Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2012., 07:02   #21
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Živcira me ova tema.

Koliko nas sad treba reći da to nije normalno i zgražati se i iščuđavati? I što onda s tim? Naravno da nije normalno, da ima toga na sve strane u raznim oblicima, ima.
Imaš ti pravo, ima toga na sve strane. Valjda je tome kriva ova reklamica s bebačem što iskače i kaže "Mama zna najbolje." Baš je prigodna.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 09:41   #22
Ne znam kako to da moderatori nisu zatvorili ovu besmislenu reklakazala ajmosezgražati temu?

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:39   #23
Možda se dijete ne želi tuširati. Čula sam od nekih roditelja svojih učenika da puste vodu i da sjede na rubu kade dok im se ne učini da je bilo dosta "tuširanja" pa dalje smrduckaju.
Ne mislim da bi mamica trebala kupati dijete, ni muško ni žensko, nego da je potreban temeljit razgovor o higijeni, eventualna provjera je li operacija tuširanje izvršena.
Ako mamica baš želi tuširati sina, to je trknuto. Možda nije baš nastrano, no u svakom slučaju djetetu radi štetu.
No neke mamice djeci od 40 godina govore što će raditi... To je na tom tragu...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 16:14   #24
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to da moderatori nisu zatvorili ovu besmislenu reklakazala ajmosezgražati temu?

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
možda naleti neka mama koja također ograničava autonomiju svog starijeg djeteta na bilo koji način, tuširanjem, pravljenjem sendviča, općenito činjenjem svega umjesto djeteta radije negoli pomaganjem djetetu na način da potiče djetetovu samostalnost.
neki postovi su na tom tragu, nije samo da se ljudi zgražavaju.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 20:31   #25
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
možda naleti neka mama koja također ograničava autonomiju svog starijeg djeteta na bilo koji način, tuširanjem, pravljenjem sendviča, općenito činjenjem svega umjesto djeteta radije negoli pomaganjem djetetu na način da potiče djetetovu samostalnost.
neki postovi su na tom tragu, nije samo da se ljudi zgražavaju.
Baš svi se sad zgražaju kao ono... Ma da kao sto je vec netko naveo otac dijeteta kao ono da bježi od toga svega, ali zato za mamu me nista ne čudi ona nije loša ali ima malo čudan stav jer misli da je on još dijete, a taj dječak je stvarno po meni velik da bi sad njega netko tuširao, pravio mu sendviče, jedino što sam od toga svega skuzio jedino mu dozvoli da sobu pospremi, na kompu nesmije ovo, nesmije ono, igra igre koja neka djeca igraju za 6-7 god...
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:34   #26
Dobro, super. Sad kad si se nazgražao nad ženom svog prijatelja, ajmo malo o njemu. Je li i inače takav lignjavi jadnik?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:50   #27
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dobro, super. Sad kad si se nazgražao nad ženom svog prijatelja, ajmo malo o njemu. Je li i inače takav lignjavi jadnik?
nije ma da ima neke sitne svoje ispade ali ono svatko ih ima...
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:55   #28
Da li im je to jedino ili možda najmlađe dijete?
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:56   #29
Čudno, od čovjeka koji vrlo svjesno zanemaruje odgoj svog djeteta i dopušta suroditelju da brutalno šteti razvoju tog djeteta očekivala bih više od sitnih ispada.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:19   #30
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Da li im je to jedino ili možda najmlađe dijete?
imaju cerku koja je ide 1. osnovne i on koji je 5. osnovne
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:54   #31
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
jedino što sam od toga svega skuzio jedino mu dozvoli da sobu pospremi, na kompu nesmije ovo, nesmije ono, igra igre koja neka djeca igraju za 6-7 god...
Ovo mi, recimo, zvuči sasvim normalno od strane roditelja.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 23:00   #32
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
Baš svi se sad zgražaju kao ono... Ma da kao sto je vec netko naveo otac dijeteta kao ono da bježi od toga svega, ali zato za mamu me nista ne čudi ona nije loša ali ima malo čudan stav jer misli da je on još dijete, a taj dječak je stvarno po meni velik da bi sad njega netko tuširao, pravio mu sendviče, jedino što sam od toga svega skuzio jedino mu dozvoli da sobu pospremi, na kompu nesmije ovo, nesmije ono, igra igre koja neka djeca igraju za 6-7 god...
pa i je za zgroziti se.
samo sam htjela reći da su neki osim zgražanja, pisali i konstruktivno u svojim postovima.

dozvoli mu da pospremi sobu a klinac sigurno ludi od želje za tim kao i većina drugih 12godišnjaka

majka očito drži sve konce u rukama i ne da svome sinu da bude samostalan i da preuzme odgovornost.
a s tim je već odavno trebala početi.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 16:43   #33
Društvo, ja ovu temu ne vidim kao prostor niti za zericu šale.

Deklok, jesi li se zapitao..?
Ako već ti kao odrasla osoba vidiš da se prema nekom djetetu postupa na takav neprimjeren način, nije li tvoja dužnost stati na stranu takvog djeteta. Čuvaš prijateljstvo? To djete već sad ima ozbiljne psihološke traume, a u budućnosti da i ne govorimo šta ga čeka. Znaj da i ti daješ bogat doprinos upropaštavanju njegove budućnosti.

No ipak, moram te i pohvaliti jer nisi slučajno pokrenuo ovo pitanje. Očigledno osjećaš da bi nešto trebao učiniti ali neznaš kako.... Možda ti je za početak najbolji način kontaktirati plavi telefon. U prvom razgovoru nemoraš iznositi imena i nikakve detalje. Porazgovaraj s njima i vjeruj tamo će znati pronači ispravan i najmanje bolan put. Znam da to nije laka situacija, ali vjeruj pomoći ćeš i roditeljima i djetetu. Postupi ispravno, nemoj biti od onih koji će poslije komentirati - budi bolji!

... i onda možeš u miru zatvoriti ovu temu...
MartinZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 12:16   #34
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
Baš svi se sad zgražaju kao ono... Ma da kao sto je vec netko naveo otac dijeteta kao ono da bježi od toga svega, ali zato za mamu me nista ne čudi ona nije loša ali ima malo čudan stav jer misli da je on još dijete, a taj dječak je stvarno po meni velik da bi sad njega netko tuširao, pravio mu sendviče, jedino što sam od toga svega skuzio jedino mu dozvoli da sobu pospremi, na kompu nesmije ovo, nesmije ono, igra igre koja neka djeca igraju za 6-7 god...
prestrašno...jadno dijete, pa to će uskoro biti mladić..b o l e s n o

oboje su poremećeni, on koji ne reagira i ona koja je u patološkom odnosu s djetetom
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 09:03   #35
koja bi po vama bila dob do koje bi mame trebale kupati sinove?

ja se bavim tom mislju vec neko vrijeme.. moj ce jos malo 6 godina i ja ga tusiram ( intimne dijelove si pare sam vec godinama )

jos je u fazi da poludi kad mu poljevam kosu pa mi nekako nezamislivo da ju sam pere?
lyra28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 09:09   #36
Quote:
MartinZg kaže: Pogledaj post
Možda ti je za početak najbolji način kontaktirati plavi telefon. U prvom razgovoru nemoraš iznositi imena i nikakve detalje. Porazgovaraj s njima i vjeruj tamo će znati pronači ispravan i najmanje bolan put. Znam da to nije laka situacija, ali vjeruj pomoći ćeš i roditeljima i djetetu. Postupi ispravno, nemoj biti od onih koji će poslije komentirati - budi bolji!

... i onda možeš u miru zatvoriti ovu temu...
od ovakvih "dušebrižnika" me inace hvata jeza.

na plavom telefonu inace nemaju pametnijeg posla nego se baviti sa time zasto neke mame drze djecu pod staklenim zvonom. i onda neki takav pametnjakovic zauzme liniju, a djeca koja imaju pravih problema nemogu doci na red
lyra28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:58   #37
Quote:
lyra28 kaže: Pogledaj post
koja bi po vama bila dob do koje bi mame trebale kupati sinove?

ja se bavim tom mislju vec neko vrijeme.. moj ce jos malo 6 godina i ja ga tusiram ( intimne dijelove si pare sam vec godinama )

jos je u fazi da poludi kad mu poljevam kosu pa mi nekako nezamislivo da ju sam pere?
i kceri isto

moja je sada 3, i u zescoj fazi "samaaaaaaaaaaaaacuuuuuuuuu" ili "moguuuuu samaaaaaa" i zapravo se tusira sama (ok, zatusira i pol kupaone dok si nanosi gel za tusiranje; ja samo namjestim vodu i dodam rucnk. i naravno, tu sam kraj nje, ak me zatreba)
tak da mislim da nama treba jos par mjeseci da nauci sama namjestit vodu i valjda je to to
ili sam presigurna u sebe/nju?

kad su vasi krenuli/e sa samostalnim tusiranjem?
(kosu joj peremo mi naravno, i to cemo vjerojatno nes duze morat mi raditi)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 02:11   #38
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i kceri isto

moja je sada 3, i u zescoj fazi "samaaaaaaaaaaaaacuuuuuuuuu" ili "moguuuuu samaaaaaa" i zapravo se tusira sama (ok, zatusira i pol kupaone dok si nanosi gel za tusiranje; ja samo namjestim vodu i dodam rucnk. i naravno, tu sam kraj nje, ak me zatreba)
tak da mislim da nama treba jos par mjeseci da nauci sama namjestit vodu i valjda je to to
ili sam presigurna u sebe/nju?

kad su vasi krenuli/e sa samostalnim tusiranjem?
(kosu joj peremo mi naravno, i to cemo vjerojatno nes duze morat mi raditi)
Da, i kod nas je tako, oko treće. Samo što ne zatuširaju pola kupaonice, ali mislim da je to do pritiska vode i samog tuša, ne do njih. Najmlađi, koji nema još dvije, jako voli sam držati tuš i piti vodu. Tako da se "borimo" za tuš.
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.