Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2014., 10:14   #41
Jel znaci izasao novi go out?


You are who you are at home.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 10:21   #42
Da, izasao je novi Go out prije tjedan dana i jucer novi Outdoor fitness

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 11:09   #43
Uf, ovaj godisnji postaje sve skuplji


You are who you are at home.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 11:11   #44
Ajde na godisnjem si, bas te briga. Ja sam jucer kupila Outdoor i pravac na plazu iskljucit mozak od svega.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:42   #45
Ja kupula outdoor na kraju... Go out me odbio s tom crnom gorom jer sam o tome citala u outdoor prosli ljeto
Dobar je ovaj broj outdoora moram priznat Nisam ni takla knjigu... Kad se vratim s vikend godisnjeg mozda kupim i go out pa spremit za novi mini odmor
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:41   #46
Ono kad se vratis s godisnjeg a doceka te ovo:
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:59   #47
A sad ukratko jer sam rekao da ću dat više detalja nakon što vidim kako funkcionira.

Dakle besplatno sam se regao na forwardo.com gdje dobijete US based adresu u San Franciscu na koju vam se šalju publikacije. Pretplatio sam se na RW preko matičnog sajta jer su imali akciju 2 godine za 24$ iliti 1$ po primjerku s besplatnom poštarinom za US. Ako se ne varam još uvijek nemaju međunarodnu pretplatu. Davno prije sam bio pretplaćen na Climbing jedno 3 godine i imali su super jeftinu međunarodnu pretplatu koju su kasnije poskupili.

Dakle, pošta stigne u SF i oni vam ju pošalju di god treba po svijetu za naknadu od 1$ po primljenoj poštanskoj pošiljci + iznos poštarine. Zbog toga treba putem paypala stavit neki polog na forwardo acc kako bi imali dovoljno love za sve to. RW mi je odmah poslao 2 broja tj 6 i 7 mj zajedno, a evo sam neki dan podigao i broj za 8mj koje će tek u prodaju. Ne znam kad oni sve to štampaju al nije da čitaš stare časopise.

Forwardo ti dodjeli tracking No tako koji ne valja ništa s njihovom stranicom, nikad se ne vidi kad je poslano i di je trenutno, no naša ips.posta.hr radi savršeno s tim brojevima. Tako samo broj za kolovoz primio 17.7 u US i 29.7 je dostavljen na moju adresu. Ako se ne varam poštarina je bila 4.08$. U slučaju da je poštarina više nego što vam prvotno skinu, to vam naknadno uzmu kasnije (gadovi )

Sve u svemu, nije jeftino kako sam očekivao jer ispada cca 2$ po broju + poštarina dakle cca 35kn. Danas se u Hr za te pare može kupit osjetno jeftiniji GoOut koji je 20 i Outdoorfitnes koji niti ne znam koliko dođe. No ako ipak netko želi naručit nešto što se ovdje ne može čitat, ovo nije loša opcija.

Inače, forwardo ima i svoj neki šop di možete uzet razne pretplate al uglavnom su samo na godinu dana pa je tako RW preko njih bio 15$ kao i na matičnom sajtu, što mi nije bilo dovoljno dobro.

Više me boli sama činjenica da debeli ameri imaju časopis za trčanje koji ih košta dolar mjesečno s besplatnom poštarinom. Valjda računaju da će svakako potrošit pare na preparate za mršavljenje i članarine za teretane. :rant,rant:
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 17:13   #48
Ja sam mislila da ti živiš negdje vani kad si uzeo tu pretplatu

Zašto si to sad sve lijepo objasnio, sad ću je i ja morati kupiti Obožavam časopise, dosta ovih brojeva skinem s neta, ali mi je tlaka čitati na lapu. Na čitaču mi nije baš praktično za čitati, nekako ih glupo izlomi.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 21:27   #49
Sporadično si priuštim Outdoor fitness, a danas sam odriješio kesu za "Od jogginga do maratona" Jeffa Gallowaya. Još radim ali navečer kanim navući naočale za čitanje te se prepustiti štivu.
__________________
Nick mi je trebao biti Pripitomljen ali je tipkovnica rik&%$#".... evo je opet :(
Pripit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:24   #50
@pripit - javi kakva je pls
ja sam citala O čemu govorim kad govorim o trčanju i bila mi je dosadna a Cestovno trcanje mi je super npr
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 23:53   #51
Quote:
Pripit kaže: Pogledaj post
Sporadično si priuštim Outdoor fitness, a danas sam odriješio kesu za "Od jogginga do maratona" Jeffa Gallowaya. Još radim ali navečer kanim navući naočale za čitanje te se prepustiti štivu.
To sam posudila u knjiznici i zaboravila je ponijeti na godisnji Imam je doduse na readeru na eng, ali ne znam hoce li doci na red.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 00:58   #52
Što čitamo: knjige, časopisi, web

Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da ti živiš negdje vani kad si uzeo tu pretplatu

Zašto si to sad sve lijepo objasnio, sad ću je i ja morati kupiti Obožavam časopise, dosta ovih brojeva skinem s neta, ali mi je tlaka čitati na lapu. Na čitaču mi nije baš praktično za čitati, nekako ih glupo izlomi.

Ma nije, nego sam isto sucker za casopuse znam da ima sve to i digitalno za skinut al je prava tlaka citat tako. A ovako doslovno i najmanju rubriku procitam.

Btw kad sam sve izracunao, ispada da je jeftinije uzet njihovu int pretplatu od 60$ godisnje nego ove moje kombinacije
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 05:59   #53
Kad tolko spominjete runners world morat cu mu dat jos jednu sansu. Kupio/procitao jednom, digli su mi tlak sa reklamama, bilo ih je vise nego clanaka.

Jel tko od vas procitao knjigu Chi running?

Naletio sam na ovo na netu, neznam jel ulomak iz knjige ili necija misao. Ako se kome da procitat, malo js duze, ali preporucam, jako zanimljivo i nazalost istinito
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 06:01   #54
Imagine that you have invented a device which has two functions: 

1. It selectively weakens one part of the human anatomy.
2. Whatever part that the device weakens, it also allows to function in its weakened state.

For example, this might be a sort of earpiece that gradually causes you to go deaf; however, so long as you continue to wear the earpiece, you maintain your faculties of hearing.

Obviously, no one would have any natural use or inclination for such a device. But now imagine that you have – through deception, distortion, or outright fraud – convinced basically everyone in the United States that this device is somehow mandatory, that the human act of hearing is impossible or even dangerous without this device. 

You would become a rich man, would you not? An evil man, but a rich man.

Well, what I have just described is a fairly straightforward account of the running shoe industry today. 

The statement that there is not, and never has been, a single published piece of medical evidence supporting the hypothesis that running shoes either prevent injury or improve performance is just an unadorned fact (1). Staggeringly, not even the shoe companies themselves have managed to get such a study published. Usually, in a situation like this, you have the industry throwing hundreds of thousands of dollars in grants to exercise physiologists to fabricate plausible results. For example, Gatorade has established the “Sports Science Institute,” which churns out the same mumbo jumbo pseudoscience quarterly about how you have to “replenish electrolytes” during exercise, which anyone who has taken a human physiology class knows is just utter poppycock.

But the shoe companies’ “research” is all hidden; and all their money can not get one doctor to stand up and write a paper claiming that the prescription of running shoes is evidence-based. In fact, technical shoe companies have recently been challenged on this point by a disgruntled Dr. Craig Alexander (2). The response of the majority was silence, although you have to hand it to Puma and Mizuno, “who both claimed that whether or not their running shoes prevent injuries or improve performance was a trade secret!”

So, what the hell is going on here? This all sounds pretty sketchy, doesn’t it? But wait, it gets worse.

It turns out, people aren’t just ignoring this issue. Studies have been done. Trouble is, they all suggest the same thing: that running shoes are profoundly deleterious to the human organism, and that the more “stability features” and “anti-pronation devices” and “support” that you have in your running shoe, the more likely you are to be injured (3,4,5). In fact, in the best surveys that have been done, there is a direct, positive correlation between the price paid for a running shoe, and the likelihood that the purchaser will become injured in a 16km run, after accounting for all other variables such as training volume, marathon speed, commitment to running, etc (6).

So, it’s starting to become pretty clear to those that are paying attention that the running shoe that has been peddled to us for the last decade or so (I’m talking about to the recreational runner. Professional runners wouldn’t be caught dead in a shoe with “stability features;” they all run in flats. Something else to think about.) definitely does not prevent injuries, and it’s probably very bad for us.

This may be a little hard to believe, if only because of what the running shoe companies have been saying so loudly, for so long, so I’ll try to use another metaphor.

Imagine that modern humans had very little use for their hands. That is, suppose they used them – but only for extremely gross, indelicate motor functions like pushing a shopping cart. Now imagine that you took such a human at a very young age, and put casts on each hand. These casts bind all the fingers so that they are squeezed together, and form the hand into the shape of a “C.” Now let this young human go about his daily tasks for many years, performing all his gross motor functions with these casts on. 

Evidently, after so many years of this, the muscles in his hand would be atrophied totally to the point of dysfunction. I claim that this is exactly what happens to the human foot in Western societies. After all, the human foot has no less complex a musculature than the hand; indeed, it may be much more so. The foot has to absorb a huge amount of shock, and it has evolved over hundreds of thousands of years to do so quite efficiently. The engineering of a mechanical foot that performs like a human one is a far, far more difficult task than engineering a hand – just look at the present state of anthropomorphic robotics.

Anyway, suppose you then asked this person to go out three times a week and perform some more complicated motor function – say, going across a set of monkey bars. Back and forth for thirty minutes. This is a task that most children could carry out with relative ease.

But what would happen to this person? Unless he progressed excruciatingly slow, it’s almost a certain that he will be injured. So, there’s that. But think about this a step further -- wherewould he be injured? Probably not in the hands, actually: they’d be already casted up! Instead, he’d probably be injured in his lower arms. His wrists would break down, or his forearms would stress fracture, or his elbow would get displaced so that the cartilage degraded.

And of course, this is exactly what we see in recreational runners. Lower-leg injuries predominate: it’s the shins and knees that suffer, because the feet are bound.
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:40   #55
Amstel, stavi link na clanak, a ovaj copy paste cu ti pobrisati

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 15:12   #56
Ne, ne nemoj brisat. Nemam link, trazio sam info u vezi te knjige (Chi running) i mislim da je to bilo negdje u komentarima. Da li je ulomak iz knjige ili neciji komentar/misao, nemam pojma
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 17:47   #57
Mislim da je chi running ista ideja kao i pose running od romanova, to mozes nac ko video na netu
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 08:24   #58
U ovoj seriji članaka je dosta detaljno napisan osvrt o Pose i Chi metodi, a napravljena je i studija koja je ukazala na povećanu mogućnost ozljede kod primjene te metode. Ne zbog nedostatka same metode u teoriji nego zbog nedostatne edukacije i treninga trkača za novu tehniku. Zanimljivo štivo, ako se nekome da čitati.

http://sportsscientists.com/2007/09/...of-how-we-run/

http://sportsscientists.com/2007/09/...nique-part-ii/

http://sportsscientists.com/2007/09/...ing-technique/
(kome se ne da sve čitati, tu je dio o studiji)

http://sportsscientists.com/2007/09/...imple-changes/

http://sportsscientists.com/2007/10/...nning-economy/

Što se tiče spominjanih časopisa, meni je bolji za čitati Outdoor Fitness nego GoOut.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 09:43   #59
Što čitamo: knjige, časopisi, web

Ja jos citam i the runners body od rossa tuckera, nevjerojatno loliko sportskih zabluda bude plasiranon od proizvodjaca suplemenata. Zanimljivo i lako za citanje alo koga zanima znanost iz procesa koji se odvijaju u tijelu prilikom trcanja.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 10:58   #60
Kupio danas novi broj goout!... odličan je svaka preporuka, Jankovićev super članak o kenijskim maratoncima (volim kad nešto novo naučim iz tog časopisa)... onda skyrace, trail running i intervju s Lesjakom... bravo, kupujem sljedeći broj
Prim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.