Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 22:59   #1021
Izgubljena i previše na forumu.
tirkizno is offline  
Old 22.02.2017., 23:28   #1022
Łijep dan danas bjeśe {a bit çe i süţřã}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 23.02.2017., 09:47   #1023
Želim spavati,glava mi puca.

I dalje sam izgubljena i ne znam više ništa.
tirkizno is offline  
Old 23.02.2017., 22:01   #1024
Tonem, a jebeno se trudim održat se na površini. Nije pošteno. Fakat nije.

Svjesna sam da overthinkam i da moram izabrat da živim sada i ovdje, a da prošlost ostane tamo gdje joj je i mjesto. Davno i daleko. Al je fakat jebeno teško.
Svaki centimetar, svaki gram, svaka crta lica, pramen kose... Sve ikad. Svaka poruka, svaki post, svaka rečenica... Svaka situacija, svaka interpretacija...

Neke nove činjenica i saznanja su bacila sasvim drugo svjetlo na sve i vrlo teško je vratit se u onaj mrak. Niti mogu, niti želim to ustvari.
Počelo je sa laži. Wow.

Pitam se koliko će mi trebati da prestanem biti naivna, a zanima me hoću onda prestati biti i "dobra osoba"?
Vrtim si film i skužim da razmišljam o tome da svoje prehrambene navike prilagodim... Ono, ak treba mogu jest, al ak treba ne moram. To nije jebeno normalno. Ja nisam jebeno normalna.

Dali je pad uzrokovan overthinkanjem ili sad još uvijek imam dovoljan window of opportunity da se izvučem bez nekih (većih) ožiljaka?
Nisam pametna. Overthinkam overthinkanje i pokušavam se ne triggat u ona neka stanja iz kojih mi je fakat dugo trebalo da se isčupam.

Zadovoljna sam sobom. Zadovoljna sam onim što imam. Ne žalim za onim što (više) nemam. Volim sebe i sviđa mi se kako izgledam.
I onda to želim podjelit. Povuć nekog u svoje svjetlo, dok postoje ogromne šanse da ćemo na kraju oboje završit u mraku.

Živciram sama sebe. Ne pričam nikome ništa. Prijatelje brojim na prste jedne ruke. Ljude s kojima komuniciram na dnevnoj bazi... Tužan je to broj.
Ipak... Ja nisam tužna. Trenutno. No svjesna sam da sa dolaskom ljepših i dužih dana... Sa prilikama za otić prošetat se... Bit će drugačije i teže.

Vrtim si isti film. I trudim se sama sebe ušutkat, al je jebeno teško.
*glupa si glupa si glupa si glupa si glupa si* - kao soundtrack koji se vrti u svim "kritičnim" situacijama, prilikom donošenja svake odluke, za vrijeme čekanja tramvaja na glavnom *glupa si glupa si glupa si glupa si*. Stalni podsjetnik da ono što želim i ono što mogu dobit nisu spojive stvari.

Valjda će barem dežurni dušebrižnici biti sretni jer "dobila je svoje". Šteta što u RL-u nema block opcije. Šteta što se ja ni VL blocka ne mogu držat.
horadic_cube is offline  
Old 23.02.2017., 22:13   #1025
Gdje smo sad?
Jel se cijeni rad?
Otvaramo li vise dusu
Ili nam vjetrovi hladni pusu?

Sunce je zasjalo
Da bi dusu ogrijalo
I da budemo u boljem danu
Il u Europi il na Balkanu!

A moze i u parku
Ili uz drvenu barku
Nek nas se vidi vise
I nek se dobro dise

Treba nam dobar zrak
Bio dan ili mrak
Treba nam i fina juha
Za bolji miris ispod pazuha
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 23.02.2017., 22:21   #1026
And this is not the time or place for us to speak like this
Even if I had the thought I'd never dream of it
So dry your hollow eyes and let's go down to the water

In a different time or place the words could make more sense
In a perfect world the future wouldn't make a dent
So dry your hollow eyes and let's go down to the water

Mantel is offline  
Old 23.02.2017., 23:15   #1027
Osjećam se kao da sam pala sa marsa. Što se to samnom događa?
Htjela sam te nazvati, a nisam. Destabilizirana sam. Sve mi je čudno.
Miškice, stabiliziraj se
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Old 24.02.2017., 08:08   #1028
Korak naprijed, dva nazad. I tako cijeli život. Dokad više?
Zuzzu is offline  
Old 24.02.2017., 17:59   #1029
pokazao si mi da je đavao bio najljepši anđeo, hvala ti zbog toga
poslje tebe nisam ni tužna ni ljuta, već sam začuđena svojom naivnošću, baš sam bila ko dijete...

od sada prelazim na dobre likove, koji će biti dobri i brižni prema meni, zatvorila poglavlje sa divljacima
mik-mik is offline  
Old 24.02.2017., 18:05   #1030
ma kakvi frajeri , funkcioniram jedino kad sam sama

https://youtu.be/jjLGn1tpnX8
jelich is offline  
Old 24.02.2017., 21:56   #1031
Ne sviđa mi se ovo gdje jesam i kakva jesam. Sramim se zatražit pomoć,smjernicu za život.
tirkizno is offline  
Old 25.02.2017., 03:21   #1032
e dok vi svi divno pajkite ja se budim i kuham si fino prvu "jutarnju" kavicu. pozdrav svijete
Vordas is offline  
Old 25.02.2017., 18:32   #1033
...da mi je zapalit....
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 26.02.2017., 15:31   #1034
U prijateljstvima, ljubavnim vezama i terapiji, često pokušavaju da izgrade bazu sigurnosti – emocionalnu vezu s drugom osobom koja bi im ulivala sigurnost, na koju bi mogli da se oslone – bez straha i bez preteranog doživljaja zavisnosti. Međutim, zbog iskustva koja su imali u detinjstvu sve naredne odnose vide kao potencijalno opasne i preplavljujuće. Javljaju se ideje da će morati u odnosu da trpe, da će biti ugušeni i zarobljeni, da će izgubiti sebe i mnogo više morati da brinu o drugom. Jasno je da takvo predviđanje zavisnosti predstavlja repliku odnosa s roditeljima koji ne samo da nisu uspevali da umire dete, nego su često i svoje probleme i anksioznosti prelivali u njega.

Pošto s roditeljima u detinjstvu nije napravljena baza sigurnosti za dete, ono se i kao odrasli često oseća nesamostalno – te ujedno, ruku pod ruku sa strahom od gušenja u vezi i gubljenja sebe u odnosu, ide i strah od napuštanja. Kao što su mu bili potrebni roditelji, bez obzira na to što nisu uspeli da pruže adekvano umirivanje, tako imaju jak doživljaj da neće moći bez partnera, prijatelja, ponekada i terapeuta.

Na takvoj klackalici između gušenja u odnosu i potrebe za odnosom, javlja se prilična averzija prema odnosima. Javlja se nemogućnost pravog vezivanja – jer svako vezivanje je višestruko opasno i – javlja se panika.




Ahhhhaaaaaaaa, a ja mislaaaaaa da sam lud ili koji qrac s menom ne valja a to je samo dobro staro neadekvatno roditeljstvo koje te samo malo zezne, nista ozbiljnog.

</sarcasm>
Tox is offline  
Old 26.02.2017., 19:33   #1035
Putujem u svoj mrak. Kilometar po kilometar i misao po misao.
Ljubomorna sam, posesivna, bolesno i morbidbo znatizeljna - pod zajednickim nazivnikom sam naprosto uzasna. Ono, kad podvuces crtu.

Smijem se kroz suze jer ne zelim biti lose drustvo.
Sutim u vezi onog o cemu ustvari zelim pricat.

Nigdje nisam sigurna, slobodna... Anonimna .
Osjecam se izlozeno i paranoicno.

Zelim da sve bude dobro.
Zelim da ja budem dobro.

Koncept odnosa je kompliciran - prihvatiti sto mozes dobiti ili traziti ono sto (mislis da) zasluzujes?

Moram prestat preskakat terapiju.
Moram prestat pisat.
horadic_cube is offline  
Old 27.02.2017., 09:16   #1036
u 13 u drugu, uf...ovaj tj ce proc ko zak...

nec stic nis gejmat, a igara novi pokupovano

vald ce ova subota bit neradna,.
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 27.02.2017., 11:36   #1037
Toksicna sam, a za sebe najvise
horadic_cube is offline  
Old 27.02.2017., 14:53   #1038
gledam slike sa sprovoda cure koju je ubio onaj sotona prije par dana...imam hrpu pitanja a ne znam jel postoji odgovor koji bi me zadovoljio...Kako se izdrzi ta bol?Jel se lik karmicki unistio za narednih sedam zivota?I da je, sta bi to znacilo ovoj majci koja se mora s tim ustajati i leci svaku vecer?
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Old 27.02.2017., 15:01   #1039
Idte na izbore {pa birajte pametnije}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 27.02.2017., 16:18   #1040
Trul sam i ide na gore.
Huorn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.