Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2013., 22:44   #101
Smile

Quote:
Lastdayonearth kaže: Pogledaj post
Meni se cini da je kod tebe skoro sve zastupljeno, dale najbitnije skupine namirnica:voce, povrce, mahunarke, orasasti plodovi, eh jedino nisam primjetila da jedes sjemenke kao ni zitarice. Ako je tako, to bi trebala uvrstiti. Ako izbjegavas gluten(kao ja), od zitarica mozes jesti kvinoju, proso, amarant, heljdu. A sto se tice sjemenki, ja konzumiram chia sjemenke, konopljine sjemenke, i naravno bucine, lan, susam i suncokret. Nadam se da sam bila od pomoci

od žitarica koristim cjelovito oljušteno zrno zobi i pšenice...po jednu šaki stavim da se namače preko noći i onda ujutro miksam zajedno sa zelenim sokom (dakle ništa ih ne kuham, čitala sam da su tako zdravije), a od sjemenki jedem suncokret, susam i bucine sjemenke...
super mi je i ovaj tvoj prijedlog, pa mogu malo osvježiti i nadopuniti svoj jelovnik
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 14:06   #102
Zanima me jeste li možda primijetili promjenu u tjelesnoj težini otkako ne jedete meso?
CatLover7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 18:08   #103
Mislim da sam dobila malo kila. Prije sam bila 54 kg, sada sam 56 kg. Bojim se da mi je to od ovih mahunarki. Morat ću počet jesti više ostalog povrća.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 22:05   #104
Ja sam smršavila, iako se to možda može pripisati luđačkom treniranju prije par godina, ali sad već dugo stojim na 60 i osjećam se napuhano... Bojim se da je to od kontracepcije jer prehrana i vježbanje uopće ne pokazuju nikakav učinak :/
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 16:49   #105
Ja sam dobila koju kilu u prvih pola godine, a onda u idućih pol godine izgubila te iste kile i još malo. To je valjda normalno, dok se čovjek malo priuči kako kuhati. Sad sam već duuugo na istoj težini. Idealnoj, jel.
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 17:10   #106
Smršavila dosta, i sad nikako da se maknem s jedne kilaže...jedem onako fajn, pošteno Mogla bi još 5-6 kila skinut iako se osjećam ovako sasvim dobro.
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 15:03   #107
Evo da se i ja malo raspišem o zdravstvenim beneficijama. Dakle, ja sam studentica koja žii s cimericom u stanu 300 km daleko od kuće i uvijek sam govorila " nemam novaca da se zdravo hranim". Godinama sam jela samo junk food i poslije se osjećala loše i fizički i psihički. Zadnjih par mjeseci moje zdravstveno stanje se pogoršalo. 4 mjeseca sam se borila s prevelikim umorom, ujutro se nikada nisam mogla ustati ( jutarnja predavanja na faxu me nisu vidjela) i odjednom sam od vesele i energične osobe postala troma, kenjkava osoba koja je 2 mjeseca barem imala osjećaj da pati od neke gripe. Tu je bio i neprestani kašalj, konstantne prehlade i nevjerojatno oslabljen imunološki sustav. Da ne pričam o problemu s aknama, imam 20 godina a izgledam kao 14-godišnja pubertetlija, ten mi je siv, koža blijeda i suha.

Onda mi je u posjet došla sestra koja se nedano prebacila na raw ishranu, bez kruha i pšeničnih proizvoda, mliječnih proizvoda i mesa.
Ne mogu reći baš da sam vegan ( pojedem komad piletine ili ribe jednom u tjedan ili dva), jedem svježe voće, povrće i orašaste plodove, kao i sušene stvari. Jednom u dva-tri dna pojedem lešo povrće čisto jer neko povrće ne mogu jesti sirovo ( nor kelj, prokulice, blitvu, brokulu i sl). Krumpir također ne jedem.

Beneficije: NAKON SAMO 5 DANA čitava fama oko umora i malaksalosti je NESTALA, znači normalno se ujutro probudim nakon 6-7-8 sati sna i cijeli dan imam energije. Probava mi je postala redovita i normalna, a ten napokon dobio boju. U samo tih 5 dana onaj spomenuti kašalj netragom je nestao (iako sam pušač i uvijek sam kašalj pripisivala tome)... Ne mogu vjerovati da mi se to dogodilo u samo 5 dana, jednostavno sam to morala sa svima podijeliti.
Sumnjam da sam stvarno cijeli život bila lactose intolerant i da je moj imunitet patio. Isto tako, vjerujem da nisam imala energije jer je moje tijelo cijelu svoju energiju usmjeravalo na probavljanje jedva probavljivog junk fooda obilnog mesom, brašnom i mliječnim proizvodima...
Sada se osjećam puuno puno bolje i svima bih preporučila ovaj način ishrane. uopće nije istina da se troši puno više novaca, jer sad mi ne dođe da na putu s faxa/ave /izlaska kupim i pojedem masni burek ili ćevape.
jedino što mi fali je čokolada, ali priuštim si kakao sa bademovim ili zobenim mlijekom
Hexi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 19:31   #108
nakon poduzeg staza makrobioticko-vegetarijanske prehrane moje zdravlje je bilo vrlo dobro. jedino me mucila ovisnost o slatkom. prosle godine sam 4 mjeseca bila iskljucivo na sirovoj hrani i to je bilo fantasticno! ovisnost o slatkom nestala u prva dva tjedna, energije za izvoz i nestao mi je ekcem na ruci. u medjuvremenu kombiniram mekrobiotiku, vegetarijanstvo i sirovu hranu i to je sasvim ok. upravo pocinjem sa sadnjom vlastitog vrta, i kad biljke porastu biti cu uglavnom na sirovom. sirovo je zakon!
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:02   #109
Bog,
nisam još prešla u potpunosti na veganstvo, ni vegetarijantsvo. Još uvijek jedem ribu. Koristi su prestanak glavobolja koje su bile česte i prestanak problema sa sinusima. Smanjenje vena.
iva012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 17:42   #110
Lako održavam željenu težinu, žgaravica i problemi sa želucem su skoro nestali, osjećam se poletnije, imam više energije i snage, nemam više bolne cikluse i kraće mi traju, glavobolje su se prorijedile, sinusi manje zajebavaju, imala sam i ja par kapilara po nogama, kao da su se smanjile, uglavnom samo pozitivno.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 22:04   #111
Moj veliki benefit, osim ostalih, bio je taj što sam otkrivanjem svog veganstva frendovima uspjela skontati tko me je taj dan počeo gledat kao da sam dio neke sekte, počeo me pljuvat i osuđivat, slat mi kojekakve pseudoznanstvene "članke" u kojima se govori da ću maltene umrijeti ako se ne vratim mesu/mlijeku... pa sam te frendove nakon malo razmišljanja i otkantala,
shvativši da je ogroman benefit ostaviti oko sebe frendove koji te žele SASLUŠAT, razumjet i koji su skloni znanstvenom razmišljanju ili barem ne-osuđivanju drugačijeg.


Eto
Vjerujem da ste i vi drugi imali slična iskustva...
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:38   #112
Joj mene je obitelj i rodbina godinama maltretirala s time, tek su sad napokon počeli shvaćati da ja ne jedem meso i da ga neću jesti pa su ohladili više s glupim komentarima i drvljenjem po istome stalno. Ja tuđe izbore ne komentiram niti naglašavam da ne jedem meso(osim ako mi počnu ubacivati meso u tanjur i slično.)

Na te spike o sektama sam već navikla, ne jedeš meso odmah si u nekoj sekti, koja logika.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 15:03   #113
Za Božić je bilo 10 godina kako ne jedem meso (imam 20) imam istu kilažu od 7./8. razreda, pokoja kila više- manje, zaokružila bih na 53 kg
nešta ozbiljnije od prehlade nije bilo i energije na pretek (osim u trenutcima lijenosti hehe )
banna3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 12:36   #114
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Joj mene je obitelj i rodbina godinama maltretirala s time, tek su sad napokon počeli shvaćati da ja ne jedem meso i da ga neću jesti pa su ohladili više s glupim komentarima i drvljenjem po istome stalno. Ja tuđe izbore ne komentiram niti naglašavam da ne jedem meso(osim ako mi počnu ubacivati meso u tanjur i slično.)

Na te spike o sektama sam već navikla, ne jedeš meso odmah si u nekoj sekti, koja logika.

Ja se još dvoumim ali i dalje spomenem. Kad netko pita kažem što sam, ali ako vidim da ispitivanje ide u smjeru sumnjičavog policijskog, preskačem temu.
Ako ode u smjeru "kaj si ti normalna!?" onda bez beda ošamarim izjavom "kad pročitate i pogledate koliko i ja o ovome, javite se pa bumo raspravljali "
-end of offtopic-
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 19:43   #115
Meso = rak

ZNANSTVENICI iz deset zemalja objavili su izvješće u kojemu stoji kako je konzumacija crvenog mesa "vjerojatno kancerogena" za ljude, dok se prerađevine od crvenog mesa smatraju kancerogenima

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ak/851719.aspx
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 07:58   #116
Naslovna slika baca na one reklame protiv tzv. čukljeva ili tipa "riješite se sala jednom jednostavnom metodom".
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 10:22   #117
4 godine ne jedem meso, a veganka sam 2 i pol godine. Vrlo brzo nakon prestanka konzumacije mesa počeli su zdravstveni benefiti - od stravične kronične alergije na ambroziju od koje ne bih mogla živjeti kad krene i kljukala sam se tabletama (morala sam jer nisam mogla funkcionirati) simptomi su se povukli na razinu vrlo blage prehlade, nekoliko puta dnevno se zakišem i ispušem nos i to je to. Već godinama planiram krenuti na vrijeme s pijenjem ulja crnog kima, ali zaboravim početi na vrijeme i kad nemam siptome, zaboravim popiti pa preskočim nekad i dan, dva... Prethodnih sam godina svake zime bila prehlađena dva do tri puta, s tim da sam vukla simptome po 10-ak dana. Sada nemam prehladu ni svake zime, a kad me i uhvati - krene, kulminira i nestane u roku od 24 do 36 sati. Ten mi je ljepši, inače sam vječito imala prištiće. Više mi nije preopterećen probavni sustav pa nakon ručka odmah mogu dalje šalabajzati, dok bi me prije omamilo da sam morala ići prvo prileći. Probava mi funkcionira savršeno, nema zastajkivanja if you know what I mean! Također, uvijek sam imala deficit željeza, bez obzira što sam se trudila konzumirati što više namirnica bogatih željezom, jednostavno apsorpcija nije bila dobra. Sad nemam taj problem.
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 14:00   #118
Quote:
CatLover7 kaže: Pogledaj post
Zanima me jeste li možda primijetili promjenu u tjelesnoj težini otkako ne jedete meso?
Ovak, nisam vegetarijanka, no mesa jedem jako malo - jednom mjesečno ili rjeđe, no živim takvim životom već tri godine (dragi je vegi). Jedemo žitarice, mahunarke, voće, povrće, tofu... i moram primjetiti da smo se dosta udebljali (i prije smo bili couch potatoesi, ali se nismo toliko debljali), ja sam dobila barem 5 kg... Šta reći, žitarice dosta debljaju... Zdravstveno sam isto, nikad nisam bila previše bolježljiva, jedino prehladice... No i kada sam bila doma sa svojima, jela sam malo mesa, uvijek sam bila povrće freak
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 18:08   #119
Ginekološki problemi napokon riješeni, težina normalna- i dalje sam mršava unatoč hipotireozi koju sam krivila za prijašnju debljinu , krvna slika nikad bolja, kosa jača i zdravija, prehlade nema već dugo,... Vegan till I die

Zadnje uređivanje nella4 : 01.12.2015. at 18:18.
nella4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 11:37   #120
Quote:
nella4 kaže: Pogledaj post
Ginekološki problemi napokon riješeni, težina normalna- i dalje sam mršava unatoč hipotireozi koju sam krivila za prijašnju debljinu , krvna slika nikad bolja, kosa jača i zdravija, prehlade nema već dugo,... Vegan till I die
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.