Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2017., 23:48   #1
5Big Five

otvoren novi fast food na samom trgu bana jelačića

bio večeras unutra.

pomfrit - mc donalds ima bolji
chesburgeri i ostalo - ok

sladoled ok

ledeni čaj se dobiva u boci

od umaka imaju samo heinz
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 00:13   #2
burger-tortilja-krumpirići lokal na mjestu bivšeg Wok burgera?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:30   #3
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
burger-tortilja-krumpirići lokal na mjestu bivšeg Wok burgera?
da, kod Addiko banke nasuprot sata
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:54   #4
Dobri su im chizburgeri, moram i ostalu ponudu probati.
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:23   #5
Probao, ok je ali se ne razlikuje previše od McDonaldsa i sličnih, sve na istu foru manje više. Sendviči su mali, otprilike McDonalds veličina, čini mi se da imaju više dodataka, povrća i slično, što je ok, pomfrit me podsjeća na onaj iz burger kinga. Cijene su tu negdje kao i ostali, čini mi se da su malo jefitiniji nego McD, al sve u svemu slično.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:56   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
otvoren novi fast food na samom trgu bana jelačića

bio večeras unutra.

pomfrit - mc donalds ima bolji
chesburgeri i ostalo - ok

sladoled ok

ledeni čaj se dobiva u boci

od umaka imaju samo heinz
Zašto je problematično ako ledeni čaj dobiješ u boci?

Inače, bio dva puta, i da, dosta slično McDonaldsu i bezveze, al probat ću kad-tad sve što imaju.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 23:24   #7
kako je to Slovačka franšiza imaju novi sendvič od piletine ali zaboravili makntui SLK jezik pa piše doslovno chiken burger XXL kurac
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:30   #8
pix or it didnt happen
mirkov high kick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:56   #9
Bila danas. Cura koja me poslužila se nije mogla ni potruditi biti malo ljubazna - iako nije bilo nikoga u redu osim mene, a cijelo mjesto je bilo većinom prazno. Sjela sam u neki kut malo dalje i čekala da donesu hranu. Nakon 3-4 minute hrana je stigla, a ista cura koja ju je nosila je doslovno zakolutala očima jer sam joj sjela "predaleko" očito. Ali ok, barem je poslije kada sam joj se ja nasmiješila i zahvalila ravnodušno rekla i dobar tek. Nije kao da je bila najneljubaznija osoba koja me ikada poslužila, ali takve stvari uvijek pridonesu u uništenju prvog dojma. Što se samog lokala tiče, lijepo je uređen, nema onaj miris koji zna pratiti McDonald's i ima puno mjesta za sjesti.

Što se hrane i cijena tiče; naručila sam Crunchy Cheese i Mayo chicken sa velikim pomfrijem. Prvo što me razočaralo je cijena - na njihovoj stranici piše da je prvi navedeni sendvič 12 kuna, a zapravo je 14. Drugi sendvič je isto tako za 2 kune skuplji. Pomfri je ako se dobro sjećam za jednu kunu skuplji od navedenog sa web stranice. Ako već imate stranicu, dajte se onda i potrudite barem cijene navesti točno a ne da zavaravate ljude. Totalno neprofesionalno.

A sada glavni dio, sama hrana. Iskreno, nisam očekivala ne znam što, ali sam se opet razočarala većinom. Jedino mogu pohvaliti pomfrije jer su stvarno dobri - hrskavi, tvrdi i dobro zasoljeni. Jako fino. I puno bolje od pomfrija u McDonald's-u u kojem ga 80% puta dobivam mekanog, jedva hrskavog i nedovoljno zasoljenog. Tu ide velika pohvala. No sami sendviči, barem oni koje sam ja probala, su bili iako hrskavi nekako bezukusni i nezačinjeni. Po veličini su možda mrvicu manji od McDonald's-ovih Cheeseburgera, ali su tu negdje te veličine. Što bi bilo ok da su sendviči stvarno koštali 9 kuna i 12, ali ovako je definitivno preskupo. Piletina je bila jako hrskava ali stvarno su trebali to začini bolje s nečime jer je baš bilo bezukusno. Ovaj Crunchy Cheese mi se nije svidio iako obožavam pohani sir. Sam sir je bio malo zagoren i kao u slučaju piletine sve skupa nikakav okus. Isto tako premalo majoneze stavljaju i salate. Što se samo majoneze tiče, ne paše mi po okusu, koju god da koriste, sa tim sendvičima. Govori osoba koja majonezu obožava.

Sve u svemu - radije odite u McDonald's jer budete i uštedili, a i pojeli nešto što ima puno više okusa barem. Osim ako želite pojesti dobar pomfri samo. Kao što sam rekla, možda su im oni veći sendviči puno bolji jer imaju i više sastojaka u njima. Ali usporedivši ove manje sendviče sa McDonald's-ovima, nikako se ne isplate.

Htjela sam se malo ispisati, i nadam se da nekome bude korisno.
Charta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 23:42   #10
inače to je češka franšiza
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:30   #11
Bila sam tamo sa dečkom već par puta, i on veli da su njemu tamo hamburgeri puno finiji nego u McDonaldsu, uvijek sad idemo u Big Five.

Meni je to sve slično
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 09:59   #12
Kaže mi kolega da je to točno kopija megića, čak je suludo da se Mcd ne pobuni jer ono imaju iste proizvode pod drugim imenima, čak i njihove slike a kaže on da okusom potpuno isto. Ko tu koga doduše kaže jeftinije malkice od MCd
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 18:13   #13
Okusom nije ni malo isto. Vjerujte mi. A to da je možda jednu kunu jeftiniji od mekića ne znači puno.
NanoTechinican is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 19:31   #14
Quote:
Charta kaže: Pogledaj post
Bila danas. Cura koja me poslužila se nije mogla ni potruditi biti malo ljubazna - iako nije bilo nikoga u redu osim mene, a cijelo mjesto je bilo većinom prazno. Sjela sam u neki kut malo dalje i čekala da donesu hranu. Nakon 3-4 minute hrana je stigla, a ista cura koja ju je nosila je doslovno zakolutala očima jer sam joj sjela "predaleko" očito. Ali ok, barem je poslije kada sam joj se ja nasmiješila i zahvalila ravnodušno rekla i dobar tek. Nije kao da je bila najneljubaznija osoba koja me ikada poslužila, ali takve stvari uvijek pridonesu u uništenju prvog dojma. Što se samog lokala tiče, lijepo je uređen, nema onaj miris koji zna pratiti McDonald's i ima puno mjesta za sjesti.

Što se hrane i cijena tiče; naručila sam Crunchy Cheese i Mayo chicken sa velikim pomfrijem. Prvo što me razočaralo je cijena - na njihovoj stranici piše da je prvi navedeni sendvič 12 kuna, a zapravo je 14. Drugi sendvič je isto tako za 2 kune skuplji. Pomfri je ako se dobro sjećam za jednu kunu skuplji od navedenog sa web stranice. Ako već imate stranicu, dajte se onda i potrudite barem cijene navesti točno a ne da zavaravate ljude. Totalno neprofesionalno.

A sada glavni dio, sama hrana. Iskreno, nisam očekivala ne znam što, ali sam se opet razočarala većinom. Jedino mogu pohvaliti pomfrije jer su stvarno dobri - hrskavi, tvrdi i dobro zasoljeni. Jako fino. I puno bolje od pomfrija u McDonald's-u u kojem ga 80% puta dobivam mekanog, jedva hrskavog i nedovoljno zasoljenog. Tu ide velika pohvala. No sami sendviči, barem oni koje sam ja probala, su bili iako hrskavi nekako bezukusni i nezačinjeni. Po veličini su možda mrvicu manji od McDonald's-ovih Cheeseburgera, ali su tu negdje te veličine. Što bi bilo ok da su sendviči stvarno koštali 9 kuna i 12, ali ovako je definitivno preskupo. Piletina je bila jako hrskava ali stvarno su trebali to začini bolje s nečime jer je baš bilo bezukusno. Ovaj Crunchy Cheese mi se nije svidio iako obožavam pohani sir. Sam sir je bio malo zagoren i kao u slučaju piletine sve skupa nikakav okus. Isto tako premalo majoneze stavljaju i salate. Što se samo majoneze tiče, ne paše mi po okusu, koju god da koriste, sa tim sendvičima. Govori osoba koja majonezu obožava.

Sve u svemu - radije odite u McDonald's jer budete i uštedili, a i pojeli nešto što ima puno više okusa barem. Osim ako želite pojesti dobar pomfri samo. Kao što sam rekla, možda su im oni veći sendviči puno bolji jer imaju i više sastojaka u njima. Ali usporedivši ove manje sendviče sa McDonald's-ovima, nikako se ne isplate.

Htjela sam se malo ispisati, i nadam se da nekome bude korisno.
Ne bih se složio. Prije sam išao mcdonalds, a ovaj ima iste stvari ko i mcdonalds, ali jeftinije. Hrana, sladoledi, pomfrit - sve je kopija mcdonaldsa. Cijene: cheesburger s pomfritom ovdje 12 kn (9 plus 3 kn pomfrit), a u mcdonaldsu 14 kn. Neki sladoledi i ukusniji nego u mcdonaldsu. Lokacija i pogled prema trgu odlični. Bio sa kćeri. I njoj je bilje nego u meku.
Dakle, preporuka i aduti u korist 5big five.
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.