Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 11:40   #4501
Ja kad radim curry , kormu ili nešto u tom pravcu dinstam luk, đumbir na kokosovom, i savršeno je, bez da kasnije dodajem kokosovo mlijeko.
U principu mi je to budget verzija curryja-umjesto dodavanja kokosovog mlijeka, dinstanje na tome i onda u završnoj fazi kap dve vrhnja za kuhanje

Xavi ako može tip ili trick na tu temu, pošto i ti ga koristiš u tu namjenu...
ex nihilo is offline  
Old 14.03.2017., 15:57   #4502
imam (neobičan) problem s heljdom: jako je volim, ali kad god je kuham, ispada mi sluzava i gorka. što radim krivo: kuham li je u previše vode? trebam li je namakati pa isprati? kupujem li krivu heljdu?
vertov is offline  
Old 14.03.2017., 16:41   #4503
vertov, obavezno ju dobro isperi! Ja čak znam staviti u vodu, prokuhati, baciti tu prvu vodu staviti novu i nastaviti kuhanje, ali ne ispadne mi gorka ni kad ju samo dobro isperem.
samotna šetačica is offline  
Old 14.03.2017., 17:59   #4504
i preprži ju na suho u tavici prije kuhanja da razvije okus.
gargamišamel is offline  
Old 14.03.2017., 18:04   #4505
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
i preprži ju na suho u tavici prije kuhanja da razvije okus.
To plus podlijevati je vodom i lagano dinstati ko rizu.
Ne skuhat u hamperu vode i procijediti.
Iako su sve te hrljde u prodaji cesto vec przene
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 14.03.2017., 19:04   #4506
nisam ju dugo pripremala. od bio&bio je bila sirova dok je lidlova bila pržena, al to se ionak vidi. ja sam je običavala ubaciti u variva tak da nisam primjećivala te stvari o kojima pišete.
gargamišamel is offline  
Old 14.03.2017., 19:43   #4507
ja isto nisam nikad primjetila te probleme.

oduvijek ju spremam tako da pustim vodu da uzavre, onda ubacim heljdu i maknem sa vatre. kad omeksa, isperem ju i bacim na malo luka ili speka i bude nam uvijek prefina.

stvarno nikad nije bila sluzava ni gorka
__________________
"zakaj si ti tak agresivno nastrojena" :D
ljubčiasta is offline  
Old 14.03.2017., 20:51   #4508
Odlično, probat ću što prije! Znam da mi je ukusna jer sam je jela u restoranima (a volim je i u krvavicama), ali nikako mi ne ispada dobro kod kuće. Probala sam prije godinu dana jednu marku heljde i ispala mi je gorko/sluzavo/čudno. Tu mi se prvi put zamjerila, ali okrivila sam brend. Sada sam uzela iz bio&bio i opet isto. Internet uopće nije slozan oko pripreme heljde pa mnogi (mogu reći većina) ne navode ispiranje, prženje, kuhanje a la riža i sl. Neki spominju da može biti sluzava, ali ne vide u tome problem. Hvala svima na savjetima!
vertov is offline  
Old 15.03.2017., 00:06   #4509
Što da napravim sa sirnim namazom s povrćem koji ne stignem pojesti? Jedino što mi pada na pamet je da napunim lisnato, pa da bude ko forneti. A? Ili sa tjesteninom, pa dodam još svježeg sira?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Old 16.03.2017., 18:57   #4510
Edamac panirani sir

Pozz, zanima me zna li netko koliko komada paniranih sireva ima u ovom pakiranju?

https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...nuti-sir-600-g
piko9872 is offline  
Old 20.03.2017., 15:04   #4511
Jel zna netko sto se dogadja s Unionom, konkretno radler od grejpa ()? Ne mogu ga vise nigdje naci (gledala Konzum, Billu, Interspar).
Doria is offline  
Old 20.03.2017., 16:58   #4512
Nažalost, Union radlera nema već dugo ni u birtijama

Zadnji Union (pivo) sam kupio u Billi u Dugavama prije par godina.
Ili je to bilo u nekom Kauflandu?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 20.03.2017., 17:17   #4513
Ja sam ga nedavno kupila ali se ne sjećam gdje. Konzum ili kaufland. prije par mjeseci.sad je općenito slaba ponuda radlera po dućanima. Tako je "van sezone". Sad kad zatopli će krenuti pa ćemo vidjeti situaciju sa radlerima.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Old 20.03.2017., 17:23   #4514
Je, fakat je "vansezonski" teško nabaviti radler, mi smo se navozali za osječki crni radler i piknuli ga na kraju u Stridonu
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 20.03.2017., 19:09   #4515
Bas sam isla pogledati, zadnje sam ga u Konzumu narucila u sijecnju i onda je samo odjednom potpuno nestao. Ne sjecam se bas tih nestasica preko zime inace .
Doria is offline  
Old 20.03.2017., 21:12   #4516
Danas sam baš vidio union radlera crvena naranča, čak je bio na akciji za 5.5kn ako se dobro sjećam.
Glembay na placu u Dubravi
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 20.03.2017., 22:51   #4517
U majci Dubravi sam tek kroz par dana, neće valjda sve polokati bez mene
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 21.03.2017., 15:55   #4518
ima li tko slučajno recept za neku tortu bez brašna, ali od bijele čokolade?
naime, za vikend idemo na nekakvo druženje i obećala sam donijeti nekakav matcha cake; no svi recepti po internetima mi se čine malo komplicirani, odnosno kao da im treba više od par sati da se slože i naprave, a kako znam da ću biti između dva roka, neću imati puno vremena.
pa mi je palo na pamet da bih mogla složiti neku jednostavnu tortu, tipa čokoladni biskvit bez brašna, gore neki matcha mascarpone nadjev (moram još razraditi taj dio) i malo jagoda i crnog sezama po vrhu za efekt. no matcha mi se puno bolje slaže s bijelom čokoladom, ali s njom nisam nikad radila tu vrstu podloge. najradije bih nešto oblačasto i lagano, ali i nešto sličnije brownie tijestu ne bi bilo fail, samo da je bijelo .

ako tko ima kakvih ideja, I'll take them all
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 21.03.2017., 16:52   #4519
kada si rekla bijela čokolada, bez brašna odmah mi je na pamet palo nešto ovakvo. s obzirom na ostatak tvog posta ne znam hoće li ti biti od pomoći.
gargamišamel is offline  
Old 21.03.2017., 17:05   #4520
Moje iskustvo s bijelom čoksom u biskvitima nije baš neko. Ne da je loše, ali ne čini mi ništa bitno za okus, osim što sve zasladi. Ok, moram se ograditi i reći da je to bio samo jedan davni pokušaj i s nekom najobičnijom jeftinom bijelom čokoladom pa je možda bilo i do recepta ili do kvalitete namirnice.
Za bijeli biskvit bez brašna odmah mi je pao na pamet ovaj recept s bijelim grahom: https://www.forum.hr/showpost.php?p=41257428&postcount=9 Kokosovo brašno samo zamijeni bademovim ili onim od indijskog oraščića. A ne vidim razlog zašto ne bi dodala otopljenu bijelu čoksu u smjesu, ako ju želiš. Nije baš ono što tražiš, ali možda ti posluži kao inspiracija.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.