Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2002., 01:05   #1
Med

Eowyn me podsjetio (la?)...

Koji med volite? Kako ga koristite? Gdje ga nabavljate? ...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 01:18   #2
Med je jako dobra stvar...al ga konzumiram samo u caju kad sam bolestan

kakav?
Heh...obicno su to "domaci", koji se dobiju raznim familijarnim putevima.
Oni "plain livadni" su mi najbolji, a trenutno se trosi () jedan od kestena....JAKO zanimljiva i egzoticna aroma, iako je previse (u pozitivnom smislu) "svoja".....gotovo da bi se trebao koristiti sâm
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 01:23   #3
Quote:
Originally posted by shef Sale
JAKO zanimljiva i egzoticna aroma, iako je previse (u pozitivnom smislu) "svoja".....gotovo da bi se trebao koristiti sâm


Da, onako se samo pokvari okus...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 08:59   #4
*

Koristim livadni, a sada je muz kupio od nekoga dalmosa kombinaciju njihovih trava, meni osobno nije ukusan , ali klinci ga hoce pa je dobro, inace u svaku litru koju trosimo stavimo i bocicu propolisa , dobro promijesamo i onda u mlijeko ili caj. Kazu da su propolis kapi jako zdrave, pa ako vam drugacije ne idu probajte kao i mi s medom.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 12:51   #5
Med nabavljam s Malog Loshinja, odlichan je. Koristim livadni i od akacije.

Od kestena mi je krep'o u hladnjaku jer se nikome nije svidio

Pokushajte u med neutralnog okusa (recimo od akacije-bagrema( dodati nekoliko kapi eterichnog ulja omiljenog mirisa - naravno ne onaj od lampice.

U DM-u prodaju one jestive. Ja sam pokushala s metvicom, pravi pogodak za chaj Razdijelite med u manje teglice i svaku aromatizirajte drugim uljem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 19:28   #6
I ja uzimam livadni med od seljaka.Stavljam ga samo u caj,jer mi je na svaki drugi nacin presladak.Hm,nisam ni u mlijeko nikad probala,morat cu.A toplo preporucujem uzimanje propolis kapi,osim sto jacaju organizam,smiruju napetost.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 19:31   #7
ovo pastujem sa sajta o medu

Za svaki kilogram meda potrebno je 70 tisuća pčela koje su posjetile oko 7.000.000 cvjetova

BAGREMOV MED pomaže kod tegoba dišnih organa ima umirujuće djelovanje kod nervoza, neuroza i nesanice vrlo pogodan za dojenčad i malu djecu, lagan i blag

KESTENOV MED - pomaže kod smetnji probavnih organa (želuca, jetre, žuč i slabokrvnosti) - pospješuje cirkulaciju krvi - širi periferne krvne žile

LIVADNI MED - od različitih vrsta cvjetova (poliflorni med) - blag je, pa se preporučuje srčanim bolesnicima, starijim osobama i bolesnicima sa niskim tlakom

LIPOV MED - ima antiseptičko i umirujuće djelovanje - koristi se kod bronhitisa, prehlada, hunjavica s kašljem. Pomaže iskašljavanje i izbacivanje sluzi iz grla i nosa. Potiče djelotvorno znojenje kod viroznih stanja. Nesmije se davati osobama kole pate od bolesti srca i krvnih žila

KADULJIN MED (ŽALFIJA, KUŠ) - snažno antiseptičko i umirujuće djelovanje. Izvanredno djelovanje protiv suhog kašlja jer omogućuje izbacivanje sluzi iz dušnika i bronhija. Nezamjenjiv u terapiji dišnih organa

ŠUMSKI MED - koristan slabokrvnima (sadrži veće količine željeza), trudnicama tokom cijele trudnoće, rekonvalescentrma, te općenito iscrpljenim organizmima

AMORFIN MED (BAGREMAC) - blag i ukusan, po svojstvima sličan bagremovom medu.

DALMATINSKO-PRIMORSKI MED (VIŠECVJETNI) - med od aromatičnog i ostalog raslinja primorskog pojasa i otoka. Snažno antiseptičko djelovanje, baktericidna svojstva, blagotvorni elekti na probavne i dišne organe

MED U SAĆU: Žvakanjem saća kao žvakaće gume 10-15 minuta, 4-6 puta na dan, djeluje protiv upale grla, gornjih dišnih puteva, sinusa i zubnog mesa. Također blagotvorno utječe na bolji rad organizma, te pojačavamo imunitet.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 19:38   #8
Quote:
Originally posted by Samantha Jones
.Hm,nisam ni u mlijeko nikad probala,morat cu.
Vruce mlijeko i zhlica meda...moja sretna slichica i sjecannje

Probaj, Sam, opushta prekrasno!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 19:46   #9
Med i mlijeko!!

I kruh, putar, med! Moja slicica iz djetinjstva.


Nekad smo nabavljali med od kadulje, bio mi je jako fini. Sad vise ne znam gdje bih ga nasla.
Koristim neki mijesani. Najcesce za kavu, biljne cajeve ili za na kruh i putar.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 19:54   #10
Livada i kesten.......nabavim ga od susjeda
Dobar je i u lozovači........ne zezam
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 21:44   #11
Kad imam baš onu tešku tešku upalu grla, onda u ljekarni kupim med Laringo Forte...i mogu reći da liječi..
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 22:04   #12
Quote:
Originally posted by Shtefitza

I kruh, putar, med! Moja slicica iz djetinjstva.

Eh, da...ja to jedem samo za dorucak u hotelu
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 22:06   #13
Ja ne. Jedem to vrlo chesto, narochito nedjeljom ujutro.

Junior i ja smo usavrshili posebnu tehniku koja osigurava neklizanje meda s kruha i putra - pomijesham u shalici putric i par zhlica meda i onda tako namazhem na kruh
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 22:10   #14
Ja sada obozavam kruha putra i meda U djetinjstvu nisam voljela mijesati med i maslac. No, nema nista bolje od oraha s medom, Magic, zna sta valja
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 22:10   #15
Ja se bojim to doručkovati...
Meni je doručak čaša soka od dvije iscijeđene naranče.
Magic, ja kad bih jela što i ti, imala bih 100 kila.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 22:18   #16
Quote:
Originally posted by Zlatokosa
Magic, ja kad bih jela što i ti, imala bih 100 kila.
Yebiga, meni ni otac nema 60 kila... jest da je k'o vrtni patuljak...ali sami kostur trebao bi mu toliko tezhiti.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 22:37   #17
Quote:
Originally posted by magic
Vruce mlijeko i zhlica meda...
Jedna? Bar tri!
A posto radije jedem margarin, med na kruhu pomijesam s margarinom... Imam se cime igrati izmedju dva zalogaja.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 22:40   #18
Quote:
Originally posted by T.C.
Ja sada obozavam kruha putra i meda U djetinjstvu nisam voljela mijesati med i maslac. No, nema nista bolje od oraha s medom, Magic, zna sta valja
Joj, to mi je jedan od najdražih doručaka. Mmmm, 2 šnitice (čitaj šniturine) kruheka, putreka i medeka uz čašu kakaoa ili čaja.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 23:42   #19
Thumbs up

Quote:
Originally posted by magic
Junior i ja smo usavrshili posebnu tehniku koja osigurava neklizanje meda s kruha i putra - pomijesham u shalici putric i par zhlica meda i onda tako namazhem na kruh
Magic, predajem ti zlatni orden Shtefizjeg reda!

Genijalko, tako jednostavno a savrseno!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 23:43   #20
Quote:
Originally posted by Shtefitza
jednostavno a savrseno!!


magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.