Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Najviše mi se sviđa(ju) odgovor(i) od:
pećina 6 26.09%
ja sanja 3 13.04%
arna 2 8.70%
blue bird 3 13.04%
paklenikraj 1 4.35%
znashtikosam 3 13.04%
crazy person 3 13.04%
malizia 0 0%
Opal 0 0%
enky 3 13.04%
luiz 7 30.43%
nitko i ništa 11 47.83%
volver 4 17.39%
Batt X 2 8.70%
slavko 2 8.70%
crvenooka 2 8.70%
Apemant 5 21.74%
zaboky 1 4.35%
mellon 1 4.35%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 23. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 19:44   #81
tnx enky... to sam htio vidjeti. Cjeli koncept je baziran na pretpostavkama i modificiranim zaključcima drugih istraživanja (tako kaže sama autorica) te njihovom povezivanju. To je teoretski rad i kao takav je interesantan, ali je kompletno u domeni spekulacije... eventualne tvrdnje (poput batixovih) su još uvijek neutemeljene.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 01:38   #82
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Nadnaravna sposobnost svakoga da nesvjesno donese sud, mišljenje ili reakciju na nešto. Nitko ne može bježati od intuicije, svi ju imamo, samo je možemo zatomiti. Intuicija čovjeku daje nove ideje, intuicija čovjeku rješava životne dileme, to je brz i bezbolan način da se donese odluka bez korištenja razuma.

To je prozor u svijet, pomalo urođen, pomalo naučen kroz odrastanje. U intuiciji možemo vidjeti unutrašnje dijete koje gleda svije na jednostavan način u kojem se događaji događaju pomalo drukčije. Jer intuitivno shvaćanje svijeta ne mora biti nimalo ispravno objektivno, ali je uvijek ispravno subjektivno.

I što je paradoksalno, iako se mi zovemo homo sapiens, intuicija je bitniji dio čovjeka od razuma.
kako ono što svaki čovjek posjeduje može biti nadnaravno?
__________________
pravilne odluke ne podvrgavaju se situaciji - one stvaraju situaciju
nuala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 01:56   #83
Quote:
nuala kaže: Pogledaj post
kako ono što svaki čovjek posjeduje može biti nadnaravno?
Quote:
blue bird
Jedino smo me je zasmetalo je ovo 'iznadnaravno' - no pretpostavljam (poznavajuci kako pecina pise) da se je pod tim mislio na ne-racionalno.

Pecina postavlja slijedece pitanje
Quote:
pećina

Tnx, blue_bird. Pod nadnaravno nisam mislio na stvarno nadnaravno već iznad naših racionalnih dosega. Dobro me čitaš

Pitanje uskoro slijedi...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:50   #84
Intuicija je automatska sposobnost analiziranja.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 02:27   #85
intuicija je trenutak povezanosti...točka u prostorvremenskoj dimenziji u kojoj naizgled odvojena jedinka,recimo čovjek proživljava iskustvo u kojem zidovi iluzije odvojenosti popuštaju...momenat u kojem se osjeća mreža povezanosti i s nje se iščitavaju informacije....
sranjizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 19:41   #86
Intuicija je kratki pogled u djelić sudbine.
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.