Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2009., 19:30   #61
Rekla mi je u banci da treba proć određeno vrijeme nezna ni ona točno koliko,jer da to određuje njihov sistem valjda kompjuterski..
A u uputstvima net bankinga sam pročitao da se ta situacija nazva tkz. scoring (kao sistem te prati 111 dana od prve pozitvine situacije na računu ako je sve ok pozitivan si..)

Imam okvirni kredit (minus) i nemogu ga produžiti,a da sam zadnijh 111 dana bio uredu s računom,tada bi sistem sam produžio taj dozv minus na još 4 mj..

Al mislio sam da još netko ima sličnih problema,pa da mi pojasni..
Hvala svejednoi
Smoker00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 23:07   #62
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
znaju svi. ili oni koji neznaju pretpostavljaju. ali cinjenica je da ti nitko ne moze dati sigurno tocan odgovor kolko ces dobit ako se konzultiras s osobnim bankarom.

moja iskustva do sad su bila da treba proci par godina da te se skine s crne liste. ali eto, kao sto sam gore rekao to je cisto spekuliranje, kao da pitas mesara kolko novaca treba da spojis stan na struju. dakle telefon u ruke i nazvat osobnog bankara, ili osobno otic u banku i popricat s njim pa ces znati tocno.
Erste banka nema "osobne bankare" za takve stvari, i oni ne vode računa oko takvih stvari. Znam da svaka banka ima svoje nazive određenih radnih mjesta, pa samo da pojasnim.
On nije spominjao crnu listu, jer se na nju dolazi na malo drugačiji način, ovo je čisto interna stvar banka- klijent gdje se vodi "neuredno poslovanje" zbog nepodmirenih troškova po računu na vrijeme.


Quote:
Smoker00 kaže: Pogledaj post
Rekla mi je u banci da treba proć određeno vrijeme nezna ni ona točno koliko,jer da to određuje njihov sistem valjda kompjuterski..
A u uputstvima net bankinga sam pročitao da se ta situacija nazva tkz. scoring (kao sistem te prati 111 dana od prve pozitvine situacije na računu ako je sve ok pozitivan si..)

Imam okvirni kredit (minus) i nemogu ga produžiti,a da sam zadnijh 111 dana bio uredu s računom,tada bi sistem sam produžio taj dozv minus na još 4 mj..

Al mislio sam da još netko ima sličnih problema,pa da mi pojasni..
Hvala svejednoi
Riječ "scoring" i so called "ultimatum od 111 dana" nisi nikako mogao pročitati na uputama za NET- banking već ti ih je netko terminološki upotrijebio za vrijeme razgovora na šalteru (samo me zanima tko je to bio...). Dakle, ako je sve u redu sa tvojim računom i ne dešavaju ti se ovakve pizdarije, okvirni kredit po tekućem računu ti se automatski produžava na isti iznos i isti period na koji ti je bio i do tad. Ako ti se zalome ovakve stvari, ukupna ocjena tebe kao klijenta u sistemu pada, i tada se okvirni kredit šalje na odobravanje višim instancama. Nemoj brinuti previše, najvjerojatnije će biti opet odobren, samo moraš malo pripaziti...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 19:52   #63
,Evo sa računom sam čist već mjesec i pol,nakraju mjeseca sam si ostavljao po 50 kuna lufta dakle nisam ništa prekoračio u nedozvoljeno!

8.11.2009. je datum do kad mi traje taj okvirni kredit,što misliš hoće mi ga zatvoriti tj. dal cu morat vratt pare i da li ja mogu u dogovoru sa tetama na šalteru produljit taj minus na određeni period?
Hm sumnjam da će mi gledat 2mj u nazad kad sam prekoračio jeb..ih 20kn
Po vašem mišljenju...?

Zadnje uređivanje Smoker00 : 15.10.2009. at 19:58.
Smoker00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 21:22   #64
pitanje:

ako osoba x ima u zabi na tekucem dozvoljen minus od recimo 10 000 kn, a zeli ga smanjit samoinicijativno na 4-5 soma kn - jel se to moze napraviti u banci na zahtjev korisnika kartice? Naravno da se minus kolki je, pokrije prije smanjenja istog
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 21:43   #65
Smoker - imam račun u Zabi i prilično velik dozvoljeni minus, nikad nisam bila u nedozvoljenom, ali su mi ga ovaj mjesec smanjili za 1000 kn. Onda sam jučer pričala sa kolegom koji je u Erste imao 60000 kn dozvoljeni minus i nije išao u nedozvoljeni, smanjili su mu ovaj mjesec na 40000. On je zvao banku, rekli su mu da je to zbog recesije.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:39   #66
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Smoker - imam račun u Zabi i prilično velik dozvoljeni minus, nikad nisam bila u nedozvoljenom, ali su mi ga ovaj mjesec smanjili za 1000 kn. Onda sam jučer pričala sa kolegom koji je u Erste imao 60000 kn dozvoljeni minus i nije išao u nedozvoljeni, smanjili su mu ovaj mjesec na 40000. On je zvao banku, rekli su mu da je to zbog recesije.
Da nisi malo pretjrerala sa ciframa...?
MIsliš sa 6.000 na 4.000?

A ovaj odgovor uopće neću komentirati.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 23:23   #67
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post
pitanje:

ako osoba x ima u zabi na tekucem dozvoljen minus od recimo 10 000 kn, a zeli ga smanjit samoinicijativno na 4-5 soma kn - jel se to moze napraviti u banci na zahtjev korisnika kartice? Naravno da se minus kolki je, pokrije prije smanjenja istog
Mozes..ja dao zahtjev da mi se ne povecava ,smanjivat ga mogu i eto vec god dana to sljaka
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:26   #68
Quote:
Johnny_B. kaže: Pogledaj post
Da nisi malo pretjrerala sa ciframa...?
MIsliš sa 6.000 na 4.000?

A ovaj odgovor uopće neću komentirati.
mislim da taj minus ovisi o godinama i placi i redovitosti.

tako da recimo neka zena ima placu od cca 15000 kuna i neka ima 50 godina sasvim je realno da su joj dali 40k prekoracenje.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:54   #69
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
mislim da taj minus ovisi o godinama i placi i redovitosti.

tako da recimo neka zena ima placu od cca 15000 kuna i neka ima 50 godina sasvim je realno da su joj dali 40k prekoracenje.
Da ima 100 godina radnog staža i plaću 80.000 kuna, ne mogu joj dati minus veći od 35.000 kn.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:27   #70
Quote:
Johnny_B. kaže: Pogledaj post
Da ima 100 godina radnog staža i plaću 80.000 kuna, ne mogu joj dati minus veći od 35.000 kn.
heheh to je istina, u pbz max je 30,000 i ja ga iskoristila, upucat ću se odmah sad...
DUM DUM
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:08   #71
Iako je to sve regulirano računalima sigurno "Centrala" ima ovlast i mogućnost "otključati" neke opcije pa da "high-rolleri" s kakim nam se bilokoje druži dođu na svoje.

Ja znam npr. jednu kolegicu koja u Hypu ima minus oko 45 000kn, a plaća joj varira oko 7000kn.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 17:45   #72
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Iako je to sve regulirano računalima sigurno "Centrala" ima ovlast i mogućnost "otključati" neke opcije pa da "high-rolleri" s kakim nam se bilokoje druži dođu na svoje.

Ja znam npr. jednu kolegicu koja u Hypu ima minus oko 45 000kn, a plaća joj varira oko 7000kn.
To je istina, ali u to, zbog privatnosti klijenata, radije ne bih ulazio.
Pravila su tu da se krše i zaobilaze...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:11   #73
Quote:
Johnny_B. kaže: Pogledaj post
Da ima 100 godina radnog staža i plaću 80.000 kuna, ne mogu joj dati minus veći od 35.000 kn.
Moj nije veći od 35000 ali tu je negdje (zaba, ona najskuplja lepeza)
A osoba o kojoj govorim sa 60000 na 40000 - erste banka, a on je direktor jedne uvažene ustanove. Tako da ne mislim da me laže.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 02:19   #74
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Smoker - imam račun u Zabi i prilično velik dozvoljeni minus, nikad nisam bila u nedozvoljenom, ali su mi ga ovaj mjesec smanjili za 1000 kn. Onda sam jučer pričala sa kolegom koji je u Erste imao 60000 kn dozvoljeni minus i nije išao u nedozvoljeni, smanjili su mu ovaj mjesec na 40000. On je zvao banku, rekli su mu da je to zbog recesije.
Meni su povećali dozvoljeni minus. A nikakve promjene nije bilo u odnosu na prethodno razdoblje
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 04:46   #75
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
A osoba o kojoj govorim sa 60000 na 40000 - erste banka, a on je direktor jedne uvažene ustanove. Tako da ne mislim da me laže.
pa zar mu uopce treba minus u tom slucaju?
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 07:16   #76
Kaže da funkcionira kao i svi normalni ljudi, do maksimuma u nedozvoljenom
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:08   #77
Banka ne da minus

Sestra mi radi kao asistent na jednom faksu (plaća cca 5300.-), ugovor na određeno na 6 god. Ima 4 mj. radnog staža.
PBZ joj ne da dozvoljeni minus, a da ne kažem tri plaće dozvoljenog minusa.

Jel zna netko koja banka daje 3 x minus uz date uvjete i po mogućnosti revolving karticu.

Obadvoje smo dugi niz godina klijenti PBZ i ja sam bez problema nakon primljene dve plaće dobio minus, pa mi nije jasna odbijenica Banke, budući da se u njenom slučaju radi ipak o državnoj tvrtki.

Jel zna netko?
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:24   #78
legaos: niti jedan banka neće dati minus na tekućem ako je ugovor na određeno. Bez obzira da li se radi o državnoj firmi ili jako dobroj privatnoj. Politika je takva jer su se banke puuuno puta opekle, i otpisale dugove građana....
ivanica_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:40   #79
ja se s time ne bi složila ... ukoliko firma plaću uplaćuje na ispravan način, inf.sustav banke sam odobrava dopušteno prekoračenje ... to nema veze da li si na određene ili neodređeno ... naravno pod pretpostavkom da je poslovni odnos uredan kao i HUB .... gdje bi banke stigle kada bi djelatnici svaki mjesec ručno zadavali dop.prekoračenja
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:08   #80
Quote:
ivanica_zgb kaže: Pogledaj post
legaos: niti jedan banka neće dati minus na tekućem ako je ugovor na određeno. Bez obzira da li se radi o državnoj firmi ili jako dobroj privatnoj. Politika je takva jer su se banke puuuno puta opekle, i otpisale dugove građana....
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ja se s time ne bi složila ... ukoliko firma plaću uplaćuje na ispravan način, inf.sustav banke sam odobrava dopušteno prekoračenje ... to nema veze da li si na određene ili neodređeno ... naravno pod pretpostavkom da je poslovni odnos uredan kao i HUB .... gdje bi banke stigle kada bi djelatnici svaki mjesec ručno zadavali dop.prekoračenja
Nažalost, istina je da sve više banaka, pogotovo u ovo vrijeme recesije i nesigurnosti oko zadržavanja radnog mjesta, JAKO gledaju na to da li je ugovor o radu na određeno ili neodređeno. Ne bi se baš trebala raditi tolika razlika između toga, ali eto, nažalost, tako je.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.