Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2015., 18:03   #81
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
hm
A sta u slucaju kad se lak poceo gulit? Samo skinut lak pa preko temeljne staviti novu temeljnu ili brusiti sve dolje pa ispocetka? (Uf, mrzim farbanje...)
Skinuo sam lak do kraja, prešmirglao temeljnu, popravio gdje je trebalo i stavio novu lak boju.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 19:36   #82
Ali ako si samo popravio temejnom samo tamo gdje je trebalo, znači da je na ostalim mjestima lak opet išao na staru tj. potpuno osušenu temeljnu pa će se opet lak ljštiti - ili sam nešto krivo shvatio?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:26   #83
Stara, osušena temeljna je dobro držala i lagano šmirglanje s finim papirom stvorilo je idealne uvjete za novi premaz s lakom na tu , tako pripremljenu temeljnu boju.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:45   #84
i jedna ruka temeljne je čist dosta?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 23:13   #85
Koliko puta moram ponavljati kako sam to sebi radio?
Stavio sam sam jedan sloj temeljne i tako stoji cca 4-5 godina.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 00:45   #86
ok hvala!
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 16:49   #87
Ja sam farbao s Hameritovim efekt lakom.. mogu reći da sam zadovoljan. Nemam se vremena zamarati s time koje boje mogu ići nakon temeljne a koje ne.

Tako da sve u jednom i to je najlakše
Neno321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:33   #88
Luxal Wash Primer temeljna može držati godinama.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 21:58   #89
Quote:
Neno321 kaže: Pogledaj post
Ja sam farbao s Hameritovim efekt lakom.. mogu reći da sam zadovoljan. Nemam se vremena zamarati s time koje boje mogu ići nakon temeljne a koje ne.

Tako da sve u jednom i to je najlakše
zanimljivo da svi spominju Hamerite, zar stvarno svi Chromosi i ostali proizvođači ne znaju napraviti univerzalnu boju?

Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Luxal Wash Primer temeljna može držati godinama.
to je isto ok, zašto stavljati dodatnu boju kada primer drži godinama?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 23:14   #90
ja bi rado uzimao Chromos iz lokalpatriotskih razloga i onaj Luksal na vodenoj bazi jako je dobar slažem se sa Maler& CO uz Wash primer učinkovit je bez greške- na moru traje više od 5 godina
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:06   #91
Luksal/kemolux je dobar ako je na nekom mjestu gdje je van domašaja ljudi/udaraca.
Obojao garažna vrata luxalom, nasloniš letvu na njih ona oljušti lak.

Sve ozbiljnije stvari bojam Hempelom. Kod mene u slanoj atmosferi izdrži 15tak god do prve pojave hrđe. Uvjek idem 2 temelja+2 završna sloja. I ne skida se -ne ljušti se tako lako.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:16   #92
Ja sam samo spomenuo da sam koristio Hamerite i da mi je opravdao očekivanja. Kad sam se raspitivao najviše preporuka je bilo za ovaj lak.

A za sljedeću potrebu zašto ne isprobati nešto drugo ako je jeftinije

Zadnje uređivanje Neno321 : 15.09.2015. at 14:10.
Neno321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:20   #93
Koliko slojeva Hameritea si nanio? Pa, mislim da je Hempel osjetno jeftiniji od Hemritea po kili, pitanje je izdašnosti.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:57   #94
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Luksal/kemolux je dobar ako je na nekom mjestu gdje je van domašaja ljudi/udaraca.
Obojao garažna vrata luxalom, nasloniš letvu na njih ona oljušti lak.

Sve ozbiljnije stvari bojam Hempelom. Kod mene u slanoj atmosferi izdrži 15tak god do prve pojave hrđe. Uvjek idem 2 temelja+2 završna sloja. I ne skida se -ne ljušti se tako lako.
Nonbrainer je spomenuo Chromos ali složiti ću se i sa Hempelom i nemam primjedaba na baustelac 99
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:59   #95
Pitanje za znalce.
Imam dvojbu ☺
Bijela ograda na balkonima je 'popustila' i trazi intervenciju.
Hrda je izbila na nekih 5%.
To cu dobro izbrusiti, kao i istali, zdravi dio, samo manje (mozda cak i rucno)
Ono sto me muci je slhedece:
Nanosim li temelhnu boju samo na zestoko pobruseni dio gdje je bila hrda ili na cijelu ogradu -prije dva sloja zavrsnog hempela?
Hvala

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 20:49   #96
Preporuka je sve prijeći temeljom.
pixel pixić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:45   #97
Logika i meni tako nalaze, ali ko pita ne skita...
Hvala

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:00   #98
Ja u takvom slučaju najprije prebojam na fleke ono gdje sam došao do golog željeza.
Temeljna se ionako brzo suši.
Nakon toga preko svega još jedna ruka temeljne i 1-2 laka, ovisi kakve sam volje.
sunce_more is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:10   #99
A jos nesto: smijem li u teoriji pustiti ogradu obojanu u temeljnu boju neko vrijeme, 2 dana, 5 dana, tjedan...?
Vremena za te poslove ulovim svako toliko pa da mi ne bude stres...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:29   #100
Možeš i u praksi.

Eventualno ako stoji baš dugo, moguće da ti malo rđe izađe na mjestima di nisi dobro prošao prvu ruku. To onda malo opet čeličnom četkom i ideš dalje.
sunce_more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.