Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 19:12   #81
Quote:
Shinobi No Mono kaže: Pogledaj post
Cuj to je tvoje misljenje.....
a nije tvoje jer nisi u tome.. promijenit ćeš ga, bez brige..
iskreno, oni koji nemaju kako drugačje studirati, znači nemaju para a žele nešto od sebe napraviti, ti nek idu.. a ovi drugi.. Moj savjet je isto: neee..
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:33   #82
Quote:
Alia kaže: Pogledaj post
ovo boldano nije istina.
http://www.morh.hr/kadet/kadet.asp
Školovanje kadeta na fakultetima odvija se prema istim programima kao i za ostale polaznike visokoškolskih institucija uz dodatak programa vojne obuke, odnosno dijela programa u kojem će kadeti izučavati nastavne sadržaje specifične za vojni poziv u vojnim kampovima te kroz nastavne module za OS-a.


http://www.morh.hr/kadet/obveze_kadeti.asp
Ispunjavanje obveza studiranja
Kadeti su obvezni redovito ispunjavati sve obveze na fakultetu. Ponavljanje godine dopušteno je samo u završnoj godini studija. U vrijeme ponavljanja studijske godine, kadeti ne dobivaju stipendiju.
Uz studijske programe, kadeti će biti obavezni položiti i određene predmete iz nastavnih modula za potrebe OS-a. Nastavni moduli za potrebe OS-a su skup predmeta koji su sadržajem neposredno vezani za vojni poziv, kao što su: vojna psihologija, vojna povijest, vojna sociologija, upravljanje i vođenje u vojnoj organizaciji, borbeni sustavi i dr.

Ispunjavanje obveza iz programa vojne obuke
Tijekom školovanja, kadeti su obavezni položiti sve programe vojne obuke i kampova koji su predviđeni po pojedinim godinama školovanja.
Ako kadet iz opravdanih razloga ne nazoči programu vojne obuke ili ne uspije položiti program, obvezan je to učiniti sa sljedećim naraštajem kadeta.
Tijekom vojne obuke, kadeti se osposobljavaju i u sljedećem:
rukovanje oružjem,
samostalna orijentacija,
plivanje, skijanje, veslanje, padobranska obuka, letačka obuka,
vojna komunikacija,
vještine vođenja i zapovijedanja (taktičke zadaće),
vožnja motornih vozila i sl.


Možda sam se krivo izrazio, nisu pripreme već ti kampovi, al to ovak izgleda:
http://www.morh.hr/kadet/bpic/obuka_5.jpg
http://www.morh.hr/kadet/bpic/obuka_9.jpg
http://www.morh.hr/kadet/bpic/trening_7.jpg
http://www.morh.hr/kadet/bpic/taborovanje_9.jpg
http://www.morh.hr/kadet/bpic/trening_6.jpg
http://www.morh.hr/kadet/bpic/obuka_11.jpg

A kaj se tiće slaganja majci i toga, to može biti stvar tko je glavi, to sam rekao kako je bilo frendu koji je prošao. Nije mi namjera odgovoriti ljude od toga, dapače i sam sam zainteresiran iako me jebe to kaj bi u službi za malu plaću potrošio puno godina a pitanje da li bih se poslije mogao "dići", već pokazati da je to kako god vi gledali ipak vojni program i nije idila kao na tv reklami. Što ne znači da nije dobro.
__________________
Lajte kere varošanke, odlično vas znam, lajte samo znajte da vas ne slušam!
Greener is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:51   #83
Ma znam ja kak to izgleda.. a i možeš mi copy-paste sve s morhove stranice, al ja ti kažem da to nije istina.. argumentirala bih, al ne smijem.. morala bih te ubit onda..
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:01   #84
Slažem se s aliom, to kaj piše tam nije istina... Par ljudi s faksa su kadeti hrvatske vojske, stacionirani su na črnomercu u vojarni, na prozivke ponekad ne idu, beže s faksa, svaki vikend je pijanka, ustvari ko i svaki drugi student, samo nesmeš pasti niti jednu godinu faksa ili te šiknu van
trotterderek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:02   #85
i nema nikakvih kampova, kad su slobodni idu doma
trotterderek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:24   #86
nije baš da nema, ali nisu tokom akademske godine, nego preko ljeta.
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:57   #87
Ma to je u redu, dio teksta. Ali da je razlog ne ić sto te netko "jebe u mozak" nije bas neki...
Jer kao prvo nece te cijeli zivot, valjda ces nesto tamo postić, a ako te i jebe, sta tako nije svagdje. Ili ti dolazis na posao kad hoces, kad ti šef nesto kaze ti ga ne jebes ni 5%.

Jer gdje god otisao, netko je tebi nadređeni, sigurno neces poceti na vrhu.

Tako da te fore, ti ces bit tamo papak, su besmislene.

(molim da se nitko ne uvrijedi mojim postom, jer nije to moja namjera, nego kazem kako je)
__________________
Ponekad smo premali da bismo vidjeli proces, pa vidimo samo nekoliko dijelova. Ponekad smo preveliki kako bismo vidjeli dijelove, pa vidimo samo proces.
Shinobi No Mono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 23:18   #88
Pozdrav!

Ja sam jako zagrijan za to da postanem kadet(stipendist) MORH-a....nije radi para nego zato jer me vojska zanima i zelim to jedno veliko iskustvo...pa bih molio nekog tko se stvarno tamo nalazi ili je vec prosao to,da mi se javi na *PP* kako bih ga moga priupitat neka pitanja,jer zelim odgovore iz prve ruke!


HVALA PUNO!
main_teil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:39   #89
Evo još jednog koji bi želio postat kadet! Znači sad se moram javiti u ured za obranu i donjeti sve te spise.....i što onda? Upisao bi smjer aeronautike na faksu prometnih znanosti! zna li itko kakvi su prijemni ispiti? čuo sam da treba dobro baratat stranim jezikom a ja strani jezik nemam pojma! pomagajte trebam hitne odgovore
Zokki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:50   #90
prijemni kao prijemni.imaš matematiku,fiziku i engleski jezik.Pa naravno da moraš poznavati jezik ako misliš upisati aeronautiku.U ovoj cijeloj prići najteže je proći liječnički pregled koji je dosta rigorozan.
__________________
remember me?
ertuzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:53   #91
Thumbs up

A za sve ostale koji planiraju se prijaviti na bilo kakav natječaj u MORH-u sve mora biti OK pa tako i dioptrija koja mora biti 0
__________________
remember me?
ertuzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:57   #92
Fora je da se ja učim njemački neznam ga, a engleski nemam pojma!
e sad je pitanje dal da se prijavim za kadeta i da upišem taj faks?! što bi mi vi preporučili
Zokki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:58   #93
Fora je da se ja učim njemački neznam ga a engleski nemam pojma!
e sad je pitanje dal da se prijavim za kadeta i da upišem taj faks?! što bi mi vi preporučili
Zokki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:00   #94
Onda se nemožeš prijaviti na aeronautiku,ali možeš za neki drugi faks koji financira MORH
__________________
remember me?
ertuzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:04   #95
Naj bolje ti je da se o svemu raspitaš u svom Uredu za Obranu.tamo če te uputiti koji je postupak ze prijavu na neki drugi faks ako to još želiš.
__________________
remember me?
ertuzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:06   #96
Sad je pitanje koji! tražim al......
znaš mošda ti koji faks?
Zokki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:12   #97
Ovisi koje afinitete imaš.
__________________
remember me?
ertuzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:14   #98
evo npr. Fakultet strojarstva i brodogradnje preddiplomski sveučilišni studij zrakoplovstva
zrakoplovstvo mi je u krvi........
znaš možda što je na prijemnim ispitima na tom faksu
Zokki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:22   #99
sve što se tiče zrakoplovstva ti je jedan od uvijeta Engleski jezik.A ako ti je zrakolpovstvo toliko bitno trebao si ranije misliti na to pa vanredno upisati tečaj engleskog. Ti si sada maturant jeli tako?
__________________
remember me?
ertuzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:25   #100
www.morh.hr/kadet/index Pogledaj na ovoj stranici ti sve piše što se tiče Kadet.
__________________
remember me?
ertuzio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.