Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2006., 16:04   #21
pusti skijanje. predji na board
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 00:42   #22
Planiraš ići redovito na skijanje? Obuća se mora kupit to je jasno. Skije i ostalo iznajmi dok se naučiš bolje, onda ih kupi
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:40   #23
ako ti se recimo taj sport svidi i odlučiš krenuti i godinu nakon ove. onda bih ti preporučio prvo investiciju u pancerice..... ipak je lijepo imati svoje u kojima su se znojile i smrdile samo tvoje noge
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 01:51   #24
Quote:
F.C.B. kaže:
pusti skijanje. predji na board
Na ovakve bogohulnike ćeš često nailaziti, moraš se naučiti ignorirati ih
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 08:37   #25
priznajem samo bordere koji između ostaloga znaju i skijati.....
inače nažalost većina bordera su uništavaći staza koji se boje strmine i onda na njoj samo bočno odsklizuju..... i gule stazu....
mada pravim igračima - respect!
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 09:45   #26
Quote:
bubica1 kaže:
priznajem samo bordere koji između ostaloga znaju i skijati.....
inače nažalost većina bordera su uništavaći staza koji se boje strmine i onda na njoj samo bočno odsklizuju..... i gule stazu....
mada pravim igračima - respect!
Sve si rekla, vidi se da si vidjela skijališta

Svi početnici idu na bordanje, zato je golema većina bordera loša. Nemaju pojma. Ali kad vidiš dobrog.. Užitak za gledanje.

Makar ni blizu užitka kao kad gledaš dobrog skijaša Na žalost nemam ogledalo na skijalištu pa se ne mogu gledat
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 22:52   #27
Mislim da ću za prvi put većinu toga posuditi a ako mi se svidi iduće godine ću kupovati!
__________________
a sad adio!
shurda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 23:19   #28
Quote:
shipka kaže:
Sve si rekla, vidi se da si vidjela skijališta

Svi početnici idu na bordanje, zato je golema većina bordera loša. Nemaju pojma. Ali kad vidiš dobrog.. Užitak za gledanje.

Makar ni blizu užitka kao kad gledaš dobrog skijaša Na žalost nemam ogledalo na skijalištu pa se ne mogu gledat
Istina. zato je najbolje na skijanje odmah ujutro, dok jos ti dripci ne unište staze
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 12:38   #29
Nije ni boardanje lose.Nisam jos probao,ali mi se cini da je teze od skijanja(vjerovatno je bolje prije toga nauciti skijat)...Anywayz,ako budes odlucio kupovat opremu,nadji neku polovnu,posto tu mozes naci dosta dobrih stvari za povoljnu cijenu.
anonymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 20:01   #30
prva stvar... nikad opremu za skijanje ne kupuj u sezoni...
to napravi najranije negdje u sijecnju/veljaci, kad krenu popusti... (ja sam tak kupila nove salomon pancerice upola jeftinije-kao stari model, a zamisli samo 3tj prije bile in na policama)...ako znas gdje ih ima za nabavit, onda to obavi cak i preko ljeta...iliti moze i sada.

prve skije su me sluzile 3god, i to su bile elan pocetnicke (inace, nemoj se zalijetati s time da kupis/iznajmis neke profi skije jer ces se opako namucit) - pa svakako, ako imas nekoga da ti preporuci neke za tvoj "stupanj" i nemoj bas da budu skroz carving i sa dignutim vezovima.

opremu nikako kupovati profi, metro je cisto savrsen... naci ces ok odijela za do max. 400kn... rukavice isto tamo (50kn)... a naocale, a cuj... mene su za pocetak sluzile i obicne suncane... ali ako hoces, mozes investirat u prave skijaske - "masku", jer neces bas padat na glavu da ces ih nesto unistiti... a ako su kvalitetne, onda takve i traju.

za pancerice je mali problem... dosta su skupe, a jako su vazne... a citala sam da se najvise nesreca na skijalistima dogadja kad ti ne odgovara oprema koju koristis. tako da ne mozes racunati da ce ti iznajmljene pancerice bas odgovarati (pogotovo jer se deformiraju i uniste od tolikog koristenja)...a opet preskupe su da bi se kupile sam tak, pogotovo ako nemas namjeru redovito ici na skijanje.
ja sam probala 100 pari prije nego sam kupila ove koje sad imam, jer se pancerice ne traze po boji, nego po tome koliko ti "sjedaju". inace, kad ces ih kupovat/iznajmljivat obuvaj ih sa carapama koje mislis nositi dok skijas (a one su malo deblje)...

stapovi se probavaju tako da ih okrenes naopako da ti je drska na podu, primis za onaj dio ispod plastike (ona zvjezdica) i ruka treba bit pod kutem od 90stupnjeva.

eto... sve sam ti rekla...
mozda samo da ces ok skije naci i za 700kn, i pancerice za isto toliko.... opet, ovisno o tome kada i gdje kupujes.
i ponavljam, ne kupovati odmah fancy-profi opremu, jer zaboravi uzivanje!
i jos nesto... www.skijanje.hr ti je jako dobra stranica, i tamo mozes naci apsolutno sve sto te zanima.
eta*ksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 12:24   #31
ako si početnik skije/pancerice/ štapove rentaj na skijalištu ili u mjestu gdje živiš. za početak ti se takvo nešto ne isplati kupovati. ako ti se svidi, onda za par godina investiraj u nešto kvalitetno.
odijela/rukavice/naočale i ostalo možeš kupiti dosta jeftino izvan sezone. rasprodaje i sniženja znaju bili dosta velika.
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:16   #32
Quote:
eta*ksi kaže:
stapovi se probavaju tako da ih okrenes naopako da ti je drska na podu, primis za onaj dio ispod plastike (ona zvjezdica) i ruka treba bit pod kutem od 90stupnjeva.
Ovo ne kužim, zakaj ih ne bi primila za dršku?

edit: aa, kužim, ispod plastike.. Kao, vrh će se zabit u snijeg.. Ali ako si već tako precizna, ona bi trebala obući pancerice i skije jer je to još dobrih 7 centimetara.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 14:56   #33
uh.... a jesmo staromodni... tokve predrasude prema nama boarderima..... jeste kao penzici na sljemenu koji se cude kad vide board.... bas me zanima zasto svako godine ima sve vise i vise boardera? jos malo i skijasi ce bit u velikoj manjini...... i mislim da ima puno vise skijasa koji neznaju skijati nego boardera koji neznaju... bas me zanima tko ce od vas skijasa moci napraviti trikove koje mozes napraviti s 10 dana na boardu..... ajde uzivajte na skijama ali zna se sta je cool

eh da .... fuckas spustanje dolje, gore po stazi.. rail, box, kicker to je zabava :-)
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 11:46   #34
Quote:
F.C.B. kaže:
uh.... a jesmo staromodni... tokve predrasude prema nama boarderima..... jeste kao penzici na sljemenu koji se cude kad vide board.... bas me zanima zasto svako godine ima sve vise i vise boardera? jos malo i skijasi ce bit u velikoj manjini...... i mislim da ima puno vise skijasa koji neznaju skijati nego boardera koji neznaju... bas me zanima tko ce od vas skijasa moci napraviti trikove koje mozes napraviti s 10 dana na boardu..... ajde uzivajte na skijama ali zna se sta je cool

eh da .... fuckas spustanje dolje, gore po stazi.. rail, box, kicker to je zabava :-)
uh jesmo pogođeni.......
gledaj nije bitno koliko skijaša ili bordera nezna "skijati-bordati" , ali evidentno je da skijaši koji neznaju skijati se samo polako spuštaju, otvaraju ralicu i sl...... i moram priznati da su u većini slučajeva kulturni i paze na one koji se spuštaju brže od njih
dok borderi koji neznaju bordati samo bočno otklizuju i nepobitno uništavaju stazu, i u većini slučajeva su nažalost nekulturni i boli ih k. za one koji su iza njih....
još nešto rijetko se koji skijaš zaleti na stazu koja je daleko iznad njegovih mogućnosti dok sam primjetio da većina bordera valjda nakon 5 dana vole otići na najtežu stazu-vjerujem da bi onda ispričali svima kako su cool, ludi ili što ja znam već
nemoj me shvatiti da potcjenjujem bordere, a sve ovo što sam gore naveo je iz moga osobnoga iskustva diljem svjetskih skijališta
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:13   #35
Quote:
bubica1 kaže:
uh jesmo pogođeni.......

ok ovo sa bocnim otklizivanjem ti mogu priznat..... to i mene malo smeta.. ali ne pada mi na pamet to koristit kao argument za i protiv boardera... pa kaj ako malo uniste stazu.. pa bolje je vozit po malim hupserima nego po savrseno ispeglanoj stazi... zar ne ? a sad malo o skijasima.... da vidis kako i vi nama boarderima smetate.... uzmi npr red za zicu.... stojimo lijepo u redu i onda se pocne neka budala sa sa skijama 190 gurat... prelazi mi preko boarda, zapikne stap u board... tj unist mi cijelu gornju stranu a o sljemenu i onim klincima iz zutog macka i ostalih skola nema smisla govorit.... mali se zaleti po spustu i nemoze stat pa se samo vozi i zabije se u red koji ceka zicu..... grrrr
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 19:26   #36
i meni je x punoljudi sa skijama prošlo preko mojih, ali ne da bih mogao generalizirati stav
inače sam ljubitelj hupsera ali nisu svi, i pogotovo na laganoj stazi ljudima nije do hupsera jer se na laganoj stazi-očekuje lagano

PS-jesi li ti skijao-bordao dalje od sljemena?
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 20:31   #37
Quote:
bubica1 kaže:
i meni je x punoljudi sa skijama prošlo preko mojih, ali ne da bih mogao generalizirati stav
inače sam ljubitelj hupsera ali nisu svi, i pogotovo na laganoj stazi ljudima nije do hupsera jer se na laganoj stazi-očekuje lagano

PS-jesi li ti skijao-bordao dalje od sljemena?
da....
nek svatko radi sto hoce... tko hoce skijati neka skija, tko hoce na board neka boarda... i bez predrasuda molim ali moras priznati da bi zimska industrija totalno drukcije izgledala da nema nas boardera... bas me zanima podatak kolko love okrene ski a kolko board industrija godisnje.. a da ne govorim o atraktivnosti natjecanja... pogledaj samo olimpijske igre.... pipe je gledalo oko 10 000 ljudi i nije bilo karata, a za skijanje nije bila bas takva potraznja... mora se priznati da smo atraktivniji
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:13   #38
Quote:
F.C.B. kaže:
...pogledaj samo olimpijske igre.... pipe je gledalo oko 10 000 ljudi i nije bilo karata, a za skijanje nije bila bas takva potraznja... mora se priznati da smo atraktivniji
Uuuu, zanimljivo. Da je pipe olimpijski sport nisam ni znao, ali da Janičine i Ivičine trke nitko ne gleda.. Ovdje si grdno fulo

Tko je Herminator zna 99% uživatelja zimskih sportova, a bogme ne znam niti jednog bordera.

Na koju foru bord može biti zanimljiviji od spusta?!
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 00:51   #39
Quote:
shipka kaže:
Uuuu, zanimljivo. Da je pipe olimpijski sport nisam ni znao, ali da Janičine i Ivičine trke nitko ne gleda.. Ovdje si grdno fulo

Tko je Herminator zna 99% uživatelja zimskih sportova, a bogme ne znam niti jednog bordera.

Na koju foru bord može biti zanimljiviji od spusta?!
uuu... govorim ti u globalu... i nemoj mi molim te Hrvatsku za primjer uzimat... uzmi neku zemlju di ima snijega 20 dana na godinu i bar 2 planine ... ajde budi iskren i reci jesi znao za sve discipline u skijanju prije janice i ivice? nisi kao ni ja... pogledaj npr neke utrke svjetskog kupa pa ces vidjet da negdje ne skupe ni 1000 ljudi..... Skijanje je vani sve manje i manje posjeceno....
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 01:10   #40
Quote:
F.C.B. kaže:
... ajde budi iskren i reci jesi znao za sve discipline u skijanju prije janice i ivice? nisi kao ni ja...
Bogme jesam.

Al dobro, odustajem od svađe
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.