Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2003., 00:30   #1
Vidimo se u Čitulji

Trenutačni događaji u Srbiji su me podsjetili na legendarni dokumentarac, sjećate se? Kneleta, Bate Trlaje, Majmuna i ostalih likova iz bajke. Vrhunski dokumentarac koji mi je negdje ostao posuđen pa ću ga pokušati negdje naručiti preko neta.
"Imaš posla s budalama znaš?"
__________________
Erotski roman: Zaključan u pivovari
Frtajler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 00:48   #2
joj sjecam se tog dokumentarca...

i "inteligentne" izjave nekih likova.... kao onaj Kiki... "slomio mi je devijaciju nosa" ili onaj razumes tip
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 04:18   #3
Najbolji je lik koji je prezivio jer je bio u grčkom zatvoru,
sve ostale su posmicali jos za vrijeme montiranja dokumentarca.
Sad su ovog lika pustili iz zatvora i vec se nešto prijeti...

Eh da,riječ je o Kristijanu Goluboviću
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 17:47   #4
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
ili onaj razumes tip
nije los bio ni onaj "...kad tamo neki tip gleda u mene...ja, znas, ne podnosim da me neko gleda..." pa se izbuse iz pistolja kao u "ranama"...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 19:39   #5
zanimljivo da sam zaista ljubitelj raznoraznih horora i exploitation filmova, ali taj dokumentarac nikad nisam od silnog gadjenja imao zelju da pogledam.
sto je najtuznije od svega, da ne pricamo o tipovima koji se pojavljuju u filmu, i sam film je snimljen pre ne tako malo vremena. zar je bilo potrebno sve ovo da se desava da bi vlasti krenule u kakvu takvu akciju protiv svega toga.
evo sad im ruse kuce, "bespravno podignute objekte", hapse cecu i uveseljavaju time narod, zar to jebeno nije moglo jos 2000te da se uradi??
jadna je buducnost ovde...
sub pop 34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 00:29   #6
Masovni treninzi, hiljadu sklekova...
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 02:05   #7
Quote:
le coq sportif kaže:
Masovni treninzi, hiljadu sklekova...
Da,daaa...Kristijan Golubović.
Jel počeo rokati po Bg ili su ga zajebali sto su skulirali Đinđića?
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 02:53   #8
Quote:
sub pop 34 kaže:
evo sad im ruse kuce, "bespravno podignute objekte", hapse cecu i uveseljavaju time narod...
Da su uhapsili 10-ak ljudi još bih povjerovao da znaju šta rade , a s ovih 400 jasno je da nemaju pojma kud udaraju. I kad već odluče srušiti zgradu , lijepo bi bilo i da je sruše.


Nego , sjećam li se ja dobro. Je li u tom dokumentarcu bio i onaj tip koji je na pitanje zašto je osim žene ubio i dijete , odgovorio - "A jebiga , što nije bio u školi"
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 03:45   #9
Quote:
Urpanus kaže:



Nego , sjećam li se ja dobro. Je li u tom dokumentarcu bio i onaj tip koji je na pitanje zašto je osim žene ubio i dijete , odgovorio - "A jebiga , što nije bio u školi"
Dobro se sjećaš,samo što je to prepričao policijski inspektor.
Poslje negdje pročitah da je i taj "inspektor" bio povezan sa kriminalcima
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 00:52   #10
Quote:
le coq sportif kaže:
Masovni treninzi, hiljadu sklekova...
... i trbušnjaka. Ja sam bežao u neke druge krajnosti, slikao, vajao...razumeš. Kad ono otvori se klapna i meci iz heklera slomili mi devijaciju nosne kosti.
__________________
Erotski roman: Zaključan u pivovari
Frtajler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 00:56   #11
A počinje s scenom gdje policajac na brodu pokušava objasniti čemu sve to i zašto su ti momci takvi kakvi jesu:

"Zašto bi jedan čovek...koji nije izgrađen kao ličnost...radio...za neku bednu platu kad do novaca i slave može da dođe na mnogo lakši način"

Većina ih je bila mrtva do montaže dokumentarca.
__________________
Erotski roman: Zaključan u pivovari
Frtajler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 21:33   #12
jel tko zna

kako se zove srpski dokumentarac
o beogradskim bandama, misim da je prije par godina bio prikazan na HTV-u?
__________________
kokodacem ovdje od 1999.
dakalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 21:43   #13
Je l' ovaj?
__________________
I (still) love Žlzc...
lepa.pametna@neudata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 21:54   #14
super, hvala
bas ga skidam sa interneta
__________________
kokodacem ovdje od 1999.
dakalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2005., 17:02   #15
Quote:
Novinar: Kazu da Baki ide redovno u teretanu, vezba i to...

Lik: Ma tko ga je@e, ja idem redovno u streljanu.
__________________
A program is a device used to convert data into error message. [Ginger Meggs]
iDemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 18:57   #16
"mala bara puna krokodila"

Najveća ubistva mafije devedesetih godina
- Branislav Matić Beli ubijen je 3. avgusta 1991. sa više od 17 hitaca iz automatskih pušaka ispred kuće, gde su ga sačekale ubice u maskirnim uniformama i ubili ga naočigled supruge i Giškine devojke.

- Komandant Srpske garde Đorđe Božović Giška poginuo je 15. septembra 1991. kod Gospića. Pogođen je sa tri hica, a smrtonosni je bio hitac u leđa.

- U apartmanu 331 hotela „Hajat“ u Novom Beogradu 28. oktobra 1992. godine ubijen je Aleksandar Knežević Knele (21) s tri hica u potiljak. Usmrćen je pošto je potrbuške legao na pod apartmana.

- Goran Vuković Majmun, lider voždovačkog klana, ubijen je u centru Beograda 12. decembra 1994. godine i tako postao prva žrtva „beogradske sačekuše“.

- Rade Ćaldović Ćenta i njegova prijateljica Maja Pavić, kuma Svetlane-Cece Ražnatović, ubijeni su 15. februara 1997. godine ispred Kluba književnika u Francuskoj ulici broj 7 u Beogradu.

- Ispred kafića „22“ u Novom Beogradu 4. maja 1998. godine hicima iz „kalašnjikova“ ubijeni su Jusuf-Jusa Bulić, Petar Vujičić, direktor FK Železnik, i Nenad Raščanin, Vujičićev telohranitelj.

- Bojan Petrović izrešetan je u svom „jaguaru“ na semaforu u centru Beograda 28. februara 1998. sa više od 20 metaka iz „kalašnjikova“. S njim je stradao i suvozač Zoran Bogdanović.

- Darko Ašanin (42) ubijen je u bašti svog lokala „Legat“ na Dedinju 20. juna 1998. godine.

-l Maja 1996. godine, na parkingu TC Novi Beograd u Ulici Palmira Toljatija, hicima iz „škorpiona“ ubijen je Miroslav Bižić, vlasnik privatne detektivske agencije „Biža“.

- Bane Grebenarević ubijen je na Bežanijskoj kosi zajedno sa Zoranom Šubarom 1996. Ispaljeno je više od 40 metaka, tako da žrtvama nisu pomogli ni panciri koje su imali na sebi.

-l Đorđe Blagojević, poznatiji kao Mali ili Ludi Đole, ubijen je početkom juna 1998. godine u Požeškoj ulici, dok je vozio motor „jamahu“.

- Ubica krupnije građe, sa kapom na glavi, ušao je u piceriju „Mama mia“ u General Ždanovljevoj ulici u Beogradu 12. aprila 1997. godine, nešto posle ponoći. S leđa je osuo rafal od petnaestak metaka u Radovana Stojičića Badžu, zamenika ministra unutrašnjih poslova.

- Vlada Kovačevic Tref, automobilski as i uspešan poslovni čovek, ubijen je u garaži Centra „Sava“ u Novom Beogradu 20. februara 1997. godine, na vrhuncu karijere.

-l Radojica Nikčević, direktor Stambene zadruge „Šumadija“, ubijen je oktobra 1993. godine ispred zgrade svog preduzeća na Dedinju. Likvidirao ga je napadač u radničkom odelu, koji nikada nije nađen.

- Zoran Todorović Kundak, generalni sekretar JUL, ubijen je 24. oktobra 1997. godine ispred zgrade „Beopetrola“ u Novom Beogradu, čiji je bio direktor. Izašao je iz službenih kola i uputio se ka zgradi kada mu je napadač s leda sasuo rafal u glavu i leđa.

- Po „beogradskom receptu“ 23. marta 2000. godine oko 18.40 sati ubijeni su Zoran Davidović Ćanda (28) i njegov drug Ivan Stojanović (29). Ubice su na njih pucale iz kola u pokretu, iz „kalašnjikova“.

- U subotu, 15. januara 2000, u 17.05 časova u holu hotela „Interkontinental“ ubijeni su Željko Ražnatović Arkan, Milenko Mandić Manda i Dragan Garić. Na njih je jedna osoba ispalila više hitaca. Za ovo trostruko ubistvo u toku je suđenje Dobrosavu Gavriću, Draganu Nikoliću Gagiju i Milanu Đuričiću Mikiju.

- Mirko Tomić Bosanac (30) ubijen je 13. februara 2000. Oko 20.30 časova na njegov automobil pucano je iz drugog automobila u pokretu.

- Zoran Uskoković Skole ubijen je 27. aprila 2000. posle jurnjave ubica i begunaca automobilima i gomile ispaljenih hitaca. Trka po ulicama naselja Vidikovac, Labudovo i Petlovo brdo trajala je petnaestak minuta, sve dok u Ulici 17. oktobra Uskoković nije uleteo u ćorsokak, gde je izrešetan.

- „Mala bara, puna krokodila“, najpoznatija je rečenica Radoslava Trlajića, poznatijeg kao Bata Trlaja. On je ubijen 25. februara 2000. godine oko 23 časa rafalima nedaleko od ulaza u svoju zgradu u novobeogradskom naselju Dr Ivana Ribara.

- S dva hica iz revolvera 20. marta 2002. ubijen je Branislav Lainović Dugi (45). Ubica mu je iz neposredne blizine pucao u slepoočnicu, a potom ga i overio.

- Pomoćnik načelnika Resora javne bezbednosti MUP-a Srbije general-major Boško Buha ubijen je 10. juna 2002. u Beogradu. Na njega je ubica na parkingu ispred hotela „Jugoslavija“, oko 02.40 sati, pucao prilikom ulaska u vozilo sa više hitaca iz automatskog oružja, iz neposredne blizine.
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 22:04   #17
Pre par meseci pojavila se parodija na ovaj dokumentarac, zove se "Mala trola puna kontrolora"...
Umesto pravih krimosa snimali su likove koji se svercuju po gradskim autobusima

Uglavnom su fore izmenjene recenice iz originala...
Npr... Kristijan Golubovic: "I onda sam pokusao da bezim u taj neki zdrav razum, hiljade sklekova, hiljade trbusnjaka..."
A u parodiji: I onda sam pokusao da bezim u taj neki zdrav razum, hiljade i hiljade propustenih autobusa...

Ili npr. u originalu prica za sudiju falkonea kako je ubiVen sa 2 tone dinamita a stradao je samo on i telohranitelj... a ovde: jedan stevke je morao biti prebiven samo ako se pritom prebije jos 5 ljudi, a imam proverenu informaciju da su tog istog stevketa mogli da uhvate i prebiju kad god su hteli i gde god su hteli... meni je poznat slucaj da su Raju uhvatili bez karte u metrou u parizu, uhapsen je samo on..i njegov telohranitelj
__________________
Za najbolji test inteligencije na netu, klik ovde
space.monkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 13:57   #18
Quote:
barnikls kaže:
"mala bara puna krokodila"


- Po „beogradskom receptu“ 23. marta 2000. godine oko 18.40 sati ubijeni su Zoran Davidović Ćanda (28) i njegov drug Ivan Stojanović (29). Ubice su na njih pucale iz kola u pokretu, iz „kalašnjikova“.



- S dva hica iz revolvera 20. marta 2002. ubijen je Branislav Lainović Dugi (45). Ubica mu je iz neposredne blizine pucao u slepoočnicu, a potom ga i overio.

Meni se čini da je Ćanda bio na Lainovićevoj sahrani. Nešto nije u redu sa godinom smrti kod Dugog.
__________________
deus ex
Lepa Brena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 17:33   #19
Vidimo se u citulji dodatak 2004god
Kristijan Golubovic interviju 350mb

http://tinyurl.com/y3ru65
VeronichA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 21:13   #20
Quote:
VeronichA kaže:
Vidimo se u citulji dodatak 2004god
Kristijan Golubovic interviju 350mb

http://tinyurl.com/y3ru65

koji kreten
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.