Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 18:17   #281
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
ima li netko preporučiti pripremu za ultra trail?

kako se kondicijski najbolje pripremiti ovako u gradu ? ovako trčim po ravnom, do sat vremena mi je granica zasad, ali želim više...

želja mi je sudjelovati ...npr ultra trail velebit ove godine, trebam li se godinama pripremati za to ?
Odma u glavu, a?
Vidi, Velebit je super-teška staza i ako planiraš ići, kreni sa najkraćom stazom. Nemoj ni slučajno podcjenjivati tu utrku, a za početak se raspitaj kako je bilo prošle godine... a bilo je gadno, sa puno odustajanja, ozljeda, i jednim teškim slučajem toplinskog udara koji je umalo završio tragično (GSS i neki natjecatelji spasili čovjeka).
Kreni sa lakšim trailovima, imaš ih dovoljno, pa onda iskustvo (koje je na takvim utrkama vrlo važno), snagu i kondiciju malo po malo gradi.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:37   #282
Da malo dignem temu.

Naime, krenuo sam konačno i sa trailovima ajmo reći, tri vikenda 25/17/20 km.
U tjednu radim intervale i tempo trening.

Sljedeća utrka je Ponikve trail.

Kaj mislite, kaj je pametnije 14km sa 600m ili 25 km sa 1200 m uspona?
Mogu i jedno i drugo. Ovih 14 mogu sigurno konkretnije odraditi.

Da li da stiskam brzinu na kratkoj ili da idem na dugu, pa sporije i na taj način skupljam dužinu, brdo i sve ostalo u nogama?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 15:35   #283
A gle... zavisi kaj te zanima u budućnosti.

Ja zasad trčim kratke, no ozbiljnom razmišljam da se postupno (kad mi i treninzi budu u skladu s tim) prebacim na duge. Puno je manja konkurencija i veća šanse za borbu za medalje.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 15:45   #284
Pozdrav nyxter !

Excentric da kreneš s kraćom pa onda nakon nekog vremena na duge ?
Ja sam sad prijavio 25 km. Isto dosad trčao po 15 - ak km.
Drago mi je da netko ovdje ipak trči trail ono da nije samo cesta .
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 16:22   #285
Recimo da mi je cilj u budućnosti trčati što dalje i da na utrkama nisam zadnji. Zlatnom sredinom sam zadovoljan.
Finišerskim medaljama sam prezadovoljan.

Ludbreg srednji odličan, žutu Istru sam odradil odlično, nekoliko Sljemena bez ikakvih problema, trekk Zabok 4. mjesto na srednjoj.

Želim pojačati pluća jer mi trebaju na brdu. Ravnim dionicama sam zadovoljan i to ću održava ti tjednim treninzima na cesti, nizbrdo nemam problema.

Zabok sam mislio veliku odraditi, ali sam žurio nakon trke, pa sam morao na srednju.

Možda da idem na veliku, pa da vidim u kakvom sam stanju, ali opet to je 1200 m uspona

I da, cesta me više ne interesira. Trčati ću cestovne utrke koje su zgodne zbog same manifestacije i društva i da s vremena na vrijeme skinem PB.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 02:13   #286
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
I da, cesta me više ne interesira. Trčati ću cestovne utrke koje su zgodne zbog same manifestacije i društva i da s vremena na vrijeme skinem PB.
Potpisujem od rijeci do rijeci!
Cesta samo ako me na neki nacin zaintrigira (konfiguracija staze, atmosfera, lokalne trke...), inace samo peglam trail.

I ne podcjenjuj se. Silovito napredujes u trailu, ocito ti to lezi. Cuj ga, ciljas na sredinu... mislim da si vec sad u prvoj cetvrtini trailera, a vjerujem da imas sanse uci u prvih 10%
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 08:12   #287
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Potpisujem od rijeci do rijeci!
Cesta samo ako me na neki nacin zaintrigira (konfiguracija staze, atmosfera, lokalne trke...), inace samo peglam trail.

I ne podcjenjuj se. Silovito napredujes u trailu, ocito ti to lezi. Cuj ga, ciljas na sredinu... mislim da si vec sad u prvoj cetvrtini trailera, a vjerujem da imas sanse uci u prvih 10%
To je to.
Na cestu sam krenuo da dođem do neke forme. Sad dalje samo blato, koprive,...
Sad u nedjelju smo se kupali na kraju treninga u potoku koji se cijedi sa Sljemena, sretni ko male bebe.

Ma lakše mi je kad gruntam da sam na sredini jer mislim da je trenutno to realno.
Makar, to me koštalo postolja u Zaboku jer nisam vjeroval da su trojica ispred mene, a snage mi ostalo za bar dvojicu riješiti.

Ali velim, prioritet mi je iz svake utrke izaći bez ozljeda, i dugoročno trčati što dalje.
Ove godine, recimo krajem, možda probati utrku od 42 + km i završiti barem sat ispod limita.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 09:33   #288
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
To je to.
Na cestu sam krenuo da dođem do neke forme. Sad dalje samo blato, koprive,...
Sad u nedjelju smo se kupali na kraju treninga u potoku koji se cijedi sa Sljemena, sretni ko male bebe.

Ma lakše mi je kad gruntam da sam na sredini jer mislim da je trenutno to realno.
Makar, to me koštalo postolja u Zaboku jer nisam vjeroval da su trojica ispred mene, a snage mi ostalo za bar dvojicu riješiti.

Ali velim, prioritet mi je iz svake utrke izaći bez ozljeda, i dugoročno trčati što dalje.
Ove godine, recimo krajem, možda probati utrku od 42 + km i završiti barem sat ispod limita.
Svaka čast ! Odlično ti ide trail. Bit će tu dobrih rezultata.

Ma zakon je trail ! Kamen, blato, priroda, kud ćeš bolje.
Ja planiram u 9 mj odradit 42 km na Velebitu kod Šimuna. Nisam nikad toliko trčao, moram se dobro pripremit.
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 13:26   #289
Samo naprijed, meni je DUT preskup trenutno, ak si mislil na njega.

Mene je Istra totalno okrenula u nekom drugom smjeru. Razbila mnoge predrasude i mnoge upitnike. Psihički me promijenila jako, tak da se sad više ne bojim tih nekih velikih dužina ko prije.
Svjestan sam da treningom možemo dosta daleko otići. Prije Istre mi je to bilo nezamislivo.
Ok, još sam na kratkim relacijama, ali se ne bojim dužih, a to mi je veliki dobitak
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 14:15   #290
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Samo naprijed, meni je DUT preskup trenutno, ak si mislil na njega.

Mene je Istra totalno okrenula u nekom drugom smjeru. Razbila mnoge predrasude i mnoge upitnike. Psihički me promijenila jako, tak da se sad više ne bojim tih nekih velikih dužina ko prije.
Svjestan sam da treningom možemo dosta daleko otići. Prije Istre mi je to bilo nezamislivo.
Ok, još sam na kratkim relacijama, ali se ne bojim dužih, a to mi je veliki dobitak
Tako je. Uvijek možemo više nego što mislimo.
Mislio sam na Velebit http://www.outdoor.hr/velebit-trail
Kategorija 42 km
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 14:56   #291
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
A gle... zavisi kaj te zanima u budućnosti.

Ja zasad trčim kratke, no ozbiljnom razmišljam da se postupno (kad mi i treninzi budu u skladu s tim) prebacim na duge. Puno je manja konkurencija i veća šanse za borbu za medalje.
A cuj, na proslim Poniq je bila lijepa sansa za doci u top 5.
gggorannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 15:14   #292
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Samo naprijed, meni je DUT preskup trenutno, ak si mislil na njega.

Mene je Istra totalno okrenula u nekom drugom smjeru. Razbila mnoge predrasude i mnoge upitnike. Psihički me promijenila jako, tak da se sad više ne bojim tih nekih velikih dužina ko prije.
Svjestan sam da treningom možemo dosta daleko otići. Prije Istre mi je to bilo nezamislivo.
Ok, još sam na kratkim relacijama, ali se ne bojim dužih, a to mi je veliki dobitak
Sad je za vikend taman jedan ultratrail sa jeftinom startninom na sljemenu.
gggorannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 16:04   #293
Quote:
gggorannn kaže: Pogledaj post
Sad je za vikend taman jedan ultratrail sa jeftinom startninom na sljemenu.
To mi je malo prejako
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 16:06   #294
Quote:
qvezbra_81 kaže: Pogledaj post
Tako je. Uvijek možemo više nego što mislimo.
Mislio sam na Velebit http://www.outdoor.hr/velebit-trail
Kategorija 42 km
Ne odgovara mi baš taj vikend, ali ide u kalendar, pa ćemo vidjet
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 17:27   #295
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Ne odgovara mi baš taj vikend, ali ide u kalendar, pa ćemo vidjet
Ma još je dosta rano za to ali eto nekakav plan je otić.
Ni ja ne znam kako će mi ispast taj vikend.
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 12:43   #296
Piknuo sam ipak duge Ponikve.

Kak je staza, jel dobro označena?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 13:07   #297
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Piknuo sam ipak duge Ponikve.

Kak je staza, jel dobro označena?
Ja sam se zgubil prošle godine.
Al' navodno su ove godine promijenili trasu.

Vidimo se.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 13:30   #298
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ja sam se zgubil prošle godine.
Al' navodno su ove godine promijenili trasu.

Vidimo se.
Onda te ne pratim.

Kak je gore s parkingom?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 13:41   #299
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Onda te ne pratim.

Kak je gore s parkingom?
Svakako bolje da me ne pratiš, jer ja idem na kratku.

Nemaš neki veliki parking, ali ako dođeš na vrijeme (tipa sat vremena ranije), bit će mjesta po nogostupima.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 20:40   #300
Dečki su posebnu pažnju posvetili označavanju staze ovaj puta. I da, nešto su mijenjali stazu pa su najavili (za razliku od prošlog kola) minimalno makadama i ceste, a maksimalno šumske avanture.
Parking je ok. Uz sam dom ima nešto mjesta, ali ako i kasnije dođeš ima gdje za stati uz cestu.
gggorannn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.