Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2013., 13:42   #5021
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
I kakve su u odnosu na recimo Muttlike i BBlike? meni su muttlike preširoke. BB su mi ok, dovoljno su uske među nožicama, otvori za nožice su isto dosta veliki, ali su dosta duboke pa bi mi trebalo nešto poput BB like ali malo pliće.
(morala sam čekati pranje za odgovor da mogu izmjeriti ) . CB like su pliće i uže od Mutt like. BB nemam pa ne mogu usporediti.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:08   #5022
Znate li da li Roda još koji put tijekom godine (osim u 7. mjesecu) ima akciju 20% na sve?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 12:11   #5023
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Znate li da li Roda još koji put tijekom godine (osim u 7. mjesecu) ima akciju 20% na sve?
U prosincu, a na Dan planeta zemlje ove su godine imali 10% na sve i besplatna poštarina.
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 15:18   #5024
Hvala puno, franklin!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 17:08   #5025
Pozdrav svima!

Htjela bih s vama podijeliti svoje iskustvo korištenja platnenih pelena jer ipak sam ovdje našla puno savjeta koji su mi pomogli, pa eto možda i moje iskustvo nekom bude od pomoći. Moja curica ih nosi već godinu dana i ni u jednom trenutku nisam požalila što smo se odlučili na njih. Imamo ih nešto više od dvadesetak, najviše od šivalice Naide, onda nekoliko motherease, flafi i tri od tabite. Od naide su odlične, dobro upijaju, brzo se suše, nema zamjerki. ME su mom mužu omiljene jer se najlakše stavljaju, upijaju i bolje od naidinih ali im treba sto godina da se osuše. Flafi su malo drugačijeg kroja, mojoj curi su neki modeli uži a neki opet ne, ne kužim baš u čemu je fora. Najdraže flafice su mi od bambusa i konoplje koje koristimo za noć jer upijaju duplo bolje od svih pelena koje imamo. Iako imam jednu zamjerku na njih, sad ne znam jel se to baš meni potrefilo, al u zadnje vrijeme su mi se počele raspadat, onako su se ofucale po rubovima.. al opet bih ih kupila bez obzira na to.. jedino me tabitine pelene nisu baš oduševile. Dosta je tanak materijal, brzo se natope, nekako su mi previše elastične i moram ih skoro pa poduplat kad zakopčavam.. uglavnom nisam oduševljena i koristim ih samo kad mi ponestane svih drugih pelena..
PP koristimo otkad je otpao pupak i ja sam to jedva dočekala. U jednokratnim bi joj kakica uvijek izašla na leđa i to mi se toliko zgadilo da sam se preporodila kad smo ih se riješili. Dok je bila još skroz mala joj je znalo malo mokraće procurit kroz PP al kad smo se uhodali i naučili zakopčavat sve je to prestalo.
Što se okoline tiče, ljudi su nas čudno gledali ali u smislu kako vam se da. Stvarno nikad nisam primijetila da mi pelene oduzimaju vrijeme ili da bi mi s jednokratnim bilo puno lakše. Mislim pere ih mašina (svaki treći dan, stavim ih sušit i pokupim kao i drugu robu i to je sve.
Uglavnom bebica je sretna i zadovoljna u svojim pelenicama.
speck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 15:59   #5026
Ja sam nadobudno pocela proucavanje...Koliko mi treba za pocetak i jesu ok AIO pelene?Cije?Ja bi uzela te univerzalnu velicinuSto vise citam ini mi se kompliciranije.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:45   #5027
zara01, pročitaj malo unazad, ima već puno ispisanih savjeta. Tijekom svog proučavanja došla sam do zaključka da je najveći nedostatak AIO što često propuste, a drugo što mi nije jasno je na kojoj se temeperaturi te pelene peru...jer covere ne preporučaju prati na 60 niti (pre)često, samo ih se ispere u vodi, a kod AIO se cover pere svaki put s pelenom. Uglavnom, preporuka je krenuti s nekoliko različitih pelena koje ti se svide i onda kad beba dođe vidiš koje ti pašu pa dokupiš.

Čije - morat ćeš sama doći do zaključka, svatko ima svoje favorite. Evo, ja koristim priliku da iskažem potpuno nezadovoljstvo ImseVimse pelenom. Nakon samo nekoliko pranja se užasno rastegla, lastike oko nogu više kao da ni nema, postala je ogromna, a i smanjivanje na najmanju veličinu je nespretno. A ja se uzdala u švedsku kvalitetu .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:57   #5028
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Ja sam nadobudno pocela proucavanje...Koliko mi treba za pocetak i jesu ok AIO pelene?Cije?Ja bi uzela te univerzalnu velicinuSto vise citam ini mi se kompliciranije.
Nije tako komplikovano kako se učini u nekom trenutku. Iščitaj fino, pregledaj po internetu kako šta izgleda i odaberi šta ti se čini najbolje. Nisam u mogućnosti (geografski) da uzmem po malo i isprobam pa pribavim naknadno tako da sam uzela:
- Rodine 100% pamuk, one size (ne znam više kako se zovu) 10 kom,
- DajDaj bambusice 100% u 2 veličine iz Srbije 10+10 kom,
- jednu AIO jer vidim da ih mame baš i ne vole, a da probam (isto one size),
- 7-8 prefolds pelena
- obične tetre 15-20.

Imam i zaštitne gaćice, po 2 kom za naredne mjesece koliko me nema u civilizaciji gdje to mogu nabaviti.
Nešto će valjati sigurno.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:39   #5029
Ja zaštitne gaće perem na 60, nekad s pelenama, nekad s ostalom robom, i kao nove su (inače koristim ME i imse wimse).
speck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:55   #5030
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Ja sam nadobudno pocela proucavanje...Koliko mi treba za pocetak i jesu ok AIO pelene?Cije?Ja bi uzela te univerzalnu velicinuSto vise citam ini mi se kompliciranije.
Platnene pelene nisu uopće komplicirane.

Prvo odrediš kakve ćeš koristiti.
1. Tetra pelene -pelene koje su koristile naše mame. Prednosti su dostupnost, cijena i brzina sušenja. Možeš ih smotati u običan trokut ili u origami fold. Zguglaj načine motanja. Preporučam korištenje snapi kopče. Treba ti ih 50ak komada.
2. Presavijene/prefold -to je zapravo tetra u više slojeva. Kad naletiš na pojam 4-8-4 to zapravo znači da je iskrojena u više slojeva, a onaj srednji i ma 8 slojeva materijala. Prednosti kao u tetra pelene.
3. Moderne platnene pelene -izgledom najsličnije jednokratnima. Postoje u veličinama, ali i OS (one size), takve se podešavaju drukerima i u njih stane beba od 3 pa do 16 kg. Među njima postoje one u jednom komadu, pa sa odvojivim uloškom, pa one s džepom u koje ti staviš uložak ili smotanu tetra pelenu. Ima svakakvih. Treba ti 20ak komada.

Uz sve pelene trebaju ti zaštitne gaćice kako ti ne bi promočilo po robici. Rade se od pula, a imaš i od vune. Dolaze u veličinama, a imaju i OS.
Koje marke pelena ćeš uzeti, ponavljam već što su cure rekle: trebaš sama probati, nekome su dobre ove, nekome one.
Pogledaj malo na webshopovima Pelenko, Eko butik, Flafi, Roda, Natura, Tabita... Ima puno izbora.

Inače, imam iskustvo s jednokratnim pelenama i ne bih se nikad vratila u njih. Guza uvijek crvena, često procure, kakicu nikako ne zadržavaju, i smrdeeee! Probala sam jednokratnih stvarno dosta pa sigurno nije do modela. Preporodila sam se s platnenima. U početku jesu skuplje, ali kasnije troška nema. Kad se samo sjetim koliko sam do sad novca dala za jednokratne!
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:46   #5031
Cure da li je za tetre neophodna kopča ili ih zaštitne gaćice mogu držati?
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:59   #5032
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Cure da li je za tetre neophodna kopča ili ih zaštitne gaćice mogu držati?
Ja mom ponekad navečer (kad želim "uštediti" koju pelenu ) stavim baš tako, tetra i preko cover na čičak (moji coveri na čičak su pufasti i ne bi ju zadržali na mjestu). I to stoji , ne saliveno ali nebitno, popiša tetru al ne i okolo . A malac hoda, nije nepomičan .
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:22   #5033
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Cure da li je za tetre neophodna kopča ili ih zaštitne gaćice mogu držati?
Mogu, mi tetre motamo u origami i ne koristimo kopču.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 20:49   #5034
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Ja mom ponekad navečer (kad želim "uštediti" koju pelenu ) stavim baš tako, tetra i preko cover na čičak (moji coveri na čičak su pufasti i ne bi ju zadržali na mjestu). I to stoji , ne saliveno ali nebitno, popiša tetru al ne i okolo . A malac hoda, nije nepomičan .
Trebalo je pisati 'coveri na drukere su pufasti', ne na cicak
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 22:34   #5035
cure ima koja iskustva s ovim pelenama? http://www.clothnappy.info/wp-conten...oo-272x300.jpg

i kakve su vam naturine pelene?
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 08:00   #5036
Boo-boo, Sara, hvala!
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:01   #5037
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
...
i kakve su vam naturine pelene?
natura su tanje od ostalih pelena koje imamo i ljeti su nam super, ali nikako za noc jer ih cesce treba mijenjati, cak i s uloskom. sto se kvalitete tice, evo drugo dijete i jos duraju, nisu se ni iscufale ni izblijedile.
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:26   #5038
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Cure da li je za tetre neophodna kopča ili ih zaštitne gaćice mogu držati?
Kad je bila mala mogla sam tetru zamotat samo sa zastitnima. Sad kad se krece - puze, dize se, hoda uz namjestaj, ne bih mogla bez snappy-a.
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:29   #5039
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post

i kakve su vam naturine pelene?
Nekako su mi plitke i male sad kad je veca. Prije su mi bile super.
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:39   #5040
ej cure kakva iskustva imate s ekobutikom? spremam se naručiti pelenice s njihove stranice i vidla sam pokraj setova pelenica da pišu nagradni bodovi. čemu oni služe? tnx
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.