Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 10:30   #21
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
I ne kuzim sto si htjela reci svojim primjerom.
pa da nije UVIJEK problem u djeci i roditeljima.
marjansplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:34   #22
Quote:
marjansplit kaže: Pogledaj post
pa da nije UVIJEK problem u djeci i roditeljima.
pa nisam ja nigdje ni rekla da je UVIJEK problem u djeci i roditeljima.

ali to ovdje uopce ni nije tema.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:39   #23
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa nisam ja nigdje ni rekla da je UVIJEK problem u djeci i roditeljima.

ali to ovdje uopce ni nije tema.

možda i nisi, ali svojim postovima, ostavljaš baš takav dojam .
marjansplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:48   #24
Quote:
marjansplit kaže: Pogledaj post
možda i nisi, ali svojim postovima, ostavljaš baš takav dojam .
pa nije tajna, vise puta sam rekla da iz mog iskustva odgovorno mogu tvrditi da su u relaciji dijete-roditelj-profesor u najvecem broju slucajeva problem roditelji.
ne moras nista citati izmedju redaka.

ali, ponavljam, ovdje to ocito nije ni upitno. ili ti imas drugacije misljenje o uvodnom postu?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:13   #25
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
sadasnji sustav kazni bi trebalo skresati na kaznu-dvije, a ne da imamo 4 kazne godisnje koje se vremenski maksimalno rastezu, a krajem godine ponistavaju i onda opet dogodine ista pjesma.
dobijes opomenu i ukor i to je to. sljedeci korak je drastican, pa hoces suradjivati-necas. adio.
Od 30.12.2014.su stupile na snagu izmjene i dopune Zakona o odgoju i obrazovanju pa su kazne promijenjene (Čl.22), nema više produženog stručnog postupka. U osnovnim školama mjere strogi ukor i preseljenje u drugu školu vrijede do završetka oš obrazovanja, a u srednjima mjera opomena pred isključenje vrijedi do završetka sš obrazovanja. Ostale pedagoške mjere vrijede samo za tekuću godinu kao i prije. Možda ovo ipak malo pomogne. A možda i ne
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:27   #26
Quote:
marija_os kaže: Pogledaj post
Od 30.12.2014.su stupile na snagu izmjene i dopune Zakona o odgoju i obrazovanju pa su kazne promijenjene (Čl.22), nema više produženog stručnog postupka. U osnovnim školama mjere strogi ukor i preseljenje u drugu školu vrijede do završetka oš obrazovanja, a u srednjima mjera opomena pred isključenje vrijedi do završetka sš obrazovanja. Ostale pedagoške mjere vrijede samo za tekuću godinu kao i prije. Možda ovo ipak malo pomogne. A možda i ne
ajme, nemas pojma kako si me razveselila s ovim.

ne radim vec 10 mj. pa nisam u toku.

ne znam hoce li pomoci, ali to je sigurno korak naprijed u odnosu na sve ovo prije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:41   #27
Zar se ne moze uvjetovati ostanak djeteta u trenutnoj skoli redovnim odlaskom na psihoterapiju pa ako psihoterapija ne poluci nikakvog uspjeha i dijete nastavi maltretirati drugu djecu, preporuciti ga za školu s posebnim potrebama? Tu ce ipak imati veci nadzor.
Mislim da nikako nije rjesenje da ga se prebaci u drugu skolu da maltretira drugu djecu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:51   #28
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Zar se ne moze uvjetovati ostanak djeteta u trenutnoj skoli redovnim odlaskom na psihoterapiju pa ako psihoterapija ne poluci nikakvog uspjeha i dijete nastavi maltretirati drugu djecu, preporuciti ga za školu s posebnim potrebama? Tu ce ipak imati veci nadzor.
Mislim da nikako nije rjesenje da ga se prebaci u drugu skolu da maltretira drugu djecu.
nazalost, ne mozes ti nista provesti bez pristanka roditelja.
u tome i je problem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 17:26   #29
Čovjek je molio za pomoć, a vi ste ga zasuli drvljem i kamenjem, a sad mu već na temelju par šturih rečenica dijete šaljete u specijalnu školu
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 18:07   #30
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Čovjek je molio za pomoć, a vi ste ga zasuli drvljem i kamenjem, a sad mu već na temelju par šturih rečenica dijete šaljete u specijalnu školu
kakvu pomoc je covjek molio?

htio je valjda cuti da je on u pravu, a svi drugi roditelji su zli manijaci koji su bez ikakvog razloga digli hajku na njegovo zlato?

daj me nemoj...

i zanimljivo da se nije ponovo javio. dakle, ili je trol ili ga istinski boli briga sto netko drugi misli.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 18:20   #31
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Čovjek je molio za pomoć, a vi ste ga zasuli drvljem i kamenjem, a sad mu već na temelju par šturih rečenica dijete šaljete u specijalnu školu
pa daj bar ti onda neku konstruktivnu ideju...

da mu je stalo do objektivnog odgovora valjda bi objasnio malo bolje tu neravnopravnu situaciju, pao nije glup da ne vidi kaj mu post sugerira...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 12:06   #32
Slažem se, na temelju autorovog posta teško je bilo što sugerirati, ali čovjek nije ni dobio priliku za detaljnije obrazloženje situacije.

Razumijem ja vas i vašu ogorčenost činjenicom da se više-manje u svakoj vrtićkoj grupi i svakom razredu nađe poneko dijete koje ometa nastavu, radi nered, zadirkuje ostalu djecu i da zbog neučinkovitosti sustava nitko tome ne može stati na kraj.

Ali i ja sam bila taj roditelj s druge strane, roditelj "problematičnog" djeteta. Na sreću, kod mene problemi nisu eskalirali do ove razine i unatoč nefunkcionalnom sustavu izvukli smo se iz problema. Međutim, znam kako je biti s te strane barikade, znam kako je boriti se za svoje dijete i znam kako je stajati pred zidom i vrištati i plakati od nemoći, jer pomoći ni od kud. "Problematična" djeca i njihovi roditelji i sami su često žrtve sustava koji ne funkcionira. Dok čitam autorov post znam da smo to mogli biti moje dijete i ja, da je bilo malo manje sreće ili pameti ili čega god u mom životu.

U prvoj rečenici čovjek moli za pomoć. Iz teksta se može iščitati da baš ne sjedi prekriženih ruku diveći se nepodopštinama svog potomka, nego je tražio i dobio stručnu pomoć za svoje dijete. Možda je stvarno konjina koja vidi samo svoje zlato i fućka mu se za svu ostalu djecu svijeta i njihove osjećaje. A možda je samo žrtva sustava koji ne funkcionira.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 14:13   #33
Premještaj u drugu školu mi se čini kao dosta gruba kazna. Problem je ako je tata usidren protiv ekipe roditelja što je prirodno obzirom da se roditelji identificiraju sa svojim djetetom, i većina nas bi se branila u takvoj situaciji. Moj prijedlog bi bio kompromis, određeni rok (tipa 3 mjeseca) kojim bi se djetetu dalo šansu. Roditeljski sastanak gdje bi tata to tražio i zamolio roditelje za pomoć i objasnio sinu uz pomoć savjeta psihologa cjelokupnu situaciju i da njegovo ponašanje nije prikladno i ima posljedice, da ga ostala djeca ne razumiju. Naći primjere sa posla, nogometne ekipe, bilo kakve zajednice. Krivac je loša komunikacija dječak->zajednica (razred).
Da li je moguće postići win-win u ovoj priči ili sam ja idealista?
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 14:30   #34
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Slažem se, na temelju autorovog posta teško je bilo što sugerirati, ali čovjek nije ni dobio priliku za detaljnije obrazloženje situacije.

Razumijem ja vas i vašu ogorčenost činjenicom da se više-manje u svakoj vrtićkoj grupi i svakom razredu nađe poneko dijete koje ometa nastavu, radi nered, zadirkuje ostalu djecu i da zbog neučinkovitosti sustava nitko tome ne može stati na kraj.

Ali i ja sam bila taj roditelj s druge strane, roditelj "problematičnog" djeteta. Na sreću, kod mene problemi nisu eskalirali do ove razine i unatoč nefunkcionalnom sustavu izvukli smo se iz problema. Međutim, znam kako je biti s te strane barikade, znam kako je boriti se za svoje dijete i znam kako je stajati pred zidom i vrištati i plakati od nemoći, jer pomoći ni od kud. "Problematična" djeca i njihovi roditelji i sami su često žrtve sustava koji ne funkcionira. Dok čitam autorov post znam da smo to mogli biti moje dijete i ja, da je bilo malo manje sreće ili pameti ili čega god u mom životu.

U prvoj rečenici čovjek moli za pomoć. Iz teksta se može iščitati da baš ne sjedi prekriženih ruku diveći se nepodopštinama svog potomka, nego je tražio i dobio stručnu pomoć za svoje dijete. Možda je stvarno konjina koja vidi samo svoje zlato i fućka mu se za svu ostalu djecu svijeta i njihove osjećaje. A možda je samo žrtva sustava koji ne funkcionira.
Pa vidis moj je dojam skroz drugaciji. Meni iz njegovog posta vristi ljutnja prema drugim roditeljima, a takav mu je I naslov, kao da su mu drugi krivi jer su se usudili pobuniti. S druge strane dojam mi je da ublazava probleme svojeg djeteta I sve bi zapravo bilo u redu da nije drugih zlocestih ljudi koji na pravdi Boga lincuju iz zahebancije njegovo dijete.
Na srecu nikad nisam bila ni s jedne, ni s druge strane ali sigurna sam da bi postupila drugacije. A sustav je isti za save, djeca nisu.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 14:33   #35
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Premještaj u drugu školu mi se čini kao dosta gruba kazna.
Premjestaj je drasticna, zadnja mjera koja se poduzima u iznimnim slucajevima kad nista drugo ne daje rezultate.
znaci, kao sto sam napisala: dijete najprije dobije opomenu razrednika, obavjestava se roditelj, po potrebi zove na individualni razgovor, zatim slijedi ukor, ponovo se obavjestava roditelj i zove na individualni razgovor, nakon toga slijedi opomena pred iskljucenje, tu se roditelj zove na razgovor i s razrednikom i s pedagogom/psihologom, dijete sudjeluje u tim nekim razgovorima sa strucnim timom (obicno ne bude samo jedan razgovor vec dva-tri...) i na kraju ide taj produzeni strucni postupak (koji je ocito sad ukinut od ovog polugodista) gdje se opet odrzavaju nebrojeni razgovori roditelj-dijete-razrednik-strucni tim. po potrebi se ukljucuje i czss.

ako to nisu "sanse", onda ne znam sto jesu.
i ne traju 2-3 mjeseca nego najcesce se razvlace na cijelu skolsku godinu.

i do sad je vrijedilo pravilo da se sve te mjere ukidaju na kraju svake skolske godine, tako da si iduce godine slobodno mogao raditi sranja ispocetka.

fala bogu da su to promijenili, mozda urodi plodom.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 24.01.2015. at 14:39.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 17:45   #36
U razredu imamo dečka koji je došao iz druge škole. Ne znamo zašto, ali nakon par godina problema s njim pretpostavljam da se radilo o premještaju radi problematičnog ponašanja.

Ometa kontinuirano nastavu. Priča, viče, žvrgolji, luduje. Njegovi roditelji dolaze redovno u školu, ulizuju se svakom živom i u principu se prave grbavi jer im je takav očigledno baš ok.

Već ima izrečen ukor i ide svaki dan na razgovor kod stručne osobe, valjda psihologa. Nema nikakvog efekta.

Profesori ne raspravljaju s nama ostalim roditeljima o njemu, jer je valjda i njima lakše tako, već prigovore rješavaju individualno.

Nije toliko prisutno to fizičko maltretiranje iako i toga ima, već verbalno.

Prostači i vrijeđa djevojčice, vrlo je vulgaran. Takav je od male dobi. Ja ne znam da li u njegovoj kući su međusobno prisutni takvi sexualizirani razgovori, ali ti ljudi imaju doma i dosta mlađu djecu od njega.

Što mi je činiti. Ne bi htjela nauditi svom djetetu, ne bi otežavala nastavnicima jer im je vjerujem teško jer su nemoćni, ali i njoj je dosta i neki dan se po prvi put ozbiljno potužila i zamolila nas da ju zaštitimo.

Što prvo, kome. Razrednica, roditeljski koji je uskoro. Pismeno, usmeno.

Molim vas da mi pomognete savjetom, pogotovo vi koji radite u školi.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 18:21   #37
mozes se obratiti razrednici, bilo na individualnom razgovoru, bilo na roditeljskom.
medjutim, ako je mali vec dosao u vasu skolu na nacin da je premjesten zbog ponasanja, bojim se da nista necete rijesiti.

o tome i govorim cijelo vrijeme.

u teoriji bi se takve ucenike i moglo premjestati od nemila do nedraga svake skolske godine, ali s obzirom da je to "nepedagoski", u praksi se to ne radi.
ni razgovori s pedagogom/psihologom nece nista rijesiti jer problem dolazi od kuce.

kao profesor, mogu ti samo reci da mi je iskreno zao, znam kako vam je i srce me boli sto sustav maksimalno stiti nasilnike i ostavlja ostalu djecu doslovno njima na milost i nemilost.

kao roditelj ti mogu reci da intenzivno razgovaras sa svojom curom, das joj do znanja da je takvo ponasanje neprihvatljivo i da ces poduzeti sve sto mozes da ju zastitis, ali da nije sve na tebi i da se odluke donose na razini skole ili cak na razini vise skola kad je premjestaj u pitanju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 02:18   #38
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Slažem se, na temelju autorovog posta teško je bilo što sugerirati, ali čovjek nije ni dobio priliku za detaljnije obrazloženje situacije.

Razumijem ja vas i vašu ogorčenost činjenicom da se više-manje u svakoj vrtićkoj grupi i svakom razredu nađe poneko dijete koje ometa nastavu, radi nered, zadirkuje ostalu djecu i da zbog neučinkovitosti sustava nitko tome ne može stati na kraj.

Ali i ja sam bila taj roditelj s druge strane, roditelj "problematičnog" djeteta. Na sreću, kod mene problemi nisu eskalirali do ove razine i unatoč nefunkcionalnom sustavu izvukli smo se iz problema. Međutim, znam kako je biti s te strane barikade, znam kako je boriti se za svoje dijete i znam kako je stajati pred zidom i vrištati i plakati od nemoći, jer pomoći ni od kud. "Problematična" djeca i njihovi roditelji i sami su često žrtve sustava koji ne funkcionira. Dok čitam autorov post znam da smo to mogli biti moje dijete i ja, da je bilo malo manje sreće ili pameti ili čega god u mom životu.

U prvoj rečenici čovjek moli za pomoć. Iz teksta se može iščitati da baš ne sjedi prekriženih ruku diveći se nepodopštinama svog potomka, nego je tražio i dobio stručnu pomoć za svoje dijete. Možda je stvarno konjina koja vidi samo svoje zlato i fućka mu se za svu ostalu djecu svijeta i njihove osjećaje. A možda je samo žrtva sustava koji ne funkcionira.
Zao mi je zbog tvog loseg iskustva,ali kako to da su problematicna i nemirna djeca bas tolike zrtve sustava koji ne funkcionira,da si ti morala plakati i ocajavati?

Moj dojam je da sadasnji sustav do besmisla stiti bas ove problematicne i nemirne.

Nastavnici i skola su gotovo,pa nemocni,sto se da iscitati iz postova prosvjetara,pa smo mi roditelji prinudjeni uzimati stvari u svoje ruke da bi zastitili vlastitu djecu od malih zlostavljaca.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 02:29   #39
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
U razredu imamo dečka koji je došao iz druge škole. Ne znamo zašto, ali nakon par godina problema s njim pretpostavljam da se radilo o premještaju radi problematičnog ponašanja.

Ometa kontinuirano nastavu. Priča, viče, žvrgolji, luduje. Njegovi roditelji dolaze redovno u školu, ulizuju se svakom živom i u principu se prave grbavi jer im je takav očigledno baš ok.

Već ima izrečen ukor i ide svaki dan na razgovor kod stručne osobe, valjda psihologa. Nema nikakvog efekta.

Profesori ne raspravljaju s nama ostalim roditeljima o njemu, jer je valjda i njima lakše tako, već prigovore rješavaju individualno.

Nije toliko prisutno to fizičko maltretiranje iako i toga ima, već verbalno.

Prostači i vrijeđa djevojčice, vrlo je vulgaran. Takav je od male dobi. Ja ne znam da li u njegovoj kući su međusobno prisutni takvi sexualizirani razgovori, ali ti ljudi imaju doma i dosta mlađu djecu od njega.

Što mi je činiti. Ne bi htjela nauditi svom djetetu, ne bi otežavala nastavnicima jer im je vjerujem teško jer su nemoćni, ali i njoj je dosta i neki dan se po prvi put ozbiljno potužila i zamolila nas da ju zaštitimo.

Što prvo, kome. Razrednica, roditeljski koji je uskoro. Pismeno, usmeno.

Molim vas da mi pomognete savjetom, pogotovo vi koji radite u školi.
Ja sam samo roditelj.
Iz iskustva znam da ti skola nece rijesiti problem,jer je nemocna.

Osobno bih nazvala roditelje tog decka i otvoreno zaprijetila ako mi dijete njihov sinek ne ostavi na miru.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 09:12   #40
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post

Osobno bih nazvala roditelje tog decka i otvoreno zaprijetila ako mi dijete njihov sinek ne ostavi na miru.
I što bi konkretno napravila ako njihov sinek ne ostavi tvoje djete na miru?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.