Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete:
0 0%
Glasovatelji: 0. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2003., 13:38   #1
Kupnja ispita, smještaja u domu, mito i ostale ilegalije

Javna je tajna da je korupcija na nekim fakultetima (ekonomija, promet, ...) vec godinama stvar ne samo uvelike prisutna, nego i stvar s kojom su se studenti velikim dijelom pomirili.
Placaju se prijemni, ispiti, ...

Koliko su teske posljedice takvog st(r)anja?
Kako tome stati na kraj?
Zasto je to na nekim fakultetima normalno, dok na drugima toga (gotovo da i) nema?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 14:58   #2
Da. Ja sam cuo da cure moraju pokazivati sise profesorima ukoliko zele proci neke ispite. Pisite o tome.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 16:35   #3
Ti mars tamo na LJES, ovdje nemas pravo glasa!!!
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 18:01   #4
Quote:
lebowski kaže:
Da. Ja sam cuo da cure moraju pokazivati sise profesorima ukoliko zele proci neke ispite. Pisite o tome.
ali opširno molim *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 23:23   #5
Promet je fakat pao nisko da nize ne moze. Pricali su o ukidanju..... pricali..... samo pricali. :2up:
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 16:41   #6
Korupcije ima, možda ne toliko novčane koliko korupcije veza.

One sin, moga sina, njegov brat je šogor moje tete a moja teta je njemu sestrična po 578 koljenu i njegov susjed je profesoru postavio klimu.

__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 22:29   #7
PA svi zanju osim samih profesora i odgovornih institucija da se kod upisa prve godine dobije cjenik ispita po mjesecima.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 13:11   #8
Nisam cula za korupciju na mom faxu, iako je cijeli fax jedan veliki obiteljski klan.

Jedino sam cula za polaganje anatomije preko kreveta.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 23:40   #9
Evo, ja sam na prometu i do sad još nisam vidio korupcije.
No, čuo sam dosta priča - od one da se cjenici ispita nalaze ispod klupe ili uz cjenik pića u određenom bircu pa da je dovoljno uvaljat 250 kn u inedx itd...
Ali neznam nikoga tko bar zna nekoga da je kupio ispit. Znači sve su to priče...netko je čuo od nekoga koji pozna nekog drugog i tak, niš konkretno.
Mislim korupcije uvijek ima, i vjerojatno se može kupit NEKI ispit ali vjerujem da to ide malo solfisticiranije.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 23:58   #10
Engleski, mehanika..... sve je to vrlo lako sredjeno, ali ne bas sa 250 kn..... Vidi se da nisi informiran. Frend mi je pao prvu i ove godine ju je izvukao. Za ova dva predmeta vec je spremao pare.

Drugi pak, droga & co., ne uci, vozi se u autima, ovo ono.... sve dao u roku....

Samo ti uci i nemoj se zabrinjavati. Kad tad ce se to vidjeti. Tko je ucio tko nije....

Poanta je da su profesori u gnjurcu.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 00:06   #11
Placanje ispita iz engleskog? Ajme strasno....Jednostavno ne mogu vjerovati da netko mora potplatiti za prolaz na engleskom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 00:10   #12
Hm...pa korupcije ima svugdi....zasto ne i na fakultetima?
Kod mene na pravu ima svega.STa je neko reka,nije toliko stvar u lovi,vise u poznanstvima.
A imam priku u Zg,na ekonomiji je momak.
Na fax ode mozda 5 puta godisnje,a radi svasta....ima strasan auto,jos jaci motor......uglavnom ima love,a ima i veza masu.
Momak je da obe godine u roku....
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 00:20   #13
Engleski

Ma nije sve u neznanju.... Covjek je elektronicar, zna sve o kompicima, mobiteli..... al kad nisi iskusan u gramatici, kad te rusi za gluposti..... hebiga. Ako se moze.... mnogi ne oklijevaju puno. On je ipak ucio, imao instrukcije, iz principa ne bi.... al svaki ispit je spreman platiti pred zadnji izlazak ili kada visi godina. To vise-manje razumijem. Sa studentske strane.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 10:25   #14
Quote:
husky kaže:
Poanta je da su profesori u gnjurcu.
To je istina, neki profesori su stvarno
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 15:56   #15
Sve bi ja njih stero na "Novi Goli Otok" A ja bi bio Hans na mitraljezu. Jebo im konj mater. Zbog cega s mi zivciramo, a nas starci jebu jos vise jer su po njima svi posteni da ne mogu biti posteniji. Lahor, nije li na tvom faxu 2 ili 3 obiteljska klana??
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 18:11   #16
Quote:
Hrc kaže:
Sve bi ja njih stero na "Novi Goli Otok" A ja bi bio Hans na mitraljezu. Jebo im konj mater. Zbog cega s mi zivciramo, a nas starci jebu jos vise jer su po njima svi posteni da ne mogu biti posteniji. Lahor, nije li na tvom faxu 2 ili 3 obiteljska klana??
1, 2, 3 ili 4 - zar je bitno koliko ih je?

Mislim da bi trebao malo raditi na svom izrazavanju
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 23:17   #17
Ma lako meni za izrazavanje kad se sjetim faxa i konja koji me kradu tlak mi raste proporcionalno napisanim slovima.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 23:19   #18
Talking

Quote:
lahor kaže:
Jedino sam cula za polaganje anatomije preko kreveta.

Pa to je nekak i logično, kaj ne?!
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 21:11   #19
Izgleda da je FER jedini posteni faks, sva sreca da sam njegov student...
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 22:36   #20
kupovanje ispita

Na prometnom f. je to javna tajna, navodno možeš cjenik dobiti u knjižnici, a čak ima i profesora koji ne puštaju bez kuverte.
Na ekonomskom sam dugo mislio da toga nema, a zapravo su tamo putevi nešto tajniji, no ima i toga (oko 12 profesora traži oko 1500 bivših DEM / ispit). Prometni je nešto jeftiniji.
Frend s filozofskog se kune da toga nema kod njega. To sam i ja mislio za ekonomski....

Moja prva reakcija je osuda, ali nisam još bio ni u situaciji da to mogu bezbolno izvesti, niti da mi je očajnički trebao prolaz (da ne padnem godinu ili 8 pokušaj - da ne izgubim pravo studiranja), pa nisam 100% siguran da to ne bih učinio (ma, inače u životu nisam siguran).

Vaša iskustva, komentari?
__________________

.


prodajem: Pearl Jam: Ten i No Code
snowboard
beheaded is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.