Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 14:15   #61
Onda neću riskirati, eventualno da pozovem svekrvu na ručak za vikend.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 08.05.2014., 14:17   #62
Kupila sam melasu u dm-a... Di s njom?
fingertips is offline  
Old 09.05.2014., 10:15   #63
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Onda neću riskirati, eventualno da pozovem svekrvu na ručak za vikend.
Ja sam ne znam koliko puta riskirao pa ništa. Otvorim, pomirišim, probam komadić. Ako mi izgleda dobro, konzumiram.
Coco_Nut is offline  
Old 09.05.2014., 13:39   #64
Kupila sušenu deveriku od jedne simpatične mlade bucmaste(još mi je simpatičnija zato) djevojke na sajmu u Ri! Mislila sam da se to kao bakalar moči nekoliko dana a onda udri batom po ribi a ona mi je rekla 15 min u vodi nesoljenoj!!
Dobro, a onda što dalje?
ben2010 is offline  
Old 10.05.2014., 11:46   #65
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ja sam ne znam koliko puta riskirao pa ništa. Otvorim, pomirišim, probam komadić. Ako mi izgleda dobro, konzumiram.
tako i ja
jedino ako je prošao rok trajanja već par dana, onda ne riskiram.
inače, probam pa ocijenim. najgora što mi se može desiti je da provedem neko vrijeme na wc-u i izgubim kil, dva
do sada mi se to nije desilo, tj dobro procijenim
volim čokoladu is offline  
Old 10.05.2014., 18:45   #66
dakle, kada se uzima degustacijski meni sa, npr, 10 slijedova, te se uzme sparivanje s vinima - o kolikoj se kolicini vina radi pri svakom slijedu?
gmit is offline  
Old 11.05.2014., 22:11   #67
Pomozite!!!! Kuham veprovinu i OČITO sam pretjerala sa octom (po receptu). Meni je prekiselo i mirisom i okusom. Može li se spasiti, odnosno smanjiti okus octa? Itko?
Marinala sam meso u octu i dodacima, te dodala dio marinade dok se kuhalo.

Zadnje uređivanje double : 11.05.2014. at 22:32.
double is offline  
Old 12.05.2014., 11:14   #68
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ja sam ne znam koliko puta riskirao pa ništa. Otvorim, pomirišim, probam komadić. Ako mi izgleda dobro, konzumiram.
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
tako i ja
jedino ako je prošao rok trajanja već par dana, onda ne riskiram.
inače, probam pa ocijenim. najgora što mi se može desiti je da provedem neko vrijeme na wc-u i izgubim kil, dva
do sada mi se to nije desilo, tj dobro procijenim
Evo da javim epilog - na maslinovom ulju sam kratko propržila razno povrće, prepolovila paprike, stavila povrće u polovice, na to mozzarellu (kojoj je prošao rok trajanja dan prije ) i zapekla u rolu. Super je ispalo i zasad su svi živi i zdravi.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 12.05.2014., 11:49   #69
ovih dana vidjela sam u nekom centru (ili u letku ) šećer na akciji....nekih 4.5 kn/kg.

trebam ga puno. gdje,?.... sjetite me, molim!!!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 12.05.2014., 11:53   #70
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Evo da javim epilog - na maslinovom ulju sam kratko propržila razno povrće, prepolovila paprike, stavila povrće u polovice, na to mozzarellu (kojoj je prošao rok trajanja dan prije ) i zapekla u rolu. Super je ispalo i zasad su svi živi i zdravi.
Amaterka. Jedan k'o nijedan. Sve ispod tjedan dana nije vrijedno spomena
Coco_Nut is offline  
Old 12.05.2014., 11:56   #71
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ovih dana vidjela sam u nekom centru (ili u letku ) šećer na akciji....nekih 4.5 kn/kg.

trebam ga puno. gdje,?.... sjetite me, molim!!!
Bio je u Sparu 4,59 kn, ali samo u subotu.
Coco_Nut is offline  
Old 12.05.2014., 12:06   #72
kasnim

sad vidim i u letku od plodina. i tamo kasnim
niš...prvi dućan i to je to
hvala ti!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 12.05.2014., 12:25   #73
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
kasnim

....
bila je i u kauflandu akcija ali ne znam do kad vrijedi a u metrou je ispod 5 kn
polly is offline  
Old 14.05.2014., 15:01   #74
E ovak, svekrva i mama su vrhunske kuharice, ali svaka koristi jednu vrstu riže (a možda i više jer svekrva stalno spominje kako jedna riža ide za plodove mora, a druga za sve ostalo). Mene zanima koju rižu vi kupujete i gdje (da se pokazala najboljom) i da li koristite jednu rižu za sve vrste obroka? Srednje zrno??
Woman Yoya is offline  
Old 14.05.2014., 15:09   #75
Quote:
Woman Yoya kaže: Pogledaj post
E ovak, svekrva i mama su vrhunske kuharice, ali svaka koristi jednu vrstu riže (a možda i više jer svekrva stalno spominje kako jedna riža ide za plodove mora, a druga za sve ostalo). Mene zanima koju rižu vi kupujete i gdje (da se pokazala najboljom) i da li koristite jednu rižu za sve vrste obroka? Srednje zrno??
ja volim kremastu rizu i kada je prilog, tako da najcesce doma kuhamo sa arborio, rjedje carnaroli jer je rijetko kod nas ima za kupiti.
gmit is offline  
Old 14.05.2014., 15:16   #76
Quote:
Woman Yoya kaže: Pogledaj post
E ovak, svekrva i mama su vrhunske kuharice, ali svaka koristi jednu vrstu riže (a možda i više jer svekrva stalno spominje kako jedna riža ide za plodove mora, a druga za sve ostalo). Mene zanima koju rižu vi kupujete i gdje (da se pokazala najboljom) i da li koristite jednu rižu za sve vrste obroka? Srednje zrno??
koju rižu ćeš kupiti ovisi o tome što želiš kuhati. U pravilu riža krupnog zrna se koristi za rižote jer se kuha od 15-20 minuta, ovisi o tipu. Kako manje-više i kod nas viđam uglavnom talijansku rižu, za rižoto su pogodni Arborio, Baldo, Carnaroli, Roma, Ribe, Vialone, Smeraldo. Lidl u ponudi ima u tamnoplavim kutijama talijansku rižu koju je prije punio Curti, a sada je mislim Scotti.
Za pilave je vrlo pogodan Carnaroli tip riže. Za rižoto od plodova mora, općenito morsku varijantu, osobno najradije koristim parbojled rižu, jednostavno ne volim kremastu varijantu uz plodove mora, već volim da je "rastresit" rižoto. Istu koristim i za salate od riže.
Istočnjačke varijante volim u kombinacijama s povrćem, kada ne kuham na način rižota već dodajem rižu u već zgotovljeno povrće, tada ne koristim ni sir ni maslac.
Donata is offline  
Old 15.05.2014., 15:05   #77
naletila sam na zanimljivu kombinaciju višanja (500g) i aceta balzamica (2 žlice) u čokoladnoj torti .

e sad, taj aceto koji navodi tamo, luna olivo.. pojma nemam kakav je. ja doma imam neki zvijezdin. ne mogu ga baš zamisliti u kolaču
a bila sam probala neki iz bonkulovića kremasti. taj je daleko više slatkast. i baš je krema a ne tekućina. nježniji, svakako. taj mi pak nije pasao u salatama. jedva sam čekala da se potroši. mislim da sam na kraju frknula u smeće pola boce..

dilema je probati sa zvijezdinim ili ne?
zna li tko kakav je taj lunaolivo?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 15.05.2014. at 15:21.
katjes is offline  
Old 16.05.2014., 12:38   #78
Quote:
fingertips kaže: Pogledaj post
Kupila sam melasu u dm-a... Di s njom?
Najbolje u neke kekse tipa medenjaka.
peronja is offline  
Old 16.05.2014., 12:40   #79
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Najbolje u neke kekse tipa medenjaka.
melasenjaci?
gmit is offline  
Old 16.05.2014., 13:09   #80
da li vi skidate opnu mladom bobu? ja sam kontala sa se guli samo kad je stariji, onda sam našla na internetu da se oguli kad se ohladi. i sad sam probala i ne ide baš lako. opna je je deblja, nije onako raskuhana ko u graha, ali u biti može se jest. ili da stavim još malo kuhat?
__________________
hik.
ellory is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.