Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 11.03.2008., 15:15   #1
T-com mi pokušava prodati maglu... opet

Daklem...

Početkom godine (02. siječnja 2008.) prebačena mi je telefonska linija i DSL usluge s T-coma na Optima telecom, po ugovoru koji sam nešto ranije potpisao s optimom. Mjesec dana kasnije, stiže mi račun od t-coma "za internet usluge". Taj dan zovem njihovu službu za korisnike, objašnjavam da više nisam njihov korisnik i pitam odakle sad račun. Operater mi odgovara da je račun bio unaprijed formiran, i da pričekam do idučeg mjeseca kada će mi stiči novi račun na kojem će mi biti naplačena samo 2 dana u siječnju, te da onda samo to podmirim.
Danas mi ponovo stiže račun, 140 kn za veljaću i dugovanje 140 kn za siječanj. Zovem ja ponovo službu za korisnike, pitam zašto mi već 2 mjeseca obračunavaju uslugu koju ne koristim. Nakon podužeg čekanja, žena s druge strane mi objašnjava da mi je linija prebačena, ali da mi je korisnički račun za DSL ostao otvoren i da se na njega naplačuje 140 kuna mjesečno, te da sam, ako sam to htio, dotični trebao doči u T-centar i osobno tražiti da se zatvori. Na moje pitanje kako je moguće da mi naplačuju nešto što ne mogu koristiti jer više uopće nisam spojen na njih, dobivam odgovor da sam mogao koristiti drugdje. Na kraju me je preko k'rca uputila da pošaljem žalbu u pismenom obliku.

Sad me zanima, kako je pravno regulirana promjena operatera? Je li stari operater dužan pogasiti sve usluge koje sam do tada kod njega imao, ili postoji neka rupa po kojoj mogu izvesti ovakvu svinjariju? Ima li netko obavezu informirati me o tome da mi neke usluge neće biti ugašene i da njigovo isključivanje moram zatražiti (ako ne t-com, onda optima, na čijim stranicama piše da se ispunjava formular za prijenos usluga, a ne jednostavno za uzimanje nove usluge).

Generalno, svaki savjet je dobrodošao.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.