Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2003., 09:55   #41
Quote:
njasa kaže:
ne jedem nista ujtro, ali sve nadoknadim tokon dana
popijem kavu i zapalin cigaretu
Eto.
sailor is offline  
Old 27.01.2003., 11:50   #42
Ujutro nista, al' je zato rucak izemdju 12 i 1.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Old 27.01.2003., 12:08   #43
***

Moje navike su kao i kod Pesice, moze sarma, moze punjena paprika, na naglo speceni snicli, batci...variva, sve sto mi srce zeli, sto sam starija mlijecni proizvodi mi teze padaju, nekada sam redovito njupala griz s kras expresom, ili rizu kuhanu na vodi u koju bi isto dodala krasa, zgance sam tamanila po 2-3 puta na dan, a danas ako ih doruckujem mucno mi je, sve u svemu svemesojedni svesder.
Dorucak je kod mene nezaobilazan i opterecujuci, nisam kao neki koji ga mogu preskociti i samo popiti sok ili kavu. Vozim se oko 50 min. na posao busom i mucno mi je ako sam gladna, jos jedan od razloga sto moram doruckovati.
ankada is offline  
Old 27.01.2003., 12:54   #44
Re: Re: Gohtica

Quote:
GothicA kaže:
Zizi, ja ti se opće ne opterećujem s debljanjem. I onda se ne debljam. Sve je stvar psihe, ne papice.

Vau, nisam to ni znala. Ja sam mislila da se ne debljas ako ti je unos pojedenih i potrosenih kalorija 1:1
Idem sad smazat 1kg cokolade za pocetak i pustit mozak na pasu.
Javit cu vam rezultate za mjesec dana ako uspijem doci do kompjutera.
penelopa is offline  
Old 27.01.2003., 13:15   #45
kava i cigarete ...bez toga ne mogu funkcionirat...i nikad si ne obećajem da ću tu naviku promijenit
smotana2001 is offline  
Old 27.01.2003., 14:52   #46
Radni dan: odmah ujutro nekakva krafna ili buhtla, caj; za marendu komadina kruha i sir, ponekad prsut, nekada nesto slatko (najvise napolitanke ili sladoled), nekada pizza ili lepinja sa mesnim obrokom.
Vikend: obiteljsko okupljanje uz bogati dorucak. Nekakve hrenovke, frita sa sirom, sparugama, paprikom, slaninom, kobasicama,..., pohani kruh, palacinke, nekada i topli kruh domace izrade, poderane gace, topli sendvici, tost, tostirani kruh sa domacom marmeladom ili medom, preprzeni domaci ombolo, kiselisi (krastavci, paprike, karfiol), pasteta od tunjevine + pomidori, jogurti, kiselo mlijeko, sir i vrhnje+mladi luk. Pijemo caj ili kakao.

Kod nas je dorucak vazan, a jedino sto nikada ne jedemo su razne zitarice sa mlijekom ili nekim drugim mlijecnim proizvodima.
ljutika is offline  
Old 27.01.2003., 15:25   #47
Tako sam i ja dimila cigarete i pila kavu godinama..
Kao meni to najviše paše, nebi mogla druačije i to..al bezveze, to je samo jedan obična navika.

Sad prvo jedem, popečeni kruh sa margarinom i sirnim namazom, jogurt, kava..a tek onda pušim..

I puno manje sam gladna navečer nego sam prije bila..dok sam samo dimila i pila kavu..
indian is offline  
Old 27.01.2003., 16:09   #48
Radnim danom i ja ubacim u kljun nesto onako, u prolazu... pretezno tekuce. Ali zato nedjeljom imam ritual: zganci, pripremljeni na putru... pa sa hladnim mlijekom... mljac.
backdoorman is offline  
Old 27.01.2003., 22:07   #49
Re: cactuse

Quote:
Eladio kaže:
..ja obozavam poceti dan s necim konkretnim
(sex opcionalno )

najbolji doručak definitivno
slažem se
*cactus* is offline  
Old 28.01.2003., 10:44   #50
čokolino, frutolino, medolino... lino, lino, lino.... ili eventualno neki müsli u šalici za kavu
tek toliko da želudac može provarit kavu i cigaretu.

ali kad imamo goste doma pa još za vikend, e onda nam iz gušta napravim breakfast feštu.

sireva sto vrsta na stol .........šunka, naresci ni u kojem pojavnom obliku se kod nas jede... med, maslac, džemovi ovi oni... svježe rajčice, friško pečeni kroasani, biopeciva sto i jedna vrsta, obavezno svježe iscijeđeni sok od naranče, kvark sir sa malo narančina soka i meda za müsle, prvo čaj pa na kraju doručka kava...kuhana jaja ili na oko ...jogurti sa svkeže narezanim voćem...i onda meditacija za doručkom od ca 2 sata.

E tooo je gušt.
Sandra October is offline  
Old 28.01.2003., 22:31   #51
Dorucak za koji sam emotivno najvise vezan jest onaj vezan uz feste.
Vracati se u tri ujutro... stati kraj pekare... kupiti dva bureka... zderati pijan bureke dok ne naletis na pizzeriju... kupiti pizzu.... doci kuci... pojesti pola pizze... zaspati napola obucen sa komadom pizze u ruci... probuditi se u jedanaest... smazati drugu polovicu pizze... onako hladna... KAKO PRIJA!!!
I onda krenuti se srediti.
__________________
Ja sam tog dana obavljao najnormalnije funkcije... ovaj... jutarnje, zaljev-zaljevao sam pesticidima polje iznad... iznad Bukovice, eerr..kad se iznenada na lijevoj strani sam u vidokrugu primjetio neki eerr... objekat eerr... nepoznat eerr... koji je bio bljestav... ustvari mijenjao je boju... ustvari bio je zut... eh... zelenkaste boje. Povremeno.
neovisan? is offline  
Old 29.01.2003., 10:27   #52
Hehe, sve stima, osim biti drven ujutro. Nije mi obicaj...
Pizzu sam bas jucer jela, a inace kad sam u ZG, pa se vracam doma, nema da se ode, a da prvo ne kupim par bureka koji ni jedan ne stigne ziv do slovenske granice.
Gospon Pes is offline  
Old 29.01.2003., 11:28   #53
Croissant ili pain au chocolat, OJ, caj sa mlijekom. Nekad cornflakes.
Indi is offline  
Old 29.01.2003., 11:32   #54
Pa po lojtrici gor pa po lojtrici dol

Quote:
Gospon Pes kaže:
a da prvo ne kupim par bureka koji ni jedan ne stigne ziv do slovenske granice.
Pokusavas da kazes da je ZG daleko od Slovenije ?
el_mariachi is offline  
Old 29.01.2003., 11:52   #55
Ne, nego da jedem ko luda. Bregana je "iza coska". Mada bih ja radije prek Macelja, ali tko vozi, taj odlucuje...
Na zalost, posto krenemo rano, u to doba jos ne radi susjed koji pravi genijalni burek, pa se moram zadovoljiti onim iz pekare koji je nesto manje dobar, ali bitno da je burek.
Gospon Pes is offline  
Old 29.01.2003., 14:20   #56
Quote:
neovisan? kaže:
Dorucak za koji sam emotivno najvise vezan jest onaj vezan uz feste.
Vracati se u tri ujutro... stati kraj pekare... kupiti dva bureka... zderati pijan bureke dok ne naletis na pizzeriju... kupiti pizzu.... doci kuci... pojesti pola pizze... zaspati napola obucen sa komadom pizze u ruci... probuditi se u jedanaest... smazati drugu polovicu pizze... onako hladna... KAKO PRIJA!!!
I onda krenuti se srediti.
Hehe. I ja imam slicne dozivljaje.
Gust je i hambic smazati onako umoran.
Karakala is offline  
Old 29.01.2003., 15:26   #57
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ne, nego da jedem ko luda. Bregana je "iza coska". Mada bih ja radije prek Macelja, ali tko vozi, taj odlucuje...
Na zalost, posto krenemo rano, u to doba jos ne radi susjed koji pravi genijalni burek, pa se moram zadovoljiti onim iz pekare koji je nesto manje dobar, ali bitno da je burek.

Volim bureke, pogotovi sa secerom i uz to hladno mlijeko. Malo (ali samo malo) me podsjeca na mamine strukle
Bili is offline  
Old 29.01.2003., 15:43   #58
O ukusima ne vrijedi diskutirati ali....

Quote:
Bili kaže:
Volim bureke, pogotovi sa secerom i uz to hladno mlijeko. Malo (ali samo malo) me podsjeca na mamine strukle
Eh Billi!
Burek sa secerom ?
Ja sam mogao puding sa kruhom ali ovu gore kombinaciju ne bih nikada probao. Hladno mlijeko mogu razumiti.
el_mariachi is offline  
Old 29.01.2003., 15:53   #59
Zaboravih napomenuti da se naravno radi o onom sa SIROM
Jel sad bolje smeka????
Bili is offline  
Old 29.01.2003., 16:02   #60
Quote:
Bili kaže:
Zaboravih napomenuti da se naravno radi o onom sa SIROM
Jel sad bolje smeka????
Ah sirnica...
Taman sam pomislio da monstrumi postaju po ovom forumu
el_mariachi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.