeve rezao.

Samo da napomenem onima koje interesira zahvat na koji sam isao,sve mi je ok s prstom,promijenio sam skoro svu obucu za broj vecu tako da se nadam da nece biti vise problema
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 19:48   #210
Evo danas sam drugi put bio na cupanju nokta. Opet na svetom duhu, al kod drugog doktora, isto nekog mladog i cini mi se puno iskusnijeg od onog prvog. Zahvat je trajao 25 min, zanimljivo da je anestezija pocela djelovati TRENUTNO, znaci piknuo me 2 put, sestra je donijela instrumente i odmah je pocelo, za razliku od proslog puta kad me nakon injekcije ostavio cekati 10 min. Bilo je apsolutno bezbolno, opet sam gledao cijeli zahvat. Izrezao je kutove nokta sa svake strane, koristio je nekakve male nozeve, a odrezao je i dosta koze. Rekao je vrlo samouvjereno da nakon kaj on obavi svoj posao, problema vise nema. Zivi bili! Opet, ta razliku od proslog puta, nakon 3 sata pocelo me boljeti (valjda jer je zahvat bio veci nego prosli put, puno vise rezanja). Neugodna bol, na momente kao da me neko pikne iglom. Ispocetka nisam htio piti lupocet, al sam ga popio u 6 i sad je super (bol je za 20ak min skroz popustila). Dao mi je i antibiotike i narucio na prematanje u nedjelju. Rekao je da cu brzo moci normalno (s tenisicom) hodati.
U biti - nist strasno, al rade bi da ne moram ponovno ici, ne zbog samog zahvata, koji je najmanji problem u cijeloj situaciji, nego zbog toga sto moram 3 dana (najmanje, ne znam koliko bude tocno) provesti doma u krevetu s nogom na povisenom. Ako tko zeli, neka slobodno bilo kaj pita
mamboking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 11:47   #211
Možda meni netko može pomoć - na oba palca na rukama mi je površina nokta deformirana tj. valovita i dotični nokti su mi jako jako tvrdi. Stavljala sam skupe kreme - ništa mi nije pomoglo. Mislim da sam i sama shebala stvar jer sječem zanoktice a ne guram ih pa je to možda razlog što mi se noktima događa to sranje... Isto tako - sa strane mi ta dva nokta rastu ko ludi - mislim da su urasli ali da ih ja sama zapravo operiram. Neprirodno su debeli kad ih gledam sa strane. Unprijed hvala ako netko ima savjet i objašnjenje.
Bulgakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 12:36   #212
Quote:
mamboking kaže: Pogledaj post
moram 3 dana (najmanje, ne znam koliko bude tocno) provesti doma u krevetu s nogom na povisenom.
ja sam samo prvi dan lezao. Odmah nakon operacije sam do doma pjeske+tramvaj. Bolilo je malo onako kako si opisao ,na mahove. Al vec 2-3 dan sa hodao bilo gdje u papucama..a nakon 5 dana normalno s tenisicama,stavio mi je doktor manji zavoj bas zbog toga
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 12:39   #213
narucena sam bila u 3... do 4 mi je rjesila sve nokte do pola pet sam dobila i masazu stopala...

obula sam cipele odmah, bila na poslu navecer, nish me ne boli

pediker
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 15:50   #214
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
narucena sam bila u 3... do 4 mi je rjesila sve nokte do pola pet sam dobila i masazu stopala...

obula sam cipele odmah, bila na poslu navecer, nish me ne boli

pediker
Da,ali jel su ti vec urasli,da se stvorila rana,upalilo se i tako to, il ti je tek pocelo urastat,ono da si osjetila bol?
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 21:43   #215
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
ja sam samo prvi dan lezao. Odmah nakon operacije sam do doma pjeske+tramvaj. Bolilo je malo onako kako si opisao ,na mahove. Al vec 2-3 dan sa hodao bilo gdje u papucama..a nakon 5 dana normalno s tenisicama,stavio mi je doktor manji zavoj bas zbog toga
Gle fakat, danas normalno hodam po kuci, sve 5, ko da uopce nisam bio na zahvatu, nemrem vjerovat. Samo da mi sutra stavi manji zavoj, jer ovaj je fakat ogroman, pa da mogu obuc tenisicu. Nije mi bitno kaj cu malo sepat il kaj vec, bitno da ja mogu van!
mamboking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 12:57   #216
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
narucena sam bila u 3... do 4 mi je rjesila sve nokte do pola pet sam dobila i masazu stopala...

obula sam cipele odmah, bila na poslu navecer, nish me ne boli

pediker



sjećam se ovog ljeta kako mi se zagnojio kut palca, nisam mogla ni hodat ni čučnut koliko je bolilo. Pošla u pedikerke, namakala mi nogu u mirisnoj kupki s pjenom pa kad je nokat omekšao lagano izvukla kut koji je bio u mesu i stavila malo joda. Sve ugodno i bezbolno, a budući da sam čest gost nije mi htjela ni naplatit. Ma kakvo čupanje i mesarenje, ne bi da smo u srednjem vijeku živjela medicinska pedikura
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:09   #217
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Da,ali jel su ti vec urasli,da se stvorila rana,upalilo se i tako to, il ti je tek pocelo urastat,ono da si osjetila bol?
većina pedikera ti neće raditi ništa ako ti je jako upaljeno, ako ti ono meso viri van. Zato treba prvo smiriti upalu rivanolom, antibiotikom, kišanjem u slanoj vodi i sl da se meso povuče (bar je tako meni bilo) i otići u pedikera. I ubuduće čim počne malo boliti odma se naručit. Ja sam se dvije godine budila u gnoju i tri puta završila na kirurškom stolu samo zato jer nisam slušala ljude koji su mi govorili da odem u pedikera. Sad sam preporođena
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 18:28   #218
sa zeljom da pomognem

Pedikir sam i imam 12 godina rada na medicinskom pedikiru sto bi rekli na najvecim problemima vezanih za urastanje noktiju,kurjih osiju i slicno.Urastanje noktiju je prvo genetska osobina(radim maloj deci) pa onda redom(uska obuca,nepravilan hod,razne deformacije stopala).Sve se svodi na to da se odstrani deo nokta koji pravi problem(bilo to u korenu ili pri vrhu nokta) zavisno od velicine urastanja smeta manje ili vise.Kada se piju antibiotici upala tkiva ne moze da bukne ali posle dve kutije koje se ispiju morate prestati pa niste resili problem.Razne meleme i "vodice"koriste samo ako nokat ne ide duboko u meso u protivnom ne pomaze.Kod vadjenja nokta u glavnom se problem vraca jer nokat ide opet istim putem i kada se izvadi (nokat)mora se kontrolisati dalji rast.Kada se sece nokat tj cosak svi koriste skalpel kojim seku i kada je nokat povijen neminovno je da dodje do krvarenja(sece se tkivo ispod nokta)Ja secem sa posebnim canglama i secem samo nokat tako da je to skoro bezbolno(i meni urasta nokat pa znam sta je to)sto se tice raznih zica koje razni pedikiri stavljaju to rade zato sto su u nemogucnosti da odseku tako nokat da postoji zazor izmedju nokta i tkiva tj da nema pritiska nokta na tkivo,to vazi i za vatice i druge gel separatore koji se stavljaju ispod nokta ,sa tom razlikom sto kod vatice zadrzava vlagu i nokat zahvati gljivica.Sto se tice gnoja prilikom urastanja javlja se kada nokat probije kozu i napravi proces.Niko ne radi nokat pod upalom(ja radim) a onda se stvori zatvoreno kolo-upala nece da prodje dok se nokat ne smiri a nokat nece da se smiri dok se ne odstrani deo nokta koji pravi upalu.Ovo podrazumeva da alat kojim se sve to radi bude sterilan.Nadam se da sam malo pomogao .
gane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 22:40   #219
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Da,ali jel su ti vec urasli,da se stvorila rana,upalilo se i tako to, il ti je tek pocelo urastat,ono da si osjetila bol?
mene niti ne pocnu boljeti

svaka 3-4 tjedna odem pedikeru i rjesim se svih muka koje sam, ko mala, imala
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 18:13   #220
Quote:
gane kaže: Pogledaj post
Pedikir sam i imam 12 godina rada na medicinskom pedikiru sto bi rekli na najvecim problemima vezanih za urastanje noktiju,kurjih osiju i slicno.Urastanje noktiju je prvo genetska osobina(radim maloj deci) pa onda redom(uska obuca,nepravilan hod,razne deformacije stopala).Sve se svodi na to da se odstrani deo nokta koji pravi problem(bilo to u korenu ili pri vrhu nokta) zavisno od velicine urastanja smeta manje ili vise.Kada se piju antibiotici upala tkiva ne moze da bukne ali posle dve kutije koje se ispiju morate prestati pa niste resili problem.Razne meleme i "vodice"koriste samo ako nokat ne ide duboko u meso u protivnom ne pomaze.Kod vadjenja nokta u glavnom se problem vraca jer nokat ide opet istim putem i kada se izvadi (nokat)mora se kontrolisati dalji rast.Kada se sece nokat tj cosak svi koriste skalpel kojim seku i kada je nokat povijen neminovno je da dodje do krvarenja(sece se tkivo ispod nokta)Ja secem sa posebnim canglama i secem samo nokat tako da je to skoro bezbolno(i meni urasta nokat pa znam sta je to)sto se tice raznih zica koje razni pedikiri stavljaju to rade zato sto su u nemogucnosti da odseku tako nokat da postoji zazor izmedju nokta i tkiva tj da nema pritiska nokta na tkivo,to vazi i za vatice i druge gel separatore koji se stavljaju ispod nokta ,sa tom razlikom sto kod vatice zadrzava vlagu i nokat zahvati gljivica.Sto se tice gnoja prilikom urastanja javlja se kada nokat probije kozu i napravi proces.Niko ne radi nokat pod upalom(ja radim) a onda se stvori zatvoreno kolo-upala nece da prodje dok se nokat ne smiri a nokat nece da se smiri dok se ne odstrani deo nokta koji pravi upalu.Ovo podrazumeva da alat kojim se sve to radi bude sterilan.Nadam se da sam malo pomogao .
Evo mog komentara. Kod pedikera sam išao i kad mi se zagnojilo. Kako sam znao da se zagnojilo ako je to ispod nokta? Pa eto tako što dok je pedikerka zarezala sav bi gnoj frcnuo van (predivna slika). I tako godinu dana svaki mjesec ona meni reže rub koju urasta i svaki put ja trpim. Rezultat svega toga je 0. Opet sam na istom mjestu kao i prije. Nakon, nažalost, višemjesečnog istraživanja shvatio sam da mi je to genetski (mami su mi jednom prije zubi urastali). Krenuo sam u potragu kako riješiti problem i došao sam do raznih saznanja. Prvo i najvažnije je da čupanje nokta je vrlo riskantno. Zašto? Zato jer je učinkovitost jako upitna. Sve ovisi o kontroli rasta koju si sami ne možete pružiti a nije baš da vam itko drugi može. Tako da je velika šansa da nokat opet probije okolnu kožu. (kao u mom slučaju čupanja nokta). Tada sam pronašao da svaki nokat u samom korjenu ima "matrix" nokta koji daje uputu noktnoj pločici kako da raste. Taj matrix se može u potpunosti ukloniti kemikalijama nakon čupanja nokta, ali nakon toga više ne raste nokat. E sada iskusan kirurg bi trebao isčupati nokat i uništiti samo rubove matrixa tako da oni više ne daju uputu rubovima nokta da se šire. Nisam saznao da li je to moguće napraviti ali sam saznao da je cijeli postupak zbog prisutstva kemikalija dosta opasan.

Sada u 12 mjesecu planiram otići tamo gdje je i "DJ_Rush" otišao da mi nokat odrežu malo a zaše meso, nadam se da će to pomoći!
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.