Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2015., 10:28   #81
Mozemo mi pisati svasta o tim njezinim prijateljima, ali oni su rekli svoje, a nju to kopka i smeta inace ne bi pridavala vaznosti tome. Jbga ako ti smeta smeta ti, trebala bi prekinuti s njime, a ne njega forsirati da ide na faks ako nije zainteresiran za to.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:32   #82
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ubili smo autoricu u pojam!

A ništa, ako ga već misli ostavit, neka se pravda da tip ima prevelik kurac i da jednostavno nju previše boli dok se seksaju.
Ili to moze iskoristiti kao razlog sto je sa njim:Joj,vi nemate pojma koliki je njemu!
Ko sto ide u vicu:
Prica Fata susjedi: "Bila sam jucer sa intelektualcem na veceri"
" I, kako je bilo?"
"Isli smo u neki dobar restoran, jeli fina Jela, pili dobro vino, a onda smo otisli kod njega ,popili pice...i on mi je pokazao svoj penis"
"Bona,sta je to penis?"
"ma,isto ko kurac,samo manje"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:06   #83
Quote:
gromy kaže: Pogledaj post
ja iden na faks,a zaljubila sam se u decka koji ne ide,kazu da ga ostavim jer je on ispod mog intelektualnog nivoa.
Već sam komentirala ali vidim da je rasprava krenula u krivom smjeru.
Naime, ova tema je krivo postavljena jer autorica izjednačava pojmove inteligencija i obrazovanje (možda bi joj netko trebao objasniti razliku) , a ono što nju doista zanima je već (ali doista iz svih uglova) raspravljeno na ovoj temi:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=725423
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:27   #84
Ne znam od kud svima jednoglasan stav da je formalno obrazovanje nebitno? Zašto ste onda svi studirali? Meni je uvijek bilo bitno Sve to lijepo zvuči u teoriji, da formalno obrazovanje ne mora imati veze sa inteligencijom, ali (po mom iskustvu) ipak najčešće ima.

Mislim da nije isto dok je osoba nakon srednje škole izbačena na tržište rada, i radi neke poslove na minimalcu, to uglavnom potroši na sebe, banči, ne mora mučit mladu glavicu sa knjižurinama... Ili dok sa 18g završiš u drugom gradu, odjednom se moraš brinut sam za sebe, za faks moraš učiti, bio on lakši ili teži, novca najčešće nema dovoljno pa usput nešto i radiš a po noći onda učiš... I ako uopće uspiješ izgurati do kraja, završiš na 1600 kn ili sad 2400, a poslije toga se možeš molit bogu. A 30-ta već za vratom.
Za sve to treba imati karakter i dočekat neki pristojan posao. Zato mi je uvijek bilo lakše s ljudima koji su prošli isti put, netko tko nije prošao samo se može sprdavati kak smo stari, bez obitelji i bez staža. U tome mi je važnost faksa, a ne u mahanju s papirom, ja ga imam pa sam zato vrednija od nekog. Ne, al znam koliko muke treba da ga dobijem, i kroz to studiranje bi barem trebao brže sazrijeti, nego dok si sa starcima do 30te. I ruku na srce, tko se to dodatno obrazuje nakon što se zaposli nakon srednje škole, ja nisam baš primjetila da se ljudi stignu ubijati u knjigama, tako da nekakve rupe u znanju ipak ostaju.

S tim da mi i te priče o tome kako netko bez škole može otvorit firmu i obogatit se ne stoje baš... Može, svaki tisućiti možda uspije, nije da imamo tisuće uspješnih obrtnika. A nije sve ni u plaći, sa faksom se ipak možeš nadati nekom finijem poslu. Barem nadati, bez faksa nema ni te nade. I logičnije mi je da će se bolje slagati dvoje ljudi koji rade slične poslove, nego da se jedno ubija u pogonu a drugo premeće papire po cijele dane.

Tako da...nije stvar samo u papiru. Zbog tog papira se automatski u puno tog razlikujemo. Zato razumijem autoricu da ima dileme, iako se nespretno izrazila i dala važnost prijateljima, to je nebitno što drugi misle. Nije crno-bijelo, niti su svi s diplomom kvalitetni ljudi, niti bez nje glupani, ali općenito mislim da je za vezu bolje da su ljudi što sličniji, pa i po razini obrazovanja.
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”
marlene_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:50   #85
Po tvome ispada da se podrazumijeva odvajanje od roditelja za vrijeme faksa, crnčenje za neku kintu za vrijeme istog, rad za 1600 poslije i moljenje Boga za posao kasnije.

Niti sam bila odvojena od roditelja za vrijeme faksa, niti sam radila išta sa strane, niti sam molila Boga kasnije za posao.
A nije ni većina mojih kolega.

Jedino što se slažem da sam morala biti karakter i uložiti izniman rad i trud u završavanje istog. Ali vidiš, više razumijevanja za mene u vrijeme studija je imao moj tada nefakultetski obrazovan dečko (sada muž i sada doduše na pola vanrednog studija naknadno upisanog), nego recimo dečko prije njega koji je studirao i pijateljice koje su studirale, ali na nekom drukčijem fakultetu od mog, i nisu imali baš uvijek razumijevanja za moj manjak slobodnog vremena i drukčiji ritam studiranja u usporedbi s njima.

Quote:
I logičnije mi je da će se bolje slagati dvoje ljudi koji rade slične poslove, nego da se jedno ubija u pogonu a drugo premeće papire po cijele dane.
Ovo je sasvim moguća razlika i između dvoje jednako obrazovanih ljudi.
Recimo starci mi imaju isti faks završen, a rade neusporedivo različite poslove.
Sličnost poslova je zapravo nebitna stavka u kompatibilnosti partnera, bitno je razumijevanje, poštovanje i podrška.



Brže sazrijevanje na faksu?
Mislim da je kod nas u državi baš obratno, ljudi koji studiraju većinski time produžuju odrastanje i odvajanje od roditelja.


Quote:
Zašto ste onda svi studirali?
Zašto sam studirala?
Zato što je za posao koji sam htjela raditi bio potreban studij, da nije, ne bih studirala.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 08.10.2015. at 20:32.
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:54   #86
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Mislim da nije isto dok je osoba nakon srednje škole izbačena na tržište rada, i radi neke poslove na minimalcu, to uglavnom potroši na sebe, banči, ne mora mučit mladu glavicu sa knjižurinama...
budimo realni - lakše je... PUNO lakše zamarati glavicu knjižurinama i učiti nego raditi po cijele dane jedan te isti zatupljujući naporan posao za minimalac.

__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:59   #87
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
budimo realni - lakše je... PUNO lakše zamarati glavicu knjižurinama i učiti nego raditi po cijele dane jedan te isti zatupljujući naporan posao za minimalac.

Kod nas je zapravo došlo vrijeme kada dosta mladih ne upisuju fakultet zato što žele to nešto konkretno završiti i to nešto konkretno raditi, nego zato što ne znaju što bi sa sobom, a ne bi još radili i ne bi još htjeli 'odrasti', pa upišu nešto da se kaže da studiraju, što ih 'opravdava' onda još idućih gro godina.

edit: dragi mi nikad nije radio za minimalac recimo, hrpa je tu generalizacija
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 20:08   #88
više je to stvar nekog snobizma, nego stvarne različitosti.
i tu je netko spominjao prolaženje istog puta.....pa moj je imao isti faks kao ja, a put bolje da ne spominjem. sve mu je bilo servirano od roditelja.
nije faks=isti životni put, to je samo jedna stavka u životu, a mnogi se ni ne bave time što su završili.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 01:24   #89
Meni se čini da je prevelik dio diskusije usmjeren da dokaže kako faks nije važan u životu, što naprosto nije niti približno točno. Niti se može dokazati izuzetcima gdje su ljudi uspjeli bez njega. Niti Tesla nije završio faks, pa što to dokazuje? Da je to pametnije i brži i uspješniji put do otkrića povijesnog kalibra? Teško.
Druga je stvar što curičak s početka posve pogrešno vrednuje stvari u životu, a pogotovo savjete "prijatelja". Naime ona odlučuje, procjenjuje, sasvim određenog muškarca, a koji može biti najsjajniji muškarac na svijetu za nju, bez obzira na diplomu. I uprkos načelu, nečemu što je uglavnom važno i što je pravilo. I zbog čega, bilo kojeg pojedinačnog slučaja, ne pada pravilo koliko je obrazovanje važno i koliku prednost u životu imaju obrazovani ljudi, čim obrazovaniji! Na mnogo načina.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 01:31   #90
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Ne znam od kud svima jednoglasan stav da je formalno obrazovanje nebitno? Zašto ste onda svi studirali? Meni je uvijek bilo bitno Sve to lijepo zvuči u teoriji, da formalno obrazovanje ne mora imati veze sa inteligencijom, ali (po mom iskustvu) ipak najčešće ima.
Studirao sam jer, izgleda, nisam znao što sa sobom. Odustao i par godina traženja i voila... eto me tu gdje jesam.

Formalno obrazovanje je nebitno za vezu dvoje ljudi.

Koji si ti to faks završila?

Jako je bitno i koji faks i koji si spol. Jer, 90% ljudi koji upišu ekonomiju, niti zanima ekonomija, niti su to htjeli upisat, niti misle da je to posao za njih. Odmah u startu. Bolje da dalje ne ponavljam ostale komentare, jer sam već o tome pisao... pa kod nas 70% visoko obrazovanih ni ne radi u struci u pravilu. Nego rade nešto drugo.

Ekonomisti u mnogim firmama su ljudi iz struke kojoj se firme bave, pa su dospjeli do ureda i rade marketing, nabavu, itd... samo administraciju im rade ekonomisti i to nerijetko oni bez faksa.

Da ti ne govorim koliko sam na raznoraznim poslovima sretao visoko obrazovanih ljudi, koji rade isto što i ja. Od skladišta, McDonaldsa, kafića, itd... nebitno.

Quote:
Mislim da nije isto dok je osoba nakon srednje škole izbačena na tržište rada, i radi neke poslove na minimalcu, to uglavnom potroši na sebe, banči, ne mora mučit mladu glavicu sa knjižurinama... Ili dok sa 18g završiš u drugom gradu, odjednom se moraš brinut sam za sebe, za faks moraš učiti, bio on lakši ili teži, novca najčešće nema dovoljno pa usput nešto i radiš a po noći onda učiš... I ako uopće uspiješ izgurati do kraja, završiš na 1600 kn ili sad 2400, a poslije toga se možeš molit bogu. A 30-ta već za vratom.
Zanimljivo, ali 28/40 mojih kolega koji su upisali faks sa mnom na smjeru, radilo je za 1600/2400 kn ili su nezaposleni. To su oni koji su završili, ako si se mislila, koji su to. Jedna osoba radi za 5000 kn cca, samo zato jer ima vezu i radi u gradskoj upravi.

Quote:
...
Ove ostale gluposti, meh... uglavnom...

Moj brat je završio trogodišnju srednju, sad ima svoju radnju, radi sam, ima klimu, zarađuje 15-25000 kn netto svaki mjesec.

Ja sam završio četverogodišnju srednju, odustao od faksa, sad zarađujem više nego što ti možeš zarađivati sa svojom strukom u bilo kojoj državi na svijetu. Ja to radim iz svoje sobe, ako hoću i gol i raditi koliko hoću. 99.99% sam uvjeren u ovo što ti kažem.

Isto tako, jako puno ljudi znam koji su završili za instalatera grijanja i klimatizacije, automehaničara i vodoinstalatera, koji zarađuju više od prosječne Hrvatske plaće.

Koliko zarađuju profesori? Koliko zarađuju ekonomisti? Ostali sa filozofskog? Recimo, medicinske sestre sa srednjom opet zarade više od većine ljudi s istih fakulteta.

Kirurg premeće papir? Stomatolog? Kemičari, biolozi, farmaceuti, inženjeri u brodogradnji, građevinari, arhitekti, geodeti, grafičari, treneri, šumari, veterinari? Inženjeri naftnog rudarstva, agronomi?

Nije bitan samo papir, bitno je što s tim papirom napraviš kasnije.

Znam ja da svi gledaju da će s ekonomijom biti u najmanju ruku u srednjem menadžmentu, ali na kraju rade kao komercijalisti ili u administraciji kao računovođa, posao koji je mogao raditi i sa srednjom.

Svi studenti nešto sanjaju, jako malo ih je realno, a bio sam i sam takav. A realnost je da nemamo 200 solidnih firmi u državi, gdje se možeš probiti znanjem od najniže do najviše pozicije.

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Kod nas je zapravo došlo vrijeme kada dosta mladih ne upisuju fakultet zato što žele to nešto konkretno završiti i to nešto konkretno raditi, nego zato što ne znaju što bi sa sobom, a ne bi još radili i ne bi još htjeli 'odrasti', pa upišu nešto da se kaže da studiraju, što ih 'opravdava' onda još idućih gro godina.

edit: dragi mi nikad nije radio za minimalac recimo, hrpa je tu generalizacija
Potpis.

Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
više je to stvar nekog snobizma, nego stvarne različitosti.
i tu je netko spominjao prolaženje istog puta.....pa moj je imao isti faks kao ja, a put bolje da ne spominjem. sve mu je bilo servirano od roditelja.
nije faks=isti životni put, to je samo jedna stavka u životu, a mnogi se ni ne bave time što su završili.
Još jedan potpis.

Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je prevelik dio diskusije usmjeren da dokaže kako faks nije važan u životu, što naprosto nije niti približno točno. Niti se može dokazati izuzetcima gdje su ljudi uspjeli bez njega. Niti Tesla nije završio faks, pa što to dokazuje? Da je to pametnije i brži i uspješniji put do otkrića povijesnog kalibra? Teško.
Ovdje pričamo o vezi između dvoje ljudi, i ne, faks kod normalnih ljudi nije bitan da bi veza uspjela.

Negdje je bila čak i statistika u Hrvatskoj i ako se ne varam, ili nije bilo nikakve razlike ili je bila smješna razlika u zaradi između onih koji nemaju visoko obrazovanje i onih koji nemaju.

Da odeš na zavod za zapošljavanje, tamo bi ti bilo još zanimljivijih podataka. Kladim se da u postotku imaš više visoko obrazovanih na zavodu, nego među zaposlenima.

Quote:
Druga je stvar što curičak s početka posve pogrešno vrednuje stvari u životu, a pogotovo savjete "prijatelja". Naime ona odlučuje, procjenjuje, sasvim određenog muškarca, a koji može biti najsjajniji muškarac na svijetu za nju, bez obzira na diplomu. I uprkos načelu, nečemu što je uglavnom važno i što je pravilo. I zbog čega, bilo kojeg pojedinačnog slučaja, ne pada pravilo koliko je obrazovanje važno i koliku prednost u životu imaju obrazovani ljudi, čim obrazovaniji! Na mnogo načina.
E tu si u pravu... pogodila si bit.

Problem je što ona sama ne zna hoće li ikad raditi u struci. Ne znam ni je li uopće napisala struku, ali izgleda kao da su joj prijatelji sa Njavre ili VERNa.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 02:29   #91
Joj neda mi se puno pisati i objasnjavati .
Ali pusti ti prijatelje , slusaj ti svoje srce sta ti kaze .
Ako je decko dobar prema tebi i postuje te I voli nista ti vise i ne treba sve ostalo ce doci samo po sebi I postepeno.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 07:39   #92
A takav posao radi jer mu to jako smeta. Da.
Sve je to za ljude.
kpdom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 10:32   #93
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Ne znam od kud svima jednoglasan stav da je formalno obrazovanje nebitno?
A ja ne znam odakle tebi da je to "svima jednoglasan stav".
Ja npr nigdje nisam napisala da je to nebitno, ali postoji razlika između inteligencije i obrazovanja, ako dopuštaš.
U ovom slučaju pogotovo.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 17:32   #94
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A ja ne znam odakle tebi da je to "svima jednoglasan stav".
Ja npr nigdje nisam napisala da je to nebitno, ali postoji razlika između inteligencije i obrazovanja, ako dopuštaš.
U ovom slučaju pogotovo.
Ali kad dovedeš momka/muža na selo sa velikom školom ma nigdi kraja ljubomori i zavisti :klap:. Jel, ipak je to obrazovan čovk, a ona tada gospoja svickog čovka, e :klap:.
Morpheus00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 18:47   #95
Meni je ovdje jedino zao tvog momka. On nije zaslužio da ti razmišljaš da li da budes s njim ili ne, a kažeš da si sretna. Ja imam završen fax, a moj muz samo srednju školi. Muz radi, ja neradim. A temelj za sretnu vezu ili brak nije stepen obrazovanja, vec ljubav i postovanje. Imala sam ja dečka prije svog muza koji je završio najteži fax u državi, ali od njeg sam dobijala svako malo vremena rijeci da sam glupa, da sam ovca, koza, krava i slična životinja. Izgleda da je volio životinje. Ako si sretna sa svojim dečkom, sta te boli briga sta selo priča.
mmedena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 18:57   #96
Quote:
mmedena kaže: Pogledaj post
Meni je ovdje jedino zao tvog momka. On nije zaslužio da ti razmišljaš da li da budes s njim ili ne, a kažeš da si sretna. Ja imam završen fax, a moj muz samo srednju školi. Muz radi, ja neradim. A temelj za sretnu vezu ili brak nije stepen obrazovanja, vec ljubav i postovanje. Imala sam ja dečka prije svog muza koji je završio najteži fax u državi, ali od njeg sam dobijala svako malo vremena rijeci da sam glupa, da sam ovca, koza, krava i slična životinja. Izgleda da je volio životinje. Ako si sretna sa svojim dečkom, sta te boli briga sta selo priča.
Haha...oprosti ovo me nasmijalo da izgleda da taj tvoj bivši voli životinje

Da, jako je važno da ljudi budu istog formalnog obrazovanja.
Po mogućnosti i iste struke.
Po mogućnosti i istih godina.
Po mogućnosti i istih političkih stavova.
Po mogućosti i i istih prehrambenih navika.
Po mogućnosti i istih mana.
Po mogućnosti i istih vrlina.
Pa ondak na kraju ako postoji mogućnosti da tu bude moguće i ostvarivo i dugovječno i sretno da budu i istog spola ...mislim da bi je to nekako najbolje, jer ondak nema nikakvih dilema između to dvoje, pa čak niti u načinu obavljanja nužde.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 19:01   #97
Jelena zaboravila si napisat ovo : najbolje da su pupcanom vrpcom vezani . Pucano vezani.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 19:55   #98
Stvarno me nerviraju osobe koje druge ljude cijene samo po tome da li ima završen fax ili ne. Moja mama ima završen fax, a moj otac nema, pa žive 27 godina u braku. Moj ujak je završio fax i on je direktor, a njegova zena je čistačica. Moja prijateljica je doktorica, a njen bivši muz je bio doktor, pa nisu mogli zajedno. Mnoge zene koje su završile fax misle da ce ih vise poštovati i razumjeti muskarci koji su završili fax, ali to nekad nije tako. Ja da sam se naprimjer udala za svog bivšeg, ja bih ili izgubila živce i bila totalna budala ili bih njeg robijala u nekom zatvoru.
mmedena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 19:57   #99
Quote:
mmedena kaže: Pogledaj post
Ja da sam se naprimjer udala za svog bivšeg, ja bih ili izgubila živce i bila totalna budala ili bih njeg robijala u nekom zatvoru.
a zato si ti medena?
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 20:10   #100
Wink

Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
a zato si ti medena?
Imala bih mnogo toga napisati na ovaj tvoj komentar, ali suzdržati cu se.
mmedena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.