Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 17:59   #8301
Ovo isppd nije fondant. Cini mi se da je swiss meringue ili takva krema.
Za preljev otopite cokoladu u zagrijanom vrhnju omjer 1:1i zlicu ulja. Onako da bude tekuce ali ne vruce lijevati na tortu.
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:10   #8302
@dancy: koja je ona torta violetta?

Da li ikada radite recimo odjednom 2kg šećerne mase?

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje pincica : 21.03.2017. at 13:28.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:49   #8303
Pincica ak mislis na ovu moju tortu violetta na kat, to je dolje vocna torta a gore nutela torta. Sto se tice mjesanja ticina, mozes mjesati vise kila bez problema al ja bi ti savjetovala kupovni ticino. Manje posla, tanko ga razvaljas i puno manje potrosis nego domaceg tak da ti financijski nije neka velika razlika... I da, puno ljepsi je kupovni ticino na torti

Zadnje uređivanje dancy5 : 21.03.2017. at 14:12.
dancy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:35   #8304
Može linić na recept za voćnu i nutela torte?

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:52   #8305
Pincica ja uvijek nesto kombiniram s coolinarike. Imas tamo hrpu recepata pa vidi sta ti pase. Ne sjecam se sta sam tocno radila jer je bilo davno, mislim neka kombinacija bloody berry torte s sumskim vocem i nesto slicno ferero torti...
dancy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:18   #8306
Quote:
julija_8 kaže: Pogledaj post
Ovo isppd nije fondant. Cini mi se da je swiss meringue ili takva krema.
Za preljev otopite cokoladu u zagrijanom vrhnju omjer 1:1i zlicu ulja. Onako da bude tekuce ali ne vruce lijevati na tortu.
Hvala Julija!
Znam da nije fondant. Nisam ni na jednoj torti tako prelivenoj vidjela da je fondant ispod. Uvijek krema. Planiram raditi tortu crno bijele boje. Napravila bi fondant lagano mramornog uzorka i prelila crnom glazurom da se malo preljeva. Onda gore ide ukrasi od fondanta.
Hoće li biti neki problem ako stavim fondant umjesto kreme ispod glazure?
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 22:54   #8307
@dancy: joj prošle godine sam radila blood berry tortu....mmmm....mmmraak okus.....mljac mljac

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 07:30   #8308
Tiki nisam to radila preko ticina, pa ne znam hoce li biti problema. Mozda topli ganase otopi malo ticino.
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 07:34   #8309
Hvala Julija..
probat ću na nekoj testnoj torti
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:44   #8310
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post

Da li ikada radite recimo odjednom 2kg šećerne mase?

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
ja da, ali u Kitchenaid-u
To mi je totalno otkriće, ticino mi ispadne fenomenalan a nit orala nit kopala, tekstura predivna, baš sam zadovoljna
Radim po Minjinom receptu i nikad problema nisam imala s njim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:26   #8311
Opet ja sa ovom driping glazurom
Da li bi možda bilo pametnije napraviti royal icing? Malo lutam po yt pa naletim na svašta. Sviđa mi se kako se royal stopi u jedno, dok sa ganache-om mogu ostati tragovi ako se stvrdne.

Je li bolje royal obojati u crno sa gel bojom ili kistom s bojom u prahu? Nisam nikada ništa bojala u crno, a ni radila sa bojama u prahu, pa ispirike ako pitam gluposti..

I kako postignete da vam torta ostane mat? Meni u frižideru pokupi vlagu, a bojim se držati tortu van frižidera. Torta koju planiram raditi treba mi za subotu oko 17h. Je li dovoljno da ju napravim u petak, prenoći da se stisne i oblažem ju u sub ujutro- samo fondan i driping royal/ganache, pa mi onda ostane van frižidera?

Evo, da ne bude kako samo tražim savjete. Davno ste rekle da želite vidjeti radove i nas početnica. Ovo je torta za mog mališana pred par mjeseci. Moja druga torta obložena fondantom


p.s. i vatrogasno vozilo je torta. Sve je jestivo osim svijećica
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 07:12   #8312
Tiki super ti je tortica.
Ne mislim da sam majstorica, ali mi je drago vidjeti da savjeti pomognu.
Tortu slozi u petak, do kraja, ako doma imas festu, ako je nosis mozes i u subotu. Torta odnosno ticino se orosi zbog velike razlike u tempetaturi. Probaj u hladnjak staviti zdjelicu sa rizom da pokupi vlagu. Neko na zadnju stranicu hladnjaka stavi karton, i hladnjak na srednju temp staviti. Probaj sa pola glukoza/ dekstroza napraviti ticino.

Royal bi bio bolji ako se mora slijevati sa torte. Mozda ce ti biti teze dobiti crnu boju. A ja bi ti preporucila da zmuckas rojal od jednog bjelanjka i probas ofarbati, ako ti uspije eto rjesenja
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 08:43   #8313
Julija, hvala još jednom!

I da, majstorica ste!
Nekako sad više naginjem tom royalu i bojanju njega u crno. Moram stati sa traženjem po netu, da opet neka ideja ne pomuti panove
Šibnem slikicu.. tamo za 2 tjedna, pa ćete vidjeti što sam iskemijala
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 16:22   #8314
@Tiki Drzim fige da uspijes
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:48   #8315
drage forumasice,

molila bi vas informaciju ako neka od vas radi ukrase za tortu od fondanta po narudžbi, a u Zagrebu je, da mi se javi u inbox za detalje
trebala bi par malih figurica do sljedeceg utorka.

unaprijed hvala
hannah024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:30   #8316
Jako sam se veselila izradi torte za krstenje Ali treba potvrda za restoran
Ima li tko prijedlog, mogu naruciti kilu kolaca pa zalijepiti to na kutiju of torte?
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:15   #8317
Bingulina probaj mozda ne skuze
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:54   #8318
Ja sam cak mislila narucit tortu iz slasticarne pa ju samo izdekorirat
To bi garant proslo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:17   #8319
Mislim da će to biti jedino rješenje!
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:33   #8320
Ženskice, molim vas još malo pomoći.

Radila bi tortu prema ovom receptu. Fešta je za 30ak ljudi i radila bi ju u okruglom kalupu. Hoće li mi ove količine biti dovoljene za tortu promjera 30cm i visine 10ak. Još ću ju obložit fondantom i preljevat (što sam već propitkivala iznad ). Ili trebam povećati količine?
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.