Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 22:08   #41
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Za desetak godina više nitko neće htjeti ni ulaziti u brak.
Ljudi vide kakva se sve sranja događaju, rastave, svađe, problemi s djecom..
pa si misle WTF ? To mi ne treba.
Život je prekratak za sve probleme koje donosi brak i djeca.
Dok sve posložiš - otplatiš kuću ili stan, dok odgojiš djecu, i sve ostalo... prođu ti najljepše godine... a onda više nemaš ni volje, ni snage, ni zdravlja da bi nešto mijenjao...
Nemojte se onda čuditi što mnogi danas ne žele brak.
Ljudi jednostavno žele uživati, putovati, provoditi se.. bez obaveza.
Ja im se uopće ne čudim. U pravu su. Život je prekratak za sva sranja koja sa sobom nosi.
Zar postje ljudi kojima je cilj prije svega oženiti se..?
Da postoje, zaboravio sam da sam ja idealista koji od kada zna za sebe sanja o ljubavi..
A brak je došao iz ljubavi, kao nadogradnja na sve ostalo..
Pa ewo dolaze i djeca..
I lijepo nam je i dalje i volimo se..
Zbog toga će biti veza bez obzira zvale se one brakovima ili ne..
Ljudi imaju potrebu voljeti i biti voljeni..
Pravila su postavljena zbog drugih, ne zbog nas, na žalost..
Kad drugi petljaju nos u naše živote i našu ljubav tada nastaju stranja, bila to država, zakon, sud, otac, majka, ljubavnica..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:09   #42
Josephine Anne svaka cast
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:10   #43
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Naime njemu je 39 meni koja godina manje ipak oboje u godinama kada bi svak normalan htio porodicu i dom.
Mjesecima smo u ozbiljnoj vezi za koju sam mogla ruku u vatru staviti da ce se krunisati brakomAli on to ne zeli.Zasto
kažu ljudi da si nešto pobrisala u ovom uvodnom postu, pa ne znam - možda je pisalo nešto što bi dodatno pojasnilo stvar. ovako mi nije jasno zašto misliš da bi netko s 39-40 godina morao željeti 'okruniti vezu brakom'?!

ako se do tada nije ženio, meni se sve čini da nije toiliko ni zagorio za tim.
prije bih rekla da će se lakše na to odlučiti 30-godišnjak nego 40-godišnjak. i da ovaj prvi možda više misli "da mu je vrijeme", a ovaj drugi je možda tu fazu prošao.

osim toga, ljudi se s godinama sve teže prilagođavaju jedno drugom i imaju neki svoj način života kojeg se sve teže odriču... i manje su se voljni mijenjati. nije pravilo, ali... poznato nam je to. što još uvijek ne znači da ne želi imati nekog partnera da dijeli s njim dio vremena, ali ne nužno da se ubračuje i formira obitelj.

on - ako nije baš zagorio za ženidbom - a nije ako je mirno dočekao 4 banke neubračen, kuži da si ti na prstiće računaš "da ti je vrijeme", udaja, djeca itd... a to ga može samo odbiti ako sam nije u tom filmu.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:28   #44
Zaboravi ga,njemu je ionako svejedno.

Čudi me da si htjela brak na temelju nečeg što je rekao svojoj mami i to još pred tobom ..

da je stvarno tako mislio , valjda bi ti to znala prije njegove mame..

U svakom slučaju , vozi dalje.

Znam da ti je vrijeme da se udaš , no ne ide to samo tako. ..
Mora se puno toga poklopiti -a ovdje to nije bio slučaj.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:12   #45
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Naime njemu je 39 meni koja godina manje ipak oboje u godinama kada bi svak normalan htio porodicu i dom.
Mjesecima smo u ozbiljnoj vezi za koju sam mogla ruku u vatru staviti da ce se krunisati brakomAli on to ne zeli.Zasto
Samo zato što ne želi brak ne znači da ne želi tebe.
Samo zato što ne želi porodicu ne znači da nije normalan.

Umjesto fokusiranja na godine, pritiske društva, zadovoljavanja forme i sl., bolje se fokusirajte jedno na drugo i pronalazak zajedničkog jezika. Ako misliš da to ima smisla, naravno.
Hiperbola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:29   #46
A cemu inzistiranje da to mora biti brak?
Zato sto imate toliko godina ili?
Cemu forsiranje?
Plus,s obzirom na tvoj nadimak,pretpostavljam da ti vec imas djete/cu iz prethodne veze/braka..
Nije vazan taj papir.
Sto prvo niste probali zajednicki zivot?
Logicnije mi je prvo to od braka..
Da vidite kako klapate..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:18   #47
Quote:
Hiperbola kaže: Pogledaj post
Samo zato što ne želi brak ne znači da ne želi tebe.
Samo zato što ne želi porodicu ne znači da nije normalan.

Umjesto fokusiranja na godine, pritiske društva, zadovoljavanja forme i sl., bolje se fokusirajte jedno na drugo i pronalazak zajedničkog jezika. Ako misliš da to ima smisla, naravno.
E pa to.
Ljudi ne znaju zivjeti u sadasnjosti vec je unistavaju projiciranjem buducnosti.

Nisu mi jasne ni ove forumasice koje vide problem u njemu jer je po meni normalna reakcija da pobjegnes kad te netko pocne siliti na brak nakon par mjeseci veze.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 11:00   #48
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
A tko će nam djecu rađati žalosna nam majka, crnci, romi, sirijci i pakiji...
Ako oni žele rađati, neka rađaju, kakve to veze ima s ičim?


Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Al u pravu si, ako se nije ženio zašto bi sad.. kao što bi moj otac rekao, šta ćeš je ženit ako snjom nećeš imat djece...?
Djeca nisu jedina svrha braka.

Foko, nisam sigurna gdje ti je nedoumica i što te zapravo zanima. On ne želi ni biti u vezi s tobom, a kamoli da se vjenčate i imate djecu. Možda ti je to teško prihvatiti ako ga još uvijek voliš, ali što prije shvatiš da od vas nema ništa, prije ćeš biti u stanju nastaviti dalje sa životom. Vi se očito u tih par mjeseci niste upoznali dovoljno, a ni komunikacija vam nije bila naročito dobra s obzirom da je mami u jednoj bezveznoj rečenici rekao više nego što je tebi kroz mjesece hodanja. Što zapravo ne mora biti loše jer je tom izjavom mami lagao.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:02   #49
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ako oni žele rađati, neka rađaju, kakve to veze ima s ičim?

Djeca nisu jedina svrha braka.

.
Kako društvo, narod izumiremo, a drugi se množe i uživaju ono što smo mi stvorili i što bi trebala posjedovati naša djeca.
Biološka svrha veze je razmnožavanje.
Obzirom da smo mi ljudi poprilično glupa bića sklona manipulaciji odmaknuli smo se od naše biološke osnove i zbog toga propadamo. Neke druge invazivnije vrste će zauzeti naše mjesto..
Zvuči rasistički ali nije. Jer nije problem ako Mate ili Stipe odluče da ne žele imati djecu i da je to njima totalno cool, problem je ako se na razini države to prikazuje kao cool, pa nas budalaštine dugoročno jako skupo koštaju.
Da se mene pita samcima i obitelji bez djece bi u svrhu natalitetne politike odrezao još najmanje 30% poreza i te novce dao onima kojima trebaju...i da vidiš baby booma..
Pa ni žene ni muškarci ne bi gubili vrijeme u promašenim vezama i bezveznim brakovima, već bi se posvetili obitelji i djeci...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:35   #50
Ja sam sjedoćila situaciji u kojoj je lik tupio svojoj tadašnjoj da se nikad neće ozenit ni lud.
Čak su i djete dobili, i svim prije i poslje nje.
I kad je prvi put vidio jednu djevojku, čak s njom nije direktno pričao nakon 15 minuta je bilo "ovu ću ozenit il nijednu nikad"

To ti je bit, svi jednom nađu jednu koju zele do kraja zivota. On vjerovatno nije spreman s tobom do kraja. Nepostoji ljubav koja ima uvjete.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:17   #51
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
O djettetu nismo pricali ali za brak je prica pocela kada je njegova majka pitala kad cemo se mi uzeti i sta cekamo,Ja sam sutila on je rekao Polako ja i ona mislimo ozbiljno.I kad sam ga ja pitala sta mu to znaci kasnije rekao je da je rekao ono sto misli.
Prekinuli smo tako sto sam ja pitala jel njemu dovoljn da se vidjamo jednom sedmicno covjek je rekao da jeste,I bio je nervozan pa kad sam ja rekla da ja tako mogu naci drugog on je rekao Nadji ne interesuje me
ne znam kakav je vaš odnos, i može li se spašavati, ali da meni netko kaže to, da će me samo tako zamijeniti, i ja bih ga poslala u k.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 16:12   #52
Da da u pravu ste otvorile su se meni oci.On ne zeli MENE u zivotui to je to.Ne postoji ta ljutnja zbog koje bih ja rekla nekome do koga mi je stalo da moze naci drugu i da me to ne zanima.Nema te ljutnje.Koliko god bila ljuta biram rijeci sta cu kome reci
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 17:36   #53
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Ne postoji ta ljutnja zbog koje bih ja rekla nekome do koga mi je stalo da moze naci drugu i da me to ne zanima.Nema te ljutnje.Koliko god bila ljuta biram rijeci sta cu kome reci
Ali nemaš problema s tim da kažeš osobi do koje ti je stalo da ćeš ti naći drugoga. Zašto je to u redu?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 18:06   #54
sere kvake
izmišlja
ne sjeca se više što je napisala
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 18:14   #55
Quote:
CaffeCappuccino kaže: Pogledaj post
sere kvake
izmišlja
ne sjeca se više što je napisala
Kad gubis i kad mozda nisi u pravu, najbolje je zamagliti samom sebi realnost.
Tako manje boli, ali se tako nista ne nauci i ne sredi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 18:29   #56
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Da da u pravu ste otvorile su se meni oci.On ne zeli MENE u zivotui to je to.Ne postoji ta ljutnja zbog koje bih ja rekla nekome do koga mi je stalo da moze naci drugu i da me to ne zanima.Nema te ljutnje.Koliko god bila ljuta biram rijeci sta cu kome reci
Pa što niste uselili zajedno? Pa bolje da ste o tome pričali i napravili taj prvi korak nego odmah prešli na priču o djetetu. Pogotovo ako je on mami rekao da misli ići polako....zajednički život pa brak pa ako ide vama dvoje proširite obitelj.
Ti si šutila i čekala da on odluči i onda kad te to iziritiralo do kraja si napravila sranje.
Ali ako te tješi nije njemu neka preša da se oženi ako ima toliko godina. Frendica se prošle godine udala, muž joj ima 4 banke, od upoznavanja do braka (i trudnoće) je prošlo 4 godine.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 18:57   #57
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
ne znam kakav je vaš odnos, i može li se spašavati, ali da meni netko kaže to, da će me samo tako zamijeniti, i ja bih ga poslala u k.
Yup, slažem se. Ultimatumi su stavljanje cvijeća kod spomenika vezi. To nikad ne upali. Niti funkcionira logički ili ikako drugačije.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 21:51   #58
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Ali nemaš problema s tim da kažeš osobi do koje ti je stalo da ćeš ti naći drugoga. Zašto je to u redu?
Receno iz bjesa
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 21:51   #59
Quote:
CaffeCappuccino kaže: Pogledaj post
sere kvake
izmišlja
ne sjeca se više što je napisala
Da bogdom izmisljam.I da,jako dobro znam sta sam napisala
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 21:52   #60
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa što niste uselili zajedno? Pa bolje da ste o tome pričali i napravili taj prvi korak nego odmah prešli na priču o djetetu. Pogotovo ako je on mami rekao da misli ići polako....zajednički život pa brak pa ako ide vama dvoje proširite obitelj.
Ti si šutila i čekala da on odluči i onda kad te to iziritiralo do kraja si napravila sranje.
Ali ako te tješi nije njemu neka preša da se oženi ako ima toliko godina. Frendica se prošle godine udala, muž joj ima 4 banke, od upoznavanja do braka (i trudnoće) je prošlo 4 godine.
Ko je pricao o zajednickom zivotu?Gdje si to procitala?To nigdje nije napisano jer se zajednicki zivot nikada nije ni pominjao
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.