Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 14:45   #3621
Quote:
Vanilla-sky kaže: Pogledaj post
Pepka koje nožice tanašne imaš
Bušina je super!!

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Da, baš je ful šlank Ko da je loptu progutala i to je to Super buša
Nyameria is offline  
Old 03.02.2017., 14:48   #3622
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Curke, kad je vrijeme za spremit torbu za rodiliste?
Ima li koja popis da mi sibne na mail?

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Pa gdje ćeš roditi? Najbolje da se nađe neka mama iz tvog rodilišta pa da ti napiše. Ja sam poslušala Cathie, a imaš i pod Riječko rodilište iskustva - sve što treba ovdje. Ne znam koliko se razlikuje po Hrvatskoj.
Spakirala sam djelomično, danas punih 35 tt.
Ručnik, japanke, uloške, jednokratne, vatice za cice. Još ću dodati pidžamu i potkošulje iz H&M-a, papuče, toaletnu t. čarape, par gaza i jednokr. podlogu.
Mm će donesti torbu od kolica i u njoj robu za bebu i dekicu.
I moju torbu i u njoj trenerku i tene.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Vanilla-sky is offline  
Old 03.02.2017., 14:50   #3623
Quote:
Vanilla-sky kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, samo vi dođite ja sam tu
U Gospoji nisam jela šurlice, ali sam jela najbolju pizzu na Krku, a i šire!! Perfektni su iako je teško naći mjesto za sjest.



Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
I ja sam ljetos prvi puta jela pizzu u Gospoji i nikad u životu bolje pizze nisam jela. A išla sam isto po preporuci da je tamo najbolja pizza ikada

Nymeria i Pepka lijepe.
Trilla is offline  
Old 03.02.2017., 14:51   #3624
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Tj na poruke?

Sent from my XT1068 using Tapatalk
U rađaonu ću uzeti onu malu sportsku torbicu oko struka i u njoj mokre m, labelo, mobitel.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Vanilla-sky is offline  
Old 03.02.2017., 15:05   #3625
Oprostite ako pišem u krivoj temi, slobodno me prebacite

Zanima me kako da izračunam termin poroda na temelju nalaza s ultrazvuka:
CRL je 11,6 mm/7+2?
majicaxx is offline  
Old 03.02.2017., 15:10   #3626
Quote:
Vanilla-sky kaže: Pogledaj post
Pa gdje ćeš roditi? Najbolje da se nađe neka mama iz tvog rodilišta pa da ti napiše. Ja sam poslušala Cathie, a imaš i pod Riječko rodilište iskustva - sve što treba ovdje. Ne znam koliko se razlikuje po Hrvatskoj.
Spakirala sam djelomično, danas punih 35 tt.
Ručnik, japanke, uloške, jednokratne, vatice za cice. Još ću dodati pidžamu i potkošulje iz H&M-a, papuče, toaletnu t. čarape, par gaza i jednokr. podlogu.
Mm će donesti torbu od kolica i u njoj robu za bebu i dekicu.
I moju torbu i u njoj trenerku i tene.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Planiram u splitskom.
Ok, onda cu prokopat temu, mozda tamo nadjem slican popis.
Prijateljice za sada daju totalno suprotne informacije, pa ne znam koga slusati.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 03.02.2017., 15:12   #3627
Hejla trudnice! Evo da vam.i ja mahnem prije vikenda!
Sve busice su vam prekrasne! Cestitke punilicama!

Twin samo da te pitam, preko koga narucujes SD? Sama ili u onim grupama na fejsu?
Ja sam zadnjih 10ak dana kupovala neku robicu za curku. Nisam mogla izdrzati, stvarno preslatko. Sad cu stat na loptu s robicom jer moram vidjeti sto cu dobiti od kume i sogi.
Iduci mj kupujem podlozak za kolica i zastitu za krevetic
Malo Sunce is offline  
Old 03.02.2017., 15:14   #3628
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Curke, kad je vrijeme za spremit torbu za rodiliste?
Ima li koja popis da mi sibne na mail?

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ja sam skroz spremila prošli tjedan...spavaćica za porod, ručnik za tuširanje, maleni ručnik za ruke, donje dijelove pidžame i hm potkošulje, 2 spavaćice za sobu (planiram ih samo ujutro za vizitu), čarape, papuče, japanke, ulošci, jastučići za dojenje, izdajalica, Lekadol, Purelan za bradavice i dobila sam savjet da uzmem nešto za poticanje probave. Rekli su nam da za rađaonu ponesemo pola litre vode, kekse i čokoladicu za nakon poroda, i uzela sam još 1,5 litru vode za poslije. Za bebu vlažne maramice, paket pelena i jgl kremicu.

I naravno, nalazi, trudnička, dokumenti.

Sent from my XT1039 using Tapatalk
sojoza10 is offline  
Old 03.02.2017., 15:18   #3629
Quote:
majicaxx kaže: Pogledaj post
Oprostite ako pišem u krivoj temi, slobodno me prebacite

Zanima me kako da izračunam termin poroda na temelju nalaza s ultrazvuka:
CRL je 11,6 mm/7+2?
Koji ti je zadnji dan menstruacije? Po zadnjem danu menstruacije se racuna koji si tjedan i kad bi bio termin.
Oko 25.9 bi ti bio termin ako si sad 7tj.
Malo Sunce is offline  
Old 03.02.2017., 15:18   #3630
Quote:
majicaxx kaže: Pogledaj post
Oprostite ako pišem u krivoj temi, slobodno me prebacite

Zanima me kako da izračunam termin poroda na temelju nalaza s ultrazvuka:
CRL je 11,6 mm/7+2?

termin se računa od zadnje menstruacije, imaš aplikacije na netu, proguglaj. I onda vidi podudara li se sa 7tj i 2 dana na dan kad si napravila uz. Razlika može biti samo par dana uvrh glave ili uopće ne.
Trilla is offline  
Old 03.02.2017., 15:23   #3631
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Ja sam skroz spremila prošli tjedan...spavaćica za porod, ručnik za tuširanje, maleni ručnik za ruke, donje dijelove pidžame i hm potkošulje, 2 spavaćice za sobu (planiram ih samo ujutro za vizitu), čarape, papuče, japanke, ulošci, jastučići za dojenje, izdajalica, Lekadol, Purelan za bradavice i dobila sam savjet da uzmem nešto za poticanje probave. Rekli su nam da za rađaonu ponesemo pola litre vode, kekse i čokoladicu za nakon poroda, i uzela sam još 1,5 litru vode za poslije. Za bebu vlažne maramice, paket pelena i jgl kremicu.

I naravno, nalazi, trudnička, dokumenti.

Sent from my XT1039 using Tapatalk
Neću izdajalicu nositi,ali sve ostalo što si napisala plus apsolutno svu robu za bebu. Piše na spisku kao 6 bodića,6 tutica, majice ,čarape, dakle sve..Oblače odmah u tvoju robu. Jedino mi ne piše krema za bebu..pojma nemam da li da i to uzmem s obzirom da ovdje ništa ne daju. da, i ručnik za bebu moram ponijeti.
Trilla is offline  
Old 03.02.2017., 15:24   #3632
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Curke, kad je vrijeme za spremit torbu za rodiliste?
Ima li koja popis da mi sibne na mail?

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Stavite popis tu. Svima dobro dođe.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 03.02.2017., 15:26   #3633
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
termin se računa od zadnje menstruacije, imaš aplikacije na netu, proguglaj. I onda vidi podudara li se sa 7tj i 2 dana na dan kad si napravila uz. Razlika može biti samo par dana uvrh glave ili uopće ne.
Ovo su nalazi od prije 2 i pol tjedna. ZM mi je 20.11. i prema tome na dan ultrazvuka sam bila 8+2, dakle razlika je tjedan dana. Gledala sam kalkulatore ne internetu, no ultrazvuk me zbunjuje.
majicaxx is offline  
Old 03.02.2017., 15:26   #3634
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
Neću izdajalicu nositi,ali sve ostalo što si napisala plus apsolutno svu robu za bebu. Piše na spisku kao 6 bodića,6 tutica, majice ,čarape, dakle sve..Oblače odmah u tvoju robu. Jedino mi ne piše krema za bebu..pojma nemam da li da i to uzmem s obzirom da ovdje ništa ne daju. da, i ručnik za bebu moram ponijeti.
Ja ću ju ponijeti pa ako zatreba, neka je pri ruci...kod nas samo za izlazak treba robica.
A čuj, kremica ti neće zauzeti nešto mjesta pa bolje da imaš.

I da, još krema za ruke, labelo i 2 tetre za bebu.



Sent from my XT1039 using Tapatalk
sojoza10 is offline  
Old 03.02.2017., 15:29   #3635
Evo imam ja jedan popis s klokanice...ja sam ga nadopunila sa stvarima koje su nam rekli na tečaju.



Sent from my XT1039 using Tapatalk
sojoza10 is offline  
Old 03.02.2017., 15:32   #3636
Quote:
majicaxx kaže: Pogledaj post
Ovo su nalazi od prije 2 i pol tjedna. ZM mi je 20.11. i prema tome na dan ultrazvuka sam bila 8+2, dakle razlika je tjedan dana. Gledala sam kalkulatore ne internetu, no ultrazvuk me zbunjuje.
Meni je ginekolog na dan prvog pregleda rekao da sam 6+0, a ja sam bila uvjerena da je 6 dana više jer sam mislila da znam točan dan začeća...međutim, moguće da je i kasnije jer meni menstruacija nikad nije bila točna i to je prvo gin. rekao, da je valjda bila kasnija ovulacija i lako moguće da sam jednostavno pogrješila. A neznam prema čemu oni procjene koji je dan...prema mjerama bebice? jer sam vidjela na sličici da pišu neke mjere..
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 03.02.2017., 15:36   #3637
Quote:
majicaxx kaže: Pogledaj post
Ovo su nalazi od prije 2 i pol tjedna. ZM mi je 20.11. i prema tome na dan ultrazvuka sam bila 8+2, dakle razlika je tjedan dana. Gledala sam kalkulatore ne internetu, no ultrazvuk me zbunjuje.
Upisala prvi dan zadnje menge? Ako da onda ti je vjerojatno bila kasnije ovulacija, te je zato to odstupanje od tjedan dana.
Jel možda imaš neredovite cikluse? ili da traju više od 28 dana? Ovo računanje trudnoće od zadnje menge pali samo kad cure imaju više manje redovite cikluse oko 28 dana. One koje imaju npr 35 dana moguće je da imaju i tjedan dana kasniju ovulaciju pa je normalno onda na kraju da je kao tebi beba tjedan dana manja.
Tih tjedan dana simo-tamo je ništa. Računaj si termin po ZM al uzmi u obzir da ćeš možda onda prenjeti tjedan dana (a možda i ne). Zato se uostalom računa da su trudnice u terminu dva tjedna prije i dva tjedna poslije termina.
Nyameria is offline  
Old 03.02.2017., 15:37   #3638
Quote:
majicaxx kaže: Pogledaj post
Ovo su nalazi od prije 2 i pol tjedna. ZM mi je 20.11. i prema tome na dan ultrazvuka sam bila 8+2, dakle razlika je tjedan dana. Gledala sam kalkulatore ne internetu, no ultrazvuk me zbunjuje.
ma to je procjena. Zadnja menga 20.11., ako ti je ciklus 28 dana, plodna si bila oko 4 prosinca i onda dodaj tih 7 tjedana i dođeš taman na svoj uz. Drži se ti termina oko 27.8. Par dana više manje, nebitno. Rijetko kad rodiš na termin,a moguće da će ti sljedeći put bit drugačija procjena. Meni su 2 puta drugačije rekli.
Trilla is offline  
Old 03.02.2017., 15:38   #3639
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Meni je ginekolog na dan prvog pregleda rekao da sam 6+0, a ja sam bila uvjerena da je 6 dana više jer sam mislila da znam točan dan začeća...međutim, moguće da je i kasnije jer meni menstruacija nikad nije bila točna i to je prvo gin. rekao, da je valjda bila kasnija ovulacija i lako moguće da sam jednostavno pogrješila. A neznam prema čemu oni procjene koji je dan...prema mjerama bebice? jer sam vidjela na sličici da pišu neke mjere..
Procjene na ultrazvuku budu po mjerama bebice i do 12tjedna su poprilično točne. Jer do tada su uglavnom sve bebe slične veličine i tek nakon toga se počinju razlikovati manje i veće bebe.
Nyameria is offline  
Old 03.02.2017., 15:39   #3640
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Ja ću ju ponijeti pa ako zatreba, neka je pri ruci...kod nas samo za izlazak treba robica.
A čuj, kremica ti neće zauzeti nešto mjesta pa bolje da imaš.

I da, još krema za ruke, labelo i 2 tetre za bebu.



Sent from my XT1039 using Tapatalk
ma hoću da..i tetre isto, iako ne piše.
Trilla is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.