Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 20:41   #1
American Express naplata

Pozdrav.
Zanima me otplata revolving kredita.
Imam American Express i limit od -6000 HRK.
Ja sam na -5900 i dobivam mjesečno račun s ratom 5% i kamatom.
Zanima me da li ako ja sada uplatim iznos od 5900 HRK tj. potpuno vratim novac, da li ću morati plačat oš kakve kamate na taj račun pošto je kamata 13,98% godišnje. Ili će mi biti zatvoren taj revolving kredit i neću imati nikakve obveze prema banci tako dugo dok opet ne potrošim odrđeni iznos pa ču opet plačati 5% od iznosa + kamata tj minimalno 130 kn?

Nadam se da ste razumjeli što me muči.

Unaprijed hvala
__________________
Bolje biti malo glup nego malo pametan
ssebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:53   #2
točno.
Kamatu plačaš na neotplačeni dio iskorištenog revolving kredita, pa ako si sve otplatio nemaš na što plačati kamatu..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:03   #3
kamatu plaćaš samo na iznos koji je iskorišten. eventualno neka sitna kamata ti može doći za razdoblje od zadnjeg obračuna kamate do dana otplate. a možeš nazvati amex i pitati koliki ti je dug na taj dan i da li će biti te kamate eventualno. ako nemaš ništa potrošeno na kartici, tj. nisi iskoristila ništa odobrenog kredita ne plaćaš ništa.
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:40   #4
POZDRAV SVIMA!!!NOVA SAM NA FORUMU PA SE JOŠ UVIJEK SLABO SNALAZIM.POKUŠAVAM PRONAĆI FORUM O UKIDANJU KARTICA ALI NIKAKO MI NE USPIJEVA STOGA MOLIM ONE KOJI ZNAJU DA MI POMOGNU JER MI JE HITNO POTREBNA INFORMACIJA.AMERICAN KARTICA MI JE PRED OPOZIVOM I JA SAM JU PLATILA TJ,I JEDNU I DRUGU IMAM I DEBITNU I KREDITNU I SAD MI TRAŽE IZVOD PROŠLE PLATNE LISTE I ONDA KAŽU DA IDEM NA NEKAKVU KOMISIJU TJ.KARTICA A NE JA I DA ĆE ONDA ODLUČITI ŠTO S NJOM.dA LI JE NETKO IMAO SLIČNA ISKUSTVA DA MI TO SVE MALO POJASNI?UMIREM OD STRAHA DA OSTANEM BEZ KARTICA,VELIKA SU MI SIGURNOST,NIKAD NE ZNAŠ ŠTA SE SPREMA.
cvita 3 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.08.2009., 17:42   #5
ja tebe ništa ne razumijem
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 18:57   #6
Meni se čini da je u pitanju redovni istek kartice i za obnovu hoće izvod plaće.

Kada ti točno ističe kartica?
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 07:46   #7
Ja mislim da sam razumio, bila si neuredni platiša i sada moraš ići na komisiju da utvrde tvoj bonitet.
Ne znam dali je to netko već prošao ali mislim da ovisi od slučaja do slučaja.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 23:55   #8
Da,u pravu si.bila sam neuredan platiša i sad sam sve podmirila i provjerili su mi bonitet i sad je sve u redu s tim da su mi ukinuli plaćamje na rate što me i nije puno pogodilo jer to i nemam u planu,najvažnije mi je da mogu normalno plaćati iz mjeseca u mjesec karticom i naravno još mi je važnije da ne moram vratiti odmah cijeli revolving koji iznosi 6000.00 kn.Hvala svima koji su pokušali odgovoriti!!!
cvita 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 10:25   #9
imam jedno tako , glupo pitanje .
da te citiram
Quote:
i sad je sve u redu s tim da su mi ukinuli plaćamje na rate što me i nije puno pogodilo jer to i nemam u planu,najvažnije mi je da mogu normalno plaćati iz mjeseca u mjesec karticom
dakle , imas potrebne novce , samo s jednim mjesecom zakasnjenja . sta ce ti kartica uopce ako mozes to sto potrosis i sam platiti od place/primanja redovitog kojeg imas, samo da se malo vise kontroliras
?

veci smisao mi onda ima ta kupovina na rate, makar je i to zlo koje samo vuce dalje.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 22:39   #10
A šta da ti kažem,nevoljko ju koristim,samo onda kad nemam love a kontroliram se ja maksimalno ali uvijek nešto uleti,ili se auto pokvari ili nešto crkne u kući a tu su i dječica tako da mi je kartica zlatna rezerva.Ali dobro kažeš to je stvarno glupo jer me onda idući mjesec uvali u dodatne probleme ali šta ću,važno je nekako preživjeti!
cvita 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 07:25   #11
Koliko opomena zbog neplaćenog računa, amex, trebam dobit prije nego mi uzmu karticu natrag???? Jednu s računom sam dobila prošli mjesec, nije veliki iznos ali svejedno ga neću uspjet platiti odjednom. Kakvi su za dogovor oko nekakvog plaćanja na rate??? Ima li šanse ???
loolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:31   #12
možeš se s njima dogovoriti da platiš na par puta.vjerojatno ti neće neko vrijeme dozvoliti kupnju na rate i podizanje gotovine,ali sve se riješi
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 11:52   #13
Nakon tri neplaćena računa te zovu da platiš račune i onda se možeš s njima sve dogovoriti.Moj ti je savjet da kad primiš račun na kojem ti bude naznačeno da ti je kartica pred opozivom ti nazoveš njih i dogovoriš se sve oko plaćanja jer su tada puno tolerantniji nego kad on tebe zovu.
cvita 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:28   #14
Quote:
cvita 3 kaže: Pogledaj post
Nakon tri neplaćena računa te zovu da platiš račune i onda se možeš s njima sve dogovoriti.Moj ti je savjet da kad primiš račun na kojem ti bude naznačeno da ti je kartica pred opozivom ti nazoveš njih i dogovoriš se sve oko plaćanja jer su tada puno tolerantniji nego kad on tebe zovu.
Tako ću i napravit! thanks
loolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:46   #15
Thumbs up

Nema na čemu!
cvita 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 23:48   #16
Pitanje. Zaigrao sam se u 7. mjesecu. Neću uspjeti otplatiti sve u 8 kad mi dođe na naplatu. Šta će biti sa viškom, odnosno manjkom. Kad to mogu platiti?

I šta da radim da otplatim 7 i pola 8og u 9. mjesecu ili..=
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 09:33   #17
Quote:
Umpah-Pah kaže: Pogledaj post
Pitanje. Zaigrao sam se u 7. mjesecu. Neću uspjeti otplatiti sve u 8 kad mi dođe na naplatu. Šta će biti sa viškom, odnosno manjkom. Kad to mogu platiti?

I šta da radim da otplatim 7 i pola 8og u 9. mjesecu ili..=
Uplati koliko možeš, a na ostalo će ti lupiti kamatu.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 09:50   #18
Imam običnu zelenu Amex karticu. Kad znam da ću imati veći iznos kada mi dođe račun (obično oko 25. u mjesecu), onda pomalo nadoplaćujem. Jednom mi je stanje bilo oko 2.500 kuna, pa sam da ne bi odjednom platila taj iznos pomalo tokom mjesec dana uplaćivala novce, a tu manju razliku platila kada mi je došao račun. Strogo pazim na to.
Manje iznose, koji su i najčešći plaćam kada mi dođe račun.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 11:38   #19
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Imam običnu zelenu Amex karticu. Kad znam da ću imati veći iznos kada mi dođe račun (obično oko 25. u mjesecu), onda pomalo nadoplaćujem. Jednom mi je stanje bilo oko 2.500 kuna, pa sam da ne bi odjednom platila taj iznos pomalo tokom mjesec dana uplaćivala novce, a tu manju razliku platila kada mi je došao račun. Strogo pazim na to.
Manje iznose, koji su i najčešći plaćam kada mi dođe račun.
Onda ti je smisao kartice pomalo i upitan.

Platim sve zadnji dan, uvijek točan i nikada ni lipe kamate nisu mogli zaračunati.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:26   #20
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Onda ti je smisao kartice pomalo i upitan.

Platim sve zadnji dan, uvijek točan i nikada ni lipe kamate nisu mogli zaračunati.
Možda se nismo dobro razumjeli. Plaćam sve na vrijeme, nikada bez kamata, opomena i slično, jedino jednom kada mi je račun kasnio više dana. Sada sam registrirana na AE -My Account pa mogu pratiti troškove. Plaćan točno na dan dospijeća. Taj put sam pomalo doznačivala na karticu jer sam imala iznenadnih troškova, pa je stanje bilo toliko. Inače je ne koristim često, a kao osnovni korisnik imam i Visu Splitske banke koju češće koristim i vezana mi je za tekući račun.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.