Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 15:22   #1
Valentinovo

Ajmo malo i neku veseljikavu temu na ZuDu.

Dolazi nam Valentinovo, jupiiiiii

Dal vam Valentinovo nesto znaci ili vam spada u podlu kapitalisticku urotu izvlacenja love bedacima?

Dal ga necim obiljezite ili je kao i svaki drugi obicni dan u godini?

Ako ste Valentinasi, furate se na 'praznik ljubavi', sto imate u planu pokloniti, kako proslaviti?

Ajmo, narode, ljubav pobjedjuje sve
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:05   #2
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Ajmo malo i neku veseljikavu temu na ZuDu.

Dolazi nam Valentinovo, jupiiiiii

Dal vam Valentinovo nesto znaci ili vam spada u podlu kapitalisticku urotu izvlacenja love bedacima?

Dal ga necim obiljezite ili je kao i svaki drugi obicni dan u godini?

Ako ste Valentinasi, furate se na 'praznik ljubavi', sto imate u planu pokloniti, kako proslaviti?

Ajmo, narode, ljubav pobjedjuje sve
nisi napisala kak ces ti proslaviti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:22   #3
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
nisi napisala kak ces ti proslaviti.
Ovisno o poslu - nazalost - ili idemo na dva dana u Trakoscan, a ako to necemo moci - fancy vecera, ali dtvarno onak fancy, sa finim vinima i tak

Imamo i jedan svoj obicaj
Vecer prije Valentinova ja mu napisem mini pisamce sa srcekima i napisem mu da ga volim najvise na svijetu i da je najbolji muz na svijetu i to mu priljepim pored kompa kad ode spavat.

On ide ujutro po cvijece i obicno kupi veliki prekrasni buket, a na vazu priljepi papirnati selojtep na kojem pise - volim te tupko moj
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:55   #4
Osobno mi je muka od Valentinova, ne znam, ne mogu se uživit, ali mi je super kako ima ekipe koja to zapravo obilježava.
Al nama je Valentinovo svaki dan

Ove godine sam čak i mislila kak bi mogli negdje otići, al ne mogu se odlučiti bih li radije verziju "Ajmo u neki grad gdje nikad nismo bili i biti turisti" ili "Ajmo negdje da se seksamo a da nije doma".
nervous wallaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:58   #5
Ja vise volim da me se pazi bez povoda u datuma
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:14   #6
Uopće nam nije bitan taj datum i ne doživljavamo ga.

A to ne znači-mrzimo ga i izbjegavamo u širokom luku!11!!
Jer to je suprotno od ne doživljavamo ga , jednostavno ga uglavnom ne obilježavamo, a par godina u našem stažu nam se baš obilježavalo pa jesmo.

Ove godine mislim da nećemo ništa. Toliko smo se nešto naslavljali u zadnje vrijeme da mi se ništa ne slavi.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:23   #7
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ja vise volim da me se pazi bez povoda u datuma
To se u dobroj vezi podrazumijeva.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:42   #8
Da, ali u skladu s tim mi nije potrebno Valentinovo da bih dobila neku paznju ili cvijet. Datum k'o datum.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:48   #9
Sviđa mi se Valentinovo jer ljubavi i iskazivanja iste ne može biti viška.
Osim toga, sv.Valentin, meni je jedan od najdražih svetaca jer je bio onak malo zveknut i odvažan. Tak.

Ondaaaaa koliko vas očekuje one crvene gaće oblikovane u ružu i Milku ?
Ajmo, ajmo iskreno.
Ps. Milku možete donirati pozitivax fondaciji spasitelja čokolada .
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:53   #10
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Da, ali u skladu s tim mi nije potrebno Valentinovo da bih dobila neku paznju ili cvijet. Datum k'o datum.
Slažem se. Po meni je Valentinovo previše napuhano i amerikanizirano a u normalnoj vezi pažnje i sitnice ne bi trebalo nedostajati.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 18:00   #11
Sad ste me natjerale da se dignem i okrećem kalendar. Utorak, tjak. Radim popodne. A valjda ćemo negdje pobjeći na kakvu večericu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:17   #12
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se Valentinovo jer ljubavi i iskazivanja iste ne može biti viška.
Osim toga, sv.Valentin, meni je jedan od najdražih svetaca jer je bio onak malo zveknut i odvažan. Tak.

Ondaaaaa koliko vas očekuje one crvene gaće oblikovane u ružu i Milku ?
Ajmo, ajmo iskreno.
Ps. Milku možete donirati pozitivax fondaciji spasitelja čokolada .

KOnacno da se ti i ja u necemu slazemo
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ja vise volim da me se pazi bez povoda u datuma
Lijepo je da to volis, no to sto si napisala je nerealno. Nemoguce.
Nema sada to nikakve veze sa Valentinovim i anti Valentinovim, nego sa cinjenicom da su partneri cesto umorni, pod stresom, da nemaju energiju za razgovor, za paravi kontakt, nego je i jednom i drguom puno lakse izvaljati se na kauchu i upaliti TV.
Nekad imamo potrebu biti solo sa svojim mislima i paznja partnera, koliko god dobronamjerna moze postati stravcno iritantna.

Mislis li da muz/zena od svojih 10, 20 godina bracnog staza, spontano dodje na ideju i kaze - e, ajmo nekaj fino jest.
Ja nekako sumnjam. Sumnjam u tu spontanost pa si mislim, ajd, mozda ce na Valentinovo otici na tu finu veceru.
Cast izuzecima naravno.

Moje duboko uvjerenje glede pitanja odrzavanje i kvalitete i duljine braka je imanje svojih rituala.
Bio to omiljeni kafich, klupica u Botanickom parku, najdrazi restroan, najdrazi film koji je bar jednom godisnje gleda, zajednicke vecere, Zajednstvo. Ritulacici. Kontak. To su strune koje nas odrzavaju bracno na zivotu.

I mislim da treba dati sve od sebe, makar nam to ponekad islo na zivce, da se ti ritualcici, dogadjaju, odvijaju.


Valentinovo ili ne, valjda stvar ukusa.

Forumasi koji pisu sa odredjenom kolicinom prezira prema V, nisu mi bas jasni - imaju ljubavi svaki dan i ne kuzim na koji nacin im onda Valentinovo skodi. Oduzima tu ljubav, kvari, dovodi u pitanje?

Da li je stvar u tome sto je to nametnuto, a ne spontano?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:51   #13
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ondaaaaa koliko vas očekuje one crvene gaće oblikovane u ružu i Milku ?
Ajmo, ajmo iskreno.
Iskreno, nikada nisam dobio crvene gaće u obliku ruže tako da im se ne nadam niti ove godine
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:03   #14
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post

Mislis li da muz/zena od svojih 10, 20 godina bracnog staza, spontano dodje na ideju i kaze - e, ajmo nekaj fino jest.
Ja nekako sumnjam. Sumnjam u tu spontanost pa si mislim, ajd, mozda ce na Valentinovo otici na tu finu veceru.
Cast izuzecima naravno.
Ma daj, ja ne mislim i ne želim misliti da se spontanost istopi kroz godine.
Pa i dan danas me roditelji ničim izazvani pozovu na neki nesvakidašnje "bogat" ručak ili mi samo šibnu poruku da kuhaju to i to (nešto što nije često i uglavnom prave za "posebne" prigode) i ako želim pravit će više i za nas pa da pokupim ako nemam vremena doći duže.
Neki dan nam je tata na obiteljskom viberu poslao sliku njega i mame kako nazdravljaju šampanjcem u pidžamama uz ručak, na majmunovo, nije bilo vezano za Novu godinu. Onda nam je drugi dan poslao sličnu sliku uz poruku-ovo je novi šampanjac, nije ostalo od jučer.

A nisu oni jedini, pa vidim i oko sebe ljude da nisu vezani isključivo za "rituale" i da imaju nezanemariv broj spontanih ponašanja (govorim za odnose koji su lijepi).

Ja sam baš idealist, očito.


Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post

I mislim da treba dati sve od sebe, makar nam to ponekad islo na zivce, da se ti ritualcici, dogadjaju, odvijaju.
S ritualčićima se apsolutno slažem, čak mogu reći da volim i rutinu. Ljudi često o rutini pričaju s negativnim prizvukom, ja recimo jako volim ljepotu rutine s nekim koga voliš.
Ali se ne slažem ovim djelićem rečenice-makar nam ponekad išlo na živce.
Na živce mi "smije" ići nešto što nužno i nešto što mi se možda i ne da, ali ću napraviti zbog osobe koju volim, ali mislim da se gubi smisao "ritualčića" onda kada ih odrađujemo iako nam se tada ne da iz nekog razloga. Nije smak svijeta prekočiti koji kada nam zbog nečeg nije po guštu, mislim da će to učiniti manju štetu, nego ga odraditi. Volim da "rituačići" ostanu isključivo vezani uz pozitivne osjećaje.


Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post

Forumasi koji pisu sa odredjenom kolicinom prezira prema V, nisu mi bas jasni - imaju ljubavi svaki dan i ne kuzim na koji nacin im onda Valentinovo skodi. Oduzima tu ljubav, kvari, dovodi u pitanje?

Da li je stvar u tome sto je to nametnuto, a ne spontano?
Meni ovo isto nije jasno.
Kako je slavlje ičega u suprotnosti s "ljubavlju svaki dan"?
Već sam to puno puta rekla, neki s godinama slave sve manje stvari, ja sam počela slaviti sve više.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:13   #15
Pa mislim kada čovjek ima dobru vezu onda svakako i neka sitnica na taj dan doprinosi nekakvom slavljenju te ljubavi ili veze.

Tako da je logično da na taj dan nekome koga volite darujete nešto, ne mora to konkretno biti materijalni poklon,može biti neka pažnja, razgovor, dobar seks...što god darovali osobi koju volite na taj dan nekako obilježavate ili slavite vašu vezu.

Mislim da je to neki valjda smisao tog praznika.

Ne slavim ga...jer je kod mene sve suprotno

ups...sad sam unijela negativu...a tema treba biti vesela.


Dakle, to je lijep dan za proslavu ljubavi!!!
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:33   #16
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post

Mislis li da muz/zena od svojih 10, 20 godina bracnog staza, spontano dodje na ideju i kaze - e, ajmo nekaj fino jest.
Ja nekako sumnjam. Sumnjam u tu spontanost pa si mislim, ajd, mozda ce na Valentinovo otici na tu finu veceru.
Cast izuzecima naravno.

Evo, javlja se izuzetak. Ne bračnog staža, ali veznog staža skoro dvajst godina.

Valentinovo smo obilježavali poklonima kad smo bili mladi i ludi, i uvijek fina večera.
Sad se to toliko iskomercijaliziralo da mi ide na jetru, a taj dan mi ne pada ići na večeru u neki restoran jer su gužve nenormalne, a mnogi imaju unaprijed pripremljene menije, koji mi uglavnom nisu složeni po ukusu.
Sjećam se jednog Valentinova kad smo odlučli bez rezervacije otići u jedan od naših omiljenih restorana. I tako, nađu oni nama stol, mi sjednemo, vidimo menije, i ustanemo pred punim restoranom ( svi nas gledaju u šoku ), ali ne, ne planiram jesti nešto što mi se ne sviđa samo da bih bila za Valentinovo na večeri.
Od tad si skuhamo večeru doma, ili odemo po sushi, pa uz tv i neku finu butelju uživamo u miru.
Obično padne i neki poklon, ali više iz tradicije, nego zato jer to smatramo osobito bitnim.
Ove godine smo svu lovu koju smo inače trošili na poklone odlučili stavljati na stranu jer štedimo za jedno veliko putovanje, pa je samo večera kod kuće način na koji ćemo obilježiti.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:40   #17
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ja vise volim da me se pazi bez povoda u datuma
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Da, ali u skladu s tim mi nije potrebno Valentinovo da bih dobila neku paznju ili cvijet. Datum k'o datum.
Pa ti si predivna! Potpisujem ti svaku rijec + ja bi ipak recimo za Valentinovo poklonio neki mali znak paznje jer to volim
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:58   #18
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
....

Mislis li da muz/zena od svojih 10, 20 godina bracnog staza, spontano dodje na ideju i kaze - e, ajmo nekaj fino jest.
Ja nekako sumnjam. Sumnjam u tu spontanost pa si mislim, ajd, mozda ce na Valentinovo otici na tu finu veceru.
...
šic bre
dapače, nakon tolikog staža, lakše se nagradiš majmunovima, zasluženim zbjegovima od svakodnevnice
valentinovo ne slavimo pod obavezno; nekad nam taj datum naleti na guštanje, nekad ga previdimo...
tako mi je muž prije 15ak godina poklonio bonsai stabalce, od milja zvan valentin
valentin je jesenas naizgled umro; jednog dana mu je poodpadalo svo lišće
podšišala sam te jadne, ogoljene grančice i nadala se čudu... i za mjesec dana se dogodilo, izbile su nove grančice
tako, što se mene tiče, već sam dobila poklon
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 11:16   #19
Prvo kad sam bila solo mi je išlo na živce to Valentinovo i jebena srca što iskaču iz paštete.
Sad kad sam oduzeta i dalje mi to isto Valentinovo na živce jer mm bojkotira taj dan.
No ne bi se bunila nekoj fensi večeri sa fensi vinima. :klap:
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 11:28   #20
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ma daj, ja ne mislim i ne želim misliti da se spontanost istopi kroz godine.
Pa i dan danas me roditelji ničim izazvani pozovu na neki nesvakidašnje "bogat" ručak ili mi samo šibnu poruku da kuhaju to i to (nešto što nije često i uglavnom prave za "posebne" prigode) i ako želim pravit će više i za nas pa da pokupim ako nemam vremena doći duže.
Neki dan nam je tata na obiteljskom viberu poslao sliku njega i mame kako nazdravljaju šampanjcem u pidžamama uz ručak, na majmunovo, nije bilo vezano za Novu godinu. Onda nam je drugi dan poslao sličnu sliku uz poruku-ovo je novi šampanjac, nije ostalo od jučer.

A nisu oni jedini, pa vidim i oko sebe ljude da nisu vezani isključivo za "rituale" i da imaju nezanemariv broj spontanih ponašanja (govorim za odnose koji su lijepi).


Ja sam baš idealist, očito.




S ritualčićima se apsolutno slažem, čak mogu reći da volim i rutinu. Ljudi često o rutini pričaju s negativnim prizvukom, ja recimo jako volim ljepotu rutine s nekim koga voliš.
Ali se ne slažem ovim djelićem rečenice-makar nam ponekad išlo na živce.
Na živce mi "smije" ići nešto što nužno i nešto što mi se možda i ne da, ali ću napraviti zbog osobe koju volim, ali mislim da se gubi smisao "ritualčića" onda kada ih odrađujemo iako nam se tada ne da iz nekog razloga. Nije smak svijeta prekočiti koji kada nam zbog nečeg nije po guštu, mislim da će to učiniti manju štetu, nego ga odraditi. Volim da "rituačići" ostanu isključivo vezani uz pozitivne osjećaje.




Meni ovo isto nije jasno.
Kako je slavlje ičega u suprotnosti s "ljubavlju svaki dan"?
Već sam to puno puta rekla, neki s godinama slave sve manje stvari, ja sam počela slaviti sve više.
Slusaj, moja ti! Vec mi je pun kufer tvojih predivnih roditelja. Svaki koncept mi pokvaris, ali bas svaki

Ja, nazalost, ugl kroz praksu sve vise i vise vidim parova koji jedni druge uzimaju zdravo za gotovo. A ako i idu van, idu sa drustvom - kao da nemaju vise o cemu razgovarati
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Evo, javlja se izuzetak. Ne bračnog staža, ali veznog staža skoro dvajst godina.

Valentinovo smo obilježavali poklonima kad smo bili mladi i ludi, i uvijek fina večera.
Sad se to toliko iskomercijaliziralo da mi ide na jetru, a taj dan mi ne pada ići na večeru u neki restoran jer su gužve nenormalne, a mnogi imaju unaprijed pripremljene menije, koji mi uglavnom nisu složeni po ukusu.
Sjećam se jednog Valentinova kad smo odlučli bez rezervacije otići u jedan od naših omiljenih restorana. I tako, nađu oni nama stol, mi sjednemo, vidimo.
Cestitam na bracnom stazu
I, da, ovo za restorane stvarno imas pravo. Na srecu, sad su ovi mslo noviji i bolji poceli stavljati jelovnike on line, pa koliko toliko unaprijed znas sto dobijas.
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
šic bre
dapače, nakon tolikog staža, lakše se nagradiš majmunovima, zasluženim zbjegovima od svakodnevnice
valentinovo ne slavimo pod obavezno; nekad nam taj datum naleti na guštanje, nekad ga previdimo...
tako mi je muž prije 15ak godina poklonio bonsai stabalce, od milja zvan valentin
valentin je jesenas naizgled umro; jednog dana mu je poodpadalo svo lišće
podšišala sam te jadne, ogoljene grančice i nadala se čudu... i za mjesec dana se dogodilo, izbile su nove grančice
tako, što se mene tiče, već sam dobila poklon

A mozda je ovo 15 godina ipak premalo. Nekima treba duze da se ukisele
Valentin je jako slatko drvo, preslatka prica.
Mozda ove godine za Valentinovo urodi plodom? Recimo, urod mu je butelje vina i neke fine male rakije
Jao sad bi i ja Valentina. S urodom
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.