Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2009., 16:14   #401
Stavili su majstori bijelo ljepilo, ili su bar tako rekli. Mislim da ću ih zamijeniti, valjda to ne bude problem. Samo dok nađem neke druge. Ma joj. Kupaona je predivna i ta kada mi je ko šaka u oko. Da sam bar znala da se to može dogoditi.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 17:11   #402
Našla sam neke stranice googlajući, treba biti specijalno ljepilo za staklene pločice, jer ako se stavi obično (za keramičke), onda se ispod staklenih pločica zadržava vlaga i mijenjaju boju. Super, samo da to još objasnim svom majstoru koji će tvrditi da to baš tako treba biti i da sam si sama kriva što su, eto, pločice zelenkaste.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:51   #403
ljepilo za pločice

koje je najbolje ljepilo za postavljati pločice u kupaoni, te također da se može koristiti i na zidu i na podu te da se može koristiti i na knauf pločama.

Hvala
Frend30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:11   #404
nama je majstor postavljal na flexibilno.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:37   #405
dakle:

moja ljepsa polovica i ja konacno nakon visemjesecnog hodocascenja po ducanima nasli plocice za kuhinju, izracunali, nacrtali i na kraju dosli s svim tim kupit plocice i....
NE MOZE
veli curka u ducanu da ne primaju narudbe za manje od 15m2!!!!!!
moram priznat da se vec dugo nisam osjecal tak posrano ko tad kad sam to cuo,
ok, nemam previse iskustva s kupovinom istih, dal je to praksa, al j.... misa, pa aj da sam narucio pol paketa pa bi jos i razumio, ali htjeli smo narucit 10m2.

jesam to samo ja ili se i vama....
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:45   #406
Ja za to nisam cuo. Ovde mozes kupiti jednu plocicu ako hoces.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:51   #407
Quote:
libero07 kaže: Pogledaj post
dakle:

moja ljepsa polovica i ja konacno nakon visemjesecnog hodocascenja po ducanima nasli plocice za kuhinju, izracunali, nacrtali i na kraju dosli s svim tim kupit plocice i....
NE MOZE
veli curka u ducanu da ne primaju narudbe za manje od 15m2!!!!!!
moram priznat da se vec dugo nisam osjecal tak posrano ko tad kad sam to cuo,
ok, nemam previse iskustva s kupovinom istih, dal je to praksa, al j.... misa, pa aj da sam narucio pol paketa pa bi jos i razumio, ali htjeli smo narucit 10m2.

jesam to samo ja ili se i vama....
AKo znas ime tvornice, odi potrazi u neku drugu trgovinu i naruci...pa nek nekog drugog zafrkavaju! Mi smo narucili 4m2 plocica za kuhinju bez problema.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 13:36   #408
Pa naravno da se može,10-ak kvadrata podnih u kuhinji,pa 6 kvadrata zidnih(u drugom dučanu),
a za wc mi je zafalio kvadrat pa sam naručila naknadno još par kvadrata,
tako da stvarno nikad nisam čula za tako nešto,
mislim stvarno koje preseravanje,
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 15:58   #409
Nedavno sam krenula u adaptaciju stare kamene kuće u Dalmaciji pa sam za dnevni boravak izabrala ovu keramiku - Ricchetti-Vitruvius. Jedino sam malo neodlučna oko boje fuge. U početku sam mislila da bi najbolje odgovarala da je jednaka boji keramike, a sada se već premišljam. Molim za savjet.

Lijep pozdrav.

zore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:45   #410
Koliko se kreće cijena m2 postavljanja pločica?
mikibb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 14:06   #411
Quote:
zore kaže: Pogledaj post
Nedavno sam krenula u adaptaciju stare kamene kuće u Dalmaciji pa sam za dnevni boravak izabrala ovu keramiku - Ricchetti-Vitruvius. Jedino sam malo neodlučna oko boje fuge. U početku sam mislila da bi najbolje odgovarala da je jednaka boji keramike, a sada se već premišljam. Molim za savjet.

Lijep pozdrav.
Mislim da bi bilo lijepo ili ista boja ili čak i tamnija od boje keramike. Često uz te rustikalne pločice vidim da stavljaju tamnije fuge. Bolje i tako nego da su svijetlije pa se počnu nejednako prljati i tamniti, onda to ružno izgleda. Po meni nijansu tamnije.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 01:01   #412
Inace svu keramiku smo za hodnik, kuhinju i blagovaonu danas narucili u Stupniku u jednom vecem ducanu , jako ljubazni, profesionalni, sve nacrtali, predlozili Izbor boli glava, nisam ni znala da uopce postoje nekakve vrste dok nisam vidjela uzeli smo neke evolution E sad.... u tom ducanu ubacili mi bubu u uho, nekako ne vjerujem pa evo da tu pitam je li majstor na postojecoj keramici u kupaoni (zgrada stara 2.5 god) moze recimo izvaditi borduru koja mi se ne dopada i ubaciti drugu borduru istih dimenzija?mislim...je li to tehnicki moguce? mislili smo u kupaoni rusiti cijelu keramiku radi ruznih bordura pa su nas odgovorili kao ne isplati se jer mogu se samo bordure promjenit ako mi smetaju...

Zadnje uređivanje pistacija : 30.04.2009. at 01:14.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 11:47   #413
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
Inace svu keramiku smo za hodnik, kuhinju i blagovaonu danas narucili u Stupniku u jednom vecem ducanu , jako ljubazni, profesionalni, sve nacrtali, predlozili Izbor boli glava, nisam ni znala da uopce postoje nekakve vrste dok nisam vidjela uzeli smo neke evolution E sad.... u tom ducanu ubacili mi bubu u uho, nekako ne vjerujem pa evo da tu pitam je li majstor na postojecoj keramici u kupaoni (zgrada stara 2.5 god) moze recimo izvaditi borduru koja mi se ne dopada i ubaciti drugu borduru istih dimenzija?mislim...je li to tehnicki moguce? mislili smo u kupaoni rusiti cijelu keramiku radi ruznih bordura pa su nas odgovorili kao ne isplati se jer mogu se samo bordure promjenit ako mi smetaju...
tehnički izvedivo,ali...moglo bi koštati skoro kao i da ti oblaže cijelu kupaonu...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 12:25   #414
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
Inace svu keramiku smo za hodnik, kuhinju i blagovaonu danas narucili u Stupniku u jednom vecem ducanu , jako ljubazni, profesionalni, sve nacrtali, predlozili Izbor boli glava, nisam ni znala da uopce postoje nekakve vrste dok nisam vidjela uzeli smo neke evolution E sad.... u tom ducanu ubacili mi bubu u uho, nekako ne vjerujem pa evo da tu pitam je li majstor na postojecoj keramici u kupaoni (zgrada stara 2.5 god) moze recimo izvaditi borduru koja mi se ne dopada i ubaciti drugu borduru istih dimenzija?mislim...je li to tehnicki moguce? mislili smo u kupaoni rusiti cijelu keramiku radi ruznih bordura pa su nas odgovorili kao ne isplati se jer mogu se samo bordure promjenit ako mi smetaju...
Znam da se mogu skinuti i zamijeniti pločice, pa tom logikom idem da se mogu skinuti i zamijeniti bordure. No ja nisam majstor, pa....

Ja sam požalila što sam rekla mom majstoru da izvadi dvije pločice (jedna s greškom, druga napukla) koje su se nalazile nasred stana...na prijelazu iz dnevnog u blagovaonicu...Uglavnom, kako su kod nas pločice postavljene jedna do druge bez klasične fuge, dok je vadio jednu pločicu oštetio je drugu. To je malo kamuflirao s fugamolom koji minimalno stoji izmedju pločica. Sad kad je fugamol potamnio, vidi se iz aviona. Da skratim, imam nasred stana malo remek djelo i sjetim se keramičara svaki dan....
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 12:36   #415
Mislim da je najbolje pitati majstora, za koliko novca bi to uradio. Sto su plocice vece to ih je teze zamijeniti. Ja sam u svom kupatilu mijenjao neke plocice i promijenio ih mnogo vise, jer su se susjedne lomile.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 13:36   #416
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Mislim da je najbolje pitati majstora, za koliko novca bi to uradio. Sto su plocice vece to ih je teze zamijeniti. Ja sam u svom kupatilu mijenjao neke plocice i promijenio ih mnogo vise, jer su se susjedne lomile.
ja sam u tom fahu i točno znam što se dešava....kod izmjene pločica nikad ne znaš do kud češ morati tući....jedina mogućnost s dijamantnom šajbom rezati uz fugu,razbiti pločicu,nježno poštemati preostalu fugu...posla ko u prići,a prasineeeeeee...u principu izmjena jedne pločice je kao postava jednog m2
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:58   #417
Quote:
libero07 kaže: Pogledaj post
veli curka u ducanu da ne primaju narudbe za manje od 15m2!!!!!!
....
jesam to samo ja ili se i vama....
o daaaa... meni su to rekli u jako puno ovih malo otmjenijih i skupljih ducana; trazila sam tamnije plocice za pod u malom wc-u, a pod ima jedno citavih 3m2
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 15:35   #418
@pistacija

Meni su nedavno skidane 4 pločice u wc-u jer sam trebala promjeniti sifon
(novi sifon koji su majstori stavili pri renoviranju iako je bio puknut,majstori za pet )
I naravno da je usput oštećena jedna pločica,ali se ne vidi baš puno odnosno
ja vidim a drugi ne(tko mi je kriv kad svašta vidim )

A ako su ti zidovi od knaufa,zaboravi na mjenjanje pločica
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 16:46   #419
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
ja sam u tom fahu i točno znam što se dešava....kod izmjene pločica nikad ne znaš do kud češ morati tući....jedina mogućnost s dijamantnom šajbom rezati uz fugu,razbiti pločicu,nježno poštemati preostalu fugu...posla ko u prići,a prasineeeeeee...u principu izmjena jedne pločice je kao postava jednog m2
Slažem se. Ali da majstor napravi posao kako treba, do mijenjanja pločica ne treba niti doći, zar ne?
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 20:28   #420
A moram onda vidjeti sa majstorima, ako uspijemo fuge od 11 cm maknuti i staviti druge nitko sretniji od mene, tnx
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.