Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2009., 00:54   #81
Imam 1600 kuna iz NDH. Vrijedi li tecaj 1:1 u odnosu na danasnje kune, ili je to ustvari bezvrijedno (0,00000004 kune) s obzirom na povijest zamijena u razne dinare?

Zadnje uređivanje cr.yp.to : 24.05.2009. at 01:32. Reason: nisu ustaske nego iz NDH :-)
cr.yp.to is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 01:25   #82
http://www.pravri.hr/~zviscevic/ndh-novcanice/ndh.htm evo ti tu po apoenima, cijene u eurima, VF znači very fine tj. očuvano do bola, čitavo, nepresavijano, a UNC da je potpuno novo, nije bilo u cirkulaciji. Cijene su mizerija, a vjerujem da su tvoje novčanice u ne baš sjajnom stanju tako da vrijede još i manje od ove "VF" kolone. I te novčanice nisu ustaške jer su Ustaše bile stranka, pokret, kako već, a ne država.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 01:43   #83
Rabljene su, nista od toga. Zahvaljujem
cr.yp.to is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:19   #84
Silinzi (krivotvoreni)

Pozdrav,

ne znam jel ovo pravi podforum...
nasao sam doma austrijeske silinge (valjda starci stedili pa zaboravili)... ima ih podosta.. saznao sam da se to u banci u austriji moze razmjeniti i sve je to divno i krasno...

al me nesto zanima..

na onom strojceku za provjeravanje novcanica - novcanice ne svijetle kao originalne... imaju zig i to sve, al nemaju one svjetlucave resice kao sto kune imaju...
pitao sam u par banaka i najcesce sam dobio odgovor da "mozda" to i je pravi novac, samo sto u to vrijeme jos novcanice nisu imale te svjetlucave pizdarije po kojima se vidi da su prave...
mozda je glupo pitanje, ali, ima li netko mozda slicnih iskustava ili se sjeca "svjetle" li te stare novcanice...
da ne odem u banku u austriju to projenit, pa da ne bude neugodnosti...

unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru!
0, 03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:39   #85
Ma vjerojatno su koji put završile u veš mašini. Tako sam i ja "isprao" eure pa su u banci 10 minuta vijećali jesu li pravi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:41   #86
meni su sat vremena vjećali da li su prave funte,čekali nekog lika

a najbolje je to što sam iste te novčanice i digao u istoj poslovnici

šilinzi koliko se sjećam nisu to imali, mislim da je to tek s kunama došlo,da ni Hrvatski dinari nisu imali tu zaštitu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:41   #87
nista, onda cu se poigrat malo s tim, pa cu vidit jesu prave il ne...

hvala na odgovorima!
0, 03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:46   #88
DA, šilinzi nisu imali fluorescentne niti..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 12:36   #89
promjena kovanih tolara i KM

Imam hrpu kovanica Bosanskih KM i Slovenskih tolara... da su papirnati isla bi promjenit u mjenjacnicu al ne primaju kovane,... di se te maderfaking kovanice mogu promjenit?


HELP
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:08   #90
Ne mozes nigdje zamijeniti KM kovanice, cuvaj ih pa iduci put kad dodjes u Bosnu trosi,jer se u nasim bankama mijenjaju samo papirnate za tolare ne znam
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 22:09   #91
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Ne mozes nigdje zamijeniti KM kovanice, cuvaj ih pa iduci put kad dodjes u Bosnu trosi,jer se u nasim bankama mijenjaju samo papirnate za tolare ne znam

E ovak imam i ja jedno pitanjce ...... imam oko 20 tisuca jugoslavenskih dinara
pa sad dal zna ko di bi to mogla promjenit za neku lovu ili prodat nekom ko to vec skuplja i ima od toga nesto u zivotu ...hehe
plzzz helpp mi
__________________
....jebite se ljudi ,,gdje je tu sramota....da nema jebanja nebi bilo ni zivota :D:D:D =))) ....
milkyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 22:12   #92
Zna ko mozda di bi mogla promjenit jugoslavenske dinare u kune ... xd ?!?!

E ovak imam i ja jedno pitanjce ......
imam oko 20 tisuca jugoslavenskih dinara
pa sad dal zna ko di bi to mogla promjenit za neku lovu ili prodat nekom ko to vec skuplja i ima od toga nesto u zivotu ...hehe


plzzz helpp
__________________
....jebite se ljudi ,,gdje je tu sramota....da nema jebanja nebi bilo ni zivota :D:D:D =))) ....
milkyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 22:19   #93
Quote:
milkyyy kaže: Pogledaj post
E ovak imam i ja jedno pitanjce ......
imam oko 20 tisuca jugoslavenskih dinara
pa sad dal zna ko di bi to mogla promjenit za neku lovu ili prodat nekom ko to vec skuplja i ima od toga nesto u zivotu ...hehe


plzzz helpp
Za promijenit si zakasnila jedno 20 godina a za skupljat nije dovoljno staro.
al ne odustaj, uvijek to možeš uvalit nekom ćoravom penzioneru ili mu prodat priču da je to nova valuta..uglavnom probaj
sisinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:52   #94
uvijek možeš probati prodati preko aukcija
ili na jakuševcu
http://global.ebay.com/search?Query=...SortBy=1&cc=HR
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 17:10   #95
Promjena DEM

Pozdrav,

Znam da sam već vidio na forumu neko slično pitanje, ali ne mogu pronaći preko tražilice. Dakle, je li još moguće zamijeniti DEM u eure ili kune? Gdje i po kojem tečaju?

Hvala
tzuio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 17:43   #96
K i K.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=445868
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:37   #97
jel netko zna gdje mogu zamijeniti oštećenu novčanicu kanadskih dolara?
bila sam već i u PBZ-u i u Zabi i Fini i nitko mi ne zna reći
Hvala!
jasna19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 23:33   #98
Uglavnom, stara oprala hlače starom- 3 novčanice po 100 eura, 2 po 200 kn, 1 po 50 kn, 2 po 10 kn. Ukupno štete oko 2600 kn....
jednoj novčanici od 100 eura nema spasa, samo komadić osto, ove sve čitave, u komadu, vidi se serijski broj (osim ovoj od 50 kn al ko ju jebe) al su promjenile boju-plave su, al se vidi da je novčanica bila, e sad neznam dal su previše oštećene. Čitao sam neki zakon, neznam dal je stari, hnb bi u pravilu trebalo moć zamjeniti ako nije previše oštećeno
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 20:42   #99
Kune dala fina odmah, eure kao što je telecoma1 gore rekao preko računa bi 200 eura valjda trebali dobiti. Rekli kao da donesemo i onaj komadić od ovih drugih 100 eura da vide, al mislim da od toga neće biti ništa. Kreditna kartica ne radi- treba napraviti novu, novčanik izgleda ko glavica kupusa-razvaljen skroz, + 60 kn za otvaranje tog računa, + 100 eura u kurcu- šteta oko 1000 kn
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 17:09   #100
Promjena "zastarjelih" deviza

Koliko znam, deviza poput DEM-a nije u opticaju već nekih 8 i pol godina. Točnije od 2001. godine, međutim, koliko također znam te iste devize nisu uništene nego su arhivirane u Bundes banci u Frankfurtu uz izliku ako jednog dana dođe do velikih oscilacija u Eurima ili propasti Eura da se Njemačka Marka vrati u opticaj. Oko milijardu DEM-a nikada nije "vraćeno" u Njemačku te se zbog toga znaju dogoditi i shopping akcije kod Nijemaca u kojima se plaća Njemačkom Markom.

Imam jednu novčanicu od 100 njemačkih maraka koju sam igrom slučaja pronašao i koju želim promjeniti u Eure u Hrvatskoj ako je to ikako moguće. Pokušao sam u Reifeissenu koji je to radio ljetos i Zagrebačkoj banci u Osijeku koje su mi potvrdile da se to može i da vjerojatno postoji mogućnost otkupa istih, ali trenutno ne u njihovim bankama. Također mislim da su se iste novčanice mjenjale uz proviziju od 5% ili 10% vrijednosti. Želim Vas pitati za pomoć i gdje to mogu učiniti.?

Evo mala zanimljivost:

*Njemačka marka je zamijenjena kao samostalna valuta 1. siječnja 1999. sa uvođenjem Eura. Do 31. prosinca 2001., 23:59:59 sati novčanice i kovanice njemačke marke su još bile zakonito sredstvo plaćanja. Od toga dana u «Bundesbank» i njenim drugim sjedištima marka može biti besplatno i vremenski neograničeno promijenjena u euro. Također veliki dio kreditnih ustanova i trgovina primali su Marku sve do 28. veljače 2002. Poneke trgovine uvijek još imaju akcije, gdje nude uz kupnje robe promjenu marke.Marka i nakon uvođenja Eura ostaje u sjećanju i dan danas se koristi za preračunavanje. Studija iz rujna 2004. g. je dobila rezultat da 66 % građana SR Njemačke cijene Eura preračunavaju se u Marku. Kod muškog spola preračunavaju 54 %, dok kod žena 74 % još preračunavanju. Kog mlađeg naraštaja samo još 41 %, a kod starijih od 50 godina čak 71 % preračunavaju. To se s time može objasniti, jer tečaj Marke s Euro je 1 EUR = 1,95583 DM, tako da se lako može računati sa 1 EUR = 2 DM. *citat sa wikipedije
profa52 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.