Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2009., 22:12   #21
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
poliklinika ligament, kod doma sportova

pregled 500 (vrijedi 2 god)
izrada cca 300 kn

dinamička i statička analiza hoda, ulošci traju 18 mjeseci


Osobno si radio uloške kod njih, jesi li zadovoljan?

Imam problema sa statikom te stoga trebam kvalitetno odrađen pregled i uloške. Zasad su mi u užem izboru Ligament i ev.Kinematika pa bih molila informacije ako netko ima iskustva sa njima (ili neku dodatnu preporuku za Zg)?

Ulošci iz Corkita bili su nenosivi, a Peharec si nije dao truda ni da me pošteno pogleda, a kamoli napravi potrebna mjerenja
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:06   #22
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Osobno si radio uloške kod njih, jesi li zadovoljan?

Imam problema sa statikom te stoga trebam kvalitetno odrađen pregled i uloške. Zasad su mi u užem izboru Ligament i ev.Kinematika pa bih molila informacije ako netko ima iskustva sa njima (ili neku dodatnu preporuku za Zg)?

Ulošci iz Corkita bili su nenosivi, a Peharec si nije dao truda ni da me pošteno pogleda, a kamoli napravi potrebna mjerenja
sestrična išla po preporuci u kinmatiku, ima reumatoidni artritis, poslije joj njena dr rekla da ne nosi uloške niti slučajno!
moju je tetu dr poslao u corkit i kaže da su je spasili jer je imala bolnu petu i nije mogla nositi normalne cipele zbog bolova, pa sam i ja tamo na njenu preporuku - jedino oni rade samo uloške, nemaju traku i slično
ne znam zašto su ti ulošci nenosivi, ja imam u tenisicama njihove uloske i mogu trčati s njima i hodati, jedino ih ne mogu staviti u cipele, ali to su mi i rekli, za cipele trebaju tanji kožni ili čak oni kraći
meni se onako naoko ne sviđaju ulošci iz ligmenta, kao da su spljošteni i kockasti pod lukom (!?), ali ne mogu ti reći da li su nosivi ili ne, to ne znam, doduše ja nisam ni tražila nikakva mjerenja, samo dobre ortopedske uloške
a da probaš pitati na kineziološkom, oni rade kojekakva mjerenja i analize?
vitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 09:50   #23
U Corkitu su mi napravili kožne uloške za cipele, ali oni snimaju stopalo dok se sjedi, a ne u hodu pa je možda i to bio problem
Izazivali su mi jake bolove bez obzira na postepeno privikavanje (doslovce nisam mogla hodati), a korekcija je bila čista katastrofa jer se reklamacije primaju samo mailom

Pa eto, obzirom na specifičnost problema sa statikom, tražim i dalje..
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:49   #24
Quote:
racionalac kaže: Pogledaj post
Trebao bih nositi ortopedske uloske pa me zanima preporuka i iskustva u smislu sto i gdje uzeti, na sto trebam paziti? Postoji li vise vrsta ulozaka ili nacina uzimanja otisaka? Gdje to u konacnici obaviti i po kojoj cijeni?

Hvala unaprijed na pomoci
Nova ortopedija u Boškovičevoj ulici rade sve preko HZZO-a
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 10:58   #25
Starke + ortopedski ulošci + ravna stopala

dakle, kako i samo ime kaže kakva su vaša iskustva u ovom slučaju?
stopala su mi totalno spuštena da čak i "gaze" prema unutra a ne prema van, mislio sam si kupiti starke i staviti ortopedske uloške koje nosim unutra, da se okanim toga i držim "sportskih" patika za trčanje kakve sam uvijek i stalno nosio?
kapetan wrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 15:01   #26
Božidarevićeva

Da li je netko radio uloške kod njih i kako ste bili zadovoljni?
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:42   #27
evo da malo oživim temu...trebam preporuku, savjet, mišljenje, bilo što da mi pomogne da se odlučim

trebam nabaviti ortopedske uloške, puno sam guglala, čitala, proučavala i na kraju sam ostala zbunjena svim tim informacijama! jedan ortoped tvrdi da su ulošci napravljeni kompjuterskom analizom hoda najbolji, drugi kaže da je to čisti shit i da su najbolji oni sa otiskom u pjeni, treći spominje gips, itd. sad više ne znam kome vjerovati? vidim da se nude i gotovi ulošci (u apolloniji i rozi - stepu), ali nekako mi se čini da su stopala previše "individualna" da bi se ulošci mogli standardizirati?

osim toga, tu su i cijene...u kinematici pregled i izrada koštaju 700kn, što mi je s obzirom da trenutno ne radim malo previše, a opet, strah me, ako uzmem neku jeftiniju varijantu (od 150-300kn), da će to biti bačeni novac.

ne znam...da ipak riskiram i platim 700kn pa se nadam najboljemu, ili ipak postoji i jeftinija varijanta, jednako dobra?
imam li ja uopće pravo na hzzo doznaku ili ne?

ajd pliz ako netko zna nešto više o tome, nek se oglasi
kokoshka is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 01:45   #28
Podižem ovu staaaaaru temu jer me zanima ako netko zna gdje ima toga za kupiti..

Imam prave - ortopedske uloške i oni su mi u tenisicama u kojima sam 70% vremena a ove gel uloške sam imala prije i bili su mi ok - kao da podupiru stopalo tamo gdje treba.. Uglavnom, kupila bi ih da ne moram stalno vadit uloške iz tenisica i premještat ih nego da mogu te stavit u npr. čizme.

Uglavnom, jel zna netko gdje toga ima za kupit (i koliko košta) po mogućnosti u Rijeci..?
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 17:34   #29
rijeka

gdje u rijeci otic za napravit dobre uloske za cipele? kako se krecu cijene uopce?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 00:36   #30
skoro sam naručena u bogovićevoj na pregled, pa ću si ih i tam dat napravit... kolke su cijene? zaboravila sam već, davno sam bila
still*alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 14:34   #31
Jel ima tko iskustva s www.boljikorak.hr to su ulosci od medicinskog celika koji federiraju fok hodas,3 godine garancije,traju kaze covik i 10 godina.1 par moze u sve vrste obuce,1000 kn,tri rate moze....
Ok je osjecaj hodati u njima...
jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 09:05   #32
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
gdje u rijeci otic za napravit dobre uloske za cipele? kako se krecu cijene uopce?
U Rijeci te može prevariti za uloške npr. tvrtka Servus.
Cijena uložaka je 290 kn, komadić kože i spužve iznutra. Sama izrada ako ih je koštala i 30 kn, puno sam rekao. Niti brijega nemaju, tako da mi je stopalo i dalje skroz spušteno.
S njima ne samo da će ti noga i dalje ostati paćenica (kako bi rekao Matan), već će ti se i novčanik postati mučenik.
Daleko im kuća!
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 20:47   #33
dr. Vladimir Blat zagreb blizu glavnog kolodvora.
Pregled košta 300kn, izrada 500kn.Kod uzimanja otiska stopalo se spusti u neku pjenu zelene boje. Proizvedeni su u Njemačkoj,čeka se tjedan dana.

Imam ih već tri godine nosim ih svakodnevno hodam oko 5km dnevno kadkad i 10, ne pokazuju da ih treba mijenjat.

Od nekog materijala su koji izgleda kao spužva ne znoje se previše, no ipak ne mogu reći da se ne znoje ni malo.Tijekom zime su jako topli, jako udobno za nositi nema žuljanja niti ičega.Jedino se ne smiju prati,niti smočiti već samo malo mokrom krpom prebrisat, pa već lagano smrde.Iako par puta su došle u doticaj s vodom i nema problema.
storbero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 21:44   #34
Gdje u Zagrebu izraditi ortopedske uloške?

Molim vas za pomoć, tj. preporuku.. Davnih dana sam radio uloške, i to mi je lik kompjutorski odradio i bilo je sve super, no više nema svoju radnju, pa ne znam tko u Zagrebu najbolje uloške radi.

Ispričavam se ako tema već postoji, no dosta je hitno (gibam na more uskoro)... puno vam hvala...
Niketas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 13:37   #35
Ortopedski ulosci

Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
Nosite li ih? Koliko ste ih platili? Gdje ste ih napravili? Koliko često ih mjenjate? Kakav model imate? .......
Mijenjam svakih 2 do 3 godine. Napravila sam u Kinematici u Zagrebu. Kompjuterska analiza i pregled stopala, plus izrada ulozaka stoji oko 1000 kuna ali isprati se. Ulozak ti postimaju i stave u cipele u kojima ces ih najcesce nositi.

Nemojte ici u Tim Ortopediju (Kloviceva 2, Zg) - jeftinije je (cak nude i popuste na kolektivi, kupi.me i slicnim portalima,)ali nije ni blizu pregledu ni uloscima koje dobijete npr. u Kinematici. Ujedno nude i usluge fotokopiranja pa vam je odmah jasno kako se radi...

U ovom slucjau skuplje je (puno) kvalitetnije.
sandika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 23:33   #36
Pozdrav! Molim preporuku za izradu uložaka u Zg-u? Navodno ima negdje u Vlaškoj (kod Petrove crkve), ali Google kaže da ih tamo ima više pa ne znam koji su dobri

Inače, imam uloške iz Kinematike 6 godina, pregled, analiza hoda i izrada su bili nekih 700 kn, ali otplatili su se već iako nisu još za otpis
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 13:54   #37
Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
Nosite li ih? Koliko ste ih platili? Gdje ste ih napravili? Koliko često ih mjenjate? Kakav model imate? .......
nosim ih. nisam siguran ali mislim da je HZZO platio jer sam ih dobio napravljene po mjeri u nekoj posebnoj tgovini mjenjam svake tri godine al valja otič na kontrolu nekad nekad xD
inmymindinmyhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:32   #38
Pridružujem se lošem iskustvu iz Tim Ortopedije, žali Bože živaca i novaca
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:36   #39
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Pridružujem se lošem iskustvu iz Tim Ortopedije, žali Bože živaca i novaca
Dali možeš objasniti što to žali bože novaca i živaca znači? Hvala

Ja sam radio u kinematici jednom prije 3,4 godine. sveukupni dojam je kvalitetan, lijepo te pregleda doktorica i možeš je pitati što te god zanima. kompjuterska analiza, imaju površinu osjetljivu na dodir pa ti uzme očitanje stopala u hodu...
zvao sam danas za informacije, cijena je isto profesionalna. pregled 300kn, ulošci od 490 do 590 (ovisno o izvedbi/materijalu). popust na drugi par uložaka ako odmah naručiš je 10 posto. koja glupost... 10 posto... mislim ono...

Također sam radio u Tim ortopediji prošle godine. oni isto imaju površinu osjetljivu na dodir ali nemožeš napraviti pravi korak na toj površini nego neke bebine korake radiš...
također je tu neki tehničar a ne doktorica ali snimka koju dobiju tom kompjutorskom analizom ide u doktorice i ona to analizira prije nego što to ode na izradu uloška. loše je to što te doktorica ne vidi osobno i ne pregleda te osobno.
znatno je jeftinije... a opet je kompjutorska analiza...
nisam imao problema sa dobivanjem uložaka, bili su gotovi brzo, otišao i dobio ih bez problema. 50% popusta na drugi par... ulošci se čine solidni, čvrsti. ugodni za hodanje i trčanje, imaju zakrivljenja gdje se meni čini da mi je važno da imam zakrivljenja...
Ovo preko kolektive mi se malo blesavo čini, ne ulijeva povjerenje to što nude popuste svakojake...

osjećaj u jednima i drugima je isti. ja ne osijetim razliku ali ja nisam te struke. ja sam inženjer pa sam gledao zakrivljenja i udubine i oblik i jednog i drugog. Znam da nemam obrazovanje da to mogu vidjeti golim okom ali meni se čine koliko toliko ok ti ih tima ortopedije.

a meni se osobno čini da sve one klinike koje rade statični otisak nisu dobre jer stopalo nije isto na mjestu i u hodu.
to mi je rekla doktorica iz kinematike (možda ona samo sebi radi biznis... jbg... neka se javi neki doktor ovdje pa neka kaže).
Npr moje stopalo na mjestu totalno propada i potpuno bi ravan otisak dobio da napravim otisak na mjestu, ali u hodu se ipak stvara uzdužni svod zbog rada mišića...

Zaključak:
Ako vam se žuri i treba vam brzo i ako vam se ne plaća puno novca, idite u Tim ortopediju samo zato što ipak imaju komp analizu stopala.

Ako imate novac za paliti, idite u npr. Kinematiku zbog toga što će vas pregledati doktorica i reći vam kako i što.


Inače, stopalo se u odraslih ne može više ispraviti. Sav novac koji ulažemo u uloške ide samo k tome da nam se stanje dodatno ne pogorša. Danas ravno stopalo će tokom godina bez uloška dijelovati na degradiranje i iskrivljavanje koljena pa kuka i onda kralježnice te onda počinje biti veselo. To mi je isto rekla doktorica iz Kinematike.
__________________
Anđeli lete jer se ne opterećuju.
lav1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 00:39   #40
Kakve su cijene u toj Tim ortopediji? I kakvi su ulošci? Oni skroz tanki savitljivi ili...? Moji iz Kinematike su dosta debeli i ne baš savitljivi, zato sam ih dijelom i potrgala premještajući ih stalno iz jedne obuće u drugu i nisu kožni, od nekog umjetnog materijala su
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.