Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 08:36   #761
Čekaj, samo malo. Banka bi dopustila izbjegavanje plaćanja dugova? Šta nije nimalo bitno po kojoj osnovi su dugovi nastali?

Zašto pitam. Zato što je moguće da je blokada nastala dugovanjem za kredit za baš taj stan koji se prodaje. Ok, vjerujem da bi onda nastala komplikacija, jer je tu hipoteka uključena, ali je pitanje, kako je moguće ovako nešto izvesti.

Osoba je dužna, ima nekretninu i sad, kad je proda, novac je nestao i nema ga nigdje!?

Ako je ovakav način rada stvarno moguć, onda Hrvatska baš spada u banana države, jer osoba može biti u blokadi, dužna milijune, a njegova imovina se prodaju dok lova sjeda na račune rodbine. Prestrašno.

U biti me i ne čudi da je moguće.

Bilo bi dobro znati više podataka u ovoj priči, na primjer, tko je uopće vlasnik tog stana.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 08:44   #762
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Čekaj, samo malo. Banka bi dopustila izbjegavanje plaćanja dugova? Šta nije nimalo bitno po kojoj osnovi su dugovi nastali?

Zašto pitam. Zato što je moguće da je blokada nastala dugovanjem za kredit za baš taj stan koji se prodaje. Ok, vjerujem da bi onda nastala komplikacija, jer je tu hipoteka uključena, ali je pitanje, kako je moguće ovako nešto izvesti.

Osoba je dužna, ima nekretninu i sad, kad je proda, novac je nestao i nema ga nigdje!?

Ako je ovakav način rada stvarno moguć, onda Hrvatska baš spada u banana države, jer osoba može biti u blokadi, dužna milijune, a njegova imovina se prodaju dok lova sjeda na račune rodbine. Prestrašno.

U biti me i ne čudi da je moguće.

Bilo bi dobro znati više podataka u ovoj priči, na primjer, tko je uopće vlasnik tog stana.
Zašto bi banku, primjerice, zanimalo što je Pero Perić dužan npr. Vodovodu? Kakve veze ima banka s vodovodom, tim više što Pero neće vraćat kredit kojim se stan isplaćuje nego netko drugi.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 08:52   #763
A i to što kažeš, tu si u pravu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 09:39   #764
Stvar je u tome da bi mi čim sjednu novci na moj račun dio digli i zatvorili blokadu, možemo mi na blokirani račun, ali onda fina sve uzme,a dug je manji od uplate,pa onda dok vrate
leonnessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 09:42   #765
I da dug nije vezan uz stan i redovno se skida sa plaće,ostalo je još malo koji bi mi zatvorili
leonnessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 09:49   #766
ne bu problema, don't worry
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:08   #767
Thumbs up

Javim kad sve bude gotovo
leonnessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 11:32   #768
Quote:
leonnessa kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da bi mi čim sjednu novci na moj račun dio digli i zatvorili blokadu, možemo mi na blokirani račun, ali onda fina sve uzme,a dug je manji od uplate,pa onda dok vrate
Ne može FINA uzeti sve.
Uzet će onoliko koliki je dug (s kamatama i troškovima) i odblokirati račun.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 09:20   #769
Imam zaštićeni račun u Zabi i maestro karticu tog računa s kojom mogu plaćati na POSu i dizati novce na bankomatima. E, sad, čula sam da je na toj kartici moguće ugovoriti i obročno plaćanje. Svakako sam to mislila pitati u banci, ali zanima me da li netko možda ima iskustva s tim, kakvi su uvjeti i sl.?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:37   #770
Pozdrav svima, imam jednu "novu situaciju u zivotu" pa da ne pregledavam svim 39 stranica teme, mozda mi netko moze kratko odgovoriti...

Na računu u PBZ-u mi je danas provedena ovrha. Imao sam nekakvih 19 kn na računu, na internet bankarstvu mi piše da je račun blokiran, a pod zadnjih 10 prometa mi piše da je tih 19 kn skinuto kao OVRV-XXX/16, naknada za prisilnu naplatu

pokušao sam se snaći na cjenicima naknada kod Fine na webu, ali nisam uspio.
Mene zanima:

1) koliki je iznos koji FINA uzima kao naknadu za ovrhu?

2) da li u poslovnicama FINE mogu dobiti informaciju o kolikom se točno ukupnom dugu radi, i koliko to košta?

3) da li će svaka sljedeća uplata koju budem radio na isti račun automatski smanjivati daljnji iznos ovršne cifre?

4) koliko je potrebno vremenski da se račun odblokira, nakon što je s vremenom sjelo dovoljno novaca da pokrije iznos ovrhe i sve ostale troškove vezane uz ovrhu?
ArchAngel1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:01   #771
Quote:
ArchAngel1981 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam jednu "novu situaciju u zivotu" pa da ne pregledavam svim 39 stranica teme, mozda mi netko moze kratko odgovoriti...

Na računu u PBZ-u mi je danas provedena ovrha. Imao sam nekakvih 19 kn na računu, na internet bankarstvu mi piše da je račun blokiran, a pod zadnjih 10 prometa mi piše da je tih 19 kn skinuto kao OVRV-XXX/16, naknada za prisilnu naplatu

pokušao sam se snaći na cjenicima naknada kod Fine na webu, ali nisam uspio.
Mene zanima:

1) koliki je iznos koji FINA uzima kao naknadu za ovrhu?

2) da li u poslovnicama FINE mogu dobiti informaciju o kolikom se točno ukupnom dugu radi, i koliko to košta?

3) da li će svaka sljedeća uplata koju budem radio na isti račun automatski smanjivati daljnji iznos ovršne cifre?

4) koliko je potrebno vremenski da se račun odblokira, nakon što je s vremenom sjelo dovoljno novaca da pokrije iznos ovrhe i sve ostale troškove vezane uz ovrhu?
Žao mi je. Hrvatska je zemlja ljudi koji imaju "novu situaciju u životu" što se tiče ovrha.

1. Pitaj u FINI
2. Da.
3. Da.
4. Zavisi od ažurnosti u FINI i banci.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 21:17   #772
Jel moguće u fini uplatiti novce na vlastiti račun, u banci ovih dana vlada velika gužva a ja nemam vremena čekati po sat,dva na red.
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:23   #773
??
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:27   #774
na koji, blokirani? nije, primanja koja su zavedena u fini kao uplatitelji mogu jedino sjesti na taj racun
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:31   #775
Ne, uplata na blokirani račun je zapravo jedini način za deblokadu.
Uplata na ZAŠTIĆENI moguća je samo od strane specificiranih uplatitelja.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:34   #776
da, to i ja mislim samo me jugo pomelo u glavi pa se krivo izrazavam
isprike
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:56   #777
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
na koji, blokirani? nije, primanja koja su zavedena u fini kao uplatitelji mogu jedino sjesti na taj racun
Ma nr na blokirani.
Znam da moram virman ispunit, ali kako da sam sebi uplatim , šta pod primatelja i pošiljatelja sebe pišem, dal je to moguće:
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:36   #778
Da, moguće je


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:48   #779
Evo ljudi ako može mala pomoć, nije za mene ,ali za jednu blisku osobu, pa ako bi mogao koji savjet. Znači ovako, osoba dobije plaću, pokuša kupiti bon preko aplikacije banke i oni joj napišu da je blokirana bla bla. Osoba odmah piči do fine da vidi o čemu je riječ. Naravno riječ je o Zetovoj kazni. Kazna postoji , to jest dvije, i sad gospođa na šalteru veli da su kazne 500 kuna plus FINA-i 200 = 700 kn. I uopće ne bi bio problem da je to naplaćeno jer kazne stoje, ali ZET je poslao zahtjev za blokadom i FINA je blokirala, u međuvremenu (sat ili dva) ZET je obustavio blokadu računa ili kako to već ide i sad toj osobi ništa ustvari nije naplaćeno ništa ,ali je FINA sebi uzela svoju proviziju, nekih 200 kuna? Kako se to da riješiti? Ponavljam, kazna postoji i da su oni toj osobi skinuli tih 700 kn onda znaš o čemu je riječ, ali ovako nisu skinuli ništa a Fina je sebi uredno naplatila zahtjev? Kako postupiti? Kome se žaliti i što napraviti? Unaprijed zahvaljujem! Gospođa na šalteru kaže da to nikad u životu nije vidjela, da će popričati sa voditeljom poslovnice ali da će joj uzeti proviziju. Onak, jer ne bi tamo trebao biti neki software za provjeru? Znači ako te neko i greškom blokira (kao što su tu osobu) ovi sebi naplate proviziju i ti se možeš fućkat?
__________________
Ne piški u lavabo, dobro jedi, slušaj mamu i tatu i ne plači u društvu...
Brolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:48   #780
pozdrav, imam pitanje u vezi fininih ovrha, poznata osoba ih ima puno pa joj pokusavam pomoci.neke ovrhovoditelje rijesava manualno, a neke zeli automatizmom po redoslijedu ocevidnika. naime, kada se plati neka ovrha manualno i posalje potvrda uplate ovrhovoditelju, ovrhovoditelj salje zahtjev za skidanje ovrhe, medjutim fina u tom slucaju naplati dodatnih 65kn naknade za "zatvaranje" tj skidanje ovrhe iz ocevidnika(uz postojecu fininu naknadu kada se poslala ovrha na finu(200-300kn)). zanima me u slucaju, kada se uplacuje direktno na tekuci racun koji je u blokadi, banka tj fina sve rade automatizmom, instantno cim novac sjedne na racun? i da li u ovom slucaju ima jos troskova kao ovih 65kn koje uzima kod manualnog skidanja ovrhe... ili uzme samo naknadu pored ovrhe koja je vec utvrdena u ocevidniku?
raptus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.