Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 16:37   #21
Quote:
freya.k kaže: Pogledaj post
pa naravno da dobiju menstruaciju sa 8 godina kad jedu sav taj gmo, razna špriciva u navodno sviježem povrću, a coca-colu i ostale sokove da i ne spominjem... ja bih radije razmišljala kako da joj ponudim zdravlje, a ne objašnjenje o nečemu što će joj neprirodno doći zbog roditeljske nebrige.
Ma ja nisam ni znala što je to fast food, a gazirano piće vidjela dva puta u životu pa sam s nepunih 7 godina dobila pubične dlačice i počele mi rasti grudi (bile su bolne, otečene i plave oko bradavice), mama se uplašila zbog mojih grudi pa me odvela liječnici, liječnica pitala imam li stidne dlake, mama rekla da imam i onda liječnica rekla da je sve OK, da mi grudi rastu jer sam ušla u pubertet.
Menstruaciju sam dobila na ljeto između 3. i 4. razreda. Iako sam znala sve o menstruaciji, svejedno sam mislila da sam se ukakila u gaće Čak ni mama nije bila sigurna jer je krv bila jako tamna i gusta. Ali kako je curilo i dalje, skužile smo da je ipak menstruacija.
Za mene je to bio grozan šok. Prvih pola godine nisam htjela ići u školu kad dobijem, nisam se čak htjela ni po kući kretati, samo bih ležala.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 18:47   #22
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Zapravo je glupo posjesti dijete od 9 godina i onda mu sve do u tančine objasniti: i jajnike, i ovulaciju i uloške i ciklus.... Znam da ne bi ništa zapamtila.
Kako majci uspije 9 godina baš nijednom ne iskoristiti svoju menstruaciju kao povod za rečenicu-dvije komentara? To nikako ne mogu razumjeti.

"Posjesti dijete i održati mu govor" je loša metoda, nevezano uz temu govora.

Zadnje uređivanje Lord Byron : 09.01.2013. at 20:01.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:38   #23
Bogme,negdje sa 4-5 godina,kad je rovareci po mojoj torbici otkrila uloske i tampone,te se sjetila da je 'to ono sa reklame'.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 23:00   #24
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako majci uspije 9 godina baš nijednom ne iskoristiti svoju menstruaciju kao povod za rečenicu-dvije komentara? To nikako ne mogu razumjeti.

"Posjesti dijete i održati mu govor" je loša metoda, nevezano uz temu govora.
Lorde, ti si legenda s tim svojim detaljiziranjem i svojim viđenjem situacije.

Ajmo: gdje si iščitao da moja kćerka do 9. godine nije čula za menstruaciju i da nije bilo ranijih komentara? (Pojašnjenje: jedna njena prijateljica je dobila prvu menstruaciju sa 9 godina i to je bila prilika za malo više pitanja i za malo više od pukog komentara.)

I na temelju čega si shvatio da sam imala namjeru posjesti dijete? Uporaba nekog izraza ne znači njegovu primjenu u stvarnom životu.

Kurz und bündig: kod nas je saznavanje o menstruaciji išlo glatko i neopterećeno.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 08:36   #25
sad, ako ste riješili stvari oko ko je kome šta rekao i na koga/čega se odnosilo, molila bih da mi netko odgovori i na moje pitanje (nekoliko postova prije)..
bila bih zahvalna.
afennell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 09:09   #26
Quote:
afennell kaže: Pogledaj post
Drage mame ženske djece!
Moja kćer je dobila prvu menstruaciju sa cca 11,5 godina.
Odonda ju nema, evo već 3 mjeseca.
Znam da je to u početku vjerovatno normalno dok se ne ustali ciklus.
Kakva su vaša iskustva s tim?
Jel to razlog za brigu, stručno mišljenje ili...?
znaš i sama da je to u početku normalno.
bar je meni osobno bilo.
ciklusi su mi bili od 30-60 i više dana. nikad nisam mogla ni okvirno planirati kad ću dobiti, i tako sve do faxa. pa i tokom faxa mi se znalo desiti da je nemam po 3 mjeseca. tamo negdje tek iz 25. su se ustalili na 30-35 dana, a sad nakon druge trudnoće sam na onih školskih cca 28 dana.
i baš mi je to bezveze sad ih imam po nekoliko više godišnje nego prije.

sad kad gledam unazad, moji počeci i ustaljivanje ciklusa su bome 2 desetljeća trajali
nisam imala PCOS, bar mi ga nitko nikad nije utvrdio, tako da stručno objašnjenje za tako duge cikluse nemam
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 09:17   #27
Quote:
afennell kaže: Pogledaj post
sad, ako ste riješili stvari oko ko je kome šta rekao i na koga/čega se odnosilo, molila bih da mi netko odgovori i na moje pitanje (nekoliko postova prije)..
bila bih zahvalna.
Mislim da u ovoj fazi - tek prva menstruacija - još nije vrijeme za brigu. "Preskakanje" menstruacije javljalo se i mojoj kćerki u prvoj godini u kojoj je dobila menstruaciju. Sad sa 15 g. je ciklus normalan.
Liječniku se možeš uvijek javiti, ali pretpostavljam da će ti sada reći nešto slično.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 00:20   #28
afenell, probaj staviti post na temu menstruacija ili prva menstruacija na pdfu zdravlje.
mislim da su to prikladnije teme i da ćeš dobiti više odgovora
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:39   #29
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
afenell, probaj staviti post na temu menstruacija ili prva menstruacija na pdfu zdravlje.
mislim da su to prikladnije teme i da ćeš dobiti više odgovora
zahvaljujem...nisam očito sve pretražila 8ogroman je ovaj forum)...
afennell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:03   #30
Ja ne razumijem zashto svi chekaju shkolu (pa chak 9 i 10godina) pa da djeci objasne "te stvari"....upravo se dogodi suprotno - da saznaju od drugih klinaca i to na nekvalitetan nachin.

Moje dijete ima 5,5 godina....zna sve...nisam joj sama nametnula, nego je vech sa 3 godine pochela pitati o bebama, trbuhu, uloshcima, razlikama..od tada se bavimo tim pitanjima...onak laganini odgovaram kada ona pokaze zanimanje....itd.

Objasnila sam djetetu na njemu zabavan i razumljiv nachin (chitali smo knjige, prichali, gledali chak dokumentarac o nastanku beba, zna sve o "sjemenkama" i maternici i mengi)....i mislim da sam vech vishe od pola posla obavila....uopche neznam kako bi preshutila ovakve stvari i chekala da ona kakti sazrije...

Chak mislim da imam mushko dijete da ne bih radila prevelike razlike u tome
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 16:37   #31
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Chak mislim da imam mushko dijete da ne bih radila prevelike razlike u tome
Možda bi ipak trebalo napraviti neku razliku u onom dijelu o poduci korištenja uložaka i - naročito - tampona?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 17:48   #32
Bok ekipo!

Može li mi netko nešto reći o tome kakvu kozmetiku koristiti za te 7-8-9 godišnjake? Npr. krema za lice, šampon za intimnu njegu?
mišpopiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 18:31   #33
Mustela za lice, ona Norwegian Neutrogena za ruke, Melem za usta, Johnson za kupanje i kosu, samo voda za intimnu higijenu i ima svoj mokri toaletni papir. To je to.
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 18:58   #34
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možda bi ipak trebalo napraviti neku razliku u onom dijelu o poduci korištenja uložaka i - naročito - tampona?
Osim što sinu valjda nećeš reći da sebi stavi tampon i uložak, ne vidim točno kakvu razliku ni zašto naročito tampona.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:57   #35
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možda bi ipak trebalo napraviti neku razliku u onom dijelu o poduci korištenja uložaka i - naročito - tampona?
hahahhah.....primjenit chemo potrebne mjere i razlike poduke kad bude potrebno

Ja sam vishe mislila da sigurno nechu raditi razlike u razgovoru iliti kakti poduchavanju....kao shto sam sve objasnila kcheri, tako bih i sa sinom....samo naravno da bi s njom mogla sve to i proch (od pomochi odabira, sugestije).....
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!

Zadnje uređivanje PiaLolla : 20.01.2013. at 22:06.
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 07:02   #36
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
hahahhah.....primjenit chemo potrebne mjere i razlike poduke kad bude potrebno

Quote:
Ja sam vishe mislila da sigurno nechu raditi razlike u razgovoru iliti kakti poduchavanju....kao shto sam sve objasnila kcheri, tako bih i sa sinom...
Sad još samo reci da bi im kupovala i spolno neodređene igračke (a ne njemu oružje i građevinsku operativu, njoj barbike i Kello Kitty)...

Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 10:01   #37
Ekipa, molim za ideju kako mjesecnicu objasniti dijetetu koje panici za nekoliko kapi krvi..

Klinka ce 8, nije da nam gori, ali ne bi bilo zgorega ne cekati pet do dvanajest... Ni ulosci ni tamponi joj nisu nepoznati pojmovi, cak je ludo zabavlja ideja pampi za velike cure. Nekoliko puta sam pokusala objasniti onako suptilno i izokola, ali kad dodjemo do rijeci krv, smislenom razgovoru je kraj. Da napomenem, rijec je o dijetetu koje panici zbog kapi (doslovno) krvi iz nosa.

Znam da joj nekako moram objasniti jer ne usudim se ni zamisliti situaciju u kojoj bi ona neupucena (ili nedovoljno upucena) otkrila da su joj gacice krvave.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 10:10   #38
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
rijec je o dijetetu koje panici zbog kapi (doslovno) krvi iz nosa.
Možda bi bilo bolje stvar zahvatiti malo šire pa se posavjetovati s nekim oko rješavanja sadašnjeg paničarenja zbog kapi krvi?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:12   #39
Vjeruj mi da sam i na to pomisljala. Zapravo ne znam ni odakle joj taj strah. Nekim cudom je uz sve voznje biciklom, rolanje, trcanje, skakanje, padanje itd. uspjela ostati postedjena razbijenog bilo cega i sve bi ostalo na modricama. Mi se kod kuce normalno povremeno porezemo ili nesto slicno, nitko ne drami oko toga. Nebrojeno puta sam joj pokusala objasniti da je to normalno i nikome nece biti nista zbog toga.

Jedino "traumaticno" je dozivjela nekoliko vadjenja krvi. Ali ni oko toga nitko nije dramio, nitko je nije "sazaljevao", plasio... Ne znam, nisam pametna. Ona je inace sigurno, otvoreno dijete. Ali ima par svojih neobjasnjenih strahova i naprosto se ne da. A ja s ovim moram danas-sutra izaci na kraj..
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:41   #40
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zapravo ne znam ni odakle joj taj strah.
Naravno da ne znaš - kad bi znala, vjerojatno bi bila i na tragu pronalaska rješenja tog straha .

Ja bih popričao s nekim o tome (za početak, bez djeteta). Upravo zbog razloga koje spominješ: djetetu s paničnim strahom od vlastite krvi, život će biti kompliciran.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.