Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 13:55   #21
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Nemoj se udavati ni planirati djecu dok se tako osjećaš jer to nema smisla. Možete se dogovoriti i činiti ustupke oko stvari koje jednom od vas nisu jako bitne, ali ne znam koliko to dugotrajno može funkcionirati kad se jedno osjeća jako loše oko odluka koje donosi i živi s njima svaki dan.
I agree.
Pa par puta sam mu (doduse, kroz svadju ) rekla "e i nemoj ni pomisljat da me zaprosis jer nece to biti onako kako smo se "dogovorili", imat cemo jos jedan razgovor o tome", uglavnom - dala sam mu do znanja da jos nije vrijeme za to, tako da dobijem jos vremena za razmisljanje. Ali sto vise razmisljam...
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:59   #22
Moja mama ima razlicito prezime od mene jer je nakon razvoda vratila djevojacko. Odavno je tako.

Nikada nisam imala ni od koga nikakav problem niti pitanje pa stoga to smatram nevaznim. I stavom a i u praksi.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:02   #23
zasto ne bi dijete imalo oba prezimena?
Ako vi imate svako svoje nekako mi je to logicno.
Posebno ako budete nekad negdje putovali dobro je da dijete ima prezime isto kao i roditelj koji ga vodi, u ovom slucaju to bi bila oba prezimena.

edit, sad citam daljnje odgovore i ovo mi se i dalje cini kao normalno rjesenje, znaci oba prezimena i sve ok.
iskreno i ja bih se osjecala nekako zakinuta da se dijete drugacije preziva od mene i kuzim te :*

Zadnje uređivanje dulca : 16.02.2017. at 14:15.
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:03   #24
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Joj, poštedi me.

Po čemu si zaključio/la da se "itekako želim udat"? Zato jer sam žensko pa se to, eto, podrazumijeva?

To što sam napisala da mislim da bi nam brak malo olakšao život u određenim aspektima, ne znači da mi smeta što ga on ne želi ni da je to zapravo skriveni problem mog posta. Na forumu sam anonimna i nemam zašto lagati ni uljepšavati stvari. Svoj problem sam iznijela detaljno i jasno, točno onako kako je i nema potrebe za traženjem skrivenih motiva.
A ako ste toliko zatvorenog uma da ne možete shvatiti da se netko može voljeti i bez da to ovjekovječi pečatom i svjedocima, to je vaš problem, ne moj.

Ovo ide i ostalima koji su slično reagirali.

Vama koji pišete konstruktivno svoje mišljenje, hvala.
Wow...nervozna si.
Donosiš pogrešne zaključke


Uz promijenjeni naslov, ne znam zašto si s njim.
(btw, ovo - nismo u braku - je sporedno )
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:11   #25
Ja ti imam upravo takav slučaj. Supruga ima različito prezime od mene i djeteta.

Ona nije promijenila prezime nakon vjenčanja jer je bila na kraju studija i nje joj se dalo gnjaviti s promjenom dokumenata. Studij je završila a ostalo je stanje u prezimenima kakvo je i bilo.

Meni osobno je svejedno koje će ona i dijete imati prezime a vidim i njoj jer se ta tema poslije nije potegla kao nešto oko čega treba gubiti vrijeme (a i novac).

Što se tiče objašnjavanja raznim službama zašto imamo prezimena takva kakva imamo, nitko nas nikada nije ništa u vezi toga pitao, a nije da nismo imali doticaja s doktorima, vrtićima i hrpom drugih institucija itd. Mislim da su se svi oni susreli s toliko različitih kombinacija da im ništa više nije čudno.
Error is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:17   #26
Quote:
Error kaže: Pogledaj post
Ja ti imam upravo takav slučaj. Supruga ima različito prezime od mene i djeteta.

Ona nije promijenila prezime nakon vjenčanja jer je bila na kraju studija i nje joj se dalo gnjaviti s promjenom dokumenata. Studij je završila a ostalo je stanje u prezimenima kakvo je i bilo.

Meni osobno je svejedno koje će ona i dijete imati prezime a vidim i njoj jer se ta tema poslije nije potegla kao nešto oko čega treba gubiti vrijeme (a i novac).

Što se tiče objašnjavanja raznim službama zašto imamo prezimena takva kakva imamo, nitko nas nikada nije ništa u vezi toga pitao, a nije da nismo imali doticaja s doktorima, vrtićima i hrpom drugih institucija itd. Mislim da su se svi oni susreli s toliko različitih kombinacija da im ništa više nije čudno.
Eto
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:30   #27
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
I agree.
Pa par puta sam mu (doduse, kroz svadju ) rekla "e i nemoj ni pomisljat da me zaprosis jer nece to biti onako kako smo se "dogovorili", imat cemo jos jedan razgovor o tome", uglavnom - dala sam mu do znanja da jos nije vrijeme za to, tako da dobijem jos vremena za razmisljanje. Ali sto vise razmisljam...
Oprosti, ali ni ovo što ti radiš mi nije u redu. Na neki način mu prijetiš ili odustaješ od dogovora, sve kao u nekoj šali koja to očito nije, njemu je to sigurno neugodno. Mislim da trebate ozbiljno raspraviti o tome i donijeti odluku koja će biti konačna i s kojom ste oboje suglasni, bez ostataka gorčine i zamjeranja. Ti nisi dužna ispunjavati želje njegovih roditelja niti se njihova očekivanja trebaju prelamati preko leđa tvoje djece. Kad bi tvoj dečko bio praktični vjernik koji smatra da vaš brak vrijedi jedino ako je sklopljen u Crkvi, a krštenje vam čuva djecu i pomaže im u zagrobnom životu, razumjela bih zašto on to želi i imali biste točku od koje krenuti u dogovorima, ali kad to čak nije ni njemu osobno bitno već pokušava udovoljiti drugim ljudima, imate problem. Vi trebate svoj život i svoju obitelj krojiti kako vama paše. Njegovima možete pomoći, možete ih uključiti koliko mislite da treba, možete poslušati njihove savjete, ali ne biste trebali ići protiv sebe, svojih želja i vlastitih uvjerenja da bi oni bili mirni, a onda još u sve to petljati i djecu. Po meni ovo nije nešto o čemu se usput nabacuje u šali ili ne, pogotovo ako se razilazite u mišljenjima.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:33   #28
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Moja mama ima razlicito prezime od mene jer je nakon razvoda vratila djevojacko. Odavno je tako.

Nikada nisam imala ni od koga nikakav problem niti pitanje pa stoga to smatram nevaznim. I stavom a i u praksi.

Ali je imala muževo prezime i kad si se ti rodila svi ste se jednako prezivali. To je posve drugačija situacija od one gdje u startu počinjete s različitim prezimenima. Tvoja mama je imala izbor i zadržati to prezime, da je tako htjela.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:34   #29
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Glupo mi je sto on namece uzimanje prezimena kao tradicije,a ne uzima u obzir brak.
Zasto nije onda moderan u oba slucaja?
Zasto bi onda i ti pristajala da samo djete ima njegovo prezime?
Neka ima tvoje,sta ima veze..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
This.
Kad je tako liberalan, neka bude liberalan do kraja.

Jebo te koji ne znaju bi li piskili ili kakili.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:34   #30
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Za početak isprike što temu dižem iz mrtvih, ali ne znam gdje bih drugdje pitala za mišljenje, a ne želim otvarati novu.

Dakle dečko i ja živimo zajedno i planiramo dijete, no on nije zagovaratelj braka i smatra da on ni na koji način ne bi utjecao na našu vezu, da je bitno samo da se volimo a da boljeg "dokaza" ljubavi od djeteta nema. Ja sam pristala na takav scenarij dijelom zato jer ni sama ne vjerujem da naša zajednička sreća ovisi o komadu papira, dijelom zato jer potencirati na silu ne želim ništa. No da budem iskrena, bojim se da bi nam u pravnom i društvenom smislu ozakonjenje veze poprilično olakšalo život. I tu dolazimo i do glavnog razloga pisanja ovog posta i do onoga što osjećam da bi meni osobno bio problem, iako će nekima biti samo pitanje formalnosti, dok će neki nadam se shvatiti. A to je da dečko, naravno, želi da dijete nosi njegovo prezime (jer kao to je običaj, što me usput "lagano" nanerviralo kao argument jer običaj je i ženit se ) što meni ne bi uopće smetalo da ja također uzmem njegovo pa da on, dijete i ja svi imamo isto prezime. Ali ovo, da on i dijete imaju jedno, a ja drugo kao da nisam dio iste zajednice, to ne želim ni pod razno. Da ne spominjem izgledna nepotrebna objašnjavanja pri posjetu doktoru, školi itd. koja bi se mogla izbjeći da imamo isto prezime. Ali najviše bi me mučio taj osjećaj "odvojenosti", "isključenosti" makar samo na formalnoj razini, pa i sami princip. Kvragu, znam da su bitnije neke druge stvari, ali valjda zaslužujem prezivati se isto kao vlastito dijete? Pogotovo s obzirom na to da je on taj koji ne želi vjenčanje i da bi prema tome trebao prihvatiti eventualne posljedice. A stvarno ga ne krivim što se ne želi vjenčati, ali ako sam ja pokazala razumijevanje za njega, mogao bi i on za mene i ovu situaciju koje bez njegove želje za ne-vjenčanjem ne bi bilo.

Sve ovo što sad pišem dala sam do znanja i njemu, i odmah smo počeli raspravljati o opcijama jer nije neki zadrti primitivac koji će samo tupiti po svome, ali vidim da je zauzeo prilično čvrst stav i što se tiče braka (što bi i meni bilo relativno nebitno da nema djeteta i komplikacija s prezimenom) i što se tiče davanja svog prezimena djetetu.

Pa me sad zanima, što mislite o situaciji kada žena, majka, ima različito prezime od svog djeteta i partnera jer su se partneri umjesto sklapanja braka odlučili na vanbračnu zajednicu? Postoji li ovdje netko tko se našao u sličnoj situaciji i jeste li to uopće doživjeli kao problem? Ako jeste, koja bi rješenja ponudili?
meni kod tog tvog lika neš jako smrdi.
inzistiraj da dijete onda ima i tvoje i njegovo prezime. druge nema. da imam dijete van bračne zajednice ovo je jedini scenarij na koji bi pristala. možeš stvarno imati neugodne situacije na granici ili nekim kontrolama.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:37   #31
Ovdje stvarno teško mogu zadržati objektivnost, jer me subjektivno pogađa tema. On BI dijete, kojemu bi dao PREZIME, ali ne bi čak ni papirnati brak?

A ti si njemu samo ženski reproduktivni organ ili i nešto više? Nikako ne mogu ovu priču "ukalupiti" u neke "moderne" vs. "tradicionalne" kalupe, meni se čini kako god okreneš da je on sebičan.

Ja bih na tvom mjestu pristala na rađanje SAMO i SAMO ako te zadovoljava da budeš samohrana majka. Jer tako to zapravo i može završiti.

EDIT: muško sam, da ne bude zabune. I to ono koje nema svoju "žensku stranu".
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA

Zadnje uređivanje HHmischko : 16.02.2017. at 14:54.
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:38   #32
možda lik oće samo dijete , pa nastaviti svojim putem, pa da treba mu rodilja.
jerbo kaj bu nove pičke rekle na 2 prezimena kod djeteta,pa bu moral objašnjavat pa ovo pa ono, pa bi na kraju pičke mogle pomislit da lik nije normalan:kava. a nećemo da se to dogodi zar ne.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:43   #33
I tak to krene.

Reci mu da ne sere i nek te zeni.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:44   #34
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
This.
Kad je tako liberalan, neka bude liberalan do kraja.

Jebo te koji ne znaju bi li piskili ili kakili.
to the point.
općenito me u životu nervira ekipa koja je liberalna, ali samo za svoje stavove, ako netko razmislja drugacije e za to nisu liberalni. ne kuže da na kraju nisu liberalni.
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:49   #35
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ni ovo što ti radiš mi nije u redu. Na neki način mu prijetiš ili odustaješ od dogovora, sve kao u nekoj šali koja to očito nije, njemu je to sigurno neugodno. Mislim da trebate ozbiljno raspraviti o tome i donijeti odluku koja će biti konačna i s kojom ste oboje suglasni, bez ostataka gorčine i zamjeranja. Ti nisi dužna ispunjavati želje njegovih roditelja niti se njihova očekivanja trebaju prelamati preko leđa tvoje djece. Kad bi tvoj dečko bio praktični vjernik koji smatra da vaš brak vrijedi jedino ako je sklopljen u Crkvi, a krštenje vam čuva djecu i pomaže im u zagrobnom životu, razumjela bih zašto on to želi i imali biste točku od koje krenuti u dogovorima, ali kad to čak nije ni njemu osobno bitno već pokušava udovoljiti drugim ljudima, imate problem. Vi trebate svoj život i svoju obitelj krojiti kako vama paše. Njegovima možete pomoći, možete ih uključiti koliko mislite da treba, možete poslušati njihove savjete, ali ne biste trebali ići protiv sebe, svojih želja i vlastitih uvjerenja da bi oni bili mirni, a onda još u sve to petljali i djecu. Po meni ovo nije nešto o čemu se usput nabacuje u šali ili ne, pogotovo ako se razilazite u mišljenjima.
Ma nije u sali, jos gore, u svadji, znam da nije u redu. Pa zato sam i stavila zubu - . Jbg, nekad mi se nesto mota po glavi, a necu to da kazem, pa mi izleti u svadji, nisam rekla da ja ne moram poradit na sebi i da sam super.

A to sve drugo sto si rekla mi je jasno i stvarno super kuzis situaciju, ali ja sam mu to isto pokusavala objasnit kad smo bili pricali o tome, nije islo, sto god ja rekla drzao je svoje...

Zapravo sam se dobro "izvukla" sa time sto cu samo imat njegovo prezime, i krstit cemo dijete. S prezimenom cu se nekako pomirit, a krstenje uopce nije toliko losa ideja... moji su bili ateisti pa su me krstili tako da ja kasnije mogu sama odlucit hocu li nastavit s time ili ne.

Najveci je problem to sto se dvojim bi li se uopce htjela udati, a to je vec nesto drugo jbg. Moze li covjek ikad bit siguran u to? Mozda pitanje zvuci glupo jer ocito ima onih koji se ludo jedva cekaju ozenit/udat i to im je sve u zivotu, ali gledajuci postotak rastava, uzimajuci u obzir da planiras stvarno samo jednom to napravit, da ne zelis da ti djeca imaju rastavljene roditelje, da bi to trebalo bit za cijeli zivot ako je vec tako, a zivot zna bit svakakav, ljudi se mijenjaju... ne znam, mozda ja previse razmisljam "sto ako... sto ako...", trebao bi me valjda nekakav osjecaj vodit?
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:58   #36
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Joj, poštedi me.

Po čemu si zaključio/la da se "itekako želim udat"? Zato jer sam žensko pa se to, eto, podrazumijeva?

To što sam napisala da mislim da bi nam brak malo olakšao život u određenim aspektima, ne znači da mi smeta što ga on ne želi ni da je to zapravo skriveni problem mog posta. Na forumu sam anonimna i nemam zašto lagati ni uljepšavati stvari. Svoj problem sam iznijela detaljno i jasno, točno onako kako je i nema potrebe za traženjem skrivenih motiva.
A ako ste toliko zatvorenog uma da ne možete shvatiti da se netko može voljeti i bez da to ovjekovječi pečatom i svjedocima, to je vaš problem, ne moj.

Ovo ide i ostalima koji su slično reagirali.

Vama koji pišete konstruktivno svoje mišljenje, hvala.
Ja sam misljenja kao i tvoj dragi tako da ne izrazavam neke svoje stavove. Ako ti nije do formaliziranja veze, onda oba prezimena djetetu i sve 5. Je li moze jednostavnije od toga?
JoyVision is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:58   #37
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Zašto ima potrebu dokazivati se okolini?
A njega užasno živcira taj društveni pritisak oko braka i što se ljudi zgražaju nad svakim tko odluči da mu brak ne treba da bi bio sretan s nekim kao da smo u 19. stoljeću. Pretpostavljam zbog toga.

Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Reci mu da će se i on naviknuti da dijete ima tvoje prezime. Koja je razlika ako je tako nebitno? A ako je njemu bitno, zašto ne može shvatiti da je i tebi?
To sam ga i ja pitala, a odgovor je bio klasičan u stilu: kad već mora biti nekako, bolje onda izabrati ono što je češća praksa

@HHmischko i honey - neviđeno ste pogriješili u procjeni, ali ne znate nas i zaključujete na temelju primjera izvađenog iz konteksta + na forumu se uvijek ide u krajnosti, pa vas ne mogu kriviti. Naziv je možda malo preoštar (modovi su ga izmijenili), jer on nije nijednom rekao da će dijete pod svaku cijenu imati njegovo i samo njegovo prezime. Ponajprije sam htjela čuti mišljenja o tome kako doživljavate kada majka nema isto prezime kao i dijete, i koje bi opcije većini bile prihvatljivije od te.

Ako mu zbog nečega treba suditi, onda je to isključivo ta idiotska reakcija s prezimenom. Ovo da sam mu samo stroj za rađanje jer se ne želi ženiti i slična nagađanja stvarno nemaju veze s vezom.
Iako me takve reakcije pomalo i zabavljaju, tužno mi je vidjeti koliko ljudi još smatra brak neizostavnim dijelom nečijeg zajedničkog života i ultimativni dokaz ljubavi. A to što se ljudi masovno varaju, što muškarci tuku žene, što žive samo za selo, nema veze. Jer je to brak.
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:59   #38
kuki ti razglabaš i toliko teoteriziraš oko nečeg kaj se još nije dogodilo dečko te nije ni zaprosil još
i trebala bi si dobro razmislit dal uopće želiš biti s čovjekom kojem su stavovi roditelja bitniji od tvojih.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:59   #39
Osobno ne bih voljela da dijete ima prezime drugačije od moga. Dijete bi imalo moje i njegovo.
Ne znam kakva je sad praksa s rađanjem dijeteta van braka, ali kad sam prije par godina ja rodila svoje prvo dijete u rodilištu je sa mnom bila cura koja nije bila vječana. Bila je neka procedura s tom papirologijom oko priznavanja dijeteta i oko različitog prezima majke i djeteta. Ali to može bolje objasniti netko tko je to prošao.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:02   #40
Koliko ja vidim, problem je što tvoj budući vanbračni suprug i otac tvog djeteta uopće nije spreman na kompromise, nego u njegovom životu (kako on to doživljava) sve mora biti točno onako kako si je on to zacrtao, a da pritom razloge uopće nije spreman objasniti.

ON se ne želi vjenčati - ne vjenčavate se.
ON želi da dijete nosi isključivo njegovo prezime - uopće ga ne zanima "druga strana", praktičnost, pa u krajnjoj liniji i emocije majke o kojoj se tu radi.

I nije bitno jesi li ti u pravu ili ne (kod ovakvih situacija nema "u pravu", btw ), jer on o tome ne želi razgovarati, on želi da bude kako on želi i gotovo. I spreman je davati vrlo lejm i površne razloge zašto treba biti tako kako on želi.

Ne bih rado bila u takvoj vezi, ne bih s takvim čovjekom imala dijete. Jebo prezime, c'mon, što kad dođu važne odluke o kojima će on odlučivati lupanjem šakom po stolu i bez ikakve konzultacije s tobom. Što ako ti, nakon što se dijete rodi, kaže da on dijete ne želi cijepiti? Jer on, eto, ne vjeruje u cijepljenje? I to učini na takav demonstrativan način kao što čini "Dijete mora imati samo moje prezime"? Što ako ti kaže da dijete *mora* ići u židovsku školu (serem i izmišljam primjere, ne pretendiram da znam išta o tvom partneru ) i nakon toga 3 godine vojnog roka u Izrael?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger