Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 01:16   #1
Dečko ne želi živjeti sa mnom

S dečkom sam više od godinu dana, oboje smo u ranim dvadesetima.
Živjeli smo zajedno nekoliko mjeseci (rentali stan) nakon kojih sam ja dobila internship u inozemstvu koje će trajati pola godine.
Nakon toga je plan da nastavimo živjeti zajedno kad se ja vratim. U teoriji, on želi živjeti sa mnom. No, u stvarnosti je bilo jasno dok smo živjeli zajedno da se ne želi odvojiti od obitelji (jako su bliski) i da se ne osjeća da mu je ovaj stan dom.
Pola vremena je provodio kod svojih, pola u našem stanu, kao da živi na dva mjesta. Nije htio biti sam u stanu već bi me uvijek zvao da pita kad ću doći doma da zna kad će i on doći. Kad sam ga pitala zašto to radi rekao je 'pa što ću ja ovdje radit bez tebe'.

Ja ga potpuno razumijem jer da sam i ja na njegovom mjestu ne bih se željela odseliti od roditelja. Bliski su, sviđa mu se s njima, tek je u ranim dvadesetima i naravno da bi radije trošio novac na zabavu, putovanja itd. nego na stanarinu i račune.
Kod mene je potpuno suprotno, djetinjstvo mi je bilo pakao (pročitajte temu otrovni roditelji na psihologiji i bit će vam jasno) i nisam se nikad osjećala kao da imam obitelj, osjećala sam se potpuno sama. Kad se vratim u Hrvatsku ja mogu naći cimericu s kojom ću živjeti, ali želim živjeti s njim jer se želim osjećati kao da smo mi jedna mala obitelj, želim se budit svako jutro kraj njega, želim da kad dođem kući navečer me čeka on s večerom koju mi je skuhao... Ali nije to napravio nijednom u tih nekoliko mjeseci kojih smo živjeli skupa. Svaku večer bih se vraćala u prazan stan kao da živim sama jer on u tom stanu nije želio bit bez mene i osjećala bi se jako usamljeno.

Mislim da on jednostavno nije spreman za zajednički život i ne krivim ga, mislim da većina ljudi u ranim dvadesetima nije spremna za to, ali ne znam šta da radim kad se vratim. Ne želim živjet s cimericom nego s njim, a ne želim živjet s njim ako će to značit da ću se opet osjećat kao da živim sama i kao da on ne želi tu biti.

Rekla sam mu sve ovo što sam ovdje napisala, njegov odgovor je bio da je njemu stalo do njegove obitelji i da želi provodit vrijeme s njima. Ja sam mu rekla da to potpuno razumijem da želi provodit vrijeme s njima, ali da ako ne živi s njima ne može pola dana provodit tamo, to tako ne ide, ne možeš živjeti na dva mjesta. Na to me je on optužio da ga pokušavam razdvojit od obitelji?! Ne znam odakle mu uopće takva glupost pada na pamet jer ga ja uvijek podržavam da da se druži s obitelji, ali postoji razlika između obiteljskog druženja i provođenja 8 sati dnevno u stanu u kojem više ne živiš. Što da radim?
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:20   #2
Saćekaj da si odreże pupćanu vrpcu.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:24   #3
Tvoj cijeli post vrišti - želim, želim, želim....
Jel ti kužiš da ON TO NE ŽELI, bar ne za sada.
Nema na silu ništa.
Pusti vremenu, pa ćeš vidjeti kad se vratiš kako će se situacija odvijati.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:28   #4
Situacija se może samo pogorśati, jer najveće iskre zaljubljenosti frcaju na poćetku.
Poslije dolazi vatromet.
Ali ne zaljubljenosti.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:44   #5
Nađi si cimericu.Nema smisla da njega prisiljavaš na nešto što ne želi ili na nešto na što nije još spreman.A nema ni smisla da ti pristaješ na manje od onoga što želiš kad je ŽUD u pitanju.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 02:02   #6
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Rekla sam mu sve ovo što sam ovdje napisala, njegov odgovor je bio da je njemu stalo do njegove obitelji i da želi provodit vrijeme s njima.
Eto, odgovor si dobila.
On ne želi tebe čekati u stanu i praviti ti večere nego biti kod svojih gdje mu je dobro i nije usamljen. Iskreno, zavidim mu. Tvoja varijanta mi se čini jako dosadna ako ću biti iskren.

Naravno, ti imaš pravo na svoje želje i to nije neostvarivo, ali u ovakvoj situaciji nije realno očekivati.

A da ti odeš do njegove familije pa tamo večerate i družite se pa onda poslije zajedno natrag u stan? Možda bi to bilo rješenje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 07:49   #7
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
želim živjeti s njim jer se želim osjećati kao da smo mi jedna mala obitelj, želim se budit svako jutro kraj njega, želim da kad dođem kući navečer me čeka on s večerom koju mi je skuhao...
Ocito on to ne zeli. Bar ne sada, s tobom. I bojim se da to nema veze s godinama ni s njegovom obitelji.
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 10:20   #8
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Dečko ne želi živjeti sa mnom
Ne mora zbog ovoga ispod...

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
S dečkom sam više od godinu dana, oboje smo u ranim dvadesetima.
Vi ste još uvijek mladi a ove godine označavaju početak šahovske partije u kojoj treba vući što pravilnije poteze radi kraja partije koji dolazi starenjem.

< cut >

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
U teoriji, on želi živjeti sa mnom. No, u stvarnosti je bilo jasno dok smo živjeli zajedno da se ne želi odvojiti od obitelji (jako su bliski) i da se ne osjeća da mu je ovaj stan dom.
U imalo normalnoj porodici svi su bliski sa roditeljima. Ko to nije? Očigledno je da si ti zrela i mlada osoba koja zna šta želi u životu dok je on više navikao da o njemu brinu roditelji. Život udvoje u vidu zajednice pa i braka sa sobom povlači određene odgovornosti koje on nije spreman prihvatiti, pa zato ni ti njega ne možeš prisiljavati da živi s tobom, ali ni on tebe da živiš sa njegovim roditeljima. Naravno da postoji i to riješenje ali ono je nikakvo riješenje. Time praktično gubiš pravo na nezavisan život jer u njega uključuješ more drugih osoba koje ti u smislu tvog braka ne trebaju biti toliko bitne.

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Ja ga potpuno razumijem jer da sam i ja na njegovom mjestu ne bih se željela odseliti od roditelja.
Ja ga potpuno ne razumijem jer sam od svojih odselio sa 19 godina. Lijepo je to što se volite, ali to što ga voliš ne znači da trebaš pravdati njegovu nezrelost.

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
naravno da bi radije trošio novac na zabavu, putovanja itd. nego na stanarinu i račune.
Meni je super njegov način razmišljanja, čak što više i prihvatljiv za njegove godine. Ali u svemu ovome te nema pravo zavlačiti. Ako taj stan koristi samo za seks, a roditelje kao živi štit od svih problema koji ga očekuju, ne budi bumerang.

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Kod mene je potpuno suprotno, djetinjstvo mi je bilo pakao (pročitajte temu otrovni roditelji na psihologiji i bit će vam jasno) i nisam se nikad osjećala kao da imam obitelj, osjećala sam se potpuno sama.
I moj je. Zato te valjda i razumijem.

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Kad se vratim u Hrvatsku ja mogu naći cimericu s kojom ću živjeti, ali želim živjeti s njim jer se želim osjećati kao da smo mi jedna mala obitelj, želim se budit svako jutro kraj njega, želim da kad dođem kući navečer me čeka on s večerom koju mi je skuhao...
I ja bih volio nov Commodore 64 i novog Golfa dvicu crvene boje. Ako može sa alu felgama. Meni su jasne tvoje želje ali nisu njemu.

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Mislim da on jednostavno nije spreman za zajednički život i ne krivim ga
I nemoj ali ne krivi ni sebe. Ja njega razumijem u ovome, ja njega razumijem u onome i tako dalje... Ako želiš sačekajte još koju godinu dok odraste, ako nećeš nemoj jer nisi dužna. Po mom mišljenju, radi života koji si proživjela tebi treba desetak godina starija osoba koja te može pratiti u načinu razmišljanja.

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Na to me je on optužio da ga pokušavam razdvojit od obitelji?!
Mislim da je Kasparov rekao "napad je najbolja odbrana", ako nije neka me neko ispravi. Svi se mi kad tad ako možemo odvajamo od roditelja jer ni oni jadni ne mogu čitav život brinuti o nama. To je normalno i u ljudskom i životinjskom svijetu. Amerikanci svoju nesamostalnu djecu znaju šutnuti u vojsku ili na neki teži fakultet u drugoj državi. Ne rade to jer mrze svoju djecu nego naprotiv jer ih jako vole.

Na ovom forumu sam postavio samo jednu temu u svoje ime pa izvoli pročitaj uvodni dio. Niko mene nije ni rastavljao ni sastavljao od roditelja ali mi je dosadilo siromaštvo i konstantne prepirke roditelja radi nedostatka novca pa sam odselio sa 19 i osamostalio se. Prvo kao podstanar, onda sam kupio sve što mi je (nam je) trebalo. U to vrijeme sam bio jako slab i lako povrijedljiv. Sve me je lomilo na dva dijela, bilo mi je jako teško ali sam imao svoj cilj, svoje snove. Nisam se želio vratiti natrag u siromaštvo, nasilje u porodici, prepirke, svađe, nisam htio biti pokusni kunić u mađioničarskim trikovima sa letećim komadima namještaja i poslije gledati krokodilske suze onog ko me je time gađao. Možda previše ljude gledam kroz sebe, kažem možda, ali još jednom bih naglasio slijedeće - ako sam to mogao uraditi ja onako slab, onda može i treba svako.

Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle mu uopće takva glupost pada na pamet jer ga ja uvijek podržavam da da se druži s obitelji, ali postoji razlika između obiteljskog druženja i provođenja 8 sati dnevno u stanu u kojem više ne živiš. Što da radim?
Političari uvijek lažu kada ostanu bez argumenata. Tvoj dječko nema argumenata pa ga mogu smatrati političarem i lažovom jer svoju nesposobnost i greške prebacuje na tebe koja se trudiš postići nešto u životu. Riješenja koja imaš su raznovrsna a ti odaberi najbolje:

1. Sačekaj još koju godinu da odraste.

2. Zaboravi ga, pronađi nekog drugog, ili nađi cimerku jer žena najbolje može razumjeti ženu.

3. Počni živjeti sa njegovima ali odmah da ti kažem - radi svoje samostalnosti uvijek ćeš dolaziti u konflikt sa njegovom majkom kakva god da je dobrica ili nije jer je to njen sin, a ko si ti u svemu tome? Osjetim to što imaš u sebi jer sam i sam takav, i znam da bi ne bi mogla trpiti lance.

4. Ostavi sve po strani, i muškarce i zajednički život i razmišljanja o zajednici / braku i idi gradi karijeru. U tom periodu ćeš sasvim spontano upoznati nekog zrelog muškarca kojem možeš i trebaš poklanjati pažnju.

5. Traži dosta starijeg partnera koji može parirati tvojoj zrelosti.

Dok ti ovo pišem imam osjećaj kao se gledamo u oči i ispijamo kafu. Kao da se znamo stotinu godina jer vidi - to o čemu pišeš sam ustvari ja bez pomenutog partnera. Već kada si pomenula "Otrovne roditelje" Susan Forward (radi koje sam uzgred budi rečeno izgubio pravo na naslijeđe ali sačuvao ponos koji mi je bitniji) mislim da ih nisi pomenula bez veze. Pod uslovom da sam u pravu znam zašto ti trebaju svi ti zagrljali i pažnja. Jer ih nisi dobila od onog koga si trebala. Svojih roditelja. Ako ti to može pomoći zamisli da smo te sad svi sa foruma zagrlili i budi nam sretna i vesela.

Ljudi imaju pravo na svoj izbor, poštuj to pravo. Ali imaš i ti, poštuj i to.

Zadnje uređivanje Brian Walker : 22.01.2017. at 11:06.
Brian Walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 10:25   #9
Ne može ti on nadoknaditi obitelj koju nisi imala niti je fer da to tražiš od tako mladog dečka.
Nađi si starijeg lika.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 11:04   #10
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Ne može ti on nadoknaditi obitelj koju nisi imala niti je fer da to tražiš od tako mladog dečka.
Nađi si starijeg lika.
Tu si nabacila nekoliko teorija!
Pa ne traži nadoknadu, hoće svoj dom i familiju.
I potpuno je fer da to traži i razgovara sa potencijalnim partnerom, ali očito da on nije taj ..... još je jako vezan uz familiju jer nije spreman na samostalnost i odgovornost.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 11:27   #11
Da sam u ranim dvadesetim ja ne bih bila pomalo posvuda nego s roditeljima ili sama. Nikako s nekim partnerom pod krovom.

Za neke stvari treba biti zreo. U ranim dvadesetim tesko je ko zreo zaista za te korake.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 11:35   #12
ja sam imao sličnu situaciju.
ona je imala sjebanu familiju da nisu bili u stanju biti normalni skupa ni sat vremena. ja sam imao i jos uvijek imam familiju kao iz udžbenika. iz njezinih zelja je bilo ocito da je valjda jedina bitna stvar o kojoj razmislja to da se odseli.
ja za to nisam imao potrebe, jednostavno doma mi je bilo ok. nitko me doma nije tetosio niti perom gladio po guzici, naucili su me pravodobno samostalnosti, dapace bivsa mi je prigovarala da sam previse samostalan sto i jesam, pogotovo u odnosu na nju. zasto mi je doma bilo ok? pa zato sto sam doma imao svega u razumnim kolicinama; negdje za prespavati, mjesto za hobi, normalne ljude sa kojima mogu razmijeniti iskreno misljenje, dobiti savjet ako ga bas trebam. ako mi se nikoga od njih nije htjelo gledati, nisam morao niti to, jednostavan "Bog", "Bog" i to je to, u 24 sata jednog dana starce sam vidio mozda 10 minuta kumulativno. naravno da imas neke obaveze po kucnom redu, ali nitko mi nije govorio sto cu raditi i gdje cu ici i sto misliti, sto kupiti; niti mi trebaju takve upute. moje razmisljanje: odseliti cu se kad budem imao sredstva da to napravim kako treba. moze i u podstanare, nije problem, samo ne zelim, niti hocu ikome dokazivati svoju samostalnost reda radi i onda zivjeti kao zadnji pas lutalica pod mostom. stedljiv sam, znam sto hocu i ne zelim 30-u dozivjeti u svojoj sobi, treba mi vise od toga, mada sam skromna osoba.
kao sto vidis, situacija slicna tvojoj.
kako je zavrsilo?
nismo vise skupa. ja ispunjavam svoje planove i viziju zivota. ona si je nasla drugoga nakon par mjeseci od prekida nase visegodisnje veze. vec su par godina u vezi, mislim da zive skupa i idu k vjencanju. zbog nekih drugih stvari, nemam bas najbolje misljenje o njoj ali iskreno mi je drago sto je ona sretna i zadovoljna. bili smo dugo godina skupa i iskreno mi je stalo do nje, no koliko god imali mnoge zajednicke poglede na zivot toliko smo ih imali i razlicitih. da nas je netko osudio da moramo cijeli zivot zivjeti zajedno mogli bi to prozivjeti bez vecih problema. ali to tako (hvala Bogu) ne funkcionira. zbog razlicitih zivotnih okolnosti pri odrastanju mi smo dvoje ljudi nedovoljno slicnih osobina i stavova da bi zivot proveli zajedno. i ja sam sasvim pomiren sa time.
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 11:48   #13
Shadowgirl, pretpostavljam da je tvoj dečko pristao ući u sustanarstvo s tobom i dijeliti troškove stanovanja jer mu je stalo do tebe i važno mu je da imate gdje dijeliti intimu, ali još ne osjeća potrebu da on negdje izvan roditeljskog doma ima vlastiti prostor.
Bilo bi divno da možeš uživati u tome što ti se pruža, jer to nije malo.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:01   #14
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Shadowgirl, pretpostavljam da je tvoj dečko pristao ući u sustanarstvo s tobom i dijeliti troškove stanovanja jer mu je stalo do tebe i važno mu je da imate gdje dijeliti intimu, ali još ne osjeća potrebu da on negdje izvan roditeljskog doma ima vlastiti prostor.
Bilo bi divno da možeš uživati u tome što ti se pruža, jer to nije malo.
Da....u prosjeku. Vrag je što nas uobičajeno, prosječno ili kakvo već, uglavnom ne zadovoljava ako se ne poklopi s našim osobnim, intimnim željama. Ona želi to što želi iz svojih razloga i iskustva, ima na to pravo i treba nastojati ostvariti.
Jedino što treba napustiti princip da bi željela i ovce i novce. Razgovarali su, čula je sve odgovore i sada mora izabrati između njega i svog željenog načina života. Jednostavna dilema i teško da ima treća varijanta.
Ja sam birala jednom između svog načina života i njega i Kanade. Valjda nikada neću biti baš posve sigurna jesam li najbolje izabrala, ali život me svejedno nije predugo čekao, morala sam odlučiti.
Tako je i s njom.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:02   #15
Niste iz jednakih uvjeta.
Zbog tvoje situacije,naravno da zelis se osamostaliti,iz njegove:njemu je dobro& komotno bit sa svojima..
I uz to u glavi vjerojatno zreli,ti si "starija" od njega..
Dok ti docekas da on dodje na tvoj nivo,prodje voz kako se kaze..
Mozes ti zeljeti ne znsm koliko suzivot s njim,sta ti vrijedi kad to nije njegova zelja i ne želi to..
Nemožeš ga prisilit,a i sama realno shvsas-lakse mu je zivjet s njina,sve je placeno on pare moze trositi na zadoviljstca..radije nego rezije&hranu..
Takodjer mislim da je za tebe netko mozda ipak stariji,zreliji,odgovorniji koji ce imati slicne zelje kao ti..
Ja sam rano pocela zivjeti sama,prije 18te,no svejedno mi nije padalo napamet zivjeti npr s deckom..mozda jer i ja potjecem iz "otrovne" obitelji pa mi je samostakan zivot dosao kao sloboda iz okova..
Uzivaj u svojoj samostalnosti ispuni si zivot,usamljenost dolazi iz nas samih..usamljen se moze biti i uz prisutnost nekoga,vjeruj..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:06   #16
Već su ti drugi odgovorili - ako si ti na nešto spremna, ne znači da je i on. Poštuj njegove želje i nađi si cimericu.
Dečko je jako mlad i razumljivo da bi rađe trošio novce na izlaske i sebe nego na stanarinu i režije. I to je za njegove godine normalno i ok.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:17   #17
shadow, uzivaj u svom miru. on neka dolazi ako zeli da provodite zajedno vrijeme, budite par koji ne zivi skupa. ne brini, ima vremena za sve, ne opterecuj se adresama
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:21   #18
Ili zacementiraju vezu!Nemoj, zajebavam se!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:53   #19
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post

Mislim da on jednostavno nije spreman za zajednički život i ne krivim ga, mislim da većina ljudi u ranim dvadesetima nije spremna za to, ali ne znam šta da radim kad se vratim. Ne želim živjet s cimericom nego s njim, a ne želim živjet s njim ako će to značit da ću se opet osjećat kao da živim sama i kao da on ne želi tu biti.

Što da radim?
Znači, ti vidiš da on nije spreman, razumiješ ga i ne kriviš ga radi toga, ali inzistiraš na zajedničkom životu? To je kao da kažeš: inzistiram da živiš/živimo onako kako ja želim, trebam, mislim, iako vidim i osjećam da tebi to ne odgovara.

Da li želiš njega pod svaku cijenu, da on promijeni svoj mentalni sklop kako bi konačno mogli biti sretni?
Lakše je promijeniti svoj mentalni sklop nego tuđi. No, kako ćeš ti promijeniti svoj mentalni sklop kad je tebe tvoje životno iskustvo izgradilo drugačije nego njega. ?

Možeš situaciju pogledati iz drugog kuta i reći: fala bogu pa sam na vrijeme skužila da ova priča ne pije vodu i ušparati sebi nepotrebnu patnju u životu.
Ili reći: vidim da imamo različita životna uvjerenja i da smo različitog sastava, no svejedno ću pustiti da stvari teku same od sebe i vidjeti što će biti.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:32   #20
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Već su ti drugi odgovorili - ako si ti na nešto spremna, ne znači da je i on. Poštuj njegove želje i nađi si cimericu.
Dečko je jako mlad i razumljivo da bi rađe trošio novce na izlaske i sebe nego na stanarinu i režije. I to je za njegove godine normalno i ok.
Ovo je sustina. Ako se volite i jako ste mladi ne razumijem gdje zurite i zasto. Odnosno, zasto autorica zuri? Imas se vremena udati. Ne brini.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.