Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 16:26   #9061
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Je, ali kaj...

Izmedju kontingenta sladoleda koji je skoncao na zimu i ovog friskog koji je tek zazivio je bilo ono povecanje poreza.
Za koji su se u Orijentu odlucili film- Draga, smanjio sam kuglicu ili Cijene lete u nebo?
Cijena 9 kn, kuglice ostale iste (bio dečko koji je i prije škrtario, treba uvrebati curicu kad dijeli sladoled).
I stara zamjerka - sladoled je premekan. Cubano je bio kao ledena krema, a mozart tek malo čvršći. Da je toplo vrijeme, iscurilo bi iz korneta.
TIT is offline  
Old 28.03.2017., 18:32   #9062


Babka muffin, pistacija/višnja, Meet Mia.

Preljev od višnje mi je presladak, pistacija se malo osjeti, trebalo bi to više, tijesto je savršeno.

Uglavnom, neću ovo više ponavljati
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 28.03.2017., 20:53   #9063
Urbi et orbi...
U Amelie pod katedralom imaju novi sladoled - Kruška.
Ili nije novi?
Uglavnom 9 kn je.
Ali okus.... viljamovka i to real deal. Ludnica.
Deedy is offline  
Old 29.03.2017., 17:03   #9064
Pomoć.
Imam osjećaj da čim kažem da trebam tortu za krštenje cijena skoči 100% gore.
Treba mi torta za 25-30 ljudi, sa dostavom a da ne ispadne nenormalno skupa.
Di pitati? U Zagrebu.
gupy is offline  
Old 29.03.2017., 20:49   #9065
Upitaj u Amelie kolko je love.
Mislim imas torti od oko 200kn do 400. Sad je pitanje koliko ti je vazan okus, a koliko da je bar takva da bude u najboljem slucaju korektna.
Deedy is offline  
Old 30.03.2017., 08:36   #9066
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Upitaj u Amelie kolko je love.
Mislim imas torti od oko 200kn do 400. Sad je pitanje koliko ti je vazan okus, a koliko da je bar takva da bude u najboljem slucaju korektna.
Hvala.
Bitan je okus, ali recimo jučer pitam u jednoj slastičarni i kaže žena 400-550kn.
Hallo pa jel od zlata? Ništa posebno, niti ticino nini neki posebni ukrasi.
E da izguglala sam Malu kuću kolača, kakvi su oni?
http://www.malakucakolaca.com/
gupy is offline  
Old 30.03.2017., 09:27   #9067
^ Uzimali smo od njih jednom kolace za nositi u svadbu, a jednom dobili za Bozic paket i bili smo zadovoljni tako da ih bas sto se tice kolaca preporucam. Oba puta su bili odlicni kremasti kolaci, npr. madjarica koju ja inace mrzim sam pojela nekoliko komada sa gustom, keksi (neke kiflice i isleri) su im doduse bili bezveze, ali slijedom toga bi torte valjda trebale biti dobre. Probaj nazvat i pitat koje su im cijene.
modelmanija is offline  
Old 30.03.2017., 09:55   #9068
Quote:
gupy kaže: Pogledaj post
Hvala.
Bitan je okus, ali recimo jučer pitam u jednoj slastičarni i kaže žena 400-550kn.
Hallo pa jel od zlata? Ništa posebno, niti ticino nini neki posebni ukrasi.
E da izguglala sam Malu kuću kolača, kakvi su oni?
http://www.malakucakolaca.com/
Jel to cijena za jednu uobicajenu tortu ili za veliku tortu za 30 pax?

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
zlakopriva is offline  
Old 30.03.2017., 11:50   #9069
Buduci sam jucer bas nesto za moje gledao cokoladnu tortu u amelie mogu samo nadodati da je 16 snita torta za 250kn. Te snite su velike. Prevelike za private rezanje. U amelie mogu oznaciti i vise snita pri dostavi.... ili ih uopce ne oznaciti, po zelji. Idu dvije cokol.kreme (mlijecna i tamna cokolada) i tamni biskvit, a moze biti i torta s bijelom 'cokoladom'. Znaci tu se moze isfurati i do 20+ vrlo pristojnih snita torte.
Dostava je 40 kn.

24 snite (odnosno 30ak normalne velicine reze li se nesto tanje) im kosta 390 kn.
Natpise na tortama ne naplacuju
Deedy is offline  
Old 30.03.2017., 12:21   #9070
I ja mislim da se tu radi o veličini torte, jer oni običnu tortu računaju kao što kaže Deedy za 16 ljudi, onda normalno kad trebaš tortu za 30 ljudi da je ona duplo skuplja (ali i veća).

A realno je da se neće pojesti. Ja se recimo sjećam da sam tortu za krstitke kupila u Meli, cijena je bila tog reda veličine, 400-500 kuna, i dobro se sjećam da nam je ostalo pola torte.
aliceblue is offline  
Old 30.03.2017., 13:24   #9071
Ne znam da li je itko u posljednje vrijeme jeo kolače u Amelie? Čula sam da su navodno počeli koristiti lošije sastojke, tipa margarin. Nadam se da je to samo trač.
Gipsyqueen is offline  
Old 30.03.2017., 14:07   #9072
Ja sam u zadnjih tjedan dana jeo Amelie i Vranyczany, sve je bilo jednako kao prije.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 30.03.2017., 15:47   #9073
koje sladolede imaju sad u amelie? (osim one kruške koju je netko spomenuo )
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Old 30.03.2017., 16:50   #9074
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je itko u posljednje vrijeme jeo kolače u Amelie? Čula sam da su navodno počeli koristiti lošije sastojke, tipa margarin. Nadam se da je to samo trač.
To bi bilo pogubno za njih i gotovo sigurno nije ni blizu istine.
Okus kolaca (ona 2 koja sam jeo zadnjih 4 mj.su bili vrlo dobri)

Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
koje sladolede imaju sad u amelie? (osim one kruške koju je netko spomenuo )
Netko


Vidio sam onaj s djumbirom i... i.. borovnicom? Zaboravih vec...
Onda pistaciju... i jos 1...2 tamna cokolada itd.
Idu od 9 do... 11 iki kolko kn. Nisu iste cijene kuglica. Zapoceo Boban 041.. oni nastavili tu tradiciju
Deedy is offline  
Old 30.03.2017., 16:56   #9075
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Ja sam u zadnjih tjedan dana jeo Amelie i Vranyczany, sve je bilo jednako kao prije.
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
To bi bilo pogubno za njih i gotovo sigurno nije ni blizu istine.
Okus kolaca (ona 2 koja sam jeo zadnjih 4 mj.su bili vrlo dobri)
Hvala, dečki. Laknulo mi.
Gipsyqueen is offline  
Old 01.04.2017., 13:17   #9076
i ja bio nedavno u amelie - sve je i dalje u redu, nema margarina.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Old 02.04.2017., 10:57   #9077
Nema margarina ali svejedno su im kolači osrednji.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 02.04.2017., 11:17   #9078
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Nema margarina ali svejedno su im kolači osrednji.
Iako se ukusi razlikuju pa sam nekidan ovdje na pdfu procitao i recenicu O ukusima se ne raspravlja (a mislim si na to u sebi - A o cemu onda da raspravljamo uopce lol) moram navesti da ova tvoja izjava nikako nije tocna.
Cak ni u pariškoj ponudi kolači iz Amelie ne bi bili osrednji... nego u srednjoj laaaagano višoj klasi, iako ispod visoke klase kakvu sam tamo jeo. Ali jeo sam i losije i to o ho ho njih. Cijenom naravno duplo skupljih.

U Zg ponudi kolača osrednji kolači bi vjerojatno bili oni iz npr. picpic barbie uredjene Magnolije- dakle na putu od najgroznijih uradaka najgroznijih slasticarnica kolaca za 7 kn (kvalitetom srazmjernih sastojaka) pa do najboljih slasticarnica koje koriste i najbolje i najskuplje sastojke... u top 3... 4 nekoliko takvih sigurno spada i Amelie.

Ono sto me jucer malo raspizdilo je nevelika kolicina sladoleda od kruske (koji je mrak kako sam i predstavio neki dan ovdje). Ne mogu reci kuglica kad nije kuglica. Ali ono... dajte ne rezite to bez pedevea kolicinski u pm.
Deedy is offline  
Old 02.04.2017., 11:46   #9079
A dobro, meni su osrednji. Probala sam 5-6 vrsta njihovih kolača, neke sam komentirala i ovdje, meni je to sve nothing to write home about. Bolje napravim ja doma, a nisam neka kuharica. Jedino njihovo što mi je super je čokoladni tart.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 02.04.2017., 12:16   #9080
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Nema margarina ali svejedno su im kolači osrednji.
A gdje su ti u Zg bolji?
mantisa is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.