Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2013., 15:05   #181
Moze li neko objasniti osnovnu razliku upalnog procesa limfe i čira u predjelu prepona. Pokušavam nać razliku na internetu, ali nista konkretno.

Hvala!
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 10:49   #182
Quote:
Skočkica kaže: Pogledaj post
Joj ja ih imam u području prepona.. Posebno mi se povećaju u vrijeme menstruacije.. I bole za poludit..
Meni se isto pojavilo prije par mjeseci, i došla sam ovdje da vidim dali neko zna nešto o tome... Ne razlikuje se po boji, samo unutrašnja oteklina, malo se povuče i tokom menstruacije malo natekne, kontam uložak me nažulja, i sad od zadnje menstruacije malo je vise nateklo,i kao da me pomalo boli, možda jer sam dirala
Miškoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 00:12   #183
Povećan limfni čvor

Pozdrav! Ovako, imam 19 godina i već 10 godina dijabetes tip 1... Sinoc mi se povecao limfni cvor u preponama.. Danas je jos vise natekao i jako boli i imam uzasnu glavobolju danas.. Nije prvi put da mu se to dogada.. 2012. Godine u 12.-om mjesecu sam bila na svim mogucim pretragama i dobila sam dijagnozu limfadenitis nerazjasenjene etiologije.. To se tad smirilo i opet se jucer pojavilo.. Nemam redovite mjesecnice, nisam ju dobila vec 2,5 mj.. Trudna nisam.. Dali itko ima ili je imao slicno iskustvo? I imam jos jedno pitanje... Dali na forumu ima koja dijabeticarka tip 1 i dali koristite kakvu zastitu?? Meni je moj dr.rekao da nemogu nista koristit iako ja vjerujem da nesto postoji i za nas "slatke".. Unaprijed hvala..
slatkica94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 10:34   #184
Quote:
slatkica94 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ovako, imam 19 godina i već 10 godina dijabetes tip 1... Sinoc mi se povecao limfni cvor u preponama.. Danas je jos vise natekao i jako boli i imam uzasnu glavobolju danas.. Nije prvi put da mu se to dogada.. 2012. Godine u 12.-om mjesecu sam bila na svim mogucim pretragama i dobila sam dijagnozu limfadenitis nerazjasenjene etiologije.. To se tad smirilo i opet se jucer pojavilo.. Nemam redovite mjesecnice, nisam ju dobila vec 2,5 mj.. Trudna nisam.. Dali itko ima ili je imao slicno iskustvo? I imam jos jedno pitanje... Dali na forumu ima koja dijabeticarka tip 1 i dali koristite kakvu zastitu?? Meni je moj dr.rekao da nemogu nista koristit iako ja vjerujem da nesto postoji i za nas "slatke".. Unaprijed hvala..
Kakva ti je krvna slika, točnije jetrene probe? Imaš neke simptome mononukleoze. Jesu ti radili markere na CMV i EBV (virusi uzročnici)?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 14:31   #185
Sad nisam isla kod dr uopce jer uvijek dobijem antibiotike.. nevjerujem da je mononukleoza jer bi onda bili upaljeni svi limfni cvorovi u tijelu, a meni je sami u preponama! 2012. Su mi postavili dijagnozu limfadenitis nerazjasnjenje etiologije, ali mi je dr rekao da je toksoplazmoza najvjerojatnije.. Nisu mi krv slali na seroloske pretrage ni nista drugo.. Jel bi mozda ti upaljeni cvorovi mogli imat veze sa spolnim organima? Mjesecnicu nisam dobila vec 2mj i imam u zadnjih par dana grceve i otecene grudi i mislim da cu dobit.. Jel bi to moglo utjecat ista na limfne cvorove? neznam vise.. mjesecnica je fizioloska pojava i nevjerujem da bi limfni cvorovi trebali reagirat, jer su oni nekakvi pokazatelji upale u tijelu..
slatkica94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 14:52   #186
Quote:
slatkica94 kaže: Pogledaj post
Sad nisam isla kod dr uopce jer uvijek dobijem antibiotike.. nevjerujem da je mononukleoza jer bi onda bili upaljeni svi limfni cvorovi u tijelu, a meni je sami u preponama! 2012. Su mi postavili dijagnozu limfadenitis nerazjasnjenje etiologije, ali mi je dr rekao da je toksoplazmoza najvjerojatnije.. Nisu mi krv slali na seroloske pretrage ni nista drugo.. Jel bi mozda ti upaljeni cvorovi mogli imat veze sa spolnim organima? Mjesecnicu nisam dobila vec 2mj i imam u zadnjih par dana grceve i otecene grudi i mislim da cu dobit.. Jel bi to moglo utjecat ista na limfne cvorove? neznam vise.. mjesecnica je fizioloska pojava i nevjerujem da bi limfni cvorovi trebali reagirat, jer su oni nekakvi pokazatelji upale u tijelu..
To nije točno i ja sam živi primjer toga! Naime, imala sam napadaj žuči i pronašli su mi uz mulj u žučnom mjehuru i abnormalno visoke jetrene. Poslali su me doma na režim prehrane i nakon tri mj se uspostavilo da su probe ostale iste i da tako visoke ne bi mogle biti i ostati radi žuči. Poslali su me na markere za hepatitis i CMV i EBV i ispalo je da sam preboljela mononukleozu u nekom periodu koji se vjerojatno poklopio s tim napadajem žuči. Naime ukazivalo je da nisam više u akutnoj fazi bolesti. Nisam napipala niti jedan povećani limfni čvor, što ne znači da unutar tijela negdje nije neki bio naotečen. Ne mora sve biti naotečeno.
Dati dijagnozu limfadenitis nerazjasnjenje etiologije a ne obavit ovakve maltene rutinske serološke pretrage je po meni neozbiljno.
Što se menzesa tiče, trebala bi do ginekologa i endokrinologa da se vidi šta je s tvojim spolnim hormonima, a onda jedan dobar internist da sve te nalaze sabere i donese neki suvisliji zaključak o tvome stanju. A za početak trebalo bi napraviti banalni lab. krvi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 10:52   #187
Quote:
slatkica94 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ovako, imam 19 godina i već 10 godina dijabetes tip 1... Sinoc mi se povecao limfni cvor u preponama.. Danas je jos vise natekao i jako boli i imam uzasnu glavobolju danas.. Nije prvi put da mu se to dogada.. 2012. Godine u 12.-om mjesecu sam bila na svim mogucim pretragama i dobila sam dijagnozu limfadenitis nerazjasenjene etiologije.. To se tad smirilo i opet se jucer pojavilo.. Nemam redovite mjesecnice, nisam ju dobila vec 2,5 mj.. Trudna nisam.. Dali itko ima ili je imao slicno iskustvo? I imam jos jedno pitanje... Dali na forumu ima koja dijabeticarka tip 1 i dali koristite kakvu zastitu?? Meni je moj dr.rekao da nemogu nista koristit iako ja vjerujem da nesto postoji i za nas "slatke".. Unaprijed hvala..
Što se povećanih limfnih čvorova u preponi tiče, kao što sam pisao u jednom od prethodnih postova, limfni čvorovi u preponi nadziru područje donjih ekstremiteta, donjeg dijela trbuha, spolovila i perineuma. To je veliko područje koje je često izloženo vanjskim uzročnicima (mikroorganizmima).

Dakle, jedan od mogućih uzroka njihova povećanja može biti infekcija, od nožnog prsta do trbuha odnosno kožne promjene/infekcije, ozljede, ali i depilacija, urogenitalne infekcije itd.

Dijabetičari su nerijetko skloni gljivičnim infekcijama između nožnih prstiju.

Pozorno pretražite svu kožu na ekstremitetima, među nožnih prstima, oko ležišta nokta, zatim općenito kožu spomenutog predjela.

Trebali biste učiniti i ginekološki pregled, a zbog pojave sistemskih simptoma (glavobolja, opće loše stanje) svakako biste se trebali javiti i svojem obiteljskom liječniku radi daljnjih pretraga.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 15:27   #188
Pozdrav! Imam 25 godina i muško sam, posljednjih mjeseci sam primjetio da se povećano znojim preko noći, ali ne konstantno i to bih tek primjetio ujutro,no zadnjih dana nemogu se naspavat jer se probudim svako jutro oko 3(+-15min) i prisiljen sam se presvući jer sam mokar od glave do pete,prilično frustrirajuće i dok sam tako malo guglo po netu što bi mogo bit razlog, upalila mi se lampica,prije dosta vremena sam uočio kuglicu iza desnog uha(cca 2god+) koja nije bolna na dodir i može se pomicati i kolko se sijećam kao da je dolazila i odlazila s vremena na vrijeme,no sad je prisutna. Zanima me šta bi to moglo bit pošto me lagano hvata i nervoza,a tek u utorak idem kod doktorice koja će me poslati negdje dalje. Dali je neko imao kakvih sličnih iskustava...Unaprijed Hvala
kive89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:29   #189
Danica11, Vaš upit premješten je na temu Povećan limfni čvor ("žlijezda") ili pak kvržica ispod, iza ili ispred uha.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:53   #190
Pozdrav Uglavnom, cura sam imam 23 god,i vec neko vrijeme mogu napipati sitnu sitnu kvrzicu na lijevoj strani prepone koja nije bolna. Imam endometrioznu cistu vec godinu ipo na lijevom jajniku citam da svasta moze imati veze sa nastajanjem tih kvrzica. Po vasim iskustvima imam li razloga za brigu ?
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 13:13   #191
Pozdrav, imam problema sa limfnim čvorovima na preponama. Smeta mi kad ustajem iz kreveta i pri naglim pokretima. Išao sam kod raznih doktora i svaki mi je govorio drugačije. Jedan je govorio kao da ti je aduktor otišao, drugi da su mi prepone i treći da su mi limfni čvorovi na preponama. I na kraju sam otišao kod jednog primariusa i došao sam kod njega sa običnim nalazima i on je prema tim nalazima i prema ručnom pregledu zaključio da su limfni čvorovi. Propisao mi je antibiotike xiclav 2x da pijem 10 dana i kada završim sa njim da pijem pancef 10 dana. Sada sam pri kraju xiclava i nemam skoro nikakvu promjenu, još uvijek osjetim sve kao i prije. Da li će ikakavih promjena biti kada završim sa čitavom terapijom to ne znam. Sada mene zanima da li neko zna neki prirodan lijek za ovo i da li je opasna ova vrsta bolesti ? Hvala unaprijed
ideal2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 20:45   #192
Ideal2 mislim da bi rebao slusati strucna lica. Nista se ne moze dogoditi preko noci.Malo strpljenja.
princeza00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 09:12   #193
Goone174 post ti je izdvojen u zasebnu temu. Evo link: Kvržica iznad ključne kosti
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:44   #194
Pozdrav!

Može li u preponama doći do povećanja limfnih čvorova (tvrdi i bolni, ne veliki - veličine otiska prsta) zbog depilacije u tom području?
Mirna Torzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2019., 09:37   #195
Dobar dan,
napravila sam UZV desne prepone i trbušne stijenke na preporuku kirurgu kako bi se utvrdilo postojanje ventralne hernije. Imala sam 2 carska reza. Radiolog kaze da nema hernija. Nalaz uredan.Piše da ima limfnih čvorova do max 10,5 mm, ali da ne brinem, to su reaktivni limfni čvorovi, svi ih imaju.. Može li se UZV-om vidjeti hernija te da li se radi o nekoj patologiji nego normalnim limfnim čvorovima? Krvna slika b.o.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2021., 06:42   #196
Natekli su mi limfni cvorovi u dijelu prepone. Doktorica opce medicine mislila da je hernija sto je kirurg na hitnoj potvrdio, medjutim abdominalni kirurg opovrgnuo i rekao da su limfni cvorovi, sad cekam pregled hematologa, RTG i nalazi krvi i urina uredni, UZV jedino potvrdjeno da su uvecani (balonirani) cvorovi, najveci ima 3 cm. Nakon pocetne otekline i tri noci znojenja cvorovi su splasnuli i znojenje prestalo. I dalje je nateceno al ne vise tolko i manje boli. Nadam se da su reaktivni cvorovi zbog neke infekcije
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2022., 21:12   #197
Nemojte gubit vrijeme cekati redovan termin za pregled kod hematologa. Preko vaseg lijecnika obiteljske medicine dogovorite termin citoloske punkcije cvora. Lista cekanja te dijagnostike je zanemariva ili je nema, a puno ce pomoci u pogledu treba li ubrzat hematolosku obradu ili ne.
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.